Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja dałam dzisiaj znów zupkę z kaszką i dodałam swojego mleczka i było o wiele lepiej, zjadła już kilka łyżeczek. Teraz odczekam 2 dni i w środę znów podamy obiadek 🙂 fajne to dokarmianie czymś nowym, mam nadzieję że będzie jej co raz bardziej smakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłam nad morzem cholera spaliłam się 🥴 wszystko mnie piecze.. i co najważniejsze byłam na spotkaniu z dziewczynami z brzuszka 😜 było naprawdę miło 🙂 i widziałam jednego aktora haha 🙂 później wam powiem kogo, bo nie pamiętam jego nazwiska. A mój mały wampir szaleje drze się wniebogłosy 😮 ma szał na całego, aż mój chodzi na nią zły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 tydzień

Okres marudzenia moze zacząć się już około 23 tygodnia i trwać około 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest nieśmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie. Dużo sie teraz dzieje – dziecko zaczyna widzieć i rozumieć różne relacje/stosunki.
Zauważa fizyczną odleglość pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwszą rzeczą, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglość pomiedzy nim samym a rodzicami. Świadomość, że mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglość a w dodatku samemu niemozna miec na to wpływu moga byc dla dziecka przerazajace.
Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja położenia róznych rzeczy wobec siebie – rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd.
Dziecko zaczyna zauważać jak wpływać na rozwój wypadków, co robic żeby sie cos dzialo. Wyłącznik swiatla jest super dla tego rodzaju eksperymentów! Dziecko zaczyna zauwazac, ze niektóre rzeczy/sytuacje sa ze soba zwiazane. Np ze klucz przekrecony w dziurce w drzwiach wejsciowych oznacza, ze tata jest w domu! Dziecko zaczyna rozumiec, gdy cos jest ”nie tak” np gdy ludzie zderza sie ze soba – to moze byc zabawne – ale i przerazajace. Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynowac swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej. Bardzo wazne jest, by pamietac, ze dla kazdego dziecka swiat relacji bedzie innym – wlasnym- przezyciem – calkowicie opartym na tych umiejetnosciach, które dziecko zdobylo w poprzednich skokach rozwojowych.

Moja już to ma 😞 😞 😞 😞 umieram.. co wychodzę z pokoju to ona się drze jak głupia. Jak mnie nie było to mój miał to samo.. jak dzwoniłam i dał na głos mój głos to się rozbeczała 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Judyta około 16 miała 39 stopni gorączki 😞 dałam Jej czopek i przeszla gorączka... na razie mamy spokój ale jeśli gorączka wróci to pojedziemy do szpitala wieczorem 😉
Judyta miała niby katar ale Jej nie leciało z noska 😉 a kropiliśmy czymś ale nie pamiętam nazwy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
hej 😉 Judyta około 16 miała 39 stopni gorączki 😞 dałam Jej czopek i przeszla gorączka... na razie mamy spokój ale jeśli gorączka wróci to pojedziemy do szpitala wieczorem 😉
Judyta miała niby katar ale Jej nie leciało z noska 😉 a kropiliśmy czymś ale nie pamiętam nazwy 😉


A może to 3dniówka? bo na ząbki to jest chyba maks do 38, ale dzieci są różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Justynka posmaruj pod noskiem mascią majerankowa to zawsze pomaga a jak masz inhalator to chociaż chwilke niech powdycha samą sol fizjologiczną 🙂buziaki dla Miłoszka 😘a moja gwiazda dzisiaj sama przewrócila sie na brzuszek 🤪w szoku jestem 🙂

Brawo dla Sonii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
A ja byłam nad morzem cholera spaliłam się 🥴 wszystko mnie piecze.. i co najważniejsze byłam na spotkaniu z dziewczynami z brzuszka 😜 było naprawdę miło 🙂 i widziałam jednego aktora haha 🙂 później wam powiem kogo, bo nie pamiętam jego nazwiska. A mój mały wampir szaleje drze się wniebogłosy 😮 ma szał na całego, aż mój chodzi na nią zły 😁

Daria przybij piątkę 😁 Ja się też totalnie zjarałam 😞 Od wczoraj chodzę rozebrana do połowy. Dziś nawet byłam w aptece żeby sobie czymś pomóc. Skóra jest mega czerwona a dziś miejscami robi mi się nawet sinawa 😮 Skóra mi będzie złazić płatami 😞 Normalnie - stara a głupia 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
hej 😉 Judyta około 16 miała 39 stopni gorączki 😞 dałam Jej czopek i przeszla gorączka... na razie mamy spokój ale jeśli gorączka wróci to pojedziemy do szpitala wieczorem 😉
Judyta miała niby katar ale Jej nie leciało z noska 😉 a kropiliśmy czymś ale nie pamiętam nazwy 😉

Bidulka 😞 Może to faktycznie trzydniówka. Tylko to mi przychodzi do głowy skoro nie ma żadnych innych objawów...
Buziaczek dla maleńkiej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
A ja byłam nad morzem cholera spaliłam się 🥴 wszystko mnie piecze.. i co najważniejsze byłam na spotkaniu z dziewczynami z brzuszka 😜 było naprawdę miło 🙂 i widziałam jednego aktora haha 🙂 później wam powiem kogo, bo nie pamiętam jego nazwiska. A mój mały wampir szaleje drze się wniebogłosy 😮 ma szał na całego, aż mój chodzi na nią zły 😁

Daria przybij piątkę 😁 Ja się też totalnie zjarałam 😞 Od wczoraj chodzę rozebrana do połowy. Dziś nawet byłam w aptece żeby sobie czymś pomóc. Skóra jest mega czerwona a dziś miejscami robi mi się nawet sinawa 😮 Skóra mi będzie złazić płatami 😞 Normalnie - stara a głupia 😠


No mi nie złazi, ale jest mocno czerwona, a co tam jutro ją doprawię, żeby mieć kolor jakiś haha 🙂 a piecze jak... 🤢 no, ale czego się nie robi żeby być piękną haha! 🙂 jutro kopyta wystawię, bo są blade jak ściana 😉 spodenek nie mam 😞 muszę sobie jakieś kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Tosia od dwóch dni jak jej daję herbatkę po obiadku 'pierdzi' w butelkę i jest bardzo z siebie zadowolona jak uda Jej się puścić bańki w napoju. Wczoraj wieczorem chciała powtórzyć ten trik przy cycku 🤪 Myślałam, że padnę ze śmiechu 😁 😁 😁


Moja tak robi od ok. tygodnia albo 2 😁 z mlekiem jak nie chce pić 🙂 nabiera dużo powietrza i bąbluje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jak to piecze.. aha i mi chyba jęczmień wyłazi na dolnej powiece.. dzisiaj wygniotłam sobie ropę z tego miejsca 😁 najwyżej wda się gorsze zakażenie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny o której wasze maluchy chodzą spać juz na noc? 🙂i czy śpią same w pokoju w lóżeczku czy w łózeczku ale z wami w pokoju??/ 🙂mojej Soni przed 20-tą slonko świecilo i pomimo rolet nie mogła usnąćc i urzadziła mega histerie 🤪dlattego może powinnam ją pozniej klaść? 🤨ale znowu w dzien nie chce spać i o 19-tej sie snuje.... 😞ile wasze dzieci śpią w dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Cholera jak to piecze.. aha i mi chyba jęczmień wyłazi na dolnej powiece.. dzisiaj wygniotłam sobie ropę z tego miejsca 😁 najwyżej wda się gorsze zakażenie 🙃
Daria na takie ''oparzenia''super jest kefirek zimny jak masz to przylóż sobie przestanie piec i nie będzie czerwone 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
dziewczyny o której wasze maluchy chodzą spać juz na noc? 🙂i czy śpią same w pokoju w lóżeczku czy w łózeczku ale z wami w pokoju??/ 🙂mojej Soni przed 20-tą slonko świecilo i pomimo rolet nie mogła usnąćc i urzadziła mega histerie 🤪dlattego może powinnam ją pozniej klaść? 🤨ale znowu w dzien nie chce spać i o 19-tej sie snuje.... 😞ile wasze dzieci śpią w dzień?


Moja histeryzuje na całego dzisiaj 😞 mam jej dość.. a normalnie chodzi spać o 19/20 albo 21/22 zależy od tego kiedy dostanie ostatni raz mleko i śpi sama w łóżku z nami w pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
joannawisn napisał(a):
dziewczyny o której wasze maluchy chodzą spać juz na noc? 🙂i czy śpią same w pokoju w lóżeczku czy w łózeczku ale z wami w pokoju??/ 🙂mojej Soni przed 20-tą slonko świecilo i pomimo rolet nie mogła usnąćc i urzadziła mega histerie 🤪dlattego może powinnam ją pozniej klaść? 🤨ale znowu w dzien nie chce spać i o 19-tej sie snuje.... 😞ile wasze dzieci śpią w dzień?


Moja histeryzuje na całego dzisiaj 😞 mam jej dość.. a normalnie chodzi spać o 19/20 albo 21/22 zależy od tego kiedy dostanie ostatni raz mleko i śpi sama w łóżku z nami w pokoju.
dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
dziewczyny o której wasze maluchy chodzą spać juz na noc? 🙂i czy śpią same w pokoju w lóżeczku czy w łózeczku ale z wami w pokoju??/ 🙂mojej Soni przed 20-tą slonko świecilo i pomimo rolet nie mogła usnąćc i urzadziła mega histerie 🤪dlattego może powinnam ją pozniej klaść? 🤨ale znowu w dzien nie chce spać i o 19-tej sie snuje.... 😞ile wasze dzieci śpią w dzień?

Moja mycha zasypia koło 20-tej i śpi już do rana(czasami muszę Ją pokarmić w nocy). Śpi w naszej sypialni ale w swoim łóżeczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
promyczek1981 napisał(a):
joannawisn napisał(a):
dziewczyny o której wasze maluchy chodzą spać juz na noc? 🙂i czy śpią same w pokoju w lóżeczku czy w łózeczku ale z wami w pokoju??/ 🙂mojej Soni przed 20-tą slonko świecilo i pomimo rolet nie mogła usnąćc i urzadziła mega histerie 🤪dlattego może powinnam ją pozniej klaść? 🤨ale znowu w dzien nie chce spać i o 19-tej sie snuje.... 😞ile wasze dzieci śpią w dzień?

Moja mycha zasypia koło 20-tej i śpi już do rana(czasami muszę Ją pokarmić w nocy). Śpi w naszej sypialni ale w swoim łóżeczku
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Cholera jak to piecze.. aha i mi chyba jęczmień wyłazi na dolnej powiece.. dzisiaj wygniotłam sobie ropę z tego miejsca 😁 najwyżej wda się gorsze zakażenie 🙃
Daria na takie ''oparzenia''super jest kefirek zimny jak masz to przylóż sobie przestanie piec i nie będzie czerwone 😉 🙂

Pamiętam jak jeszcze byłam nastolatką i mama poradziła mi okłady z zsiadłego mleka na tego typu oparzenie. Posłuchałam a efektem był twaróg na dekolcie 🤪 To dopiero była jazda, bo nie byłam w stanie niczym tego zmyć i chodziłam z serkiem jakieś dwa dni aż sam odpadł 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
promyczek1981 napisał(a):
joannawisn napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Cholera jak to piecze.. aha i mi chyba jęczmień wyłazi na dolnej powiece.. dzisiaj wygniotłam sobie ropę z tego miejsca 😁 najwyżej wda się gorsze zakażenie 🙃
Daria na takie ''oparzenia''super jest kefirek zimny jak masz to przylóż sobie przestanie piec i nie będzie czerwone 😉 🙂

Pamiętam jak jeszcze byłam nastolatką i mama poradziła mi okłady z zsiadłego mleka na tego typu oparzenie. Posłuchałam a efektem był twaróg na dekolcie 🤪 To dopiero była jazda, bo nie byłam w stanie niczym tego zmyć i chodziłam z serkiem jakieś dwa dni aż sam odpadł 🤪 🤪 🤪
ja w tamty roku przykładałam kefirek i było ok 🙂ahhh dziewczyny 🙂ale jesteście chociaż opalone bo ja nadal jak córa piekarza 😜 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...