Skocz do zawartości

drętwienie palców u ręki | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

witaj aleksandro.ja mam strasznie odretwiale rece jak sie budze rano 😞 bola mnie palce 😞 ponoc taki bol jest jak palce puchna.... 😞 a fakt faktem mam strasznie opuchniete palce...juz nie zaloze zadnego pierscionka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja mam u jednej reki takie dretwienie, myslałam ze to normalne od czegos innego, a nie ciaży. tylko ze ja mam np na 2-3 palcach,i mi rece nie puchną, ja mam takie jak wczesniej i wszytskie pierscionki wchodza normalnie. Moze to sie juz nam dziewczyny woda w organiźmie gromadzi i dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja znajoma, lekarka - zresztą neurolog - jak ją zapytałam co mam zrobić żeby nie drętwiały mi palce u prawej ręki, powiedziała że jak urodzę to nie będę miała już tego problemu. To tylko ucisk maluszka w danym momencie na nieodpowiedni nerw... Więc nie ma się czego bać po porodzie przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello kobietki,pogrzebałam troche po ksiazkach i znalazłam fachowa nazwe tego co nam dolega" Zespól cieśni nadgarstka" - podczas ciazy mogą powstawać obrzeki konczyn, a co powoduje ucisk na nerwy przebiegajace przez kanał nadgarstkowy, znany tez cieśnia nadgarstka. w wyniku tego mozna doznawać cierpniecia, mrowienia i bole palcow reki, a czasaem przedramienia. Po porodzie dolegliwosci ustepuja.

Cwiczenia:
1.kleknij,opieajac sie na rekach i kolanach, z dlonmi polozonymi plasko na podlodze i z rosportowanymi palcami. Pochyl sie ku przodowi ,zeby lagodnie rozciagnac strone nadgarstkow. Utzymaj tak kilka sekunsd
2. Podnies rece i zegnij je w nagdarstkach, tak abys mogła grzbiet reki polozoyc na podlodze. delikatnie przechyl sie do tylu, zeby rozciagnac grzietowa strone nadgarstkow.utrzymaj tak przes kilka sekund
3.masowania nadgarstkow palcami 🙂


Zobaczymy czy pomoze 🙂 ja od dzisiaj probuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio nie wiem , ja tez słyszałam ze to dzidzius uciska na nerw. Ja np któregos dnia miałam cos takiego, ze zaczęła mi dretwiec noga lewa, i ciągnąc, za jakis czas palce u lewej reki a pod wieczór jeszcze cała reka lewa dretwiała, to moze cos w tym jest jak cała jedna strona. Nie wiem... a Ty Marza byś powiedziała ze skąd to sie bierze. Ja byłam ostatnio w szpitalu i miałam w miare cisnienie, raczej niższe(jak była kiepska pogoda to nawet 90/60) ale wtedy nic nie dretwiało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
drętwienie nerwów u nóg jak najbardziej dzidzia! 😆
w okolicy macicy przebiega nerw kulszowy, który przechodzi po tylnej stronie uda i innymi nerwami schodzi aż do stopy. czasem mam wrażenie, że dzidzia sobie na nim gra, jak na strunie, ale póki co, odczuwam to rzadko, ufff... :laugh: sama zwiększająca się waga dziecka powoduje ucisk na nerw i uczucie drętwienia i mrowienia.

a co do nerwów w rękach to albo (jak już ktoś wcześniej pisał) zwiększone ciśnienie zmniejsza przestrzeń w okolicy troczka zginaczy uciskając na nerwy (nadgarstek), co powoduje drętwienie palców rąk lub, powiększający się brzuch zwiększa nachylenie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa, a więc i lordozy szyjnej, co może powodować większy ucisk na nerwy szyjne. do tego zmniejszona ilość ruchu w ciąga dnia, pisanie przy kompie na "brzuszku" i drętwienie murowane :laugh:
ale co do tej drugiej przyczyny, to drętwienie odczuwane jest w całych kończynach górnych (lub jednej) a nie tylko u palców rąk.

pozdrówki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny !!!Jest to mój pierwszy post i chciałabym sie podzielić swoimi doświadczeniami. Otórz mi równiez zaczęła drętwiec prawa ręka i w poniedziałek powiedziałam o tym swojemu lekarzowi . Przepisał mi ASPARGIN ( czyli magnez z potasem ). Czuje lekką poprawę więc i wam może pomóc. Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny znalazlam ciekawy artykuł w internecie na temat dretwienia palców u reki. Oto on:


Ból i drętwienie czy mrowienie w palcach rąk lub całej dłoni jest dolegliwością, która w ciąży zdarza się dość często i nie jest objawem niepokojącym. W ciąży na skutek działania hormonów następuje zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może doprowadzić do obrzęku torebki stawowej nadgarstka i w rezultacie do ucisku na nerwy zaopatrujące palce. Nazywa się to zespołem cieśni nadgarstka.
Dolegliwości te mogą dotyczyć ręki, nadgarstka ale mogą też promieniować do ramienia. Obrzęk i towarzyszące mu objawy szczególnie nasilają się w nocy.

Jeśli dokucza ci ta dolegliwość, mam dla ciebie kilka rad.
Jeśli to możliwe, w czasie snu staraj się unikać pozycji, która powodowałaby ucisk na rękę. Kładąc się spać, postaraj też ułożyć kończyny górne nieco wyżej. Możesz też spróbować złagodzić drętwienie poprzez uniesienie kończyny i potrząsanie nią.
Jedz pokarmy bogate w witaminę B6: ryby, drób, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, mleko, ziemniaki, a także bogate w magnez: pestki dyni, fasola biała, kakao, koper, pietruszka zielona.
Unikaj tytoniu (w ciąży i tak powinnaś go unikać, więc jeśli palisz, masz następny powód, aby zaprzestać). Unikaj też kofeiny.
Jeśli twoja praca wymaga wielokrotnego powtarzania tych samych ruchów ręki, rób sobie częste przerwy. Przestań pracować, gdy poczujesz ból. Podnoś przedmioty całymi dłońmi. Staraj się, aby twoje nadgarstki były wyprostowane.
Jeśli ból jest dokuczliwy i nie możesz złagodzić objawów stosując powyższe rady, skontaktuj się z lekarzem. Być może zapisze ci on odpowiednie witaminy, albo nawet zaleci przyjmowanie środków przeciwbólowych. Może też zastosować unieruchomienie nadgarstka. W szczególnej sytuacji wyśle cię do neurologa lub ortopedy.

Ból wywołany zespołem cieśni nadgarstka zwykle ustępuje samoistnie 2 -3 tygodni po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wiecie a mi drętwieje cała lewa ręka,od spania na boku pewnie.Zresztą przed ciążą nabawiłam się kontuzjibarku i ręki) barku(straszny ból w pracy i we wrześniu miałam iść na rezonans magnetyczny-ale tak wyszło,że byłam już w 8tc i nie chciałam ryzykować zdrowiem dzidzi.W sumie jak poszłam na L-4 to jakoś się to uśpiło no i teraz wróciło.Chwilami nie mogę wytrzymać z bólu,ale nic nie poradzę,bo tabletek brać nie mogę. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...