Skocz do zawartości

9 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wlasnie zaczynam 9 tydzien, wogole nie czuje ze jestem w ciazy 🙂 nie mam zadnych nieprzyjemnych objawow, czasem tylko nie moge czuc zapachu pieczonego miesa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również biegam co chwile do wc na siusiu 🙂 Normalnie jak przy jakimś zapaleniu pęcherza. W dzień jeszcze ok, ale najgorsze jest to że budzę się z tego powodu po 2-3 razy w nocy a potem jak już się wygramolę z łóżka i załatwię sprawę, to nie mogę usnąć...kręcę się z boku na bok i sen nie przychodzi. Za to w dzień jak nie prześpię kilku dodatkowych godzin, to jestem chora 😜 Naszczęście chodzę do prywatnego lekarza, który nie ma oporów przed wystawianiem zwolnień (w pracy też luz, nikt się nie czepia), także mam możliwośc odsypiania kiedy tylko mi się zechce. 😉
Co do łydek, to tak jak pisałaś, rano jak wstaję-chodze dosłownie jak na szczudłach-mam wrażenie że moje kostki i łydki się "zastały" i musi minąć dobrych kilka minut zanim zacznął działać jak należy. Skurcze po dłuższym siedzeniu też się pojawiły. Też łykam magnez+B6, może podziała 😉
P 🙂ozdrawiam ciężarówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam tak samo z wstawianiem w nocy do toalety, 2 razy to minimum 🙂 Teraz od dwóch dni źle się czuje, mam straszne bulgotanie w brzuchu 😞 i tak mi słabo sie robi... Mam nadzieje ze niebawem mi to przejdzie... I ten brak apetytu 😞 na nic nie mam ochoty, kompletnie na niccc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej hej..u mnie podejrzanie bezobjawowo..tzn czasem czuję się głodna (jak np. do 13:00 zapomnę o śniadanku:blush 🙂, wszystko inne luzik..czuję coś na kształt mdłości...ale to trwa parę sekund i mija...mam nadzieję, że nie zdarza się, że objawy I trymestru pojawiają się po 9 tyg...bo dobrze mi tym...z plusów...mogę sobie czasem pozwolić na jakieś lody, czy coś niezdrowego i nie przybywa mi kilogramów jak to miałam zawsze...chyba metabolizm przyspieszył...Waga jak nigdy od 8 tygodni jak zaklęta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, życzę łagodnej ciąży, szybkich porodów...i zdrowych silnych pociech 😜 🙂
Mam trochę ciuszków po mojej córce. Jeśli by coś Wam wpadło w oko...to piszcie na maila [email protected]
Cena ciuszków do negocjacji. W każdym razie ceny oscylują na poziomie 2 zł -8 zł. Za wyjątkiem chusty, płaszczyka, kombinezonu.
Link do Szafy Madziusi - Szafa Madziuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie mdłości odpuściły w 8 tyg teraz jakby znowu wracają. Ale ogólnie czuję się coraz lepiej. Chyba gorzej sie czuję jak jestem w pracy. Może przez siedzącą pracę.

Ale mam nadzieję, że już teraz będzie coraz lepiej. I nawet apetyt mam jakby mniejszy.
Cieszę się, że nastrój mam w miarę stabilny 🤪.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Wlasnie 4 dni temu mialam pierwsze badania noi mamy juz 9 tydzien .Codzienne wymioty , zachcianki i humory mam na codzien od rana do wieczora . Wymiotuje przynajmniej 3 razy dziennie , piersi sa coraz wieksze a brzuszek twardy jak kamien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mi tez stuknął 9 tydzień, juz sie nie moge doczekać wizyty u lekarza a to dopiero w piątek 😞 Mdłości ogólnie mam całodniowe, ale bez wymiotów (niestety, raz zwymiotowałam to potem chwile było mi lepiej), co dwie godziny muszę jeść, bo inaczej ssie mnie w zołądku i mam straszliwe mdłości, poza tym żadnych humorów ani zachcianek. Na razie oby do piątku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja mam wizytę u lekarza dopiero 20 września, ostatnio byłam 16-go sierpnia, widzielismy bijące serduszko 🙂
Od tego pon jeżdzę juz do pracy (wcześniej byłam na urlopie 3 tyg). Mysłałam że bedzie gorzej ale w pracy i w pociągu czuję sie dobrze. Tylko niestety jak wracam, jest juz kolo 18 czuję mdłości.
Wymioty mam tylko przy myciu zębow rano 😁
Nie mam żadnych zachcianek, ani smaków, ogólnie nie pociaga mnie jedzenie, a wczesniej byłam łakomczuchem:P. Na dodatek nie znoszę gotować, nawet podgrzanie obiadu jest dla mnie zmorą, fajnie że robi to mój mąż.A wczesniej gotowanie było moim hobby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie, u mnie kończy się 9 tydzień, jestem bardzo senna i niestety odczuwam zgagę. Czy macie jakieś rady jak zmniejszyć jej objawy? I czy macie caly czas temperaturę w granicach 37? Ja tak, mój lekarz stwierdził, ze to normalne.
Na szczęście jestem w domu i mogę zaspokoić pragnienie snu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkich serdecznie...jestem w 9tygodniu drugiej ciąży...jestem zdruzgotana moim złym samopoczuciem,sennością w dzień a brakiem jej w nocy ,wstrętem do zapachów (szczególnie kulinarnych),ciągłym zaparciem,i ta nieszczęsna przepuklina którą mam po poprzedniej ciąży...ogółem nie ma porównania co do pierwszej ciązy która była po prostu bezobjawowa(za taka tęsknię) 😞
DOBRA ALE DO RZECZY----...prosze jeżeli możecie to napiszcie mi czym wyleczyc przeziebienie bo próbuje wszystkiego(cytryna,sok malinowy,czosnek,cebula,czasami wezmę apap ale mój gin zezwolił...mija juz 5dzień tego wstretnego chorubska a ja nadal z katarem,bólem głowy,totalnym wyczerpaniem...30SIERPNIA byłam u mojej gin(dzidzia ok!!! 😜) i powiedziała jasno i wyraźnie jak nie da rady inaczej trzeba bedzie brać antybiotyk...czego sie bardzo boje !!!moja dziecinka co z nią będzie ?czy któraś z was miała podobna sytuację...pomóżcie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam cie Cortez ---- czytając twoją wypowiedż jakbym sama siebie widziała...przybije piatkę z ta bezsennością i no drugim dzidziusiem w drodze ...moje pierwsze jest energicznym...żywiołowym dwulatkiem który prócz mamy swiata nie widzi...pozdrawiam serdecznie i życze zdrówka dla was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej witajcie ciężaróweczki 😉 właśnie zalogowałam się na tym portalu ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć 🙂 odnośnie moich dolegliwości... nie miałam żadnych nudności i zazdroszczę wszystkim tym którzy je mają w tym okresie ... boję się że coś jest nie tak. Byłam tydzień temu u gin i zaniepokoił się. Maleństwo za mało urosło od ostatniej wizyty. kazał mi powtórzyć HCG... Boje się, że poronię ;( nie czuje już delikatnego bólu w podbrzuszu, który świadczył o rozrastającej macicy 😞 co najgorsze w piątym tygodniu byłam chora i miałam strasznie wysoką gorączkę ponad 39 ..., i jestem załamana... dosłownie jestem na skraju załamania nerwowego ;((( jakby tego było mało mam nadżerkę, której nie zdążyłam się pozbyć ;( a do gin dopiero za kilka dni ;(((

Dla tych którzy mają zgagę....
pomagają migdały (moja siorka miała straszną zgagę podczas ciąży i ciągle nosiła przy sobie paczkę migdałów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Sophia ja do 10 tyg bylam przejeta gdyz moje malenstwo bylo zbyt malenkie. Co do boli podbrzusza to ja nie mialam zadnych!!! i chwala 😉
Nie mialam wymiotow, mdlosci, zgag itd. tylko mnie plecy bola albo mam skurcze lydek.
Ostatnio jak bylam u gina to zrobil wywiad co do wielkosci plodu i wnioski sa takie ja jestem wczesniakiem z 8 mc, moja mama rodzila male dzieci ja mialam 38 cm i 2300 wagi a bracik 41 i 2800 wagi u mojego bylo podobnie dzieciaczki do 50 cm i 3 kg wiec gin stwierdzil ze to warunek genetyczny skoro z badan nic nie wynika.
Bedzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czuję się źle, niedobrze jest mi cały czas, oprócz snu wtedy odpoczywam, a śpię b dużo więc jakiś plus jest 🙂
Czuję się połamana, mam bóle brzucha i ostatnio krwawienia byłam w szpitalu 3 dni, wczoraj wyszłam kazali brać nospe luteine i furagin.
Mam nadzieje, że to sie niedługo skonczy jak skonczy sie 1 trymestr, bo jak narazie to koszmar. Najgorsze są te bóle jak w okres czasami są tak silne, że aż mam rozwolnienie 😞 Jeszcze 3 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 😞 😞
o kochana strasznie mi przykro wiem jak Wam ciężko też przez to przechodziliśmy(straciliśmy dziecko w 37 tygodniu ciąży) teraz to najważniejsza jesteś ty..... wiem może głupio to brzmi ale niestety tak czasami się dzieje i nie ma co zadawać sobie pytania dlaczego JA po prostu.......... nie będę pisać że wszystko będzie ok, wszystko się ułoży bo pewnie takie pocieszenie to teraz dla Ciebie żadna pociecha trzymajcie się razem a na pewno to przetrwacie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...