Skocz do zawartości

14 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was dziewczynki:-)
ja juz wlasciwie jestm na finiszu 14 tygodnia bo 14 i 5 dni ale dzis sie dowiedzialam ze bedzie syn!!!! i jestem przeszczesliwa bo corke juz mam:-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
widzę dziewczyny że wy już znacie płeć... 🙂ja bardzo bym też chciała już ją poznać...mam już synka i nie ukrywam że tym razem chciałabym dziewczynkę...ale jak to się mówi co Bóg da oby zdrowe było.. 😁zawsze z mężem marzyliśmy o Martynce...i kto wie może się udało...ogólnie więcej niż dwoje nie planujemy więc jest to moja ostatnia szansa...w pierwszej ciąży od samego początku czułam że to jest on...Michaś i tak właśnie było mam synka Michałka ...ale teraz kompletnie nie wiem 🤨...domysły moich znajomych są też podzielone...a ja już chce wiedzieć-po prostu... 😉jak wasza waga ...ja przytyłam już 2kg...ale mam wrażenie że co najmniej 10kg ...ubrania już do wymiany...brzusio spory...oj spory... 🤪awizyta z usg dopiero 14 października...muszę być cierpliwa ... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też bardzo bym chciała dziewczynkę, nie martw się ja dopiero mam usg w połowie listopada, bo mam co drugą wizytę, za to dzisiaj dopadła mnie chyba rwa kulszowa, bo nie mogę chodzić i mam nadzieję, że przejdzie. Dla mnie tragedia, bo nie umiałam usiedzieć chwili bezczynnie i odpoczywanie już było dla mnie uciążliwe i proszenie wszystkich o pomoc, a teraz to chyba się depresji nabawię jak będę musiała cały czas leżeć. Pierwszy trymestr był dla mnie super przebiegł bezobjawowo, ale zobaczymy co dalej. Na szczęście mam już wszystko kupione i pokoik zrobiony, bo nie mogłam się doczekać także chociaż tym nie muszę sie martwić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
RANY 🤢RWA KULSZOWA...NIE ŻYCZĘ NIKOMU...A TYM BARDZIEJ KOBIECIE W CIĄŻY...NIC NIE MOŻNA W SUMIE WZIĄĆ NA TO ABY SOBIE ULŻYĆ...STRASZNE...ALE TRZYMAM KCIUKI ABY SZYBKO USTĄPIŁA...MOJA WAGA NIBY MAŁO SIĘ ZMIENIŁA BO PRZEZ PIERWSZY TRYMESTR NIEWIELE CO JADŁAM...MDLIŁO MNIE PO WSZYSTKIM PRAKTYCZNIE...ALE TERAZ JUŻ NADRABIAM ZALEGŁOŚCI...TO ZNACZY JEM WIĘCEJ ALE PRZEMYŚLANE RZECZY...POSTAWIŁAM NA WARZYWA I OWOCE...A ZAPOMNIAŁABYM...ORZECHY WŁOSKIE...TAKIE ŚWIEŻE ...NO SĄ PO PROSTU REWELACYJNE...CO DO POKOIKU TO JA CZEKAM NA POZNANIE PŁCI DZIDZIUSIA...BO SAMA NIE WIEM CZY SZYKOWAĆ POKÓJ DLA DWÓCH CHŁOPCÓW CZY DLA PARKI...MÓJ SYNEK WIADOMO CHCIAŁBY W AUTKA...ALE ZOBACZĘ JAK BĘDZIE DZIEWCZYNKA TO RACZEJ BĘDZIE W POKOIKU PUCHATKOWO 😜...JA WIELE RZECZY POSIADAM PO PIERWSZYM DZIDZIUSIU...PO ZA UBRANKAMI TO RACZEJ WSZYSTKO BO UBRANKA REGULARNIE WYSPRZEDAJE NA ALLEGRO...ALE JUŻ MNIE KUSI ABY ZMIENIĆ WÓZEK...ALBO ŁÓŻECZKO NA BUJANE...KURKA COŚ MI SIĘ ZDAJE ŻE MÓJ MĄŻ TEGO NIE WYTRZYMA... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mój już ma dosyć, ja też kupuje wszystko na allegro, ubranka dostałam, ale wszystko na dziewczynkę, pokój pomalowałam uniwersalnie turkus z pomarańczem i wózek też kupiłam bebecar 3w1 nie był tani więc też uniwersalny, poza tym używane kołyski i foteliki samobujające na allegro na pewno mnie skuszą, zawsze można sprzedać jak dzidzia wyrośnie, ale to sama radość najważniejsze, żeby była zdrowa. ładne imię wybraliście - mój mąż chce Martynkę, a ja od zawsze Marcelinkę chyba, że będzie Hubercik haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO DO WÓZKA TO JA ZA PIERWSZYM RAZEM SKUSIŁAM SIĘ NA CHICCO ALE BYŁ TAK NIEWYGODNY ŻE GO SPRZEDAŁAM PO 6MC...POTEM KUPIŁAM WÓZEK FIRMY HAUCK(NIEMIECKI)I TEN JEST SUPER JAKO SPACERÓWKA SŁUŻY CAŁY CZAS...TERAZ UPATRZYŁAM SOBIE CZERWONY Coletto Austin 3...MAŁO ZNANA FIRMA ALE WÓZEK MI SIĘ BARDZO PODOBA NO I JEST STANOWCZO TAŃSZY NIŻ CHICCO...I TYM RAZEM KUPUJĘ UŻYWANY ALE TAK ŻEBYM MOGŁA ODEBRAĆ OSOBIŚCIE WCZEŚNIEJ GO OGLĄDAJĄC...WIEM JUŻ Z DOŚWIADCZENIA ŻE NIE MA CO PRZESADZAĆ Z ZAKUPEM BARDZO DROGIEGO WÓZKA... 😉JA JUŻ BYM CHCIAŁA WSZYSTKO MIEĆ ...CHOĆ PRAWDĘ MÓWIĄC MAMY NA TO JESZCZE SPORO CZASU...MÓJ MĄŻ TYLKO GŁOWA KRĘCI ...I POWTARZA TYLKO O MATKO...O MATKO...CHYBA GO DRAŻNIĘ TYMI RZECZAMI ALE CO Z TEGO TERAZ NAM TRZEBA WSZYSTKO WYBACZYĆ!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo ładny ten wózek, który wybrałaś moja koleżanka go ma i bardzo mi się spodobał, ale ja juz mialam. Ja też kupiłam używany na gwarancji byłam u brata w Wa-wie i miałam upatrzony na allegro. Po obejrzeniu musiałam go mieć jest 3w1 więc wszystko jest , wyglada jak nowy więc po co przepłacać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie! Też jestem w 14 tc, aż trudno uwierzyć, że czas tak szybko leci.... Nie mam mdłości, czuję się świetnie, brzuszek wydaje się większy (pewnie dlatego, że nie mogę go już "wciągnąć" ^^).

Dziewczyny, powiedzcie, czy Wy też myślicie o przebiegu porodu? Ja zawsze się tego obawiałam, jak byłam mała to stwierdziłam, że nie będę mieć dzieci bo trzeba je rodzić. Wiem, że to chwila moment (czasem dłuższy) i po bólu, ale jestem przeeerażoooonaaaaaa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W pierwszej ciąży moja córka była młodsza o 2 tygodnie niż wynikało to z norm medycznych (pierwszy lekarz do jakiego się zgłosiłam zasugerował nawet usunięcie ciąży), jest całkowicie zdrowa i rozwija się prawidłowo. Tak się zdarza - nasze cykle nie zawsze przebiegają wzorcowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2 napisał(a):
W pierwszej ciąży moja córka była młodsza o 2 tygodnie niż wynikało to z norm medycznych (pierwszy lekarz do jakiego się zgłosiłam zasugerował nawet usunięcie ciąży), jest całkowicie zdrowa i rozwija się prawidłowo. Tak się zdarza - nasze cykle nie zawsze przebiegają wzorcowo.


Dzięki za odpowiedź. Byłam dzisiaj u innego lekarza i mnie uspokoił. Ja wiem że rozbieżność jest miesiąca ( 2 tyg. w przód i dwa w tył) Tylko poco mnie straszył cytuje " nic nigdy nie wiadomo " mógł porostu wytłumaczyć. Niestety niektórzy mijają się ze swoim powołaniem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Edi ty masz juz prawie wszystko dla malenstwa a mi wpieraja ze przesadzam ze chce zaczac kupowac za dwa tyg wszystko. Tylko czy oby nie za wczesnie z tymi zakupami i pokojem. Jeszcze sporo czasu masz na to? 🤔
No coz kazdy robi po swojemu ale mi sie tez wydaje ze za wszesnie zaczelas 🤔
Pozdrawiam przyszle mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brechti obejrzyj sobie jakiś poród na youtube ja tak zrobiłam jak miałam wątpliwości i się bałam... Po obejrzeniu kilku filmików mi przeszło... Bo po prostu wszystkie kobietki muszą to przecierpieć 🙂 Wiem że będzie bolało.. ale pomyśl jakie to szczęście zobaczyć swoje maleństwo... ja tak do tego podchodzę i nawet najgorszego bólu się nie boję.. Dla mojej kruszynki zniosę wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie.
Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i zgadzam się z niektórymi Pańmi odnośnie kupowania ciuszków, wuzków czy szykowania pokoi, że z tym lepiej jest trochę poczekać...
Co do porodu boję się bardzo, ale jeszcze bardziej chciałabym miec mojego aniołka w ramionach. Jest taki malutki (14tc) a ja tak bardzo "je" kocham, że poczekam 😘 przecierpię 🥴 i męża też uszczęśliwię gdy naszą kruszynkę zobaczy 😜.
Pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...