Skocz do zawartości

5 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

justiks23 napisał(a):
dziekuje bardzo chociaz przyznam szczerze ze sie nie sodziewalam , zaszalelismy z mezem 15 sierpnia na naszej rocznicy slubu i odrazu bummmmmm heheheh 🙂


I TAK BYWA 🙂 ROCZNICĘ TRZEBA UCZCIĆ 😁 😁 😁 JESZCZE RAZ GRATULACJE 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
U mnie długo się przyglądał. A jak już się poprzyglądal to porobił różne dziwne miny. Już sama nie wiedziałam co mamy myśleć. Pokazał mi wtedy taką malutką czarną kropeczkę na ekranie i zapytał czy ją widzę... no widziałam... i wtedy doktorek stwierdził że ta kropeczka to może być właśnie nasze maleństwo. Na zdjęciu jest taka mini mini kijaneczka... ale jest... na pewno tam jest!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mania,
Troszkę chciałabym już być na Twoim miejscu, żeby po prostu czuć się pewniej. Jeszcze się wszystkiego obawiam, każde kłucie, nawet jak kichnę albo odkaszlnę mocniej i coś zakuje to się boję że za mocno... 🙂 Mam tylko nadzieję że ten najtrudniejszy okres szybko minie i poczuję się choć odrobinę spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
to jest zrozumiałe że się trochę denerwujesz ale niestety obawiam się że to uczycie zostanie już do samego końca ciąży a póżniej to z kolei obawy troska czy dobrze robię to a może to robię żle tak już będzie koniec beztroskiego życia ale uwierz mi nie ma nic piękniejszego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej dziewczyny widze że nie jestem jedyna taka panikara . boje sie jak za każdym razem mnie zakuje w dole ale wszyscy mowią zebym sie nie denerwowała...... łatwo mówić a ja swoje w głowie mam ;/
a tak poza ty chciała bym sie od was dowiedzieć kiedy można zrobić pierwsze usg??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem dopiero na początku!Usg miałam już robione 2 razy, niestety to drugie było wynikiem plamienia, które pojawiło sie na poczatku 5 tyg 😞 ale na szczescie okazało sie ze wszystko jest dobrze, serduszko bije, maleństwo rośnie 🙂 A co do samopoczucia...no cóż...nie jest najlepsze ale wiem, że mdłości i zmęczenie kiedys ustąpią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłe mamy 🙂
Ja się czuje dobrze, szybciej się przemęczam i senna jestem. Nie mam mdłości ale czuje lekki dyskomfort w brzuchu (delikatne kłucia, ale podobno dopóki są to łagodne dolegliwości to nie ma się co martwić). Na USG TV lekarz mnie wysłał dopiero za dwa tygodnie (będzie koniec 7tyg ciąży), nie mogę się doczekać... Na razie robiłam tylko badanie krwi na beta hCG 🙂 Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przyszłe mamy 🙂 Ogólne samopoczucie mam dobre, zero mdłości, lekko senna jestem i trochę szybciej się męczę. Co jakiś czas lekko mnie w brzuchu kuje ale dopóki się to nie nasila to podobno nie ma co na to uwagi zwracać (ogólnie dyskomfort w brzuchu czuję, jakby trwały tam prace remontowe 😉). Na razie miałam robione badanie krwi na beta hCG i wyszło mi ok 500 (początek 5go tygodnia). Lekarz nie mógł wybadać ciąży przy badaniu kilka dni temu. Na USG TV muszę niestety poczekać dwa tygodnie zgodnie z zaleceniem lekarza (już się nie mogę doczekać...). Miłego dnia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Wczoraj miałam usg i na szczescie okazalo sie ze jest wszystko ok. Dzidzia ma 3,3 mm wielkolud moj kochany i tetno jest juz widoczne 🙂 pani dr przepisala mi duphaston i nystatyne dopochwowo, gdyz rok temu poronilam. stwierdzila zebym lepiej brala ten duphaston az do 10 tyg ciazy aby uniknac ryzyka. Mam nadzieje ze wszystko bedzie tym razem dobrze 🙂
porannych mdlosci nie mam raczej, za to czesto jestem glodna i oczywiscie zaparcia. bole brzucha tez mam, ale to raczej wzdecia i efekty zaparc. cos okropnego 🙂 ale czego sie nie wytrzyma dla fasolki 🙂
aha no i multum badan krwi.
pozdrawiam wszystkie 5-cio tygodniowki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 🙂 w moim przypadku lekarz też nie mogł jeszcze nic wypatrzyc na usg (poczatek 5 tygodnia)....ale następną wizytę mam za 5 dni i myślę,że już coś zobaczymy 🙂 Nie mam żadnych innych dolegliwości prócz częstego siusiania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
cześć dziewczyny, poradźcie mi, w którym mogę być tygodniu... : od 24grudnia strasznie bolą mnie piersi, są jakby większe i pełniejsze, miesiączkę powinnam dostać 2 stycznia... ostatnią miałam 4grudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tydzień i 2 dzień, trochę powiększone piersi, wrażliwsze sutki, zero mdlości, bóle w krzyżu i w jajnikach jakbym miała dostac miesiączki. nie jestem senna, wrecz przeciwnie nie moge w ogole spac. Pobudka codziennie o 5:30 .Juz się nie moge doczekać końca I trymestru 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witam, u mnie zaczął się piąty tydzień. Wczoraj była wizyta u lekarza, żeby potwierdzić wynik testu 🙂 Tak jak myślałam na USG była malunia kropeczka wśród innych kropek 😆 Mdłości na razie są do wytrzymania, nie mam apetytu, bolą jajniki tak jak przy miesiączce, do tego kręgosłup ale to takie objawy, że można z nimi żyć i nie narzekać. W końcu te dwie kreski na teście były długo oczekiwane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkie przyszle mamusie 🙂
U mnie jest troszke inaczej... 😞 ostatnia miesiaczke mialam 21grudnia, dzis jest 12 luty i do tej pory nie dostalam okresu...i tak jak wiekszosc mam bole podbrzusza i piersi <> ale dalej nic 😞 na dodatek robilam juz dwa razy test , wyszedl ujemny czyli ze nie jestem w ciazy... kilka dni temu bylam u lekarza, powiedzial ze jajnki mam zdrowe i ze jest malutka plamka na macicy, ale nie moze stwierdzic czy to jest ciaza , ze niby za wczesnie... kazal przyjsc za dwa tyg. nie wiem sama co mam myslec 😞 Moze powiedzie co o tym myslicie. Wszystkie Was pozdrawiam i sciskam mocno:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...