Skocz do zawartości

11 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A Ja ciagle krwawie i ciagle mi slabo ;/ powiedzieli mi ze USG narazie mi nie zrobia bo mialam pare dni temu i to nic nie da teraz, ciagle mi krew pobieraja :/ juz nawet z dloni i boku reki mi wzieli bo juz nie maja z kad :/. Dostaje juz do glowy bo mieli dzwonic wczoraj i zero jakiej kolwiek reakcji z ich strony 😞 😞. Jutro znowu na pobranie krwi, juz nie mam pojecia z kad teraz pobiora. Martwie sie strasznie bo bardzo krwawie 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
Ja też w poniedzialek na wieczór dostałam krwawienia, mówiąc wulgarnie chlusnęła ze mnie krew bo inaczej tego nazwać nie można. na szczęście mąz akurat wrócił z pracy więc tak jak stałam biegiem do samochodu i najbliższego szpitala...Po pół godzinie byłam już "oglądana" przez ginekologa, który cały czas poprawiał mnie że nie "krwawienie" tylko "plamienie" ale jak zobaczył co się dzieje to szybko zmienił zdanie. No i usg. Szczęście w nieszczęściu, bo okazało się że z dzidzią jest ok, ale za to mam wielkiego krwiaka (prawie 3 na 4 cm) i stąd krwotok. Przeleżałam 4 dni (właśnie wróciłam do domu), dostałam leki, krawienie ustało, został tylko brązowawy śluz, ale już nie groźny. czuje się jakbym miała tykająca bombę w brzuchu. Ograniczam ruchy do minimum, boje sie że w każdej chwili znowu moge zacząć krawic i znowu szpital...Krwiak ma sie podobno wchłonąć, ale kiedy to nastąpi...chyba nikt nie wie. Ale taka histeria jak ta z poniedziałku...myślałam ,że to już koniec. Najgorszemu wrogowi nie życzę...mogę sie tylko domyślac co czuje Jeanetta, bo te pół godziny zanim dotarłam do lekarza było najgorsze w moim życiu...Trzymaj sie Jeanetta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ze mną jest ok, ciesze się ... z tego co jest, zabieg nie bolał, byłam na obserwacji w szpitalu, czuje się świetnie. I trudno, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 😁

To dziwnie brzmi, ale tak jest... pierwszy raz cierpiałam bardzo, teraz nie... CIesze się ze infekcji zadnej nie było, i że nie czułam bólu.

3majcie się dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, życzę łagodnej ciąży, szybkich porodów...i zdrowych silnych pociech 😜 🙂
Mam trochę ciuszków po mojej córce. Jeśli by coś Wam wpadło w oko...to piszcie na maila [email protected]
Cena ciuszków do negocjacji. W każdym razie ceny oscylują na poziomie 2 zł -8 zł. Za wyjątkiem chusty, płaszczyka, kombinezonu.
Link do Szafy Madziusi - Szafa Madziuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię serdecznie Jeanetto,nie wiem czy moje słowa podniosą cię na duchu,pewnie nic nie jest w stanie tego zdziałać chcę zebyś wiedziała,że moja bratowa miała 2 martwe ciąże i 4 poronienia i nigdy się nie poddała.udało im się,mają cudowną córeczkę i znowu starają się o kolejne dzieciątko,mimo tego co wcześniej tak bardzo przeżyli.Jestem z Tobą całym sercem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już 11 tydz mdłości i wymioty nadal są :/ mam ich serdecznie dość...brzuszek jest lekko wydęty i tylko ja widzę różnicę dla innych jeszcze niewidoczny. marzę żeby wkącu coś normalnie zjeść-ze smakiem. pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc Wam 😉 ja trez jestem w ciazy w 11 tygodniu i ciesze sie strasznie tylko ze mam problem nie wiem co zrobic 22 wrzesnia mam miec badanie czy dziecko jest zdrowe te badanie wykazuje czy dziecko nie ma dovna lub tego typu choroby. Czy wy tez miacie miec takie badanie?? 😉 prosze o odpis. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE W 11TYGODNIU...CO DO BADANIA PRZEZIERNOŚCI KARKU BO TAKIE BADANIE NAS TERAZ CZEKA TO JA MAM JE 16 WRZEŚNIA OGÓŁEM MOŻECIE PONIŻEJ SOBIE O TYM BADANIU POCZYTAĆ...JEST JEDNYM Z WAŻNIEJSZYCH BADAŃ W OKRESIE CIĄŻY...

Przezierność fałdu karkowego (ang. nuchal translucency, NT) – parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu. Zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera.

Fałd karkowy ulega zazwyczaj wchłonięciu w II trymestrze. Niekiedy w jego miejsce rozwija się obrzęk karku (nuchal edema) albo naczyniak limfatyczny torbielowaty (cystic hygroma), którym może towarzyszyć uogólniony obrzęk płodu.

Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:

* NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
* NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
* NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
* NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! 😜 jak sie czujecie w 11tygodniu...lepiej czy gorzej niz w poprzednim...mi minimalnie usąpiły mdłości ...jednaj co do mojej senności to jest nadal ogromna...poprawił mi się w końcu smak i wrócił apetyt...z węchem dalej problem pewnych zapachów i tak wolałabym nie czuć... 🥴dzis jest sobota a ja żyje już czwartkiem bo wtedy mam następną wizytę u gina i badanie usg...chciałabym sprawdzić jak już podrosła od ostatniego razu moja dzidzia... 😜...pozdrawiam was wszystkie!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie dziękuje podobno lepiej nie dziękować ...mam nadzieje że wszystko będzie ok...bo przez ostatnie dni nie czuje się zbyt dobrze 😞jutro wieczorem dam wam wszystkim znac jakie zmiany u mnie nastapiły przez ten ostatni miesiąc...i jak dzidziuś oczywiście...!!!pozdrawiam was wszystkie ... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉dziś widziałam moje maleństwo...urosło strasznie w ciągu tego ostatniego miesiąca...według usg ma już 61cm ...termin porodu przesunął się na 27marca...według usg...bo parametry biometryczne odpowiadają 12tygodniowi i 4 dniom ...miałam dziś też badanie przezierności karku maluszka i NT wynosi 0,91mm więc jest wszystko ok..na 100% dzidzia nie posiada żadnych wad tj.zespół downa...maluszek jest silny i zdrowy...i wygląda juz jak malutki chudziutki człowieczek...FHR 159 uderzeń na minutę...kość nosowa widoczna...moja perełka jest jednym słowem zdrowym i silnym maluszkiem...na dodatek bardzo ruchliwym bo przez paręnaście minut lekarz nie mógł go złapać do pomiarów 😉ma to po mamie...jestem przeogromnie szczęśliwa że dziś podejrzałam moje maleństwo...nawet widziałam jak ucieka przed podglądem jak mała rybeczka...dziewczyny ja to przechodzę drugi raz i po raz kolejny mogę zachwycać sie tą nieobliczalnie piękna ,cudowną chwilą..życzę i wam tak cudownych chwil jak moja dzisiejsza...pozdrawiam i czekam na wasze opisy co do wizyt tego miesiąca... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Angela wspulczuje ci tych wymiotow 😞 Nie masz sie co martwic duzo kobiet w tym okresie intensywnie wymiotuje 🥴 Jesli chodzi o mnie ja ich uniklam gin powiedzial ze najwyrazniej odpowiednio jem i nie za duzo 😉 Postaraj sie zaprzestac jesc to po czym masz wymioty i calkowicie odmienic swoj jadlospis. Podobno w tym tkwi cala recepta 😉
Gratuluje dzidzi i zycze duzo zdrowka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja nie wymiotowalam ani przy pierwszej ciazy ani przy drugie to podobno tz wina hormonów ale nie musisz się obawiać że dziecko za mało witamin dostaje spokojnie tutaj są dziewczyny które nawet i po 5 kilo traciły przez wymioty teraz są już bliskie rozwiązania a z dzidziusiem wszystko ok więc ni panikuj teraz czego najbardziej potrzebujesz to ciszy i spokoju nie stresuj się niepotrzebnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mnie właśnie kończy się jedenasty tydzień.
Byłam właśnie na Badaniu przesiewowym w pierwszym trymestrze i generalnie wszystko jest ok, natomiast martwi mnie to, że jest brak kości nosowej 😞 Czy któraś z was miała to badanie i taki problem? Co prawda Pani doktor powiedziała, że za tydzień było by ok, bo w tym wieku ok 70% maluchów jeszcze tego nie ma. Natomiast mimo wszystko się martwię. Czy któraś z was byłą na takim badaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie weszliśmy w 11 tydzien 🙂
a za tydzień do ginki, zobaczyć maluszka 🙂

a co do wymiotów, polecam sok z malin, ale taki prawdziwy sok, z prawdziwych malin 😉
wiem, że brzmi dziwnie - słodki sok na wymioty. ale uwierz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...