Skocz do zawartości

13 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

od 13 tyg. biore femibion 400 DHA(kw,folio) ... 3x dziennie po sztuce magnez -to na macice , zeby nie bolala przy rozrastaniu i przeciw skurczom .... no i dokupilam sobie za zgoda lekarza wapno 1xdziennie po 1szt. na skore , bo strasznie mi sie pogorszyla

i najwazniejsze ,,jem duzo swiezych owocow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja czuję się dobrze, brzuszek jest już spory, zauważalny dla wszystkich. Mniejsze mdłości, bolą mnie plecy jeśli jestem w 1 pozycji przez dłuższy czas. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zaczynam 13 tydz. mdłości jeszcze są tylko trochę słabsze.Jest to moja druga ciążą więc brzuszek już widać. Biorę witaminy, magnez i żelazo przez to że mam trochę słabe wyniki badań, ale z dzidzią jest wszystko ok.. Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem w trzynastym tygodniu... 🙂 i czuję sie koszmarnie. :P mdłosci, ból głowy, wymioty, bóle pleców- ale i tak jestem baaaardzo szczesliwa. Dla dzisdzia wytrzymam (choc mam cicha nadzieje, ze to potrwa jeszcze góra tydzień, moze dwa 🙂)
brzuszek juz widac, bo to moja druga ciaza. W domku ciszy sie szczesliwy tata i 7-letni brat (ktory tylko chodzi za mna i pyta, czy go nie wkrecam z tym dzidziem, tylko po to by był teraz grzeczny) :P.. pozdrawiam Was Mamy goraca i trzymajmy sie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mialam straszliwe mdlosci na poczatku, tak w 9 tyg. troche zanikly a teraz to juz prawie ich nie ma ale za to jest straszne zmeczenie i nic mi sie nie chce, do tego dochodza bole glowy i ssanie w zoladku.pol godziny po obfitym obiedzie juz mnie ssie! czy wy tez tak macie? Wspomne ze jestem szczupla osoba i nigdy sie mialam sklonnosci do obrzerania sie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
srodek 13tc-u mnie mdlosci tez tak do konca nie przeszly, jest duuuuzo lepiej, ale jeszcze je czuje zwlaszcza wieczorami, silne zapachy wciaz przeszkadzaja ale juz nie wywoluja odruchow wymiotnych. Z dzidzia wszystko ok, ma 6,4 cm, grubosc faldu kark. w normie, wiec juz chyba moge zaczac sie cieszyc, ale jakos to do mnie jeszcze nie dochodzi, mam syna 9 lat zapomnialam juz co to ciaza i maly dzidzius 🙂 Przytylam 1 kg, to przez to podjadanie (daje ulge przy mdlosciach) brzuch wydety, wolalabym zeby byl wypukly na dole jak przy ciazy a nie caly 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO DO BRZUSZKA TO MÓJ PARTNER STWIERDZIŁ, ŻE WYGLĄDAM JAK PRZEJEDZONE :d A NIE W CIĄŻY 😜 no cóż kochanego ciałka nigdy za wiele (tym bardziej, że oprócz mojego ciałka mam jeszcze jedno w sobie 😁 ) i tak się tym nie przejmuję bo przecież faceci też mają skłonność do tycia wraz ze swoimi partnerkami - wtedy ja mu powiem, że wygląda jak przejezony 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie szczęśliwe "Brzuchatki" 😉
Ja w zasadzie zaczęłam 14 tydzień, ale tutaj wyświetla się 13. Trzy miesiące bez żadnych mdłości, wymiotów itp., ale praktycznie od 6 tygodnia mam plamienia (gin twierdzi, że tak bywa). Wyniki dobre, usg też, więc staram się cierpliwie czekać na rozwój Maleństwa 🙂 Mam już córcię - (3,5)...
Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam pytanie - bo może któraś z was bardziej lubiła biologię niż ja 😜 jak to jest z grupami krwi - nie które nie powinny się łączyć (chodzi mi o mamusie i tatusia). Czy któraś może mi to przybliżyć w miarę prostym językiem 🙂 z góry dzięki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ja jestem z wrześniówek 2009 ehhh pamietam jak ja byłam w ciąży to tez na początku niebyło objaw przez dobre 1.5 mies a potem zaczełam plamic tak samo jak tu koleżanka pisze niżej wtedy pani doktor zapisała mi taki hormon co bierze sie na podtrzymanie ciązy to pod jezyk a plami sie przez to ze brakuje tego hormonu a potem mdłości i zapach kawy i zapach chleba darło mnie 😜 nio życze wam dużo cierpliwości i zdrowia to najważniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brałam Luteinę (to właśnie ten kobiecy hormon na podtrzymanie) do końca 12 tygodnia, ale okazało się, że niepotrzebnie, bo miałam nadmiar i plamienia były jeszcze obfitsze...po odstawieniu zmniejszyły się zdecydowanie. Ale nadal są...albo taka moja uroda, albo to od nadżerki, którą podobno mi gin wyleczył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tydzień ...jest już lepiej.
Do tej pory samopoczucie nie było bajkowe: nudności, apetyt = 0, zmęczenie, zawroty głowy wymuszały leżenie cały dzień...inaczej kończyło się arytmią serca = normalka u niektórych kobiet 🤢
,,,
obecnie co dwa dni (około) mam objawy j/w,
widać już poprawę, z czego cieszę się

...i tak można już funkcjonować!!!
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie za 2 dni zaczne 13 tydzien ciazy mdlosci i wymioty nadal sa puchna mi kostki i mam cisnienie w gornych granicach i podwyzszony cukier takze nie jest kolorowo ale dla dzidzi zrobie wszystko przez te 3 mies przytylam 1,2kg tez sie dziwie czemu az tyle skoro ciagle wymiotuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem tu nowa dlatego na początek chciałam wszystkim przyszłym mamuśkom pogratulować!
Powiem tak - ja od samego początku ani razu nie wymiotowałam i nie miałam mdłości, hmmm może to dlatego, że jestem wegetarianką i zdrowo się odżywiam?? A może jestem stworzoa do tego, by chodzić w ciąży 😁
Brzuch mam już taki duży, że kazdy juz zauważa, że jestem przy nadziei (to dziwne, bo jestem szczupła, przed ciążą ważyłam 55 kg). No ale każda ciąża i organizm jest inna.
Grunt to dobre nastawienie i usmiech. I tego Wam drogie panie życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...