Skocz do zawartości

11 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

U mnie ućążliwości pierwszego trymestru już chyba mineły.Czuje się zdecydowanie lepiej niż na początku ciąży. 🙂 Tylko niestety dopadają mnie bóle głowy... A jak z waszymi brzuszkami rosną troszke? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!
Jestem w 11 tygodniu ciazy i jak do tej pory nie mialam zadnych obiawow 🙂 Niestety od 3 tygodnia ciazy jestem na podtrzymaniu ,na tabletkach:duphaston i na diecie(zero slodkiego i kuchni wloskiej)dla mnie to okrutne bo jestem czekoladoholiczka .Przez diete schudlam 2 kilo bo nie lubie niczego z nabialu 😞.To nasze upragnione dziecko ,bo nie chcemy by nasza 5,5 letnia coreczka byla jedynaczka,wiec zmykam oczy jak przechodze kolo cukierni 😁,My mamuski dla zdrowia dziecka potrafimy przetrwac wszystko ,wiec mamuski glowy do gory i gdy dzidzia sie urodzi zapomnicie o mdlosciach i innych dolegliwosciach ,ktore przechodzilyscie 😆
Wszystkim przyszlym mamuska zycze powodzenia i zdrowych malenstw!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
I ja dobiłam do 11 tygodnia 🙂
Apropos zwolnienia - ja siedze od 3 tygodni na L4, po pierwsze z powodu utraty poprzedniej ciąży, po drugie z powodu dośc uciążliwych dojazdów. Wyprowadziłam się z W-wy do wymarzonego domku na wsi 🙂 i teraz mam ponad godzine jazdy do pracy, więc daruję to sobie, zwłaszcza że fatalnie znosze jazdę samochodem 🤢
Zamiast spalin i nerwów w pracy serwuję swojej fasolce spacery po lesie z psami, świeże owoce i warzywka od "tubylców" i leżakowanie z kotami 😜 Można by powiedzieć, że mam dłuuugie wakacje przed tym co nas wszystkie czeka za parę miesięcy 😉
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie dopadło przeziębienie... i ciągle bym spała, nie mam ochoty nic jeść... dziś mnie coś zaniepokoiło, bo gdy tak kichałam i smarkałam, miałam więcej śluzu i sory za określenie, jeden taki glut, bo trudno to nazwać śluz był przeźroczysto brązowy i przejęłam się tym bardzo. lecz dalej przez cały dzień nic, normalny biały śluz, może to przez powiększającą się macice, albo coś 🙂

Brzusio nie boli jakoś bardzo, sporadycznie czuję ze się rozciąga tylko właśnie macica. Gorączki też nie mam, więc jakiś plus...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś zadzwonić do swojego lekarza prowadzącego ciążę. Nie można bagatelizobwać nawet najmniejszego krwawienia. Ale nie powinnaś się denerwować , bo skoro krew była brązowa to oznacza, że miała już jakiś czas korzej jakby była czysto czerwona. Powodów krwawienia jest naprawdę bardzo dużo. Są te poważne i te błache. Ale radze ci z dobrego serca lepiej to sprawszić u lakarza. Wierze w to ze to nic poważnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co trudno to nazwać krwią, naprawdę, i tak jak powiedziałam był to tylko jeden ... 🙂

Teraz cały czas jest dobrze, a w Anglii to trochę trudno o lekarza, a scan mam za 2 tyg 🙂

Ale gdy się powtórzy na pewno pójdę do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze to nic poważnego. Po prostu macica się powiększa. Ale jest możliwe ze coś tam się odkleja. A co do tego śluzu to normalne ze jest go więcej. Zmieniea się jego zapach i objętość i ma jakieś właściwości które pomagają podtrzymać ciąze. Nie potrzebnie cię zamartwiam to tylko ja jestem taka panikara. A mam pytanie bierzesz jakieś leki na to przeziębienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nic nie biorę, tylko leże ciągle w łóżeczku 😉 też się boję, ale myślę pozytywnie, bo to najważniejsze... dziś od rana się źle czuje, tzn o 6 rano już wymiotowałam, potem spałam aż do 14, a jak wstałam to miałam straszne duszności i nie mogłam nic koło siebie zrobić, a później własnie zobaczyłam tą kropkę (wole tak to nazwać) i się przestraszyłam, ale odrazu sprawdziłam w środku czy wszystko ok i tak, tam jest biały śluz i szyjka zamknięta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw się. ja nie miałam bóli macicy a raczej więzadła się rozciągały, ale też wczoraj się źle czułam a dziś jest ok... dużo odpoczywaj. A poza tym brzuś jest ciut wyżej niż był... więc raczej dziecko sobie więcej miejsca robi 🙂

Dodatkowo choroba prawie przeszła... już tylko lekko katarek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moim zdaniem obie powinnyscie isc na pogotowie, nie zaszkodzi sprawdzic co sie dzieje.... Ja raz miałam takie lekkie skurcze w nocy, ale juz nastepnego dnia wszystko było okey. Spytałam sie czy to normalne swojej poloznej i powiedziała ze tak. Tylko takie bóle jak przed okresem sa niepoajace dla lekarzy w Anglii. Nawepno bedzie u Was wszytsko dobrze! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elo
A ja dziś śmigam na wesele 🙂 Skusiła mnie perspektywa zjedzenia kilku dobrych rzeczy bez konieczności gotowania 😜 Poza tym bez szaleństw, mam zamiar grzecznie siedzieć (ewentualnie pobujać się przy wolnym kawałku) i rozmawiać przy kieliszku soku pomarańczowego 😜 Siedzę całymi dniami sama w domu bo mąż w pracy i rozmawiam tylko z psami i kotami więc takie wyjście dobrze mi zrobi 😉
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...