Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
JuliaMy napisał(a):
Ja jestem mniej więcej w 16 tygodniu, chociaż lekarka zawsze inaczej mi podaje niż wynika z moich obliczeń 😉 Brzuch staję się widoczny, a u Was?
Niedawno wyszłam ze szpitala (krwiak) i nadal mam leżeć i odpoczywać. Ah, chciałabym mieć już pewność że wszystko ok. Nie znam jeszcze płci i nie mogę się już doczekac!
Jak na razie - brak zachcianek i apetytu. Brała któraś z Was Prenatal Complex?
Pozdrawiam!


Witam ja jestem dopiero w 15 ale lubię czytać co się dzieje w kolejnych tygodniach 🙂
ja biore prenatal complex z imbirem który łagodzi poranne mdłości bo mi nadal nie przeszły 😞
a dlaczego pytasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Jestem w 16 tygodniu ciąży również, jeszcze nie udzielałam się na forum, chociaż przeczytałam je wzdłuż i wszerz 🙂
OD tygodnia znam już płeć dziecka, będzie to chłopiec, chociaż marzyłam o dziewczynce, no i trochę załamka, że tak powiem.... od paru dni siedzę na necie non stop i szukam jakiegoś fajnego imienia dla tegoż to chłopczyka, ale nic mi nie pasuje, albo mi się nie podoba, albo kojarzy mi się głupio z jakimiś powiedzonkami, wiecie typu. Mateusz wajchę przełóż, czy coś w tym stylu hehe..
co do mojej ciąży to jest dość nietypowa, do tej pory żadnych zachcianek, ani razu nie było mi niedobrze, nie wymiotowałam, nie czuję się zmęczona, wręcz przeciwnie... Jedyny objaw jaki do tej pory miałam i mam, to to że nie mam okresu.... widać już brzuch, przytyłam już z 5 albo z 6 kg, ale to podobno dlatego że miałam sporą niedowagę, przynajmniej lekarz mi tak powiedział, ale jakoś tak sie z tym czuję dziwnie....
ćwiczycie coś dziewczyny? Ja chodzę na gimnastykę dla kobiet w ciąży, wynalazłam takie zajęcia, pilates, trochę na siłownię, bo pogoda wcale nie sprzyja spacerom.

Acha, jak często macie wizyty u lekarza, bo mój to już trochę przesadza chyba.... co 3 tygodnie mniej więcej, na każdej wizycie usg, zleca mi tysiące badań, a tanie nie sa niestety, ostatnio zabuliłam 150 zł, poprzednio ze 2 razy coś koło 100 i pierwsze, z grupą krwi 200 zeta... nie wiem czy tak powinno być, czy to tylko fanaberia mojego gina.

Pozdrawiam przyszłe mamusie
Malgorzatta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Gosia,
Zaczelam wlasnie16 tydzien ciazy. Do tej pory mialam 1 usg (w 12 tygodniu) i bylam 2 razy u poloznej na ogolnej pogawedce, zadnych badan, no i jedno badanie krwi. To wszystko.
Prywatnie idziemy za 10 dni zrobic usg aby poznac plec dziecka, ostatnie usg bede miala w 20 tygodniu i to wszystko do konca ciazy. Jesli bedzie be komplikacji to zadnych badan juz nie bedzie. Do poloznej chodze co 4 tygodnie, od 8go miesiaca co 2 tygodnie, to ona decyduje o badaniach, no ale w koncu ciaza to nie choroba, wiec jesli wszystko jest ok to po co robic dodatkowe badania, bez przesady.
Ja do tej pory jezdze na rowerze i pracuje po 12godz poza domem.
Dobrze sie czujemy, tylko czasu brak na wszystko, no ale ten problem byl juz przed ciaza.

Zycze powodzenia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosiu, ja na początku ciąży to byłam prawie co tydzien u mojego lekarza- bo wiecznie coś mi się "wydawało" 🙂Teraz standardowo co 3 tygodnie. Przy każdej wizycie położna bada mi ciśnienie i wagę, a morfologię też mam robioną średnio raz w miesiącu. Do tego miałam sporo badań na te wszystkie toksoplazmozy, HBSy, mocz też co miesiąc (ale to może dlatego, że mam bakterie). USG miałam robione jakoś w 9 tygodniu, potem na prenatalnych w 13 tygodniu i wczoraj dostałam kolejne skierowanie. Tak to mniej więcej wygląda u mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! rzeczywiście dziwnie to jakoś wygląda wszystko z tym lekarzem.... szperałam trochę po necie żeby znaleźć jakieś opinię o nim, natknęłam się na wypowiedzi jego pacjentek, no i wychodzi na to że pan tak po prostu ma, hehe 🙂
Czytałam w necie iz przez całą ciążę wystarczą 3 badania usg.... ja jestem już ponad limit 🙂
A co do tematu z położną, to z tą panią ani razu się nie widziałam, Mamuśka27! jak to się stało że znalazłaś się u tej pani? Lekarz Cię skierował czy jak?

Pozdrowienia dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj sorry, zapomnialam wspomniec ze jestem za granica. Tutaj polozna prowadzi ciaze, no i jest oczywiscie tez przy porodzie, oraz kilka tygodni po porodzie przychodzi pomagac opiekowac sie dzidziusiem.
Tutaj do ginekologa idzie sie tylko jesli cos jest nie tak. Logiczne, przeciez w koncu do lekarza sie chodzi jak jest sie chorym.
Ja nie wiem dziewczyny, ale ja mam wazniejsze sprawy na glowie niz non stop chodzic po lekarzach, na USG itp.
Jesli nie mam dolegliwosci i polozna twierdzi ze wszystko jest ok (na podstawie miary cisnienia, uslyszenia serca dziecka oraz wyczucia czy macica prawidlowo sie rozrasta poprzez nacisk na brzuch) to ok. Non stop chodzic na badania to chyba lekka przesada, no chyba ze ktos ma jakies problemy.
Nie zapominajmy ze nasze mamy tez rodzily i kiedys takich wymyslow nie bylo jesli chodzi o roznego typu badania 🙂.
Pozdrawiam mamusie i dzidziusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Mamuśka27, weź pod uwagę że u nas w kraju ojczystym idziesz do lekarza, nie do położnej, po wizycie lekarz daje Ci termin kiedy chce Cię zobaczyć znowu, i to on decyduje o ilości wizyt, usg, itd... wiem od koleżanek że za granicą jest słabiej z opieką podczas ciąży, zresztą świadczą o tym tez niektóre wppisy na forum od dziewczyn będących za granicą...

Pozdrawiam wszystkich, ja uciekam na forum 17 tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobity 🙂)
co ta?? 😉
nie wiem ile zescie od wczoraj zapisaly bo bylyscie na pierwszej stronie brzucha to odrazu wlazlam 😜 ale zaraz spr jak mi sie uda to nadrobie 😉

Wczoraj dzien ... MAKABRAAAAAAAAAA.... ale wiecie.. pospolitus... 🤢
No a pierwsza tura imienin oki 🙂
eheh zaraz wrzuce fotki 🙂
Dostalam tez foty ze sesji ale zrobie moze jutro jak mi sie uda albo w poniedzialek 😜


a teraz bedem nadrabiac... i dodam foty wiec duzo nie gryzmolic zaraz bede 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
hej, Mamuśka27, weź pod uwagę że u nas w kraju ojczystym idziesz do lekarza, nie do położnej, po wizycie lekarz daje Ci termin kiedy chce Cię zobaczyć znowu, i to on decyduje o ilości wizyt, usg, itd... wiem od koleżanek że za granicą jest słabiej z opieką podczas ciąży, zresztą świadczą o tym tez niektóre wppisy na forum od dziewczyn będących za granicą...

Pozdrawiam wszystkich, ja uciekam na forum 17 tygodnia 🙂


A to pisałam ja, zapomniałam się zalogować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia no ja wiem jak jest w Polsce, dlatego chcialam sie podzielic tym jak jest za granica.
Nie powiedzialabym ze tutaj jest slabiej z opieka, po prostu nie robi sie wielkiego halo z ciazy, w koncu to nie jest choroba. Jesli jest potrzeba to tez dostaje sie skierowanie do specjalisty, na usg czy tam na badania.
Ja nie narzekam. Krew by mnie zalala gdybym miala chodzic do ginekologa co 2-3 tygodnie albo na jakies badania ktore nie sa uzasadnione. A tak to chodzimy sobie, wszystko jest ok, pracujemy i zycie toczy sie dalej. Im wiecej badan tym wiekszy stres przed badaniami, bynajmniej tak u mnie jest przed USG czy nawet spotkaniem ogolnym z polozna.

Powodzenia i pozdrawiam 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
u mnie ogolnie bez wiekszych problemow, czasem brzuszek zaboli ale to zwykle z mojej winy, gdu zle usiade za bardzo uciskajac brzuch albo za szybko wstane. zrobilam sie strasznie placzliwa i wogle zminany nastrojow jakby powrocily hehe. 🤨 malenstwo pewnie juz tanczy w brzuszku ale sama nie wiem czy je czuje czy to cos w jelitach lub zoladku zaburczy wiec na 100 % nie powiem. 🤔
jesli chodzi o mojego gina hmmm tez jestem za granica i tutaj ogolnie wszystko wyglada inaczej. siostra przyslala mi pregnacare (z Irlandii, kwas foliowy i witaminy w jednym)i lykam sobie, a z racji tego ze jakos mnie odrzuca od mleka dostalam rowniez wapn z witamina d zeby dzidzia miala mocne kosci.wszystko za zgoda gina oczywiscie. 😎
no i brzusio zaczyna powoli wystawac, ale nie jest jeszcze (chyba) pokaznych rozmiarow (przed ciaza wazylam 65kg przy 171cm) mimo iz nie uwazam sie za specjalnie przy kosci hihihi 😮

buziaki dla wszystkich ciezarowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja już kończę 16 tydzień, a płeć dziecka znam bo na ostatnim USG maluch pokazał wszystko 🙂 i jakiegoś małego frędzelka lekarz sie dopatrzył 🙂 tak więc syn.
A ruchów jeszcze nie czuję, choć staram się wyczuć heh... trzeba jeszcze poczekać.
Pozdrawiam nikka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja kończę 16 tydzień i wydaje mi się że czuję coś od wczoraj ... takie jakby skrobanie od środka a dziś trzy razy pyknęło coś delikatnie i można było wyczuć to pod dłonią. nie wiem czy to moje maleństwo, ale bardzo bym już chciała. jutro mam wizytę. jestem ciekawa czy coś się uda podejrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

Wczoraj miałam wizytę u lekarza, na szczęście wszystko w porządku i dzidziuś rozwija się prawidłowo 🙂 Cały czas myśleliśmy że będziemy mieć dziewczynkę, a tu siusiak się pokazał 😁 teraz czekam na kopniaka, czasami odczuwam mrowienie lub coś jakby motylki w brzuchu może to ON 😁

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczełam 16 tydz. wiem już od 13 tyg że bedzie chłopczyk, ruchów jeszcze nie czuje ale zmartwiła mnie wielkość - 5 dni temu ważył 220 gr. Gdzie norma jest ok. 80-100 gr. Lekarz stwierdził że duży ale w domu dopiero doczytałam o ile odbiega od statystyki....
Jaka jest u Was waga?
pozdrawiam
a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...