Skocz do zawartości

15 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
U mnie dzisiaj tak sobie , bóle głowy nadal występują, ale już o mniejszym nasileniu, tak mi się wydaje, ze to wszystko przez tą zmienną pogodę 🤢
hehe neli25 faktycznie te suwaczki jakieś zagadkowe są, niby mamy tylko 1 dzień różnicy, ale już z porodem to, aż 8 dni? 😮 wszystko jednak okaże się pod koniec ciąży, która będzie szybsza 😜 w gole na innym forum mam suwaczek z innej strony i różnica prawie 7 dni w tygodniu ciąży 😮 co do spodni, zamówiłam jednak na allegro, bo cena jest atrakcyjna i dobre komentarze 🙂
mania grzej miejsce na 16-stkach , już niedługo i my tam dołączymy 🙃
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamuśki)
I ja dołączam do 15tek, choć na forum włączam się dopiero dzisiaj. Jak na pierwszą ciążę jakiś czas po "ćwierćwieczu" 🙂 mam się całkiem nieźle - podobnie jak koleżanki, czuję jakieś "zgrzytanie" w jelitach, ale czy to Dzidzia 🤨
Serduszko Maleństwa słyszałam już w 11 tygodniu, na poprzedniej z kolei wizycie, lekarz chciał powtórzyć manewr ze sluchaniem tętna, Bobasek jednak "odwrócił się" nóżkami i tylko słyszeliśmy kopniaki zamiast serdusia (nóżkami bombardował aparat do USG 😜).
Nie mogę się już doczekać poznania płci, rzeczywiście odczuwanego ruchu Dzidziusia no i tego, kiedy w końcu nieco odpocznę od pracy ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamuśki)
I ja dołączam do 15tek, choć na forum włączam się dopiero dzisiaj. Jak na pierwszą ciążę jakiś czas po "ćwierćwieczu" 🙂 mam się całkiem nieźle - podobnie jak koleżanki, czuję jakieś "zgrzytanie" w jelitach, ale czy to Dzidzia 🤨
Serduszko Maleństwa słyszałam już w 11 tygodniu, na poprzedniej z kolei wizycie, lekarz chciał powtórzyć manewr ze sluchaniem tętna, Bobasek jednak "odwrócił się" nóżkami i tylko słyszeliśmy kopniaki zamiast serdusia (nóżkami bombardował aparat do USG 😜).
Nie mogę się już doczekać poznania płci, rzeczywiście odczuwanego ruchu Dzidziusia no i tego, kiedy w końcu nieco odpocznę od pracy ... 🤢

Wcześniej z roztargnienia się nie zaogowałam - przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Jestem w piętnastym tygodniu ciąży i od tygodnia swędzi mnie całe ciało. Zrobiłam sobie testy wątrobowe ale nic nie wykazały. A do lekarza dopiero w piątek 😞. miał któraś z Was coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja smaruję się balsamem z AA, który na bank nie zawiera retinolu i innych szkodliwych 🙂
od 4 mca można uzywać już kremów dla ciężarnych, ja póki co wypaćkam swoje AA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy normalnym objawem jest poczucie jakoby takiego "pulsowania" macicy. Wiem, ze ona się powiększa i rośnie, ale wydawalo mi się, że jest to nieco mniej odczuwalne 🤢

PS
I nie wiem, czemu wyświetla się przy moim nicku 14 tydzień, skoro to 15. zresztą pytałam ostatnio lekarza o te rachuby... - stwierdził, że dla mnie najważniejsza powinna być data porodu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również czuję się całkiem dobrze, jedyne co mi doskwiera to zawroty głowy, senność i czasem kłucie brzucha. Mdłości od początku ciąży nie miałam, także szczęściara ze mnie 🙂 Prawdziwy apetyt to mam dopiero teraz, ciągle chodzę głodna! No i zaczyna się uwydatniać brzuszek.... 🙂 Pozdrawiam wszystkie Mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę 😮 ja wczoraj przepięknie zwymiotowałam witaminami ☺️ co do tygodnia ciązy , to ja jestem w 16 według lekarza a wylicza mi w internecie na 15 🙂
ale lekarz mi tłumaczył jak się liczy...ale zapomniałam kompletnie.
Co do pulsowania macicy różne są te odczucia, jedne coś kuje, inne mają skurcze a może i być pulsowanie, jeżeli coś którąś niepokoi warto chociaż zadzwonić do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytalam gdzies wypowiedz pani ginekolog. Pisala ze w ciąży grozny jest tylko taki cmiacy bol brzucha, taki jak przy okresie. Wtedy niezwlocznie nalezy skontaktowac sie z lekarzem. Jedna dzidzie stracilam i pamietam ten okropny bol. Co do klucia i pulsowania macicy to podobno to normalne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, być może to rzeczywiście naturalne, a mnie po prostu troska podpowiada czujność i uwagę. Trudno bowiem opisać ten stan - na pewno nie jest tak dokuczliwy, jak ból przedmiesiączkowy, ale jednocześnie jest ... no właśnie ... trudny do opisania. Wiem, że niektóre kobiety w ciąży zażywają tabletki przeciwbólowe, (ja na pewno po nie nie sięgnę z przezorności bardziej), tak więc rozumieć można, iż biorą je z jakiegoś powodu.
Mówiłam mojemu lekarzowi o tym wrażeniu "pulsowania" , podobnie stwierdził, ze to normalne.

Pozostaje mi teraz czekać do następnej wizyty, na której to zobaczę ponownie naszego Aniołeczka (USG), wtedy się trochę uspokoję, ale to dopiero za 3 tygodnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam bardzo osobiste pytanie .....a bowiem czy Wy również nie macie ochoty na sex tak często jak przed ciążą bo mój chłopak bardzo mnie gnębi z tego powodu 😞
Nie wiem co mam robić .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj co do ochoty na seks....to ja tez mam o wiele mniejszy. Na początku jezscze był ale od jakiegos miesiąca juz praktycznie nie mam ochoTY 😞 ☺️ Poza tym jakos boję się troche o amluszka poniewaz zawzse po jakos tak dziownie sie czuje a przyjemnosc osiagam rzadko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ten sam problem co Gierda 🙂
Też narzeczony mnie męczy a ja wiecznie nie i nie :P
Co dotychczasowego przebiegu ciąży to ne miałam właściwie żadnych objawów oprócz braku apetytu, który bardzo powoli ale wraca 🙂
Teraz tylko czekam na kolejną wizytę u lekarza, dopiero za 3 tygodnie....

Oh zapomniałabym..! Ruchy dziecka... tak-też je czułam. Przepiękne uczucie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie ,
jestem również w 15 tyg i wkącu czuję się lepiej tzn minęły mdłości i wymioty ...przytyłam tylko 1 kg..brzuszek nie jest może widoczny dla wszystkich ale ja już zauważam różnicę szczególnie rano jak wstaję widzę że mam mały balonik. Ruchy czuję jak lekko nacisnę brzuszek z prawej strony wtedy szczególnie wieczorkiem dzidzia się wierci. Jestemm bardzo szczęśliwa!!! Pozdrawiam 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...