Skocz do zawartości

10 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hmm a ja jak narazie tylko zmiany nastrojow, czego nie cierpi moje otoczenie, mam straszny apetyt i jestem zmeczona caly czas. 25 ide na 3 wizyte u ginekologa, juz mam 2 zdjecia USG mojego dzidzi, z 4 tyg i 8, juz niemoge sie doczekac kiedy znow zobacze go z bliska 🙂 pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj bylam u Midwife 🙂 sprawdzala czy serduszko bije i Ja tez je slyszalam i to byla najprzyjemniejsza rzecz z tej wizyty 🙂 az mi lezki polecialy ze szczescia, a gorsza czesc to bylo pobieranie krwi :/ strasznie balalo wziela mi az 4 szczykawki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie przyszle mamusie...
ja wczoraj zaczelam 10 tydzien, ale nie czuje sie najlepiej, mecza mnie wymioty i nudnosci, przez caly dzien 😞
ale mysle ze juz niedlugo przejdzie 🙂
dla mojej myszki zniose wszystko 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się z Wami pożegnać drogie mamusie. Niestety u mnie krwawienia powtórzyły się w 14 tygodniu ciąży, kiedy pojechałam do szpitala było już za późno, na poczekalni dostałam skurczy porodowych, nic się nie dało zrobić;( Nie noszę już swojego serduszka w brzuszku, póki co jest we mnie wielkie cierpienie i ból... po stracie drugiej z kolei dzidzi;(
Trzymajcie się dziewczyny i nie dajcie się zwieść jeśli coś się dzieje, reagujcie najszybciej jak to możliwe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
cieszę się, że tak nas tutaj dużo 🙂 2 dni temu rozpoczęłam 10 tydzień i juz nie mogę sie doczekać wizyty USG (w przyszlym tygodniu) - bardzo się boję.... miałam 2 poronienia... jak wstaję rano, od razu badam piersi, czy mnie bolą, czy nie leci krew, czy nadal czuję się niedobrze... I tak cieszę się, że jestem słaba, zmęczona, śpiąca i ciągle mi niedobrze... to dobry znak 🙂 im gorzej tym lepiej - powiedział mi pan doktor 🙂 no zobaczymy...
A Wy, potraficie juz cieszyć się Maleństwem czy póki co tylko oberwujecie co się u Was dzieje?
pozdrawiam,
Warszawianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
Dzień dobry,
cieszę się, że tak nas tutaj dużo 🙂 2 dni temu rozpoczęłam 10 tydzień i juz nie mogę sie doczekać wizyty USG (w przyszlym tygodniu) - bardzo się boję.... miałam 2 poronienia... jak wstaję rano, od razu badam piersi, czy mnie bolą, czy nie leci krew, czy nadal czuję się niedobrze... I tak cieszę się, że jestem słaba, zmęczona, śpiąca i ciągle mi niedobrze... to dobry znak 🙂 im gorzej tym lepiej - powiedział mi pan doktor 🙂 no zobaczymy...
A Wy, potraficie juz cieszyć się Maleństwem czy póki co tylko oberwujecie co się u Was dzieje?
pozdrawiam,
Warszawianka

Witam Warszawianko. Piszesz, że miałaś 2 poronienia. Czy mogłabyś napisać coś więcej? Ja również przeszłam przez to samo co Ty. W pierwszej ciąży w 12 tyg. ciąży stwierdzono "puste jajo płodowe" rozwijające się do 8 tyg.ciąży, w drugiej ciąży w 10 tyg. ciąży zaczęłam krwawić, ale po zrobieniu badań i USG wszystko było niby ok, aż tu w 14 tyg. doszło do poronienia;(
Co do niedogodności, byłam czujna przy drugiej ciąży, wciąż miałam mdłości na niektóre zapachy, jedzenie, wciąż zmęczona i śpiąca.
Powiedź mi czy miałaś po swoich 2-óch poronieniach robione jakieś badania? I jakie? Czy w ogóle któraś z Was przeszła przez to samo, czy takie badania coś wnoszą, czy kolejna ciąża dzięki takim badaniom będzie donoszona? Czego można się spodziewać?
Obecnie mieszkam w UK za 2 tygodnie mam pierwszą wizytę "po stracie" i prawdopodobnie będę miała robione badania by wykryć nieprawidłowości;( Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochana,
bardzo mi przykro z powodu Twojej straty, wiem jakie to potwornie ciężkie. U mnie poronienia były tzw samoistne tzn nie znana jest ich przyczyna, wszystkie badania mialam super, zdrowie jak u konia, natomiast prawdopodobnie problem polegal na tym, iz mialam nieuregulowaną gospodarke hormonalną i nie nadążał organizm karmić maleństwa z ciałka żółtego... w każdym razie teraz biorę Duphaston 3xdziennie, wczesniej nie mialam zadnych lekarstw.... oczywiscie po ostatnim poronieniu (8 tydzien) zrobiono mi tzw wymaz i skierowano na badania i okazalo sie ze wszystko jest super....
Nie denerwuj sie... tak bywa w zyciu, trzeba tylko myslec pozytywnie i chodzic do 2 lekarzy, aby sie upewnic (tak teraz robie, mam 2 lekarzy, trudno...) jestem w 10 tygodniu i boję się, ale modlę aby było wszystko ok, bo naprawdę za mocno to wszystko przeżyłam... Niestety za wczesnie sie cieszymy....
Trzymam za Ciebie kciuki, daj znać koniecznie jak Twoje badania dobrze?
Buziaki
Warszawianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😆
Ja jestem w 9,5 tyg. ciąży i też jestem pełna obaw bo mam za sobą dwie ciąże pozamaciczne i jestem po zabiegu usunięcia lewego jajowodu... Narazie doszlam do wniosku ze do 3 razy sztuka i teraz musi byc dobrze !! Ale podświadomie nie mowię narazie znajomym, do zakonczenia 3 trymestru. Samopoczucie mi sie pogorszylo dopiero w ostatnim Tygodniu - mam mega mdłości i uczucie jak bym mi coś ciężkostrawnego leżało na żołądku 😮
Wolała juz bym chyba zwymiotować i mieć spokój .... Jutro do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamuśki 🙂 ja dziś też zaczynam 10 tydzień, i muszę przyznać że czuję się już lepiej - mdłości mnie już trochę opuściły jakoś 3 dni temu ( aż się zaczęłam zastanawiać czy nie za wcześnie 😉) poza tym nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u gina 10 września 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Według USG jestem w 10 tyg ciąży a z obliczeń 12 tydzień. Lekarz powiedział, że przy kolejnym USG czyli 18 września wiek ciąży powinien się wyjaśnić. 😉 Czuje się dziwnie ponieważ non stop śpie i jem. Mąż się ze mnie śmieje, że jestem jak niemowle które tylko śpi, je i krzyczy więcej. No i niestety męczą mnie bardzo wymioty. Mam wspaniałe córeczki 7 i 5 lat 🙂 które opiekuja się mną jak spie. Nakrywają mnie, masują nogi no i przynoszą jedzonko. Hehe są bardziej wyrozumiałe niż mó mąż :P. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂 no u mnie jakby coraz lepiej 🙂 nie mam już takich dolegliwości jak wcześniej - tylko piersi cały czas mega wrażliwe 🙂 za 11 dni do ginekologa i już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę moją kruszynkę 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 😜...właśnie zaczęłam 10tydzień ...dzidziuś ma się pojawić około 3 kwietnia 2011...szybko zleci...jak tam wasze samopoczucia bo moje dość dziwne...strasznie sie rozleniwiłam i ciągle śpie a na dodatek...ciągle mam mdłości...i jakby tego było mało to od 2tygodni próbuję się wyciągnąć z przeziębienia i jak dzień jest lepiej to następnego znowu makabra...ból głowy..ciągle zapchany nos i ogólne osłabienie ...martwię sie o dzidzie a wizytę mam dopiero 16września...zaniedbuje wszystkie obowiązki domowe ..męża i dwuletniego synka...jestem bardzo przygnębiona...i cał czas sie zastanawiam kiedy ten zły okres mi minie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,jestem w 10 tyg, ale o dziwo czuje sie dobrze i nawet nie chce mi sie tak spać, nie jestem zmęczona, miewam tylko czasami mdłości i bóle głowy, mam nadzieję,że z moim maleństwem będzie wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Moja dzidzia też ma się pojawić 3 kwietnia, ale od początku poza bólem piersi i czasami brzucha nie mam żadnych dolegliwości i to też mnie martwi, bo podobno im gorzej tym lepiej. 21 września mam badania odnośnie nieprawidłowości i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Już raz zmieniałam lekarza, bo Pani powiedziała mi, że serduszko nie bije i nie dawało mi to spokoju obdzwoniłam wszystkich lekarzy i u innego okazało się, że jest ok i sama widzialam serduszko więc teraz boję się każdej kolejnej wizyty. A moja dzidzia ma już prawie wszystko, bo tak się nie mogę doczekać i marzę, że będzie mała Marcelinka.
Pozdrawiam wszystkie mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 pociesze cię kochana że ja przy pierwszym moim dzidziusi do końca 3mc nie wiedziałam że jest ..zero objawów przez cały pierwszy trymestr ...no piersi nabrzmiałe i lekkie pobolewanie brzuszka ..ale ja wtedy brałam za tzw syndromy zbliżającego się okresu...dzidzia po dokładnie 40tyg. urodziła sie duza i zdrowa jak rydz...więc sie nie martw brak objawów to nic złego mój synek jest tego żywym przykładem...pozdrawiam i witam w naszym gronie... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...