Skocz do zawartości

14 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

acha a ostatnio ciągle mnie kłuje macica;/ chyba muszę przejść na no spę 🙂 znacie już płeć? mój lekarz stwierdził ze to za wcześnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 180
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej hej! 14 tydzień i 2 dni! Powiedzcie mi drogie ciezaroweczki czy wam tez zaczął brzuszek rosnąc, bo ja mam wrażenie ze z dnia na dzień. Tak sterczy sobie. Jestem małych gabarytów może dlatego tak widać. Nie mogę się nadziwić Albo moja dzidzia jest jakaś taka bardzo duza, w sumie to co jesteśmy u lekarza to dzidzia jest w górnych widełkach jeśli chodzi o wielkość. strasznie bym chciała już ja podejrzeć, żeby skontrolować ze wszystko w porządku. Jak dwa tygodnie temu byłam na badaniach przezierności karku lekarz powiedział ze wszystko jest w normie, przezierność 1,1 mm. A jak tam u was??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂U mnie też 14 tydzień 🙂Ja to zbyt drobna nie jestem ale też zbyt "okrągła"nigdy nie byłam 🙂Brzuszek u mnie już od dość dawna stał się widoczny...lekarka mi powiedziała że to dlatego że jest to moje kolejne dziecko i mięśnie już nie te same i nie trzymają tak mocno macicy.U mnie na badaniu przezierności też ok,lekarz stwierdził ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1 do 14560 a przezierność wynosi 1,4mm.Ciesze się że minęła mi ta senność i ciągłe zmęczenie 🙂Moją dzidzię widziałam już 3 razy podczas USG.Następne 11 stycznia 🙂Pozdrawiam Was mamuśki i życzę dobrego samopoczucia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SŁYSZAŁYŚCIE MAMUŚKI......


Odzież dziecięca objęta 23-proc. VAT


Rząd zgodził się na wzrost w przyszłym roku stawki VAT na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce do 23 proc.
Podczas wtorkowego posiedzenia rządu został przyjęty projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o miarach. Rozległa nowelizacja zakłada m.in. że podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT-UE nie będą musieli składać deklaracji podatkowych za okresy rozliczeniowe, w których zawiesili wykonywanie działalności gospodarczej.
Zaproponowano również wprowadzenie mechanizmu odwróconego obciążenia w obrocie złomem oraz w handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych.
Dalsze zmiany przewidują wzrost stawki VAT do 23 proc. na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce. Wprowadzono także przepisy, na podstawie których odstępuje się od zakazu odliczania podatku naliczonego w przypadku importu usług, gdy zapłata dokonywana będzie na rzecz podmiotów mających swą siedzibę, miejsce zamieszkania lub zarząd w tzw. rajach podatkowych.< BR>Dalsze zmiany obejmują m.in. likwidację obowiązku składania zabezpieczeń kwoty podatku dla podmiotów rozliczających podatek w imporcie. Przewidziano również uproszczenie procedury przejścia rolnika ryczałtowego na rozliczanie podatku według zasad ogólnych.
W projekcie zawarto także zmiany dotyczące kas rejestrujących, w tym przeniesienie z ministra finansów na prezesa Głównego Urzędu Miar obowiązku badania i potwierdzenia spełnienia przez kasy rejestrujące funkcji, kryteriów i warunków technicznych. Zmiany mają wejść w życie od 1 lutego 2011 r.


MASAKRA.....ciekawe jak to sie na ceny przekłada..... wiecie może??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mocno po świętach! fajnie, że czujecie się lepiej i że te wszystkie dolegliwości pierwszych miesięcy mijają powoli...teraz ( tak słyszałam) możemy liczyć na magiczny powrót energii i wspaniałe samopoczucie! Mam nadzieję, że tak będzie 🙂
U mnie w tym czasie ( 14-tego tygodnia) jakoś za bardzo nie widać, że jestem w ciąży tylko wieczorem mam wrażenie, że brzusio trochę wiekszy, a no i piersi zrobły się bardziej mięsiste i takie hm... z czego najbardziej cieszy sie mój mąż 😜
ostatnio bardzo bolała mnie głowa ale po codziennych spacerach, nawet krótkich ból minął! Jakby co- to polecam, nawet w taki mróz jaki jest teraz, dotlenienie zawsze pomoże samopoczuciu!
Sciskam Was mocno i jakby co, to na Nowy Rok, życzę wszystkim Wam wspaniałości i zdrowia dla Was i Waszych dzieci!! Trzymam za nas wszystkie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w nowym roku i w 14stym tygodniu 🙂 jak u was jest z dolegliwościami? Mój lekarz mówił że powinny już ustąpić a wczoraj to nawet nie mogłam nic zjeść a było tyle pysznych rzeczy. Dzidzia nie dała mi długo posiedzieć bo po 12 już musiałam iść lulu. A jak tam u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie ciężarówy ja czuje sie super tylko mam kłopoty ze snem a dokładnie z ułożeniem się w nocy bo przez całe życie spalam na brzuchu 😞 a teraz musze kombinować jak tu zasnąć wszystkie dolegliwości mineły jak ręką odjąć. jest super 🙂 teraz tylko czekam na ruch mojego skarba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Mi również dolegliwości minęły, jeszcze niedawno myślałam że będę się męczyć i męczyć a tu tak z dnia na dzień, jak ręką odjął...
Odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi i moczu. Mam ph moczu 8, wyczytałam że to dużo i świadczy o zapaleniu dróg moczowych, a ja nie czuję żebym miała tam jakiś problem. A w krwi wyszła mi zaniżona glukoza, mam 3.71mmol/l (powinno być 4.11-5.89). I co z tym idzie mam pytanie, czy powinnam się niepokoić? Do lekarza dopiero idę 19 stycznia... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata85 napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂 Mi również dolegliwości minęły, jeszcze niedawno myślałam że będę się męczyć i męczyć a tu tak z dnia na dzień, jak ręką odjął...
Odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi i moczu. Mam ph moczu 8, wyczytałam że to dużo i świadczy o zapaleniu dróg moczowych, a ja nie czuję żebym miała tam jakiś problem. A w krwi wyszła mi zaniżona glukoza, mam 3.71mmol/l (powinno być 4.11-5.89). I co z tym idzie mam pytanie, czy powinnam się niepokoić? Do lekarza dopiero idę 19 stycznia... Pozdrawiam

niską glukozą bym się nie przejmowała a co do ewentualnej infekcji to na pewno nie zaszkodzi jakbyś soki z żurawiny piła i różne nabiały z żywymi kulturami bakterii jadła- piła pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jakichkolwiek objawów ze strony układu moczowego, przy talich wynikach moze oznaczac nic wiecej jak zanieczyszczenie próbki, juz dwa razy tak miałam,mimo wyparzenia pojemniczka i pobrania tzw moczu środkowego,żurawina pomoze a na pewno nie zaszkodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😉
Też jestem w 14 tygodniu- już czuję się lepiej- to moja 3 ciąża- znamy już płeć (chłopiec) i pierwsze ruchy poczułam dokładnie 6 grudnia 😉-pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
a może jest któraś mamusia ,która ma termin na lipiec?2011r. -KUSZA33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
jestem tu nowa 🙂
tez jestem w 14 tygodniu ciazy bede bardzo mloda mama pierwszy raz oczywiscie i sie martwie czy sobie poradze?!
mam nadzieje ze uzyskam odwas kilka rad.
Dzieki Pozdrawiam wszystkie mamusie na lipca i sierpnia.
Paulina 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w 14tym tygodniu. Ciesze sie, ze na forach takie jak to, moge podpatrzec na co cierpia inne przyszle mamuski, przynajmniej mniej martwie sie bolami i innymi dolegliwosciami. U mnie najokropniejsze mdlosci mijaja, ale nadal jak tylko spadnie mi cukier we krwi, mam zawroty glowy i czuje mdlosci, takze podczas mycia zebow. Do tego mega wrazliwosc na zapachy, sama mysl o zapachu mojej lodowki przyprawia mnie o odruch wymiotny. Czasami kiedy przekrecam sie w lozku zaboli mnie w dole brzucha, ale czytalam ze to przez rozciagajace sie sciegna. Od jakiegos czasu nie wypadaja mi tez wlosy (moja dotychczasowa zmora). Brzuszek jest wiekszy niz powinien, a utylam niecale 3 kg od poczatku ciazy. Mam tylko dwie zachcianki galaretke i lody smietankowe, mniam. Moja ciaze przezywam w Holandii i musze przyznac ze maja tu typowe podejscie 'laissez faire' czyli zostawmy to naturze. Podczas comiesiecznych spotkan z polozna, przeprowadzamy tylko krotka romowe o samopoczuciu i dostaje tone ulotek po holendersku hrrrrr, wiec sama musze o wszystko zadzbac i zasugerowac jakies badanie. Ale przynajmniej wszyscy sa tu przezyczliwi i non stop usmiechnieci. Zapisalam sie tez na Yoge dla mamusiek i do szkoly rodzenia, zobaczymy jak to bedzie. Juz zaczynamy myslec o imionach 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja właśnie dzisiaj rozpoczynam 14 tydzień, bardzo się cieszę, to moje pierwsze dziecko, ale zarazem straaaaaasznie się boję, też czasami zdarzają mi się lekkie bóle w podbrzuszu, ale mam nadzieję, że wszystko jest ok. 🙂pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie, trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny. u mnie brak jakichkolwiek objawów: brzuszka brak, smaków brak, trochę mi piersi urosły (co bardzo mnie cieszy). Co 3 tygodnie wizyty u gin - badania genetyczne wyszły super, maluszek dzielnie i zdrowo rośnie 🙂 Kolejna wizyta w lutym, licze na to, że poznamy już płeć! To moja pierwsza ciąża, mam 25 lat, 168cm wzrostu i waże 55 kg - tak informacyjnie 🙂 pozdrawiam wszystkie lipcowe i czekam na wieści jak tam u Was z brzuszkiem, wagą, płcią....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 😉 ja też nie miałam jakiś szczególnych objawów 😉 ale ostatnio zauważyłam że brzuszek mi sie powiększa, piersi mi tak urosły że szok, jeść bym mogła non stop zwłaszcza jabłka 🙂 U lekarza jestem mniej wiecej co 3 tygodnie . Ostatnio byłam na wizycie i dostałam skierowanie na USG i ide w czwartek 🙂 ciekawe czy już będzie widać płeć dzidziusia:P Jest to moja pierwsza ciąża, mam 23 lata, 178 wzrostu i waże 64 kilo (przytyłam juz tą końcówke 4:P) pozdrawiam Was wszystkie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 😜
Ja jestem juz poczatek 18 tygodnia.
ciesze sie ze od poczatku ciazy nie mialam zadnych buli,zawrotow czy tam innych mdlosci.
Narazie jest super i ciesze sie. 🙂Od poczatku ciazy przytylam 3kg nie wiecej. 😉
W dole brzucha w nocy mam tez czasami bole ale to tylko dlatego ze sciegla sie nadwyrezaja no i dziecko rosnie. 😜 😉Terminy u ginekologa mam co 3-4 tygodnie jeszcze niewiem co na swiat mi przyjdzie. 🤨Najwazniejsze ze czuje sie swietnie i niemam problemuw a maluszek rosnie jak na drozdzach. 🙂 🙃 😜

Pozdrawiam wszystkie mamusie i rzycze powodzenia!!!!! 😉
Paulina 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...