Skocz do zawartości

5 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 69
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
cześć dziewczyny
ja też bym najchętniej leżała, spała... jestem zmęczona generalnie
poza tym boli mnie głowa i mam delikatne mdłości
jeszcze nie byłam u lekarza, test wyszedł pozytywny 3 dni po spodziewanej miesiączce ale 2 kreseczka bladoróżowa...
wizyta u gina dopiero 14 lipca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malakandra,

Myślę, że powinnaś jak najszybciej wybrać się do lekarza. Też miałam lekkie plamienie i brązową wydzielinę - od razu poszłam do lekarza i przepisał mi Luteinę (progesteron) i no-spę. Plamienia od razu ustąpiły.. Następną wizytę i usg mam w najbliższy piątek.. Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień ciąży. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku, ale na wszelki wypadek sprawdź to u lekarza i to jak najszybciej 🙂

Pozdrawiam i trzymam kciuki,
Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam od poniedziałku w szpitalu ale nie dało się nic zrobić 😞 - to już drugi raz 😞 😞 😞
powodzenia Dziewczyny
Malakandra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny mi wyszedl test w dniu miesiaczki tydzien temu w ktorym tyg jestem?mialam dostac 26.06 i krew zrobilam tez wtedy wyni, 166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej,ja licze wg dnia zapłodnienia i teraz zaczynam 5 tydzień 🙂
4 dni temu miałam usg i pokazało sie juz serduszko 🙂Ale troche sie boje bo przez ten cały okres niemam mdłosci itp atrakcji.Gdyby nie brak okresu nie wiedziałbym ze jestem w ciązy.Trochę piersi pobolewaja tzn.bardziej sutki niz cała piers.Brzuch juz tak nie boli jak na poczatku.Bardzo sie martwie czy jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂 jestem w 5 tyg ciąży i bardzo się boję ponieważ tydzień temu miałam operacje usunięcia wyrostka (już się rozlał do otrzewnej) nie wiedziałam że jestem w ciąży dopiero po operacji jak już okres się spóżniał tydz zrobiłam test i wyszłyy 2 kreseczki. Z mężem staraliśmy się rok i dopiero wiesiołek pomógł, poprawiając jakość i ilość śluzu. Czekam na wyniki badań a w przyzszłym tyg mam pierwsze usg. Mam nadzieję że dzidziuś jest zdrowy i że ciąża nie jest zagrożona przez tą operację. Pozdrawiam wszystkie mamusie!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, ja tez jestem jakies 5 tygodni w ciąży, mam usg 28 lipca i dopiero dokładnie określi ile czasu jestem....To druga ciąża, mam już Tosię, która ma 14 mscy!!!!dlatego boje sie tego wszystkiego jeszcze raz przechodzić (mowa o porodzie), ale mam nadzieje ze będzie dobrze. Nie spodziewałam sie tej ciąży ale mile zaskoczenie, żadnych dolegliwości jak narazie nie mam, przeciwieństwo pierwszej ciąży...pozdrawiam wszystkie początkujące mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 mam pytanie-ostatnio zaczęła mnie boleć głowa tak pod wieczór (nowy objaw chyba 😉 i zastanawiam się czy mogę brać jakieś tabletki przeciwbólowe typu nurofen? jestem w 5 tyg. ciąży. Moje pierwsze usg 28.07 jak u katy 86 🙂 pozdrawiam!!! czekam na odp. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martushka brak objawów typu mdłości zachcianki itp. nie oznaczają że dzieje się coś nie dobrego. Moja koleżanka w pierwszej ciąży nie miała żadnych objawów a w drugiej już od początku wymiotowała..obie ciąże zdrowe 🙂 Ja też nie mam objawów ...tylko piersi mnie bolą i tylko przy dotyku pod pachą i głowa troszkę zaczęła boleć. Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betunia nie możesz brać żadnych leków bez konsultacji z lekarzem, zwłaszcza teraz na samym początku ciąży... przeczytaj ulotkę dołączoną do leku, a najlepiej skonsultuj się ze swoim gin
np. przy nurofenie jest napisane:
"Czy mogę zażywać Nurofen, jeżeli jestem w ciąży lub karmię piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak, więc w zasadzie nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis odebrałam wyniki badań ...progresteron -29,45 troszkę mnie niepokoi ten wynik co myślicie? jaki macie progresteron na początku ciąży? moja gin powiedziała że jeśli wynik będzie zły to do mnie zadzwoni żeby mi przepisać leki na podwyższenie tego hormonu....ale nie zadzwoniła więc może nie jest tak źle. Czuję się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pierwszy raz w życiu zdaje tyle testów za pierwszym razem. Sennośc mnie ogarnia i nawet na tak ekscytujacych rzeczach jak maraton 'na wspólnej' zasypiam. Heh świat mi sie do góry glanami przewraca.Mam nadzieje,ze nie bede zasypiac na wykładach;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 ja tez dzis byłam u lekarza i jestem w 5 tc 🙂 W sumie nie mam zadnych dolegliwosci ciążowych, tylko czasem pobolewa mnie podbrzusze 🥴 a jak jest u Was ???? Nie wiem czy to normalne ?!?
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
jutro mam wizytę u lekarza żeby potwierdzić ciąże OM 24.07 więc powinien być 5 tydzień
Jedynie co mnie trzyma w niepewności to druga kreseczka dużo jaśniejsza od testowej

Ból podbrzusza to normalne, mnie tez pobolewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niewiele 😉 Jeśli nic się złego nie dzieje, nie ma plamień, to lepiej troszkę poczekać aby się niepotrzebnie nie denerwować jeśli lekarz "nic" nie zobaczy a może tak być mimo, że dzidziuś jest i sobie po cichutku rośnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...