Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
dziewczyny co można kupić dziecku na chrzciny, żeby było przydatne...myślę i nie mogę wymyśleć. Ogólnie to znajomi się nas pytają co kupić Mai na chrzciny, coś oprócz zabawek, łańcuszków....nie wiem 🤢 może macie jakiegoś pomysła, a akurat mi to nie przyszło do głowy?
Myślałam o krzesełku do karmienia, ale nie wiem czy do 200 zł dostaną?

zasponsoruj sesję fotograficzną ale taką luźną nie związaną z chrzcinami 🙂
ja poprosiłam właśnie o to ofiarodawców prezentów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
A my jednak nie będziemy wyprawiać chrzcin 😉 chrzcimy Małą a później chrzestnych i naszych rodziców zaprosimy na obiad do restauracji 😉 i wydamy 500zł a nie 2000 😉

ja tak zrobiłam i byłam bardzo zadowolona 🙂 poszło szybko sprawnie i tanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna ja lubię na swoją ponarzekać 😜 ale to już stara doopa jest i mniej się o nią martwię niż kiedyś 🙂 jestem bardziej spokojna z każdym miesiącem.

Ja już powoli nie mogę się nawet do niej przytulać, bo tak wali z liścia albo drapie, że nie mogę 😮 dzisiaj chciałam się z nią pomiziać to mnie lała po twarzy, mówiłam, że nie wolno tak robić, ale ona za mała jeszcze jest. Albo jak ją przebieram to mi bije nogę lub drapie spodnie. Ponoć dzieci właśnie lubią dotykać znajomych twarzy 🙂 no, ale bez przesady 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci karmionych mlekiem modyf.
5 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane 4 porcje po 180 ml

- Zupka jarzynowa 150 -180 g (marchew + ziemniak + łyżeczka oliwy lub masła, stopniowo dodaje się inne jarzyny, kaszka bezglutenowa do zagęszczenia, bez soli)

- Kleik ryżowy lub kukurydziany z tartym jabłkiem 100 g

- Sok przecierowy owocowy lub warzywny – do 50 ml

Nowe produkty, uwagi:

Warzywa: marchew, dynia, jabłko. Dania miksowane, podawane łyżeczką. Kleiki dobrze jest gotować z kasz bezglutenowych (kukurydziana) lub z ryżu pełnoziarnistego. Można użyć kasz błyskawicznych.

6 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „1” 4 porcje po 180 ml

- Zupka jarzynowa z kaszą glutenową, mięsem lub rybą 150 -180 g

- Kleik ryżowy lub kukurydziany z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 150 g

- Sok przecierowy – do 60 ml

Nowe produkty, uwagi:

Mięso gotowane 10 g na porcję (kurczak, indyk, królik, następnie chuda cielęcina, wieprzowina, wołowina i jagnięcina) oraz ryby jako dodatek do zupki jarzynowej. Miksowane. Wprowadzamy gluten!

7 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „2” 3 porcje po 180 ml

- Kaszka na mleku modyfikowanym 180 ml

- Zupka jarzynowa z mięsem lub rybą 180 g

- Kleik ryżowy lub kukurydziany z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 150 g

- Sok przecierowy – do 60 ml

Nowe produkty, uwagi:

Żółtko (ugotowane na twardo i przetarte) , podawaj co drugi dzień połówkę jako dodatek do kaszki lub zupki. Rozmaite warzywa: brokuły, kalafior, buraczki, groszek, fasolka szparagowa, cukinia. Owoce sezonowe! Kasze zawierające gluten – manna, jęczmienna. Kasza gryczana, płatki owsiane.

8 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „2” 3 porcje po 180 ml

- Kaszka na mleku modyfikowanym 180 ml

- Zupka jarzynowa z mięsem lub rybą 180 g

- Kleik ryżowy lub kukurydziany z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 150 g

- Sok przecierowy – do 60 ml

Nowe produkty, uwagi:

Dziecko powinno samo próbować jeść łyżeczką.

9 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „2” 2 porcje po 180 ml

- Kaszka na mleku modyfikowanym 200 ml

- Zupka jarzynowa z mięsem lub rybą 200 g

- Kleik ryżowy lub kukurydziany z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 150 g

- Sok przecierowy – do 100 ml

- Chrupki, biszkopty, pieczywo

Nowe produkty, uwagi:

Więcej mięsa lub ryby w zupce – 15 g. Nie trzeba dokładnie miksować posiłków. Do rączki można dostać miękkie ugotowane warzywa, miękki owoc, chrupki lub skórkę chleba.

10 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „2” 2 porcje po 180 ml

- Kaszka na mleku modyfikowanym 220 ml

- Kisiel mleczny 180 - 220 g

- Zupka jarzynowa z mięsem lub rybą 200 g lub obiadek z dwóch dań (ziemniaki, pulpety,

jarzynka)

- Kisiel z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 200 – 220 g.

- Sok – do 100 ml

- Chrupki, biszkopty, pieczywo

Nowe produkty, uwagi:

Połówka żółtka codziennie. Pieczywo z mąki z pełnego przemiału – np.graham. Obiadki dwudaniowe.

11 i 12 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane, kakao 2 razy w tygodniu.

- Kaszka na mleku lub kisiel mleczny 3 razy dziennie 220 ml.

- Obiadek z dwóch dań.

- Sok przecierowy – do 100 ml

- Chrupki, biszkopty, pieczywo.

- Twarożek, kefir, jogurt.

- Jajko, mięso lub wędliny do chleba z masłem.

Nowe produkty, uwagi:

Twarożek, jogurt, kefir (nie słodzone) 2 razy w tygodniu. Całe jajko 3 – 4 w tygodniu. Wędliny , mięsa pieczone w domu do chleba. Próbowanie lekkostrawnych posiłków

przyrządzanych dla całej rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Nareszcie mam neta ale tylko na kartę i chodzi strasznie mułowato więc będę co jakiś czas tylko zerkać. Daria jak zwykle chodząca encyklopedia hehehe. Moja Natusia też już wcina zupki, jabłuszko marcheweczkę itp. Chociaż powiem wam że lekarka mnie opier**** że tak wcześnie, że dopiero teraz powinna dostawać po troszku zupki jarzynowej 🤢 i stwierdziła że Natala nie rośnie schematycznie hahaha. Nie kapuję, przecież każdy znas jest inny i tak samo dzieci każde ma inne potrzeby. Karmię dalej cycem ale praktycznie tylko w nocy i jak jest zaspana, czasem uda mi się ją przechytrzyć djąc jej smoczka potem zabieram i podstawiam cyca 😜 ale nie zawsze skutkuje. Czytam, że dostałyście już jakieś próbki ja też, tylko wszystko na mazowieckie przychodzi. Da się jakoś przekierować w tych firmach adres?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy leżącym w wózkach maluchom w takie upały zakładacie czapki?

A to mój wariat na dzisiejszym spacerku

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/600/dscf1330v.jpg/][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/4672/dscf1330v.jpg[/IMG][/URL]

Właśnie widziałam prognozę pogody. Ponad 30 stopni na weekend i przyszły tydzień. To temperatury w cieniu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój plan jedzeniowy na razie dzis działa:
przed 4:00 nieplanowane ale śniadanie 140 ml mleka
o 8:00 180 ml mleka z kaszą
przed 13:00 zupa
po 15-tej zmiksowany prawie cały banan
17:00 210 ml mleka
Na razie tak jak sobie założyłam. Do tego dojdzie kolacja i takiego menu bym sie chciala trzymac. Ciekawe czy czubek bedzie zainteresowany wspolpraca?


Idziemy znow na dworek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam taką książeczke co kiedy podawać dziecku...fajne to bo teraz widać kiedy karmiące cycem mogą spokojnie podawać dane produkty 🙂
Justyna ja zakładam opaskę, szerszą lub węższą, byle uszy były zakryte, no i jeszcze mam chusteczkę..
ooo witaj Milka, 100 lat normalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
Mój plan jedzeniowy na razie dzis działa:
przed 4:00 nieplanowane ale śniadanie 140 ml mleka
o 8:00 180 ml mleka z kaszą
przed 13:00 zupa
po 15-tej zmiksowany prawie cały banan
17:00 210 ml mleka
Na razie tak jak sobie założyłam. Do tego dojdzie kolacja i takiego menu bym sie chciala trzymac. Ciekawe czy czubek bedzie zainteresowany wspolpraca?


Idziemy znow na dworek 🙂

ja daję inne produkty niż mleko tylko raz dziennie i też nie zawsze. Mam nadzieję, że dobrze przybiera. Następne szczepienie dopiero w lipcu. Ale za niedługo muszę iść jej morfologię powtórzyć i zobaczyć czy anemia jej się cofnęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
milkaslask napisał(a):
ja zakładam jak jest duży wiatr.
O matko moje maleństwo ma już 5 mc 😮 ale zleciało

rzeczywiście Twoja ma już 5 m-cy, wszystkiego naj dla Natalki 🙂
ile teraz mierzy i waży?

Dziękuję 😘nie mam pojęcia ostatnie szczepienie miała 10 maja to ważyła 6,300.w ośrodku jej nie mierzą ale ja tak dla siebie ją zmierzyłam i wychodzi mi 64 cm 🙂
ok zmykam zajrzę jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna a od kiedy zaczęłaś małą wozić w spacerówce? ja bym też chciała, ale chyba to jednak za wcześnie 😞 bo przecież sama nie siada, moja zaczęła wrzeszczeć jak miała jeść kaszkę no wpadła w histerię jednym słowem to mniejszą połowę musiałam zacząć jej dawać z łyżeczki to zjadła wszystko 🙂 tylko wiadomo, jakie to mozolne jest 😉 ostatnio moja w takie upały była ubrana tak: bluzka cienka z krótkim rękawkiem, leginsy, bez skarpetek i bez czapki 🙂 ale była w gondoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupiłam jej krótkie spodenki to tym bardziej będę szaleć 🤪 tak myślę, że te czapki/opaski można stosować przy brzydkiej pogodzie i "zimnym" mocnym wietrze, jak jest ciepły wiatr to bez sensu. Ona wiele razy już była bez czapki i nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...