Skocz do zawartości

13 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam was, ciężarówki!!!!

Jutro jadę do lekarza, bo przy kaszlu mam silne bóle podbrzusza oraz pod lewymi żebrami. Od samego początku chorowałam i byłam na antybiotykach, najpierw Duomox, potem Rovamycyn ( czy jakoś tak) i jakieś dziwne krople i takie tam na zapalenie zatok. Do tego Euphorbium, Mucofluid - krople do nosa, syrop Prenalen a teraz okazało się że mam astmę oskrzelową i biorę inhalatory. Nie pytajcie o nazwy - bo nie pamiętam. 😞 ale nie poddaję się. Mdłości trochę zmalały teraz mam je tylko przy myciu zębów i konsumpcji niezalecanych produktów - typu mleko prosto od krowy - naprawdę nie polecam 🤢 !!! To duży sukces, bo wcześniej zwracałam wszystko co nie było rosołem. 🙂 W zeszłym tygodniu robiłam USG tzw. genetyczne i wszystko jest z dzidzią ok. No ale, wolę dmuchać na zimne. Zachcianek nie mam jako takich - jedynie słabość do świeżych ogórków suto posolonych. Jak nigdy w życiu uwielbiam ich zapach i smak 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Mój pierwszy post.
Jestem w 13 tygodniu ciąży czuje się bardzo dobrze, miałam tylko lekkie mdłości ale w ogóle nie wymiotowałam :p
Pod wpływem zdenerwowania w pracy poszłam na zwolnienie lekarskie - miesiąc
ale właśnie wróciłam i wszystko jest super.
Brzuszek odrobinę się zaokrąglił... ale póki co widać jakbym miała sadełko a nie dzidziusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!ja mam termina 24 luty i tez się nawet dodrze czuje!cały czas pracuje a w czwartek jade do lekarza trochę się boje bo pierwszą ciąże stracilam już w tym roku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
I mi brzuchol się♥ zaokrąglił z czego bardzo się ciesze 🙂 dzidziuś rośnie jak na drożdżach, w ciągu tygodnia 1,6 cm, także chyba jestem szczęśliwa 🙂 Piszę chyba , bo dopiero wyszłam po kilku dniach ze szpitala, gdzie trafiłam z silnym krwawieniem. Okazało sie że mam sporego krwiakaw macicy, prawie 4 cm...w ciągu tygodnia zmalał o kilka mm, więc mam nadzieję, że będzie ok. i wkońcu paskuda sobie zniknie 😁 Leżę grzecznie w łóżeczku, faszeruje sie Luteiną i ograniczam jakikolwiek wysiłek do minimum (czyli tylko kuchnia i toaleta się kłania). A kusi mnie równo wyjście dalej, moja suka się oszczeniła (8 szczeniaków) i oglądam je tylko przez okno 😠 jakby ktoś miał za kilka tygodni ochotę na szczeniaka (owczarek niemiecki długowłosy) to zapraszam 🤪
Pozdrawiam
ps. ja mam termin wg ostatniej @ na 27 lutego a wg usg na 23 🙂 mała rozbieżność 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, życzę łagodnej ciąży, szybkich porodów...i zdrowych silnych pociech 😜 🙂
Mam trochę ciuszków po mojej córce. Jeśli by coś Wam wpadło w oko...to piszcie na maila [email protected]
Cena ciuszków do negocjacji. W każdym razie ceny oscylują na poziomie 2 zł -8 zł. Za wyjątkiem chusty, płaszczyka, kombinezonu.
Link do Szafy Madziusi - Szafa Madziuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój. Jestem w takiej samej sytuacji co Ty. Pierwszą ciąże straciłam w lutym a teraz jest wszystko dobrze. Termin mam na 1 marca. Jestem już po badaniu genetycznym i jest ok 🤪 ale stres przed tym badaniem był ogromny 🥴 więc Cię rozumiem i wiem co przeżywasz.
Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku to już 13 tydzien 🙂 Jak ten czas szybko leci! Chyba musimy juz zaczac rozgladac sie za rzeczami dla Naszej Dzidzi 🙂 Jutro mam pierwsze nasze USG, już chce zobaczyc Maluszka 🙂 Nie moge sie doczekac!!!!!! Pozdrawiam Wszystkie Mamusie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i już jestem po USG 🙂 Mam piekne zdjęcia Naszej Dzidzi. Wszystko jest jak najbardziej w porzadku. Malenstwo ma 67 mm i jest strasznie ruchliwe 🙂 cały czas się kreciło i Kobitka nie mogła zrobić zdjęć 🙂 Bardzo sie wzruszyłam, podobnie zreszta jak Moj Narzeczony 🙂 |Wspaniałe uczucie 🙂 Teraz czekamy na nastepne USG za dwa miesiace, podczas którego bedzie już widac płec dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis bylam u lekarza, mam superowe zdjecia 🙂 dzidzia jest taka wiercipieta ze lekarz nie mogl jej dokladnie zmierzyc, ale po jakims czasie sie udalo, dzidzia ma wszysko na swoim miejscu co jest najwazniejsze, i ma 7cm 🙂 Ja czuje sie juz lepiej niz w poprzednich tygodniach, zle nastroje minely 🙂
Drogie mamuski ja mam ptyanie, poniiewaz mieszkam za granica mam wrazenie ze tu prowadzenie ciazy odbywa sie inaczej, na przyklad przeczytalam gdzies ze w Polsce USG jest robione co 2 miesiace, ja we Francji mam robione co 3 tyg i to nie dlatego ze, ciaza jest zagrozona czy tym podobne, poprostu tak jest, wiec zaciekawilo mnie to czemu w Polsce tak rzadko? Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam !Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie !
Ja pół roku temu zaraz na początku ciąży samoistnie poroniłam dlatego nerwy mnie trochę wykańczały przez pierwsze tygodnie co było oczywiste 🤔 ...teraz już odetchnęłam 🙂
Jest 13 tydzień ryzyko zmalało pozatym wszystko jak do tej pory jest dobrze a od 2 tygodni mamy już zdjęcie dzidziusia 😁
Od początku ciąży miewam mdłości i zdarzają się wymioty ale to nie jest na szczęście każdy dzień dlatego kiedy tylko mogę to staram się wszystko nadrabiać dla maluszka 🙂
Czuję się dobrze i nie jestem osłabiona więc jest ok !
Brzuszek już się zaokrąglił dlatego cały czas go oglądam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
darea75010 napisał(a):
Dzis bylam u lekarza, mam superowe zdjecia 🙂 dzidzia jest taka wiercipieta ze lekarz nie mogl jej dokladnie zmierzyc, ale po jakims czasie sie udalo, dzidzia ma wszysko na swoim miejscu co jest najwazniejsze, i ma 7cm 🙂 Ja czuje sie juz lepiej niz w poprzednich tygodniach, zle nastroje minely 🙂
Drogie mamuski ja mam ptyanie, poniiewaz mieszkam za granica mam wrazenie ze tu prowadzenie ciazy odbywa sie inaczej, na przyklad przeczytalam gdzies ze w Polsce USG jest robione co 2 miesiace, ja we Francji mam robione co 3 tyg i to nie dlatego ze, ciaza jest zagrozona czy tym podobne, poprostu tak jest, wiec zaciekawilo mnie to czemu w Polsce tak rzadko? Pozdrawiam 🙂


To tak naprawdę zależy od lekarza, ja mam robione USG co 3 tygodnie tak jak Ty,a moja znajoma co 2 miesiące,więc mi się wydaję że tylko i wyłącznie zależy to od lekarza i jego chęci.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neli25 napisał(a):
no i już jestem po USG 🙂 Mam piekne zdjęcia Naszej Dzidzi. Wszystko jest jak najbardziej w porzadku. Malenstwo ma 67 mm i jest strasznie ruchliwe 🙂 cały czas się kreciło i Kobitka nie mogła zrobić zdjęć 🙂 Bardzo sie wzruszyłam, podobnie zreszta jak Moj Narzeczony 🙂 |Wspaniałe uczucie 🙂 Teraz czekamy na nastepne USG za dwa miesiace, podczas którego bedzie już widac płec dzidzi 🙂



🙂 🙂 jak za dwa miesiące zobaczysz swoją dzidzie to dopiero będzie wspaniałe uczucie 🙂takie już duże będzie i znacznie bardziej poczujesz ruchy w brzuszku 🙂 to jest wtedy super 🙂 🙂pozdrawiam i napisz potem czy jest chłopczyk czy dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napewno napisze czy chłopczyk czy dziewczynka 🙂 Juz odliczam dni do nastepnego USG 🙂 Nie moge sie także doczekać kiedy poczuje pierwsze ruchy Bobaska!! To jest takie wspaniałe uczucie być w ciąży!! Strasznie sie ciesze i nawet już humorki zaczynaja być coraz żadziej i coraz mniejsze 🙂 Pozdrawiam Was wszystkie! Trzymajcie sie cieplutko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Właśnie wkraczam w tydzień 15, jednak moje pytanie dotyczy 13 tygodnia.
Byłam na badaniu genetycznym i lekarz wyjawił nam już płeć. Czy to nie jest za wcześnie?
Czytałam że w 13 tyg. tak samo dziewczynka jak i chłopczyk mają siusiaka. U nas właśnie dojrzał chłopca.
Jak bardzo wiarygodne może być jego stwierdzenie płci? Wierzyć czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Mojej koleżance lekarz powiedział w 16 tygodniu że będzie dziewczynka na 100 %
Ostatnio już urodziła rzeczywiście dziewczynkę 🙂
Podobno to jak wcześnie można określić płeć zależy od ułożenia dzidziusia 🙃
Pewnie i tak już będziesz myślała o tym że to chłopczyk 🙂
ale wstrzymałabym się z malowaniem pokoju i zakupami dla chłopca bo jeszcze może różnie być...
Może na większą pewność poczekaj do następnego usg 🤔
Możesz też zapytać na forum mamusie które już urodziły jak wcześnie miały określane i czy się sprawdziło... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia napisał(a):
To znów Ja co byłam przed chwilą 🤔
Wyszukałam w internecie że płeć określa się się od 18 tygodnia ciąży...
Myślę że wcześnie Ci lekarz powiedział ale tak jak pisałam może dzidziuś się dobrze ułożył 🤢 Pozdrawiam!



To zależy od ułożenia dziecka,ale myślę że w 13 tygodniu jeszcze nie do końca widać płci,moje chociaż bardzo ładnie leżało to w 16 tygodniu nie powiedział czy to jest chłopiec czy dziewczynka..obecnie mam 27 tydzień i nadal nie znam płci bo źle się układa..no ale cóż kobietki ważne by zdrowe było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sięgnęłam po czerwcowy nr M jak Mama i znalazłam:
"Ok. 16 tygodnia ciąży płeć dziecka można rozpoznać na USG już niemal ze stuprocentową pewnością (chyba, że mama ma dużą nadwagę lub płód jest nietypowo ułożony). Trzeba tylko pójść do dobrego ginekologa, bo nie każdy umie dobrze odczytać obraz. Niektórzy tylko "przykładają głowicę". Pamiętaj: dziewczynkę nosisz wtedy, gdy na monitorze widać wargi sromowe, a nie wtedy, gdy nie widać siusiaka."
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 😉
Jesli chodzi o temat plci dziecka ktory was teraz bedzie nurtowal to plec dziecka mozna poznac i to jesli jest chlopak w 80% w 16 tygodniu a dziewczyniki od 18-20 tyg. Tez mnie ciekawi co tam w brzuszku mi sie chowa wiec juz zadalam te pytanie gin i dostalam odp ta co napisalam powyzej 🙂
Zycze rewelacyjnego samopoczucia 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...