Skocz do zawartości

6 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem w 6tc i jak na razie nie mam większych problemów lub dolegliwości...oprócz bolącego brzuszka i kłujących jajników. 😉
caluski dla wszystkich 6 tygodniowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej mi do konca 6 tygodnia zostaly 3 dni. 🙂 od tygodnia mam mdlosci,ktore trwaja przez caly czas.sa takie dni ze czuje sie lepiej i mam ochote na jedzenie ale zazwyczaj nie mam apetytu i jem na sile. spie coraz wiecej,ale mi to nie przeszkadza bo wtedy nie czuje mdlosci 🙂
Bardzo wazna rzecza jest branie kwasu foliowego gdyz pomaga on dzidziusiowi w dobrym rozwijaniu sie 🙂. pozdrawiam wszystkie mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuski,

Ja jestem w 6,3 tyg. jak to opisał lekarz na dzisiejszym USG.
Mam objawy jak wiekszosc z was: powiekszone piersi, ból podbrzusza/kłucie, troche kreci mi sie w głowie i od tygodnia robi mi sie niedobrze rano i czasami jak patrze na monitor kompa, poza tym zmienne nastroje, częstrze wizyty w toalecie i bardzo szybko sie meczę.
Lekarz jednak zdziwił sie ze odczuwam już dolegliwosci ciazowe...uważajac że to zawczesnie? Wygląda jednak na to, że wszystkie mamy podobnie...

Kiedy najlepiej powiedziec w pracy o ciazy?

Czy wy już to zrobiłyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 🙂 ja też jestem w 6 tygodniu(początek)prócz częstego siusiania i wrażliwych piersi innych objawów nie mam 🙂 cieszę się,że póki co nie mam mdłości bo chcę spokojnie chodzić do pracy. Właśnie wróciłam od lekarza i dziś po raz pierwszy zobaczyłam na usg nasza kruszynkę 🙂 To moja pierwsza ciąza więc bardzo ja przeżywam 🙂 buziaki dla wszystkich przyszłych mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz powiedzialam w pracy w moim 4,5 tygodniu ciazy, ale tylko dlatego iz dzwigalam ciezie rzeczy wiec wolalam nie ryzykowac, a wie tylko moj szef i klika osob ktore musialy wiedziec
...
teraz jako 6 tygodni ciaz mam bardzo ciezkie wrecz nabrzmiale piersi i podbrzusze juz pobolewa czasami, narazie nie mam mdlosci ale czesciej sie mecze i zmeczona jestem caly czas bym spala...
pozdrawiam wszytskie 6 tygodniowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
witam...jestem w 6 tyg.ciąży i miewam bardzo podobne objawy do poprzedniczek 😉
Bóle w podbrzuszu,nabrzmiałe piersi i od tygodnia już mdłości okropniste 😜 no i oczywiście senność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Hej 🙂 ja też jestem w6 tyg ciąży. Boli mnie podbrzusze i troche piersi, nie mam mdłości i nie wymiotuję. to jest moja druga ciąża. w pierwszej nie miałam żadnych dolegliwości,czułam się świetnie. za to teraz się martwie. mój maluch troche waży, ma 14 miesięcy. w pracy też powiedziałam od razy, zeby nie bylo ze musze cos nosic. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,nie martw się to że nie masz żadnych dolegliwości nie oznacza że jest coś nie tak,ja przy pierwszej ciąży też nie miałam żadnych objawów czułam się po prostu rewelacyjnie jak nigdy wcześniej,a teraz jestem i w drugiej ciąży i jest odwrotnością pierwszej,także się nie przejmuj i nie zamartwiaj bo wszystko jest dobrze,ciesz się że tak jest...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
hej dziewczyny ! dzisiaj dołączyłam do forum i mam nadzieje, że będę z wami jak najdłużej!!! to moja druga ciąża, pierwsza niestety zakończyła się łyżeczkowaniem w 13 tygodniu ponieważ moje maleństwo zaczęło po prostu zanikać. po 4rech miesiącach od zabiegu lekarz pozwolił nam znowu na starania i cudem udało się w pierwszym miesiącu ( cudem ponieważ choruje na pco ) !
to nasz 6tydzień i 4ty dzień. Walentynki okazały się być baaardzo owocne a jutro czeka mnie pierwsze usg przed którym jestem po prostu mega przerażona, już się cała trzęse i martwie na zapas, może zupełnie niepotrzebnie ale taka już jestem mam nadzieje, że jutro zobacze lub usłysze bijące serduszko ( czytałam, że zaczyna bić po 21 dniach od zapłodnienia a to byłby 23 dzień ( dokładnie wiem kiedy miałam ovu, co potwierdzał test ovu i ból brzuszka)
ale i tak martie się ze coś może być nie tak
a co do samopoczucia to poza wahaniami nastrojów, obolałymi piersiami i chwilowymi kłuciami w brzuchy wszystko jest ok !!! pozdrawiam ciepło wszystkie młode mamusie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Witajcie dziewczyny, ja zaczynam 6 tydzień. Póki co to objawów ciążowych nie mam. Owszem chodzę spać wcześniej niż zwykle trochę bolą mnie piersi, ale to prawie nic. Za dwa tygodnie idę na usg już nie mogę sie doczekać i jednocześnie martwię się czy wszystko w porządku. Pozdrawiam ciepło 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam.. wlasnie znalazłam sie poraz pierwszy na Waszym forum 😉 u mnie 6 tydzien wlasnie sie zaczał.. troche sie boje tego co bedzie dalej ale jestem dobrej mysli 😉
pozdrawiam wszystkie ciezarowki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
hej dziewczyny też jestem tu nowa u mnie 6 tydz i 5 dzień mam nudności troche boli mnie głowa oczywiście ból piersi i czekam na wizyte za tydz mam nadzieje że usłysze serduszko bo na wczesniejszym usg nie było go słychać martwie się bo moją pierwszą ciąże poroniłam w 7 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witam, w gronie 6 tyg, i 3 dni :-) dzis po tyg czasu bylam na 2 usg niestety serduszko jeszcze nie jest wyczuwalne fasolka ma dopiero 4mm i musze czekac do piatku gdy bedzie miala ok 7mm aby uslyszec ten cudowny dzwiek...siedze jak na szpilkach.bez mdlosci, ale czesto przemeczona...zmagam sie dodatkowo z okropnym nalagiem nikotynowym tydz,temu gdy dowiedzialam sie o ciazy rzucilam papierosy, strasznie mnie ciagnie...jem i jem jem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny, W lutym tego roku dowiedziałam się że jestem w ciąży z pierwszym dzidziusiem 🙂 szał niesamowity. Objawy - częste kłucie w brzuchu. Niestety w 9 tygodniu byliśmy zmuszeni z mężem pożegnać naszą dzidzię 😞 Teraz jestem znowu w ciąży po zmianie lekarza (to jest bardzo ważne dziewczyny żeby trafić na odpowiedniego. Gdybym została przy tamtym to nigdy nie zaszłabym w ciążę ponownie :/). Zaczęłam właśnie 6 tydzień. Najlepsze - test wychodzi negatywny, okresu brak - ostatni był 9-10-2011r. Wczoraj robiłam badania krwi bo czasami się tak zdarza, że test jest negatywny, a ciąża się w najlepsze rozwija 🙂 (poprzednia test oszalał już 6 dnia od braku miesiączki w terminie). Do lekarza idę dopiero 29-11. Chcę usłyszeć serduszko. Nie chcę znów przeżywać ciągłej linii na monitorze 😞 To są moje jedyne i wieeeelkie obawy. Objawów jako taka ponownie nie posiadam. Bolące sutki oczywiście i rosnące piersi 🙂, senność i zmiana nastrojów 😎 Czekam z utęsknieniem a wizytę u lekarza. Powodzenia i trzymajcie kciuki. Odnośnie nałogu 🙂 Też palę. Poprzednia ciąża 6 miesięcy wcześniej rzuciłam, zdrowa dieta ble, ble, ble, a skończyło się jak skończyło 😞 Teraz idę na żywioł. Jeśli dzidzia ma być, to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Witam
Test ciążowy 2 kreseczki, badanie beta 348 jednostek. Jestem w ciąży.
Czekam teraz na badanie lekarskie. Czy początek 7 tygodnia będzie w porządku? W międzyczasie zrobię jeszcze raz betę, żeby wiedzieć czy rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
hej 🙂 gratuluję 🙂 no ja mam gorzej - dopiero 8 idę na pierwszą wizytę 😞 nie wiem czego się spodziewać po poronieniu to mam lęki jak nie wiem 😞 mam problem ze spaniem jestem padnięta a nie mogę spać 😞 też palę więc wiem co masz na myśli 🙂 ale ja mam inną metodę. Od poniedziałku budzę się rano i po prostu odstawiam. Polecam ci książkę jak skutecznie rzucić palenie Allen Carr. Przed poprzednią ciążą spokojnie rzuciłam bez żadnych skutków odstawienia 🙂 niestety jak poroniłam znowu zaczęłam palić :/ głupota wiem ale nerwy zrobiły swoje. Teraz dojeżdżam do ostatniej strony i serio. Przestań sobie powtarzać że ja pierniczę jak mi się palić chce 🙂 powiedz sobie jeju jakie szczęście że ja nie palę 🙂 uwolniłam się od tego świństwa 🙂 za max 3 tygodnie nie będziesz czuła już tego potworka w głowie 😉 trzymam kciuki za pierwsze bicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...