Skocz do zawartości

11 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam kochane Mamusie.
Dzisiaj jest 11 tydzień i 5 dni 🙂 W poniedziałek kolejna wizyta i będę mogła znowu zobaczyć swoją Fasolkę. Nudności nie mam i nie miałam, jestem może trochę mniej zmęczona- to dobrze bo na początku zasypiałam na stojąco 😉
Pozdrawiam wszystkie Mamusie 🙂 Trzymajcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 130
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam, ja tez jestem w 11 tygodniu. Teraz czuje się powiedzmy ok, ale przez ok miesiąc miałam ciągłe wymioty, nudności. Teraz wszystko mi po prostu brzydkjo pachnie, wyzwaniem jest dla mnie kuchnia bo tam są najintensywniejsze zapachy. Brzuszek mam już spory, nie mieszczę się w żadne spodnie które do tej pory nosilam, więc zaczęłam chodzić w leginsach i tunikach, uwierzcie mi o niebo wygodniej 🙂) Moj skarb na usg jest już spory, i tyakże nie moge się doczekać pierwszych ruchów. Ciekawi mnie czy któraś z dziewczyn jest ze śląska, ja jestem z okolic Katowic. Justyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie ;-)
również wkroczyłam w 11 tydzień. Mdłości trochę ustapiły,ale doszło straszne znuzenie i sennośc,masakra, mogłabym lezec w łóżku 24 na dobę 😉
Brzuszek już widac 😉
czekam na ,,magiczne,, ustąpienie mdłości i złego samopoczucia...
POZDRAWIAM WSZYSKIE MAMUSIE'
Monika z Gliwic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WIAM MAMUŚKI!
też zaczął mi się 11sty tydzień 🙃
Mam takie pytanie - czy któraś wie coś na temat tego badania genetycznego? jest ono juz nam dostępne, ja się zastanawiam - zaczęłam czytać na różnych stronach,ze naweet jak wyjdzie test pozytywnie, to i tak jedna na 50 kobiet rodzi chore dziecko.. tyle kasy, stresu, strachu i mała dokładność.. hm.. sama nie wiem, czy się to opłaca..
Jak uważacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maria_86 napisał(a):
WIAM MAMUŚKI!
też zaczął mi się 11sty tydzień 🙃
Mam takie pytanie - czy któraś wie coś na temat tego badania genetycznego? jest ono juz nam dostępne, ja się zastanawiam - zaczęłam czytać na różnych stronach,ze naweet jak wyjdzie test pozytywnie, to i tak jedna na 50 kobiet rodzi chore dziecko.. tyle kasy, stresu, strachu i mała dokładność.. hm.. sama nie wiem, czy się to opłaca..
Jak uważacie?

co do takich badań to już naprawdę sprawa indywidualna po pierwsze sama wiesz czy jesteś w rodzinie podwyższonego ryzyka poczytaj jeszcze o rzeczach na co zwrócić uwagę i będziesz wiedziała ja miałam takie badanie to między 12-14 i 18 -20 ale tutaj po prostu takie badania robią jako podstawa i przede wszystkim za darmo 🙂 powodzenia i pamiętaj jakiej decyzji nie podejmiesz to na pewno będzie słuszna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś musiałaś źle przeczytać, bo jeśli chodzi ci o PAPP-A to jest to badanie bardzo dokładne, ja miałam je robione, ale nie jestem w Polsce, więc tutaj to jest badanie jak każde inne... Jeśli się zdecydujesz przynajmniej będziesz pewna bo ten test wykrywa 9 na 10 chorych płodów. Tylko musisz się śpieszyć jakby co... nie wiem jak to w Polsce, ale ja się umawiałam już w 8 tygodniu. Pozdrawiam i powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Coś musiałaś źle przeczytać, bo jeśli chodzi ci o PAPP-A to jest to badanie bardzo dokładne, ja miałam je robione, ale nie jestem w Polsce, więc tutaj to jest badanie jak każde inne... Jeśli się zdecydujesz przynajmniej będziesz pewna bo ten test wykrywa 9 na 10 chorych płodów. Tylko musisz się śpieszyć jakby co... nie wiem jak to w Polsce, ale ja się umawiałam już w 8 tygodniu. Pozdrawiam i powodzenia

o dokładnie właśnie nie wiem czy Maja mówi o tym samym bo jest właśnie 9 na 10 a ten jeden procent to te co podlegają pod badanie inwazyjne czy go nie robią we wszystkich przypadkach bo grozi poronieniem no chyba że nieinwazyjne jest bardzo żle to wtedy siła wyższa i to koniecznie musi a bynajmniej powinno krew i usg tego samego dnia wtedy najbardziej wiarygodne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłowną, cytuję jeden z fragmentów tego, czo czytałam - a takie informacjie pojawiają się na wielu stronach:
'' Test PAPP-A (połączony) - przeprowadza się między 10. a 14. tygodniem ciąży. Pozwala ocenić ryzyko wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Polega na ocenie stężenia białka PAPP-A oraz beta hCG. Do badania pobiera się próbkę krwi matki. Dodatkowo wskazane jest wykonanie badania USG do dokładnej oceny wieku płodu i pomiaru warstwy płynu w tkance podskórnej szyi płodu (tzw. przezierności karkowej). Ryzyko wystąpienia wady oblicza program komputerowy uwzględniający także wiek matki. Wynik otrzymuje się po kilku dniach.Dodatni stanowi wskazanie do dalszej diagnostyki. Ale tylko jedna na pięćdziesiąt kobiet z dodatnim wynikiem testu PAPP-A rzeczywiście rodzi dziecko z zespołem Downa. Wynik ujemny oznacza niskie ryzyko wystąpienia wady, nie daje jednak całkowitej pewności, że dziecko jest zdrowe. Czułość testu, czyli wskaźnik wykrywania istniejących wad, wynosi 90 proc.''
CZYLI - z tego, co ja rozumiem - czułość testu jest 90%, ale i tak wynik nie jest jednoznaczy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie pisałyśmy o tym że wykrywanych jest 9 na 10 chorych plodów (czyli dokładność 90 %) mysle ze to w zupelnosci starczy, a to co jest napisane grubym drukiem to dotyczy amniopunkcji lub innych badac inwazyjnych. jesli wynik jest dodatni to trzeba przeprowadzic dodatkowe badanie. No jesli według badania PAPPA jest cos nie tak z plodem no to proste i logiczne ze trzeba przeprowadzic dodatkowe badanie, zeby to potwierdzic bądz uspokoic matke, bo czesto bywa tak ze jest wszystko ok.... ja robiłam jestem zadowolona i nie zaluje przynajmniej wiem ze moja dzidzia jest zdrowa bo nie zaliczam sie do grupy ryzyka.. moge urodzic 1 na ok 1500 dzieci z zespolem downa i innymi chorobami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej "Brzuszki"

To jest moja pierwsza ciąża, dosyć późna ale jestem bardzo szczęśliwa. Mdłości mam od 4 tygodni, wymioty od czasu do czasu, mam problem ze spaniem w nocy, za to dzień przespałabym cały.
Czekam na przypływ energii bo póki co niepokoi mnie "bezsilność" po prostu czasem trudno mi się zebrać aby cokolwiek zrobić ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja całymi dniami leniuchuje... ewentualnie spacerek jakiś wieczorkiem zalicze 😁 cieszę się, że nie miałam takich mdłości jak piszą niektóre przyszłe mamy, w sumie pare razy mnie zemdliło i już 🙂 a od jakiegoś tygodnia mam straszną ochotę na coś i nie wiem nigdy na co 🙂 haha

A co do zmęczenia to jest ono u mnie na porządku dziennym... szybko się męczę, ale zaraz przechodzi... po czym znowu jestem taka zmęczona, że zasypiam na siedząco... nie wiem od czego takie spadki i przypływy energii... Pozdrawiam Was ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 11 tygodniowki 🙂)
Wlasciwie czuje sie calkiem dobrze, ale stracilam apetyt 🥴 i wmuszam w siebie jedzenie w ciagu dnia, wieczorem za to mam napady wilczego glodu i moge zjesc konia z kopytami 😮 . Bylismy dzisiaj u lekarza, malenstwo ma sie dobrze ma 34 mm i pieknie podskakuje i wymachuje raczkami.
do zobaczenia w 12 tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie... oj... u mnie w tym tygodniu nie ciekawie... mdłości, bóle głowy... ale pozytyw że widać u mnie już malutki brzuszek... 🙂 🙂 😁 już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty i usg 🙂 🙂 tym razem czekają nas badania genetyczne... strasznie się tym denerwuje... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
hejka 🙂
u mnie w 5 tc wystapilo cos podobnego, jakby skrzep z ciemno-brazowa mazia... od razu polecialam do lekarza, przyjal mnie bez kolejki, zrobil przyspieszone usg zeby zobaczyc czy wszystko jest w porzadku i przepisal tabletki podobnie jak kolezankom duphaston... Po zakonczonym badaniuspytalam co robic jesli zdarzy sie to jeszcze raz... odpowiedz byla prosta... nigdy nie mozna bagatelizowac jakichkoliek zmian w kolorze sluzu, zwlaszcza jesli sa czerwone, brazowe lub zielone... Pozdrawiam cieplutko 🙂 (od tamtego czasu jestem na l4, to juz prawie poltora miesiaca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was wszystkie przyszle mamusie, dopiero co sie zarejestrowalam na forum 🙂 mam na imie Marta i jestem w 11 tygodniu 🙂

ja czuje sie (w koncu) wspaniale! ostatnie 4 tygodnie wymiotowalam praktycznie non stop, juz mialam tego dosc powoli, a teraz wymioty sie koncza, czasem mnie tylko mdli 🙂
wciaz mam bole brzucha, ale nospa rozwiazuje problem 😉
i boli mnie jakis miesien tylka, ale rzekomo mam sie tym nie przejmowac :P

i brzusio sie juz pokazal - to jest najwazniejsza informacja ostatnich dni! 😁 teraz dopiero zaczynam sie czuc blogoslawiona 🙂

co do duphastonu to tez bralam, bo mialam sluz zabarwiony na brazowawo, teraz przyjmuje jeszcze przez najblizsze 3 tygodnie luteine - tanszy zamiennik, a tak samo dziala 🙂

badanie usg z przeziernoscia karku mam w 1 tygodniu stycznia, tez sie troche stresuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość napisał(a):
witam, ja tez jestem w 11 tygodniu. Teraz czuje się powiedzmy ok, ale przez ok miesiąc miałam ciągłe wymioty, nudności. Teraz wszystko mi po prostu brzydkjo pachnie, wyzwaniem jest dla mnie kuchnia bo tam są najintensywniejsze zapachy. Brzuszek mam już spory, nie mieszczę się w żadne spodnie które do tej pory nosilam, więc zaczęłam chodzić w leginsach i tunikach, uwierzcie mi o niebo wygodniej 🙂) Moj skarb na usg jest już spory, i tyakże nie moge się doczekać pierwszych ruchów. Ciekawi mnie czy któraś z dziewczyn jest ze śląska, ja jestem z okolic Katowic. Justyna


ja tez jestem z okolic :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie 11-tygodniówki 🙂 ja już nie dopinam żadnych spodni sprzed ciąży, a co do brzucha, trochę już mi go widać, czy to nie za wcześnie? Ten mój 11 tydzień, to zbawienie, już mi przechodzą nudności i wymioty, może nawet będę mogła pójść do sklepu, bo jak na razie sklepowe zapachy z każdego kąta uniemożliwiały normalne zrobienie zakupów 😁
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemów z nudnościami ani z sennością...przechodze wspaniale do tego bolebrzucha ustępują i bede mogla zejść za troche z leków na podtrzymanie. Co do spodni to kupiłam dla kobiet w ciąży w plejadzie w Sosnowcu okazało sie ze tam są najtańsze bo 95 zl zaplacilam a tak to 160 to minimum w innych sklepach co do brzuszka hmmm niby coś widać 🤪 a ile przytyłyście? ja nie mialam nudności i z 57 wskoczylam na 59.5 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem czy te moje nudności były takie straszne, ale zdarzało się czasem, jednak waga stoi nie zachwiana- sama jestem w szoku, bo jem mało ale często i nie przebieram w smakach 🙂 jest ochota na pizze- jest pizza. A dziś budyń 😁 zwariuję jak go nie zjem, więc jem 🙂
pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny ja też jestem w 11 tygodniu ciąży. Dzisiaj wyskoczyła mi opryszczka wargowa. Już nie pierwszy raz mnie dopada. Kilka razy miałam bardzo ciężkie stadium bo wargi wyglądały jak balony. Na szczęście w porę zareagowałam i jak tylko poczułam swędzenie nakleiłam plastry na opryszczkę. I jak na razie usta są ok tylko bardzo swędzą i pieką. Boję się teraz o dzidzię w brzuszku. Nie wiem czy mogę stosowac bezpiecznie te plastry czy maści na usta. Czy wy miałyście podobne problemy i jak se z nimi radziliście. Proszę o rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałam stosować tormentiol to baba w aptece mnie zjechała ze nie moge nic stosować bo nie jest to bezpieczne i wszystko przedostaje sie do dzidziusia, więc się męczyłam przykładałam cebule i smarowałam oliwką. Ja też sie boje o dziecko bo ostatnio wdychałam domestos :-/ przy sprzątaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...