Skocz do zawartości

Mała różnica w wieku, plusy i minusy. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Spodziewam się drugiego dziecka i nie ukrywam że mama sporo obaw z tym zwiazanych a głownie martwię sie o synka, jak zareaguje. Jak się urodzi drugie dzidzi, synus będzie mial 1.5 roczku. Podzielcie sie drogie mamusie, jak to bylo u Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej. też bym chciała się dowiedzieć jak to bedzie , moja córcia bedzie miała 2 latka i 2 miesiące jak urodzi się nam drugie maleństwo...czyli dokładnie za 9 miesięcy, bo jestem na samym począteczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Ja tez jestem po raz drugi mamą ale u mnie różnica pomiędzy chłopcami jest 10 lat. To dużo ale relacja pomiędzy mini jest super. Na starszego prawie zawsze mogę liczyć i w miare swoich możliwości mi pomaga przy Antosiu. A młodszy jest w brata zapatrzony jak w obrazek pomimo że ma dopiero 5 miesięcy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na tAKIEGO DUZEGO BRACISZKA Z PEWNOŚCIĄ MOZNA LICZYĆ. Nie ma takiej trudności w zajęciu się dwójką, bo pewnie ten starszy juz potrafi się zająć sobą sam. Natomiast w moim przypadku jeszcze bede musiała zajmować się dwójką naraz 🙂 Ale myślę, że dam rade 🙂 Jestem dobraj myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane 🙂
między moimi dziećmi jest niecałe dwa lata różnicy. na początku straszy synek trochę się przestraszył swojej siostrzyczki ale bardziej w tym sensie, że nigdy wcześniej nie miał mozliwości obserwowania chociaż niemowlęcia, ale naprawdę w niedługim okresie czasu zaakceptował maluszka 🙂 teraz oboje są juz przedszkolakami, synek szykuje się do zerówki, ale relacje naprawdę są między nimi super. wspaniale razem się bawią, pamiętają o sobie nawzajem podczas codziennych zwykłych czynności, codziennie do domu znoszone są tony wspaniałych obrazków dla siostry, która z kolei zawsze pamięta żebym nie ominęła synka kupując nawet lizaczka. im oboje są starsi tym silniejsza więź się między nimi nawiązuje. Mi jako matce na początku było najciężej, opieka nad noworodkiem i dwulatkiem wymagała oczu dokoła głowy i wytrwałości zarówno fizycznej jak i psychicznej. ale szczerze mówiąc ciesze się że tak wyszło, bo teraz patrząc na moja juz obecną dwójkę puchnę z dumy 🙂 jasne że zdarzają się między rodzeństwem kłótnie, ale oboje już sprawnie rozwiązują swoje problemy, które zdarzają się coraz rzadziej i trwają krócej. nie okazują wobec siebie jakiejś zazdrości czy złości, bo wczesniej zanim nauczyły się sibie wzajemnie, bywało różnie, wiadomo jak to maluszki. w każdym razie przyszłe mamusi nie martwcie się, mała różnica wieku wg mnie jest dobra, chociaż teraz pojawi się u nas kolejny szkrabek i sama nie wiem jak się między nimi ułoży 🙂 mam nadzieje że bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wessa przyznam szczerze że ta różnica wieku jest jak dla mnie bardzo dobra. Bo rzeczywiście ten starszy potrafi koło siebie juz zrobic więc dla młodszego mam więcej czasu. A niestety Antoś jest tak absorbującym bablem że rąk to mi nieraz brakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, wreszcie sie ruszyło 😉
Michalindzior, dziekuje Ci że podzieliłas się z nami, bo naprawdę niezwykle dodnoszace na duchu są takie słowa. Powiem szczerze, że gdybym myslała o sobie to poczekalabym z ciaza az syn pókdzie do przedszkola ale widze że strasznie go ciągnie do dzieci i jakos nie miałam serca czekac tak długo. Ciężko będzie to wiem, ale za to za 4 latka, Maks pójdzie do szkoly a drugie do przedszkola w tym samym budynku, więc będą caly czas obok siebie a ja wtedy odpocznę i pomyśle o trzecim 😉
Wesa, jak urodzi sie drugie maleństwo, mój syn będzie mial 1.5 roku więc roboty przy nim ze hej a dodam jeszcze że jestem tutaj z meżem sama więc nie ma szans na żadną pomoc ze strony rodziny , nawet na poród nikt nie przyjleci żeby z synem zostać ale to jeszcze nie koniec, mam kota, dwie swinki i 4 akwaria którymi zajmuje się tylko ja, więc jak ja sobie dam radę to każda inna kobieta tym bardziej 😉 Będe musiala zaraz po porodzie latać wokól dwójki, robic obiadki i zajmowac się zwierzakami, pocieszam się tym że szybko schudę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moja mała ma teraz 1,5 roku. jest troche przy niej latania. ale napewno ci sie uda to pogodzić..ale te zwierzaki to rzeczywiście dodatkowe uciążenia. Ja mam taki plus , że na dole mieszkają teściowie, już teraz dużo pomagają mi przy Mai. Jeszcze rodzina nie wie ze jestem w ciąży, czekam jakoś do 3 miesiąca zanim powiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety, juz teraz się martwie o to kto z synem zostanie na czas porodu bo bedziemy z mezem rodzic razem tak jak za pierwszym razem a ile to potrwa to nie wiem , wtedy około 12 godzin. Niestety tak to jest, jak sie nie ma rodziny na miejscu, chociaz to tez ma swoje plusy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bedziesz musiała sobie chyba załatwić taką nianię która zawsze będzie w pogotowiu gdy zbliży sie czas porodu. Albo jakaś koleżanka 🙂 Ja rodziłam 28 godzin Maję.
A teraz na kiedy masz rozwiązanie? Ja w tym internetowym kalkulatorze na 23 stycznia. Wizyte mam na 28 maja..już nie moge sie doczekać, ale wole dłużej poczekać to już lepiej bedzie widać na usg miją fasolkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na 23-24 gdrudnia 😆 ale jak sie bobo uprze to i na styczen zawita chociaż nie ukrywam że wole urodzic w terminie lub przed bo jak mi dzidzia bedzie miała 4 kilo oj to ja nie wiem czy dam radę moje chucherko 3280kg nie mogłam wypchac przez 6 godzin a takie 4 kilo to sobie nie wyobrażam ale zobaczymy. Byłam wczoraj na USG maluszek juz ma 2.2cm a 2 tygodnie temu miał 8mm 🤪 rosnie szybko 😉 Wizyte u poloznej, pierwsza.... mam 26 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak byłam na pierwszym USG był to 6. tydzien i 4 dni, było widac bijace serduszko i maluska dzidzie 😉 Fakt, że gdybym nie miala klopotów to mialabym pierwsze USG jakos w 14 tygodniu bo wczesniej w UK nie wykonują a ze byly plamienia no to lekarz skierował na USG i dzieki Bogu bo stresowałabym sie strasznie a tak wiem ze jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio wszystkie koleżanki które rodziły po terminie miały bobasy ponad kilo lub coś około. Chociaż nie sądzę zeby była możliwość przenoszenia, kilka razy podmienię wodę w akwariach a dzidzia sama poprosi się na świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem czy moge przygotowac na to Moja córcie. Bo bedzie miała troche ponad 2 lata jak sie urodzi drugie. Moze jak bedzie duzy brzuszek to jakos mozna bedzie jej tylko wytłumaczyc ze tam jest druga dzidzia. Narazie ona ma 1,5 roku i nie zrozumiałaby, ale dzieci tak szybko sie rozwijaja, ze moze do stycznia już bedzie kumać więcej. Myślę , że to bedzie dla niej coś nowego...taka niespodzianka, mała"lala" w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
no dziewczyny jesteście odważne!! ja mam 2,5 miesięczną dzidzię w domu i ledwo ogarniam- jak pomyslę że mogłabym mieć jeszcze jedną... 🤪 czy przygotowujecie jakoś swoje dzieciaczki na przyjście rodzeństwa?

ogarnisz, kwestia przezwyczajenia 😉 Przy oi dziecku trzeba miec oczy do dkoła glowy 24h na dobe bo inaczej cos zbroi lub zje a i tak dajemy rade.
Małego przygotowuję cały czas, móiwe mu że będzie miał bracisz/ siostrzyczke, był z mami na USG. Dziecko, wberw pozorom bardzo duzo rozumie o czym swiadczy najlepij to , jakie pytania później zadaje jak tylko zaczyna mówic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mogę się przyłączyć...? 😉

jesteśmy już w 4 miesiącu 🙂 a Daria 3-ciego skończy 9 miesięcy 🙂 cwaniara z niej jest, bo jak Damian(mąż) przytula się do brzuszka to też chce 🙂 i kładzie główke 😉 i daje buziaki po swojemu 😉 czyli na ogół pół brzucha oślini:P

jak się czujecie?? mnie już Maleństwo kopie 🙂

Udanego wieczoru 🙂 i powodzenia w wieczornych czynnościach z urwisami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...