Skocz do zawartości

Skurcze łydek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesiące później...
  • Mamusia
Trochę odświeżę temat, bo skurcze są częstą dolegliwością w czasie ciąży....
Mi lekarz ostatnio zaproponował chyba dosyć nowatorskie rozwiązanie... mianowicie pić napoje izotoniczne typu power ride... jestem zaskoczona, ale muszę przyznać, że pomaga i to szybko... 🤔 te napoje zawierają potas, magnez, mikroelemetny i pomagają wyrównywać poziom minerałów w organizmie, nie zawierają kofeiny ani nic pobudzającego jak w przypadku energy drinków... Oczywiście zanim zaczniecie je pić lepiej skonsultujcie się ze swoimi lekarzami i zapytajcie o ich opinie 🙂
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Aga124 napisał(a):
Ma może ktoś dobry sposób na skurcze łydek. Co noc mnie męczą. Lekarz przepisał mi magnez i potas - ale nie wiele to pomaga 😞


Ja biorę Aspargin 3x dziennie po 2 tabletki i jest trochę lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam oprócz jadania tabletek, zmianę diety i wzbogacenie jej o cenne zrodla magnezu, np:

Najbogatsze źródła (zawartość magnezu w 1 kg produktu):

nigari - 165g
kakao gorzkie 16% – 4,2g
kasza gryczana – 2,2g
fasola biała – 1,7g
czekolada gorzka – 1,7g
orzechy laskowe – 1,4g
płatki owsiane – 1,3g
ciecierzyca – 1,2g
groch – 1,2g
szpinak – 0,5g
makrela, dorsz – 0,3g

lub potasu: (zawartość potasu w 100 g produktu)

morele suszone – 1666 mg
figi suszone – 938 mg
awokado – 600 mg
banany – 395 mg
ziemniaki – 357 mg
seler – 320 mg
kiwi – 290 mg
pomidory – 282 mg
grejpfruty – 277 mg

ja zaczelam zajadac sie mieszanka studencka i suszonymi morelami, to skurcze zniknely. dodatkowo asparginian potasu i wit. b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
Nequitia napisał(a):
Trochę odświeżę temat, bo skurcze są częstą dolegliwością w czasie ciąży....
Mi lekarz ostatnio zaproponował chyba dosyć nowatorskie rozwiązanie... mianowicie pić napoje izotoniczne typu power ride... jestem zaskoczona, ale muszę przyznać, że pomaga i to szybko... 🤔 te napoje zawierają potas, magnez, mikroelemetny i pomagają wyrównywać poziom minerałów w organizmie, nie zawierają kofeiny ani nic pobudzającego jak w przypadku energy drinków... Oczywiście zanim zaczniecie je pić lepiej skonsultujcie się ze swoimi lekarzami i zapytajcie o ich opinie 🙂
pozdrawiam 🙂


o prosze nie pomyslalam o tym
ale na chlopski rozum to oczywiste hahaha to sa napoje ktore regeneruja organizm po wysilku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo zabawnie mieszkam w holandii i ciaze prowadzily akuszerki jak powiedzialam ze mam silne skurcze (nawet trzy cztery pod rzad mnie lapaly) to uslyszalam ze mam brac paracetamol na wszystkie dolegliwosci kaza brac paracetamol hahaha
oczywisci pojechalam do polski w miedzy czasie i lekarz polecil najzwyklejszy magnez hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...