Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
Wróciłam właśne z "podróży", zmęczona jak diabli. W dodatku nieźle zmokłam więc zapobiegawczo herbata malinowa, miód i cytryna na noc.
Dzięki Wam wszystkim za wsparcie ☺️

Zmierzyłam się dzisiaj od tak sobie w pasie; od "przed ciąży" przybyło mi prawie 10 cm (!!!), mimo, że przecież schudłam 4 a teraz przybrałam 2 kg (więc bilans i tak na -2 😉 ) No i nie da się nie zauważyć, że ciąża jest 🙃 Ciążówki też dodały conieco od siebie, także cała rodzina składała gratulacje, zwłaszcza że dzidzi wkońcu nie miało być...ponad 3 letnie starania, a potem moje 1,5 roczne leczenie w klinice (zakończone ciążą i poronieniem w 7 tygodniu). Mamy z mężem na pocieszenie 2 koty, i chwilowo 10 psów 😜 (2+8 szczeniaków...) a tu kiedy sobie odpuściliśmy taka niespodzianka. Myślałam, że nikt o tym nie wie, a wiedzieli wszyscy. Także pomimo całej tej przykrej sytuacji, było mi miło.
A teraz ciepły prysznic, kawałek szarlotki i do wyrka na Dr Housa 😜
Jeszcze raz dzięki Wam wszystkim, że się tu kurcze mogę wygadać 🙂 Idę bo się rozkleję ☺️
Buziaczyska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 😉
Diuna rozumiem twoja radosc bo sami z mezem sie staralismy o dzidzie prawie 5 lat ,przede mna moj mial narzeczona z ktora sie rostal z powodu dziecka , wiec zylam z mysla ze moze nie bedziemy miec dzieci. Kupilismy psa ktorego rozpiescilismy jak cholera a tu teraz taka niespodzianka tylko mi czasem przykro ze mama z tata sie tego niedoczekali 😞
Ja dziewczynki za pare dni uslysze serducho dzidzi i zobacze jak uroslo az sie nie umiem doczekac a jeszcze mezulek idzie zemna wiec pewnie bedziemy obsmarkani wychodzic z przychodni 🤪
Zajrze tu jeszcze dzis 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania po czesci wiem co czujesz, bo Moj Tata też nie doczekał wnuka 😞 Ale wiem,że widzi Nas z góry i się Nami opiekuje ...!!
Ja słyszałam tylko serduszko, nie miałam USG. To Nas czeka dopiero za miesiac, ale wiem ze wszystko jest dobrze 🙂
Prawdopodobnie bedzie czekać Nas przeprowadzka. W nastepnym tygodniu idziemy ogladac nowe mieszkanko, chcemy żeby Nasza Dzidzia miała jak najlepsze warunki, gdy już przyjdzie na Swiat!! Będe musiała troszke wiecej popracować....
A teraz wracam do swoich owoców i do ogladania "Shreka" 🙂
Ściskam Was mocno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja od wczoraj leze w lozku, zlapalo mnie przeziebienie. Dziwne, bo ja nigdy nie chorowalam. Bylam u lekarza, przepisal mi odpowiednie lekarstwa, dostalam antybiotyk w psikaczu.Mam nadzieje, ze jak szybko zareagowalam to z malenstwem wszystko w porzadku. Trzymajcie sie mamusie i dbajcie o siebie, zeby was nic nie dopadlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej no to Maja leż w łóżeczku jak najwiecej i wygrzewaj się!! Dużo zdrówka Ci życzę!!
A ja po pracy,zmeczona, siedze na kanapie i nie mam siły się ruszyć...
Muszę troszkę sobie poleniuchować, bo jutro powtórka z rozrywki...
Całe szczeście, że mam wspaniałego narzeczonego, który przygotował dla Nas pyszny obiadek!!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja ja tez sie ciesze ale z drugiej strony jest mi troszku przykro ze ona mieszka teraz dosyc spory kawalek ode mnie bo przeprowadzila sie do narzeczonego ale wierze ze teraz dzieki dzidzia nasz kontakt sie umocni 😉
A ty jak sie czujesz??
Pozdrawiam i czekam na ciebie w 17-stkach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć! Dzisiaj jak się kąpałam to mi tak dziwnie woda w pępku wibrowała. I cieszyłam się jak głupia, skakałam i skakałam...
Jednak mój narzeczony po wykonaniu imitacji tamtejszej sytuacji (woda w pępku) stwierdził, że nie jest to jeszcze nasze maleństwo tylko "puls ciała". I rzeczywiście. W jego pępku woda też wibrowała.
Czułam się trochę zawiedziona, ale zostaje tylko dalej cierpliwie czekać 😉
Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj i ja dołączam do 16-tek 😉 Wczoraj wylądowałam w szpitalu z plamieniami i przy okazji USG dowiedziałam się że będziemy mieli chłopczyka! Ale radość! Od początku gdzieś czułam że to będzie synuś, i jakby tak słuchać zabobonów to też mi się sprawdziły, bo jem wszystko co kwaśne i słone a odrzuca mnie od słodkiego 🙂))

Pozdrawiam wszystkie Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaja w takim razie gratuluję synusia - mam nadzieję, ze wszystko w porządku i w szpitalu zrewidowali, dlaczego plamienie się pojawiło.
Ja mam wizytę dopiero za ok 3 tyg wierzę, że również dowiem się, kto ukrywa się w moim brzuszku. Jem bowiem to, na co mam ochotę: niekiedy typowo niesłodkie rzeczy: ogórek, słone paluszki..., innym razem lody i "śnieżka" także pozostaje czekać... 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, okazało się że to plamienie to prawdopodobnie wina krwiaka, ale pani doktor stwierdziła że dobrze się stało bo możliwe że krwiak upuścił trochę krwi i się zmniejszył. Poza tym wszystko jest w porządku, ale muszę przyznać że najadłam się strachu. Zobaczysz, te trzy tygodnie miną w oka mgnieniu i usłyszysz czy to chłopczyk czy dziewczynka 🙂 Ja też raczej nastawiałam się że o płci dziecka dowiem się dopiero w okolicach 20 tygodnia, a tu taka niespodzianka 🙂

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaja, a zatem uważaj na siebie i raduj się tą wiedzą. Ja póki co hartuję się w ... cierpliwości, której de facto zabrakło mi dziś w kolejce do sklepowej kasy... - wypróbowałam zatem sposób tzw "kasy pierwszeństwa", na szczęście obyło się bez komentarzy reszty klientów.
Każda taka wyprawa wyciska ze mnie ostatnio sporo sił, ale jak tu nie wyjść, gdy za oknem tak ładnie (bynajmniej tu, nad morzem) 😉

Pozdrawiam, do "odczytania" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ja również z nieukrywanym uśmiechem na twarzy myślę sobie, ile jeszcze musimy doświadczyć..., ale warto czekać na te chwile: poznanie płci, zwracanie się do Dzidzi w końcu po imieniu, pierwszy kopniaczek, ogromniasty brzuś... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
dziewczyny mam pytanie, moze troche glupie ale sie zaczelam martwic.
Do tej pory mialam typowe objawy ciążowe. Wiem ze w drugim trymestrze wszystko zanika, przede wszystkim mdlosci, sennosc itd. ale co z bolem piersi? Bardzo mnie jak dotad bolaly, sutki byly tak wrazliwe ze spac nie moglam. Od jakiegos czasu nic, jak przed ciąża. Tyle ze wciąż sa bardzo duze. Czy ten brak bolu to norma???? Jak to jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Szczerze mówiąc również ostatnio zastanawiałam się nad tym, czy wszystko jest w porządku, gdy ja czuję się całkiem ..."normalnie". Mdłości brak, apetyt w normie, zachcianek nie mam, piersi nie bolą, tylko brzuszek nieco wypuklejszy. Na szczęścienie ma powodów obaw, ja bynajmniej od czasu do czasu, kiedy położę się wieczorem na plecach, uspokoję się nieco, wiem, że "Mały ktoś" buszuje tam wewnątrz - nie mam objawów wyraźnych ruchów, ale jednocześnie wiem,iż coś "tam" się dzieje 🙂

Z utęsknieniem czekam wizyty u lekarza - za tydzień, wówczas wszelkie wątpliwości zostają rozwiane co do stanu naszego Bobaska a i może dowiem się, kto to? 😆

zatem, bądź spokojna - nadszedł nowy czas..., jeśli nadal będziesz miała jakieś wątpliwosci ku rozwianiu ich, zwróć się do lekarza, każda z nas inaczej przeżywa ciąże, jak zdołałyśmy zauważyć... .

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
margdaa, jeśli chodzi o piersi to nie masz czym się martwic. Mnie na początku też bardzo bolały i nie mogłam spać na brzuchu. Potem na jakiś czas przestały boleć, a teraz znowu odczuwam delikatny ból, więc to raczej norma. 🙂 Pozdrawiam i uciekam już do 17-tek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć, w sumie to jestem tu nowaa .. Też jestem niby w 16 tygodniu, ale jakoś dziwnie to widze bo z terminem porodu mi sie to nie zgadza 🙂 .. Mam 17 lat i jest to oczywiście moja pierwsza ciąża. Wczoraj miałam wrażenie że poczułam maluszka jak się rusza ale to było coś w stylu burczenia w brzuchu i nie jestem pewna czy to właśnie to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak u Was, ale ja jestem coraz okrąglejsza. Zastanawiam się czy to normalne, ale mam brzuch jak w 5tym miesiącu 😮. Znajomi pytają czy spodziewam bliżniaków. Napiszcie jak tam Wasze gabaryty,bo trochę mnie to niepokoi. Co do piersi to prawie nie bolą ( tylko przy nacisku). Nie mogę się już doczekać pierwszego kopniaka 🙂. Czasem wydaje mi się, że czuję delikatne ruchy, ale może to jelita.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem rowniez w 16 tygodniu, jednak mnie znowu martwi to, że nic po mnie nie widać. Brzuszek mam troszkę wiekszy ale tylko wtedy jak sie najem; objawów nie mialam do tej pory zupełnie żadnych, no poza senneścią. Lekarz mowi ze jest wszystko ok, ale ja i tak sie martwie, bo wydaje mi śie że może moje maleństwo jest za małe jak na ten tydzien ciąży. Czy mozecie mi napisac jakie wymiary ma wasze maleństwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...