Skocz do zawartości

skurcze...w pochwie? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc
Dziewczyny od kilku dni oprócz twardnienia brzucha na dole mam czasami takie dziwne, bezbolesne skurcze które odczuwam jakby były u wejścia do pochwy. Wyczytałam na internecie ze byc moze to te skurcze którymi macica ćwiczy sie do porodu i nie ma sie czym przejmować (skurcze braxtona hicksa) ale problem właśnie w tym że czuję je w pochwie a nie w macicy. czy któras z Was miała takie cos? Bedę wdzieczna za odpowiedz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ruda Rybko, ja mam chyba to samo, tez od jakiegos tygodnia mam twardnienie brzucha i takie co jakis czas dziwne w pochwie dretwienie, promieniowanie, tak jakby zaraz cos miało wyleciec. Jutro rano jade na izbe przyjec, bo sie bardzo martwie o dzidziusia, czy wsyztsko w porzadku, dam znac jak wróce co mi powiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też idę w sobotę do ginekologa i na pewno mu o tym powiem tyle że zbytnio mu nie wierzę a to jedyny ginekolog w mieście (nie mieszkam w Polsce a w Irlandii ginekolodzy to rzadkość).
Troche tez się martwię bo w końcu to dopiero 20 tydzień :/ Skurcze czuję szczególnie jak leżę jeszcze w łóżku albo dłużej siedzę na fotelu i odpoczywam.
Mimo wszystko dzieki za odzew- miło wiedziec że nie tylko ja to przeżywam- mam nadzieję że to rzeczywiście te skurcze o których myślimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i co ewci@?? Wiesz co z tymi skurczami już i twardnieniem?? Ja byłam dzis u lekarza i popytał jakie to skurcze, ile razy dziennie je czuję i jak a potem oświadczył że nie ma się czym przejmować. Nawet mnie nie zbadał ani nic... 😞 Wiec moze to rzeczywiscie te skuecze braxtona hicksa... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello, nio wiec jestem po 7dniowym leżeniu w szpitalu. Przyjeli mnie na izbie przyjec i powiedzieli ze połoza i poobserwuja na patlogii ciąży. dostawałam zastrzyki na te bóle, było robione dwa razy dziennie KTG, nospa 3x1tabl, ale zwykła nie forte, badali tetno i orzekli, ze skoro na ktg nie ma skurczy, to po prostu tak musi byc. Rozmawiałam z połozna, mówiła ze to wiezadła, rozciaga sie macica, a w dodatku mój maluszek jest bardzo nisko połozony, az za spojeniem lonowym i mi uciska na wszytskie narzady i jak kopie to wszytsko obija i to ta przyczyna. wiec nie ma sie co martwic. dzis mnie wypisali i jestem spokojniejsza, takze Ty tez sie nie przejmuj. Nawet nie zagladali do tej mojej szyjki(skróconej), co sobie pewnie ubzdurałam sama, nio i wykryli jezszcze po stopniu czystosci, jakas drożdżyce i dostałam nystatyne. I to mzoe tez miec wpływ jakis bow spzitalu czułam ucisk w pochwie. Nio i tyle. Teraz nie mam nakazu leżenie, mam rozchodzic te wiezadła, ale jednoczesnie sie oszczedzac, nie biegac nigdzie, spokojnie, bez nerwów, wsyztsko jestw porzadku.
Nio i mnie zasmucili, bo jak dzidzius tak nisko to chyba płec bedzie znana dopiero jak bedzie na swiecie, ale co to w koncu za róznica, jak to nasze pierwsze dzieciątko. Pozdrawiam wsytzksie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
dziewczynki mialam nie wiem czy to samo ale cos podobnego-jakby skurcze w pochwie...kilka dni trwały ale nie bylo ani twardnienia ani bolow brzuszka..skurcze jakby czasem mocniejsze, czasem lzejsze..poszlam na wizyte zbadała mnie mowila ze to albo macica cwiczy albo dzidzius mi naciska na jakis nerw i dlatego tak..balam sie ze szyjka mi sie skraca albo cos ale zbadala i wszystko ok-szyjka twarda, długośc taka sama .. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...