Skocz do zawartości

8 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 85
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja ciągle latam siku 😞 mam jeszcze nudności, dzisiaj nawet bez powodu zaczęła mi leciec krew z nosa. W środe usłyszałam bicie serduszka mojej nieplanowanej kruszynki 🙂 Mimo ze najpierw nie byłam zadowolona z tej ciązy, teraz siedze i placze ze szczęścia 🙂 Zyczę wszystkim Wam zdrowia i cierpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja właśnie zaczynam 8 tydz. Wczoraj zrobiła mi się pod nosem opryszczka. Co prawda nie pierwsza w życiu ale i tak się przestraszyłam. Jeden lekarz powiedział że to bardzo niedobrze i muszę brać antybiotyk (przestrzegał przed możliwym poronieniem) a drugi lekarz kazał smarować maścią mówiąc że jak pierwsza w ciąży to nie tak źle (w ciąży dopiero przy kolejnej jest problem). Byłam skołowana i ryczałam. Potem poradziłam się jeszcze dwóch lekarzy i powiedzieli żeby się ty nie martwić, więć jestem troszkę spokojniejsza. Czy któraś z Was dziewczyny zna kogoś kto mając opryszczkę w I trymestrze miał problemy z dzieckiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kobietki, zaczynam 8tc, dolegliwosci nie minely, wciaz odrzuca mnie na zapachy glownie z lazienki, mam klopoty z wykapaniem sie czy umyciem glowy, maz nie ma prawa uzyc wody po goleniu 😞 dolegliwosci nasilaja sie wieczorami i wtedy gdy zaczynam robic sie glodna. Zajadam migdaly lub slone paluszki, troche pomaga. Pozatym mam problemy z kibelkiem, 3 dzien i nie moge sie wyproznic, do tego zatwardzenie i na poczatek hemoroid! mam tylko nadzieje ze to warto, ze tym razem donosze ciaze i dzidzia bedzie zdrowa, ale nie ciesze sie jeszcze, naprawde za wczesnie, juz sie sparzylam, wole byc gotowa na wszystkie mozliwosci.pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz więcej widzę zmian w moim organizmie piersi staja się coraz większy, brzuszek zmienia swój wygląd i ciągły apetyt i senność mogłabym spać 24/24 i przemiana materii osiągnęła swoje maksimum to wspaniale uczucie że takie przemiany mnie zaszczyciły, 2 miesiące po ślubie i 8 tygodni ma mój dzidziuś oby tylko udało się donosić dzidziusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. U mnie już jest 8+3 tydzień i objawy tez mam podobne. Mdłości najgorsze rano aż do obiadu - pomaga wypicie pół szklanki ciepłego mleka przed wstaniem! Piersi rosną bardzo i bolą.... czasem mam bóle jak przed okresem, lekarz kazał dużo leżeć. Przepisał Duphaston na plamienie brązowawe i mam duuuużo odpoczywać. Całe szczęście jestem na L4 bo inaczej to bym nie dała rady - 8 godzin stania w sklepie 😞 Nasze maleństwo ma już prawie 17 mm. Za 2 tygodnie mam badania prenetalne a za miesiąc 3D. Będę spokojniejsza po tych badaniach, mimo iż 500 zł trzeba zapłacić. Ale czego się nie robi dla dziecka. Teraz tylko maluszek najważniejszy 🙂 Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się kiedy przejdą mi te mdłości, odzuwam przez to ogroooooooooomny dyskomfort... i niezadowolenie z dnia... 🤨 wczoraj byłam u lekarza i widziałam moją małą fasolkę 🙂 Która również, niestety nie była planowana... Ale powoli zaczynam się z tego cieszyć, chociaż czasem nadam mam mieszane uczucia, czasem, placze, czasem jestem poddenerwowana, a jeszcze zupelnie mi odbija i smieje się z byle czego 😉 Pozdrawiam wszystkie mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! Nazywam się Marysia i jestem nowa.

Gratuluje Wam Dzidziusiów! Ja dzisiaj zaczynam 8 tydzień ciąży. W końcu się udało po długich staraniach. Byłam już na dwóch wizytach u ginekologa w tym dwa razy usg dopochwowe. Widziałam moją Fasolkę 🙂 oprócz tego mam torbiel na jajniku ok. 6 cm. Lekarz mówił, żeby na razie się nie martwić bo może zniknąć. Od dzisiaj też jestem na zwolnieniu z powodu warunków szkodliwych w pracy.
Nie wiem czy się tym martwic czy nie ale mam bardzo mało objawów ciąży... właściwie oprócz pobolewania piersi to czuję się super. Myślałam, że będę od rana wymiotować itd... a tu nic jak na razie.

Mam pytanie do Joanny1984 czemu robisz badania prenatalne?? Czy to się zawsze robi??

Pozdrawiam!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie badania prenatalne robi się tylko na własne życzenie żeby mieć pewność że dziecko jest zdrowe no i nie w każdym mieście można to zrobić ja na przykład jestem z Koszalina i jakbym chciała robić to musiałabym do Szczecina acha i jeszcze jedno robi się je w 12-14 tygodniu ciąży razem z usg w tym czasie no i jak już wspomniałam koleżanka za to płacisz sama powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamy!
JA również jestem w 8mym tygodniu ciąży 🙂 Trochę przerażona... ale bardziej szczęśliwa.
To moje pierwsze dziecko i pierwsza ciąża wiec obaw masa, ale mam nadzieje że wszystko będzie wporzadku.
Objawy? nudności... szczególnie jak robie się głodna, a że pracuje to niestety nie mogę tego uniknąc. Do tego jeszcze sennosc 🙂 ogolnie nie jest najgorzej!
Pozdrawiam Fasolkowo! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chcialam Cie jeszcze tylko pocieszyc ze strach prze maciezynstwem nie ogarnia nas tylko przy pierwszym dziecku.To jest moja 2 ciaza.Pierwsza byla ponad 6 lat temu.Czekalismy dlugo poniewaz z pierwszej mamy blizniaki.W sobote mialam pierwsze usg i postawialm swoich chlopakow przed faktem dokonanym iz albo ida ze mna albo wcale nie pojde bo balam sie faktu znowu ciazy blizniaczej.Tzreslam sie jak galareta,po czym pani technik uswiadomila mi ze jest tylko jedno serduszko.HURRA !!!!
Teraz trzeba tylko sie modlic zeby moj misio zelek (bo tak wyglada malenstwo) rosl zdrowo.
Pozdorwienia dla wszystkich Mamusiek........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczęłam dzisiaj 11 tydzień ciąży, mam mdłości i nudności szczególnie wieczorami... Upały nie dają mi żyć, brakuje mi sił więc po pracy leżę. Dziewczyny jak Wy sobie radzicie w tych temp? Pierwszy raz w życiu tęsknię za deszczem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Właśnie zaczęłam 8tc. Byłam już na dwóch badaniach usg. Na ostatnim widziałam moją fasolkę i słyszałam bicie jej serduszka. Cudne uczucie!Troszkę martwię się moimi objawami ponieważ są bardzo skąpe....Częste oddawanie moczu, wzmożony apetyt no i tyle, czasami jakieś mdłości. Nic więcej....Samopoczucie dobre;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To podobnie jak ja. Ja praktycznie mam nie objawów poza uczuciem ciężkości piersi. 🙂

W upał siedzę w pokoju w wiatrakiem, otwarte lufciki a temperatura w mieszkaniu 32 stopnie!! Masakra. Jedyne co biorę często chłodny prysznic i dużo piję. Jak wczoraj wyszłam na dwór popołudniu to mi się słabo zrobiło.

Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też zaczełam 8 tydzień, co do objawów to zaparcia - czasami ból brzuszka przez to , ból piersi,i jak jestem głodna to mdłości... Oczywiście też Spać SPAĆ SPAĆ 🙂 to moja druga ciąża bo pierwszą niestety straciłam, USg jeszcze nie miałam bo mieszkam w Londynie i tu się robi tylko 2 USG w 12 tygodniu i w 20.

Dużo odpoczywać i nie martwić sie takie zalecenia 🙂 A w upał, częsty prysznic, leżeć i pić dużo wody 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia a ja czekam, co ma być to będzie, pierwszym razem latałam, a teraz zaufam tutejszym lekarzom i wierze że będzie dobrze 🙂

Dziś jeszcze doszły mi wymioty bleee, dobre na zmęczenie i lepsze samopoczucie i bezpieczne w ciąży jest branie Magnezu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gość wiem o co chodzi...w pierwszej ciąży też dmuchałam i chuchałam nic to nie pomogło..Teraz na pewno musi nam się udać!. Co do lekarza to spoko rozumiem, nic złego nie miałam na myśli 😉 No ja od samego początku mam zalecenie brania magnezu i duphastonu....Pogoda w Dublinie nie dopisuje, typowo łóżkowa, więc ciągle chce mi się spać. Mam ochotę również na "coś" pysznego tylko sama nie wiem co 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...