Skocz do zawartości

9 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
po wyjściu ze szpitala się rozłożyłam, a to dopiero 10 tydzień 😞 ... czosnek, mleko z miodem i masłem syrop z cebuli i płukanie gardła woda z wodą utlenioną przyniosły tylko częściowy efekt pozostał okropny kaszel, zawołałam zaufanego lekarza do domu i kazał postawić bańki, ale ten kaszel średnio po tym mi przeszedł, już niewiem co robić straszył antybiotykiem, mój mąż wczoraj też coś przyniósł do domu, czy z nim/nią będzie wszystko ok 😞 Już nie mogę się doczekać wizyty u gina, ale narazie tez sie rozłożyła, jedyne co mnie cieszy to to, że objawy ciąży nie przeszły, więc daj Boże może wszystko z nim/nią będzie dobrze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 125
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Spac, spac, spac...
Boli mnie na okrągło głowa, drażni zapach mojego mężczyzny i denerwuje wszystko dookoła.
[color=green][/color]


JEDEN PLUS: W zeszłym tygodniu na okrągło miałam ochotę na słodkie, w tym na szczęście się pomniejszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Wszystkich ja juz mam 9 tydzień ciąży i od początku nie miałam żadnych objawów żadnych wymiotów mdłości nic z takich rzeczy ! jedynie piersi bardzo szybko mi rosną jestem szczupła wiec obawiam sie najbardziej rozstępów! Zycze wszystkim przyszłym Mamusią żeby miały tak samo jak ja - bez objawów takich jak wymioty ;] Pozdrawiam ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam dziewczyny,
zazdroszczę wam bo ja mam wszystkie najgorsze objawi, najgorsze jest to że nudności towarzyszą mi przez cały dzień, najchętniej to bym nic nie jadła bo za każdym razem ciągnie mnie na wymioty 😞 mam nadzieje że za 3 tygodnie już będzie lepiej.
Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meteoryczna88 napisał(a):
Witam dziewczyny,
zazdroszczę wam bo ja mam wszystkie najgorsze objawi, najgorsze jest to że nudności towarzyszą mi przez cały dzień, najchętniej to bym nic nie jadła bo za każdym razem ciągnie mnie na wymioty 😞 mam nadzieje że za 3 tygodnie już będzie lepiej.
Pozdrawiam 😉


oj mialam tak samo az do konca 3ciego miesiaca, to byla masakra bole brzucha, wymioty, kazdy zapach mi przeszkadzal i wszyscy ludzie wokolo. teraz jest juz dobrze choc czasem mi sabo ale to normalne w koncu nosze w sobie istotke wiec organizm pracuje za dwoch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!Moje dolegliwości zależą od dnia ale mdłości przychodzą niezależnie od pory dnia... 😞mam nadzieję że niedługo miną. To moja pierwsza ciąża i początek jest naprawdę trudny - zaliczyłam dwa pobyty w szpitalu i od dwóch tygodni leże w łóżku z powodu krwawienia. Ale mam nadzieję, że będzie lepiej i będę mogła wkrótce cieszyć się ciążą tak jak należy 🙂Trzymajcie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie przyszłe mamusie 😉 🤪
To moja 3 ciąża- pierwsza była w bardzo dobrym samopoczuciu aż do końca(synuś), druga do 3 m-ca (córcia) mdłości, wymioty itd,...a teraz 3 ciąża i czuję się okropnie- mdłości, bóle głowy, ogólnie złe samopoczucie, ale mam nadzieję ,że niedługo minie 😉- 3-mam kciuki za wszystkie mamusie,które nie czują się najlepiej- głowa do góry- za parę tygodni będzie lepiej;
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
ja natrazie licze od OM 9 tydzien, do poki nie bede miala pierwszego USG za dwa tygodnie to licze od OM...sle poniewaz mialam bardzo krotkie cykle 23-25dni to napewno bedzie zblizone sosunkowo z ostatnia miesiaczka ;-))

ja tez zaczelam 9 tydz i dobrze sie czuje - czamsi mam nudnosci ale nie wymiotuje, od jakis dwuch dnich bardziej odczowam przestawiajace sie kiszki haha i mam czescie dusznosci z rana..
pozdrawiam wszytskie mamusie
Tush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja jestem w 9 tygodniu, jestem już po usg i po badaniach. Ja z moim lekarzem liczymy od ostatniej miesiączki, nie od dnia zapłodnienia bo to jest różnie. 🙂
Pozdrawiam serdecznie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
ja też jestem w 9 tyg. jestem już po 2 ch usg - ciąża stymulowana - biorę dodatkowo hormony, martwi mnie że na usg wyszło że jest ryzyko poronienia ze względu na kształt worka owodniowego - jest w kształcie nerki - czy któraś z Was ma równierz taki problem?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam 🙂

Ja rowniez jestem w 9 tyg i 4 dniu ciązy 🙂 to moja pierwsza ciąża 🙂 z objawów? bolące piersi, mdłości (które po mału już odchodzą-mam wrażenie), częstsze bieganie do WC, seeeenność - mogłabym spać na stojąco 🙂) i jeszcze wrażliwość na wszelkie zapachy - odstawiłam nawet perfumy, bo nie dawałam rady;p noi jeszcze niestety wzdęcia. Od zawsze mialam z tym problemy a teraz czuje, że jeszcze bardziej się nasilają... znacie jakieś sposoby na nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. U mnie to prawie 9 tydzien ale, az dziwne, bo piersi mnie nie bola. wczesniej wymiotowalam, ale jakos juz sie teraz unormowalo to wszystko, a do lazienki to chodze chyba z 5 razy w nocy juz mam dosyc tego wstawania no ale... ide we wtorek na druga wizyte do lekarza zobaczymy czy urosła moja dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie 9 tygodnia. Jestem w 9tc i 4 dni. To moja 4 ciąża. Mam dwie córki, raz poroniłam. Mam pytanie. Miałyście już na pewno usg. Możecie podać wielkość dzidziusia? Mój w 9tci1dn miał 27mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dot USG? Byłam 2 razy u lekarza, w 4 i 9 tyg ciązy i miałam robione 2 USG ale to dopochwowe... Jak jest u Was? Kiedy robi się USG "brzuszne" ? Ile razy je się wykonuje? To moja pierwsza ciąża, więc nie mam doświadczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 10-11 tygodniu lekarz powinien zrobić USG przez powłoki brzuszne sprawdzając przezierność karku 🙂
Ja z objawów najbardziej odczuwam senność,bo mdłości nieco ustąpiły i poza tym czuję się dobrze 😜
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Witam 🙂

Ja rowniez jestem w 9 tyg i 4 dniu ciązy 🙂 to moja pierwsza ciąża 🙂 z objawów? bolące piersi, mdłości (które po mału już odchodzą-mam wrażenie), częstsze bieganie do WC, seeeenność - mogłabym spać na stojąco 🙂) i jeszcze wrażliwość na wszelkie zapachy - odstawiłam nawet perfumy, bo nie dawałam rady;p noi jeszcze niestety wzdęcia. Od zawsze mialam z tym problemy a teraz czuje, że jeszcze bardziej się nasilają... znacie jakieś sposoby na nie?


siehankowa, mam bardzo podobne objawy do ciebie- jedynego ktorego jeszcze nie doswiadczylam i mam nadzieje ze mnie ominie to mdlosci. I tez niestety walcze z wzdeciami. Moj brzuch czasem wyglada juz na 5-6 miesiac bo jest tak wydety. Probowalam roznych metod ale nic nie dziala 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmm55 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Witam 🙂

Ja rowniez jestem w 9 tyg i 4 dniu ciązy 🙂 to moja pierwsza ciąża 🙂 z objawów? bolące piersi, mdłości (które po mału już odchodzą-mam wrażenie), częstsze bieganie do WC, seeeenność - mogłabym spać na stojąco 🙂) i jeszcze wrażliwość na wszelkie zapachy - odstawiłam nawet perfumy, bo nie dawałam rady;p noi jeszcze niestety wzdęcia. Od zawsze mialam z tym problemy a teraz czuje, że jeszcze bardziej się nasilają... znacie jakieś sposoby na nie?




siehankowa, mam bardzo podobne objawy do ciebie- jedynego ktorego jeszcze nie doswiadczylam i mam nadzieje ze mnie ominie to mdlosci. I tez niestety walcze z wzdeciami. Moj brzuch czasem wyglada juz na 5-6 miesiac bo jest tak wydety. Probowalam roznych metod ale nic nie dziala 🤢


ja mimo ze jeste juz w 24 tyg ciazy i wszytskie dolegliwosci minely to perfum nadal nie moge uzywac bo sie widocznie bobasowi nie podobaja :P a o lazienki czasem biegam w nocy z 4 razy a zwlaszcza jak maly kopnie w pecherz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm55 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Witam 🙂

Ja rowniez jestem w 9 tyg i 4 dniu ciązy 🙂 to moja pierwsza ciąża 🙂 z objawów? bolące piersi, mdłości (które po mału już odchodzą-mam wrażenie), częstsze bieganie do WC, seeeenność - mogłabym spać na stojąco 🙂) i jeszcze wrażliwość na wszelkie zapachy - odstawiłam nawet perfumy, bo nie dawałam rady;p noi jeszcze niestety wzdęcia. Od zawsze mialam z tym problemy a teraz czuje, że jeszcze bardziej się nasilają... znacie jakieś sposoby na nie?


siehankowa, mam bardzo podobne objawy do ciebie- jedynego ktorego jeszcze nie doswiadczylam i mam nadzieje ze mnie ominie to mdlosci. I tez niestety walcze z wzdeciami. Moj brzuch czasem wyglada juz na 5-6 miesiac bo jest tak wydety. Probowalam roznych metod ale nic nie dziala 🤢


ja jem tylko ciemny chleb, jadam activie, śliwki wcinam i nic nie pomaga na wzdęcia 🥴 lekarz przepisał mi syrop, ktory ma pomóc ale jeszcze się nie zdecydowałam na jego zakup - jakoś mam obawy do wszelkich leków podczas ciąży... no ale skoro lekarz przepisał, to nie powinien być szkodliwy... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam, właśnie przeskoczyłam na 9 tydzień i już minął mi strach o pisaniu o mojej ciąży. Poroniłam w połowie listopada. Brałam duphaston ale poronienie nie było spowodowane tymi tabletkami. Po prostu dzidziuś nie rozwijał się tak jak powinien i ;( poroniłam samoistnie w 6 tc. Od razu lekarz pozwolił się starać o kolejne maleństwo i już minął ten fatalny okres strachu, nerwów, obaw. W tej ciąży też biorę duphaston (od 3,5tc) i jest wszystko ok - dzidzia 2,5 cm, serducho bije, więc nie mam się czym martwić. Z tego co mówił mój gin nie ma się co bać duphastonu, z doświadczenia wie, że jest bardziej skuteczny od innych leków.
Jeżeli chodzi o objawy - w pierwszej ciąży tylko bolały mnie piersi CAŁE ! to było straszne. Innych objawów ZERO!
Teraz mam wrażliwe sutki, pobolewa mnie brzuch i mam na okrągło mdłości ale bez wymiotów. Między 6 a 8 tc nie mogłam nawet popatrzeć na mięso czy wędlinę - jadłam wyłącznie bułki z masłem i białym serem. Teraz zjem niedużą porcję mięsa, ale zaraz muszę przegryźć deserem budyniowym z bitą śmietaną.
Jeżeli chodzi o objawy ciążowe, w mojej pierwszej ciąży lekarz się martwił, że nic mi nie dolega. Teraz widziałam zadowolenie na jego twarzy jak powiedziałam mu o mdłościach. Ale co lekarz to inne podejście do ciąży.
Pozdrawiam wszystkie mamusie i kruszynki w ich brzuszkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...