Skocz do zawartości

5 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 69
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

HEJ 🙂 Ja byłam pare dni temu na USG - początek 5 tygodnia. Ale pani doktor powiedziała,że widzi tylko pęcherzyk i że niewidzi zalążka płodu bądź zawiązków płodu (byłam w takim stresie że nie wiem dokładnie 🙂 Martwi mnie to, mam czekać 2 tygodnie do nastęnego usg i strasznie mi się dłuży... o niczym innym nie myśle, chciałabym wiedzieć. Czy myślicie,że na tym etapie co byłam powinno być słychac bijące serduszko i pęcherzyk powinien byc juz wypełniony?????? POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć... wczoraj dowiedziałam się że jestem znowu w ciąży, 5 miesięcy temu urodziłam córkę, a tu taka niespodzianka . Trochę się denerwuje bo to jest trochę za szybko na kolejne 🥴 a jeszcze się nie wyleczyłam po poprzedniej ciąży miałam bardzo niską hemoglobinę bo zaledwie 6,5. Mam nadzieje że będzie dobrze 😆 i niedługo do lekarza się zapisze. I na dodatek za granicą jestem z mężem, a ja języka nie znam, problemy się piętrzą . Ale z drugiej strony się ciesze 🙂 Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jeżeli test ciążowy jest negatywny druga kreska nie pojawi się wogóle czy może być lekko blada? 😆 wczoraj robiłam test i druga kreska była bardzo blada, ledwo widoczna. Czy któraś z Was tak miała i okazało się że jest w ciaży? 😜 bardzo bym chciała i mam nadzieję że to jest to 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczyny,przyszłe mamusie 😉
Wy to chociaz juz wiecie w 100% czy bedziecie mamusiami.. ja mam troszke gorzej,bo nie jestem jeszcze w 100% pewna... pare dni temu powinnam dostac okres, jednak po nim ani sladu, mam straszne zawtroty glowy, ciagle jest mi słabo, camymi dniami jest mi nie dobrze. Czy to wystraczy żebym była pewwna ciąży??? Do ginusia jestem zapisana dopiero na poniedzialek;/
A do testu nie jestem przekonana. Bardzo pragne tego dziecka i boje sie ze zrobie test i wyjdzie ta jedna kreska;/;/ Możecie jakoś doradzic??? pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ja miałam podobnie bo testy robiłam tydzień przed miesiączką bo miałam objawy ciąży(u mnie to zgaga bóle żołądka i senność) i wyszedł negatywnie a gdy miesiączka miała nadejść to jej nie było więc kupiłam na stępne testy obydwa wyszły pozytywnie i tez czekam na wizytę u lekarza mam trochę późno tą wizytę. ale test ciążowy dla spokoju dobrze zrobić . a mam pytani czy często chodzisz do ubikacji to też są czeste obiawy ciąży , zyczę ci miłej wizyty u lekarza i szczęśliwej dla każdej kobiety nowiny. Pozdrawiam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 Ja test i wizytę u lekarza mam już za sobą, ale bałam się strasznie, że te dwie kreski na teście to pomyłka...ale jak usłyszałam od Pani doktor...tak tak jest czarna kropeczka to poczułam ulgę ogromną.
Mój mąż się śmieje że to takie szyfrowane wiadomości są najpierw dwie kreski później kropka prawie jak alfabet morsa 🙂
Trzymam kciuki za wasze wizyty u lekarza 🙂 oby była kropeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. 😉)
Ja mam scisniety zoladek, cokolwiek zjem podchodzi do gardla. Zmeczenie i bole glowy. Okres sie spoznia jakies 3 dni. Test zrobilam rano, wyszly dwie kreski, z tym ze ta druga blado rozowa. Na wizyte u lekarza poczekam jeszcze 2 tygodnie. ... Mam nadzieje ze jednak bedzie widoczna mala fasolka. ...
Pozdrawiam wszytskie mamuski, i te przyszle.! 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!
Moja blada (prawie niewidoczna) kreseczka ma 5 tyg. 🙂 Jeszcze jej/ jego nie znam a już Kocham 🙂
Dostałam duphaston z powodu silnego bólu brzuszka... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i jestem pozytywnie nastawiona 🙂

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂
Wow znalazłam kolejne forum, które może mnie dotyczyć 🙂
@ Ulka -> co do brzucha to może trochę wina podświadomości 🙂
...a jeśli chodzi o pierwszą wizytę to wygląda bardzo standardowo tzn. bez większych uniesień ze strony lekarza albo po prostu nam się tak wydaje ponieważ to my jesteśmy w takiej euforii i wydaje nam się, że wszyscy powinni być hihih 😆
Co do leków to lepiej zapobiegać niż leczyć, a na pewno nam to nie zaszkodzi 🙂

Pozdrawiam gorąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, Ulka. brzuch rzeczywiscie rośnie, bo wszystkie narządy wewnętrzne są znacznie lepiej ukrwione niż pozostałe. teraz to najważniejsza część naszego ciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
cześć dziewczyny,

Jestem w 5 tygodniu 2 dniu ciąży 🤪 Miałam na usg w 4 tygodniu 5 dniu USG i mialam pęcherzyk 3mm - czy to nie jest za malo? 🤨 poza tym nie mam żadnych objawów, może tylko jestem zmęczona ale to nie jest pewny objaw... co myślicie?

ile ma pęcherzyk, żeby widać było serduszko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Witam wszystkich,
Generalnie ja dowiedziałam się o ciąży z zaskoczenia. Tak się składa, że nie mogłam długo zajść w ciąże i w końcu ginekolog skierował mnie do specjalisty ginekologa endykrynologa. Moja pierwsza wizyta była 10.08.2011 kiedy to powinnam dostać kolejny okres. Lekarz zapytał się mnie o ostatnią miesiączkę, a ja na to że była 08-07-2011. Lekarz mnie zbadał i mówi, że według niego powinnam już dostać. Pytał się też czy wywołujemy. Ja powiedziałam, że nie bo bolą mnie pierski i mam bóle w podbrzuszu więc pewnie na dniach dostanę. Kazał mi przyjść za tydzień i wykonać u mojego ukochanego w tym czasie badanie na płodność. Tak też zrobiłam. Pojawiłam się u niego za tydzień. Wyniki mojego partnera były OK, a ja nadal bez okresu. Tym razem poza badaniem miałam również USG. Na USG nie było jeszcze nic widać, ale lekarz powiedział, że podejrzewa ciążę. Poprosił o zrobienie jak najszybciej badania z krwi i zjawienie się u niego. Dwa dni później pojawiłam się u lekarza. Nie wiedziałam jaki jest wynik bo wyniki mogłam odebrać po południu, natomiast lekarz miał wyniki w komputerze. Wyobraźcie sobie w jakim byłam w szoku jak mi oświadczył, że jestem w ciąży!! Nie mogłam w to uwierzyć i chyba do dzisiaj jeszcze to do mnie nie dociera. Nareszcie po kilku latach udało się i to zupełnie spontanicznie i bez planowania.
W ten dzień, a był to 19-08 ginekolog zrobił mi już 2 usg. Na usg było widać paromilimetrowy pęcherzyk. Tradycyjnie kazał się pokazać za tydzień. POjawiłam się tydzień później i pęcherzyk mierzył 11 mm, niestety zarodka nie było widać. Lekarz stwierdził, że to wczesna ciąża i określił ją na 5 tydzień. Kolejną wizytę mam jutro. Zobaczymy czy coś już uda się zobaczyć.
Do tej pory czuję się dobrze, mam obolałe piersi lekko nabrzmiałe, czasami lekkie skurcze i ciągnięcia w podbrzuszu no i jestem senna. Całymi dniami mogę ziewać i ziewać. Nie mam natomiast wymiotów i cieszę się 😉
Mój partner bardzo mnie wspiera i zawozi mnie nawet do lekarza. Oboje się cieszymy. Troszkę się stresuję, że nie udało się zobaczyć zarodka, ale podobno w 5tyg. i nawet 6 może nie być go widać. Każda ciąża jest inna i indywidualna. Trzymajcie kciuki żeby pojawił się zarodek:0
Ja snuję wizualizacje, by wszystko się udało.
Niestety kolejna wizyta to juz około 6 tydz. ciąży i zarodka nie ma. Wielkość pęcherzu to 14,3mm. Lekarz skierował mnie na hcg. We wtorek wizyta wraz z wynikami. mam nadzieję, że pozytywnymi. Objawy ciążowe nadal się utrzymują a pęcherzyk rośnie. Pozostaje mi czekać cierpliwie na pojawienie się zarodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesiące później...
  • Mamusia
Witam!!! Wczoraj zrobiłam test i okazało się, że spodziewam się dzidziusia! Bardzo się z mężem cieszymy 🙂. To nasze drugie dziecko. Mam nadzieję, że wkrótce dołączy do mnie następna przyszła mama w 5tym tyg. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam, wczoraj robiłam test i ku mojemu wielkiemu szczęściu pokazały się 2 kreski 🤪 w zeszłym roku poroniłam więc jestem peeeeeeeeeełna obaw i reaguję przesadnie na każdy skurczyk i strzyknięcie 😞 ale mam nadzieję że mi przejdzie i będzie oki 😉 A jak tam u Was ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 10 miesiące później...
  • 2 lata później...
  • Mamusia
witam.Staramy się z mężem o dzidziusia od 2 miesięcy i dziś robiłam test i wyszły 2 piękne krechy 🙂 Jak mąż wróci z pracy to zrobię mu niespodziankę i dam mu zapakowany prezencik z testem w środku 🙂 Cieszę sie bo mamy już córeczkę 4 letnią która marzyła o braciszku lub siostrzyczce 🙂 Według moich obliczeń jestem w 5 tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...