Skocz do zawartości

Mała różnica w wieku, plusy i minusy. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiesz no.. tak naprawdę nie wiem ile Kuba z tego rozumie... mam nadzieję, że jak najwięcej więc mówię mu i tłumaczę.. a co będzie to się i tak dopiero okaże 😉
Trochę się obawiam jak to się wszystko ułoży, ale wiadomo 😉 odwrotu już nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio opowiadałam dziewczynom na forum ze Super Ninia doradziła matce chłopczyka kilku letniego zeby kupiła mu lalkę wtedy dziecko będzie miało swoją dzidzie i nie będzie takie zazdrosne. Zaczynam poważnie rozważać ten pomysł bo faktycznie zauważyłam ze maly chce mieć wszystko to co my ale w swojej mini wersji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem przekonana do kupowania lalek dla chłopca;p w każdym razie będzie co ma być 😉 zazdrosne będzie na pewno - bo do tej pory był sam a teraz już nie będzie. Ale to minie 😉 w końcu zaczną wszystko razem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Bagira napisał(a):
Ostatnio opowiadałam dziewczynom na forum ze Super Ninia doradziła matce chłopczyka kilku letniego zeby kupiła mu lalkę wtedy dziecko będzie miało swoją dzidzie i nie będzie takie zazdrosne. Zaczynam poważnie rozważać ten pomysł bo faktycznie zauważyłam ze maly chce mieć wszystko to co my ale w swojej mini wersji 🙂


a ja uważam że to fajny pomysł. wszyscy specjaliści twierdzą że nie ma w tym nic złego a wręcz przeciwnie. Chłopcy uczą się w ten sposób jak wygląda takie życie rodzinne, i b pozytywnie to na nich pływa. mój synek lubił czasem bawić się takim bobaskiem, karmić go itp nawet teraz czasem się bawi taką lalą, wozi wózek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior napisał(a):
Bagira napisał(a):
Ostatnio opowiadałam dziewczynom na forum ze Super Ninia doradziła matce chłopczyka kilku letniego zeby kupiła mu lalkę wtedy dziecko będzie miało swoją dzidzie i nie będzie takie zazdrosne. Zaczynam poważnie rozważać ten pomysł bo faktycznie zauważyłam ze maly chce mieć wszystko to co my ale w swojej mini wersji 🙂


a ja uważam że to fajny pomysł. wszyscy specjaliści twierdzą że nie ma w tym nic złego a wręcz przeciwnie. Chłopcy uczą się w ten sposób jak wygląda takie życie rodzinne, i b pozytywnie to na nich pływa. mój synek lubił czasem bawić się takim bobaskiem, karmić go itp nawet teraz czasem się bawi taką lalą, wozi wózek...

Też mi się wydaje ze nie ma w tym nic złego, szczególnie jak ma taka laleczkę bobasa wyglądająca jak noworodek. Tak czy inaczej, nic nie kosztuje spróbować. Może akurat będzie to miało dobry wpływ na dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kuba na razie "opiekuje się" "łałami" czyli wszystkimi misiami jakie ma;p karmi, przytula, usypia... No i obiecuje, że dzidzię też będzie 😁 Zobaczymy jak to będzie.. pewno na początku ciężko ale podobno bardzo dobrze wpływa angażowanie starszego dziecka do wszystkiego: przewijania, karmienia, kąpieli...
Już całkiem niedługo bo do terminu zostały 3/4 tygodnie i okaże się w praktyce 😁 jak będzie trzeba to i z lalą spróbujemy.
Bo ostatnio strasznie się boję, że mały będzie się czuł odrzucony.. A przecież odpicowany pokoik nie zastąpi mamusi...
Zastanawiam się jak to będzie wyglądało jak będzie trzeba nakarmić Mateuszka i uśpić Kubę.. a Kuba do usypiania i wielu innych czynności chce tylko mamę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...