Skocz do zawartości

8 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
natallja napisał(a):
Troszkę martwię się moimi objawami ponieważ są bardzo skąpe....Częste oddawanie moczu, wzmożony apetyt no i tyle, czasami jakieś mdłości. Nic więcej....Samopoczucie dobre;-)


Nie rozumiem jak mozna sie martwic brakiem ekstermalnych obiawow typu przytulanie sedesu kilka razy dziennie.Jak bylam w 1 ciazy to nie mialam wcale zadnych obiawow.Pracowalam do 30 tygodnia bo na wiecej nie pozwolil mi lekarz ze wzgledu na ciaze blizniacza.Teraz 2 ciaza i inna historia - obiawy wszystkie.Nie ma zasady czy bedziesz chorowac,ziewac calymi dniami czy bedzie ci slabo.Kazda ciaza jest inna i nie wczytuj sie zabardzo ze dziewczyny tutaj wszystkie choruja a ty jedna nie.Ciesz sie swietnym samopoczuciem.Dzieki temu bedziesz milo wspominac okres bycia w ciazy.Powodzenia i bez stresu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tak wiem wiem Natalia 🙂

W Londynie też taka sobie pogoda, ciągle bym tylko spała, ale trzeba pracować 🙂

Ja zachcianki też mam, ale jak je przygotuje i zaczne jeść to toaleta mnie woła hehe...

A czy macie też tak, że na początku każdego tygodnia ciąży, ciągnie was w wiązadłach, tzn chodzi mi o to że macica się powiększa, macie też tak? czy ja jestem jakaś inna 🙂

A co do magnezu ja też biorę, przynajmniej nie mam skurczy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mom2be może stresuję się tym tak dlatego ponieważ pierwszą ciążę straciłam... wyglądała zupełnie inaczej niż teraz. Tam to miałam typowe objawy ciążowe...Teraz po prostu nie czuję za bardzo tej ciąży i dlatego tak się martwię czy wszystko dobrze;-)
gość ja również nadal pracuję i najgorsze jak siedzę w pracy i zachce mi się spać, najchętniej rzuciłabym wszystko i leciała do domu się położyć ehhh szkoda że tak się nie da;-) Mnie też pobolewa podbrzusze, czasami mocniej czasami lżej no i chyba to dobry znak że tam wszystko się powiększa;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co czujesz strach i obawy, bo ja czuje to samo, ale nie zrozumie tego nikt kto nie stracił dziecka, ja straciłam w 7 tyg a dowiedzialam sie dopiero w 12 bo zaczełam plamić... ehhh

A teraz wszystko dzieje się etapami. Myśl pozytywnie i odpoczywaj jak najwięcej 🙂 Zostaniemy Mamusiami... 🙂

A jak u Was ze śluzem??? bo ja wcale aż tak dużo go nie mam... Tak w ogóle mam na imię Żaneta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie właśnie jest dokładnie tak samo 🙂 Narazie wymioty ustąpiły,ale mdłości są przez prawie cały dzień i ssie mnie w żołądku, dziś musiałam wstać o 5 i coś zjeść, bo już nie wytrzymałam. A tak poza tym to dobrze, tylko ząb mi rośnie (8-mka) i boli hehe...

I czuje takie dziwne bulgotanie i przelewanie w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny:-)
Jeśli chodzi o śluz, to raz jest a raz go nie ma hmmm. Mam tylko żółte upławy:-( wyczytałam że to normalne w ciąży jeśli nic brzydko nie pachnie ;-) nie swędzi i nie picze:-) Ale tak czy tak na następnej wizycie spytam gina o te upławy. Ja czuję się dobrze. Też mam mdłości które czasami utrzymują się cały dzień. Straszny apetyt mnie dopadł, najgorzej jest w nocy jak mnie zassie to nie mogę wytrzymać i trzeba wstać i coś przekąsić;-) A tak to nic specjalnego ze mną się nie dzieje, oprócz tego ciągłego głodu;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jest 8 tydzień i 3 dzień, ja niestety dziś znowu wymiotowałam, dzidzia tylko toleruje rybke nic więcej a najbardziej nie smakuje jej właśnie mleko hehe...

Ja znowu mam ochotę na lody...

A jak wasze brzuszki??? widać coś już po was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wiem , ze nie mozna pić kawy herbaty czy coli, ale dlaczego gazowanego. Ja w pierwszej ciaży piłam gazowane napoje i teraz pije i nic mi nie było i dziecku. A po urodzeniu to piłam tylko soczki niegazowane, przy karmieniu piersią jest juz duzo więcej wyrzeczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 Właśnie się zalogowałam na tej stronce. Fajnie, że można się tu dowiedzieć wszystkiego o naszym maleństwach. To jest moja pierwsza ciąża i jestem w 8 tygodniu ciąży 🙂 Troszkę mnie przerasta to wszystko ciągle się martwię czy wszystko jest ok i czy maleństwo zdrowe i w ogóle. Nie mam jakiś specjalnych objawów, czasem poranne mdłości, słabo mi czasami, czasami kręci się w głowie i wieczorne zła samopoczucie ból brzuszka i znużenie 🙂 Troszkę tego jest ale z tego co wiem że nie które kobitki mają jeszcze gorzej:P Wiec trzymajmy się kobitki i oby do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Jestem nowa na forum, ale mam nadzieję, że zostane zaakceptowana w gronie 🙂 Jestem pod koniec 8 tyg. i tez sie martwie czy Nasza dzidzia dobrze się rozwija. Nie byłam jeszcze na USG, ale tylko dlatego, że mieszkam w Anglii i tutaj są inne zasady prowadzenia ciąży 😞 Troszkę mi sie to nie podoba, ale coż innego moge zrobic 😞
Ostatnio wyczytałam, że kobiety w ciązy powinny unikać melisy i mięty 😞 Szkoda, bo mi np bardzo pomaga mięta na dolegliwości z brzuchem, ale ważniejsze jest zdrowie dziecka!!
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Ja też jestem nowa 🙂 i trochę zawstydzona, bo nawet nie wiem co pisać. To moja pierwsza ciąża i tak naprawdę na razie nie wiem o niej praktycznie nikt (poza mną, przyszłym Tatusiem i przyszłym Dziadkiem), ale to ze względu na skomplikowaną sytuację. Mam nadzieję, że w ciągu przyszłego tygodnia to się zmieni. Trudno mi jest, bo ogarnęła mnie niesamowita radość i szczęście, ale również mnóstwo niepokoju i pytań, których nie mam komu zadać. Dlatego pomyślałam o forum. Najpierw czytałam sobie Wasze posty i wiele się dowiedziałam, wiele mnie uspokoiło. Ale teraz sama postanowiłam napisać. Zastanawiam się nad dolegliwościami towarzyszącymi wczesnej ciąży. Miałam przez pond dwa tygodnie niesamowite mdłości. Nie mogłam dosłownie nic jeść, ale wmuszałam w siebie. Potem mdłości minęły, za to pojawiły się niesamowite bóle głowy, takie że nie mogłam wstać z łóżka. Teraz pozostał lekki ból głowy, ale powracają mdłości. Co do tego... tak czytam o tym ile się tyje w czasie ciąży. Ja przed ciążą ważyłam około 59-60 kg przy wzroście 166 cm... czyli ani za dużo ani za mało... a teraz... już na wadze 62 kg i brzuch tez jakiś większy. Nie wiem czy to od jedzenia, czy od czego, bo ciągle czuję się jak napompowana i napuchnięta... czy to normalne? Staram się pilnować z jedzeniem, w sensie nie objadania się, ale znając swoją tendencję do tycia, to raczej będzie sporo. Czy to normalne tak wcześnie już tyć? Na razie tyle mych zmartwień. Za dwa tygodnie mam USG, strasznie się boję... mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Pozdrawiam ciepło i wybaczcie za moją epopeję 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wg tego kalenadarza zacznę tydz 8 ...byłam w tamym tyg na usg ale serce nie biło ..lekarz powiedział że ciąża musi być mniejsza niż 4 tyg. hmmm ale bąbelek był widoczny i ładnie zagnieżdzonyy 🙂 też mam okropne mdłości i brak apetytu a najgorsze ze do pracy muszę chodzić a pracuję po 12 h i ciężko mi to wytrzymać szczególnie mdłości. mam pytanie jaki macie progesteron w tym okresie ? ja miałam 29 a po tyg podniósł się do 38 , mimo to nadal nie w normie :/ liczę że się podniesie jeszcze ciutkę 🙂 pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie Kochane Mamuski :-)
Jestem juz 2 lata po slubie koscielnym po cywilnym 3 i nareszcie moga sie podzielic wspaniala nowina
Nasza dzidzia ma juz ponad 8 tygodniiiii....:-)
Jestesmy tacy dumni ....
2 lata staralismy sie o Nasza dzidzie
Poprzez stymulacje jajnikow i poeracje sie udalo ..:-)
Dzidzia sie rozwija
1 raz w tygodniu mam sprwadzanie krwi co 4 dni robiony zastrzyk poniewaz mam za duzo meskich hormonow ...
nie jest lekko
mdlosci jak rowniez zle samoopoczucie dokuczaja mi ...:-(
lecz w glowie mam usg na ktorym widzialam serduszko ktore pukalo jak szalone
Gratuluje Wam i zycze wszystkiego dobrego :-)
Marlena 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowa na forum. Ja również kończe w tym tygodniu 8 tc. Bardzo się boję ponieważ nie dośc ze jest to moja pierwsza ciąża to przede wszytskim choruje od 11 lat na cukrzyce. Co prawda ciąża była planowana i wyniki wyregulowane to nie sądziłam ze tak szybo(2 miesiące) uda mi sie rzezcywscie zajśc i z pewnoscia przez pierwsze 5 tyg znaim sie dowiedziałam moje wyniki nie były najlepsze 😞 Czy któras z Was zna moze pzrypadek kobiety ciężarnej chorującej na cukrzyce? A moze któas z Was choruje? Pozdrawiam serdzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...