Skocz do zawartości

9 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Jestem z Dublina. Tutaj pewnie podobnie jak w UK. Już dostałam list ze szpitala. Tak obliczyłam że pierwsza wizyta będzie mniej więcej w 13/14 tc. Byłam w prywatnej klinice 2 razy. Teraz czekam na usg genetyczne za 2tygodnie. Boję się he. Co do objawów to czasami męczą mnie mdłości cały dzień....2 razy wymiotowałam no i to tyle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Pierwsza ciąża po prawie 3 latach starań 😁
Nie mam mdłości, ani tym bardziej wymiotów (chyba że jadę samochodem, to wtedy czasem nieźle mnie mdli i muszę wystawiać głowę za okno 😉), żadnego trądziku, czy zachcianek 😉
Za to mogłabym spać dosłownie całymi dniami - a przez te ponad 30 stopniowe upały, nie mam na nic siły. Jak za długo siedzę lub leżę to drętwieją mi strasznie łydki no i jedyne co mnie naprawdę męczy to ból piersi, który zaczął sie ok tydzień przed spodziewaną @ i mam nadzieję, że wkrótce chociaż trochę "zelżeje" 🙂
No i jeszcze trochę pobolewa mnie glowa, ale to chyba bardziej przez te wspomniane upały. Poza tym nie mam wiekszych problemów z jedzeniem, chociaż śniadania w siebie właściwie wmuszam, bo nie jestem aż do południa głodna 🙂 Co do brzucha, to kiedy leżę na plecach jest już nieco wystający i nie mogę sie doczekać aż będzie go porządnie widać 😜
Pozdrawiam wszystkie "dziewięciotygodniówki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też jestem w 9 tc i zero objawów czasami zapominam ze jestem w ciąży..na szczescie jest usg i ono mnie uświadamia ze niie jestem sama...fajnie tak spokojnie przetrwac I trymestr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂
Ja właściwie gdybym nie zobaczyła na własne oczy tej małej krewetki podczas usg i jej bijącego serducha, to chyba dalej bym nie wierzyła, że to napewno ciąża 🙂 Ale ta pulsująca kropeczka normalnie mnie rozkleiła, mogłabym tak leżeć i się gapic godzinami. Następna wizyta dopiero za ok 3 tyg i tym razem lekarz obiecał nagrać wszystko na płytkę 🙂 Cos czuję, że mąż od tej pory będzie musiał robić wszystko sam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze wiem że każda ciąża i babeczka jest inna i będzie mieć inne objawy ale...no właśnie już nie wiem co myśleć. Czasami bym chciała mieć te książkowe objawy żeby poczuć tą ciążę. Mam ciągle schizy że coś nie tak....Nie mogę się doczekać usg żeby sprawdzić co tam z fasolką. Brałyście może duphaston? Jak się czułyście po tym leku? Jannetta dostałaś list ze szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie mam tak samo. Gdyby nie usg i brak miesiączki to zapomniałabym że jestem w ciąży. Za pierwszym razem czułam się fatalnie, mdłości, wstręt do jedzenia, wrażliwość na zapachy, ból podbrzusza...Eh pozostaje czekać cierpliwie do kolejnej wizyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 No to ja chyba do tych szczęśliwców należę, co ich mdłości ominęły 😉
Właściwie gdyby nie usg i widok małej krewetki z bijącym serduchem na moniotrze, to dalej bym w to nie wierzyła 😜
Kolejne usg za 3 tyg, tym razem lekarz obiecał nagrać wszyściucho na płytkę więc będę mogła siedziec w domu i patrzeć godzinami dalej nie dowierzając, że "TO TAM" to moja dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie listu jeszcze nie dostałam, bylam u Gp to powiedziała że max mam czekać miesiąc, ale spisala moje dane i dzwoniła do szpitala, jak mnie pozniej poinformowała, list będzie wkrótce.

Ja też pragnę zobaczyć swoje maleństwo, juz nie mogę się doczekać i tez mam shizy że coś jest nie tak, mimo że objawy wskazują na TAK, ale boje się, ostatnio bolało mnie podbrzusze, ale to normalny objaw w 9 tygodniu ciąży, tak pisze na babyboom. także duzo odpoczywam i sie nie przejmuje, dzis brzus nie boli, tylko mdłości męczą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Duphaston ja bralam w pierwszej ciąży i staciłam dziecko, dal mi je lakarz w PL, jak poszlam tutaj do GP to pierwsze co mi powiedziala, że ten lek zabija płód, jednym pomaga, drugim nie, ja przestałam go brać w 7 tygodniu i stracilam, a teraz biorę tylko tabletki dla kobiet w ciąży i magnez...
A wasze brzusie pokazują juz cos??? bo po moim widać, jest napięty i większy, i piersi bolą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam zaparć ani nic w tym stylu, tylko senność i ból piersi 🙂
Ja biorę Luteinę na podtrzymanie, w grudniu zeszłego roku straciłam ciążę w 7 tyg, także teraz siedzę jak na szpilkach i właściwie żyje już następną wizytą u gina (3 tyg.). Najlepiej by było gdybym miała aparat usg w domu i co kilka godzin sprawdzała czy wszystko ok ☺️
Lekarz mówi, że najgorszy okres już za mną, ale ciężko wyluzować 🙂 Wyluzuję dopiero jak urodzę zdrową dzidzię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj widzę że prawie każda z nas jest po stracie. Masakra....Ja straciłam synka w 19 tygodniu. Teraz tak jak Ty najchętniej siedziałabym codziennie u lekarza. No właśnie a mnie cycki nie bolą. Nigdy nie bolały czy na okres, czy w pierwszej ciąży. Są na pewno powiększone i nabrzmiałe ale nie bolą nic a nic. Co do brzuszka to coś tam się zmienia ledwo dopinam spodnie. Nic no ja muszę jakoś wytrzymać te cholerne dwa tygodnie do następnej wizyty. Mam nadzieję że jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny będzie wszystko dobrze, myślcie pozytywnie, bo to jest najważniejsze, ja teraz ufam tym lekarzom i tyle dzieci sie tu rodzi i są zdrowe, wiec nie mam obaw, zaufałam polskiemu i straciłam, więc teraz ufam tym w UK.

Ja mdłości i wymioty najczęściej mam wtedy kiedy jestem głodna, ale przecież nie bede wstawać z łożka o 3 czy 5 rano i nie bede szykować jedzenia, i to samo popoludniu, jak nie zjem obiadu na ,,już" to dzidzia daje znaki ze jest głodna hehe bo ciagle mi burczy i daje mi mdlości 🙂

ale jak zjem to jest ok 🙂 a piersi mnie bolą ale tylko sutki i są czerwone i pelno żyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, wiem że pozytywne myślenie to podstawa i staram się bardzo he. No właśnie ja mam najgorzej jak chce mi się w nocy bardzo jeść a nie mogę wygramoilić się z wyrka to tak mi burczy w brzuchu że hej i wtedy to źle się czuję 😉 Aaaa i bardzo często chce mi się siusiu... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...