Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ,ktore napisały,ze 3 usg w ciazy wystarcza powinny zmienic lekarza. W czasie ciazy sa 3 badania prenatalne a gdzie tam rutynowe USG?
Raz w miesiącu to obecnie standard. Chyba,ze ginekolog jest starej daty.. albo co?
Czasem dziewczyny nie maja wyjscia, bo mieszkaja w małej miejscowosci lub chodza do panstwowego lekarza..wiec to wszystko wyjasnia. Jak słysze, ze serduszko pierwszy raz słyszały w 14-15t to mi sie włos na głowie jeży! Serduszko mozna juz usłyszec w 6t!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hey
ja jestem z Uk i tutaj tylko robia dwa USG, nie potrzeba wiecej, a po co latac co miesiac z ciaza jak jest w pelni zdrowa i nie wymaga meczenia ultadzwiekami dzidziusia

ja tylko zastanawiam sie nad 3d ok 30 tyg ciazy...ale to jeszcze sie okaze
Tutaj w UK co minute sie jakies dziecko rodzi i kazda jedna kobieta jest tak samo traktowana i nie slyszalam zeby ktorakolwiek marudzila czy zeby jej sie wlos na glowie jezyl...
ja w 13 tyg ciazy juz moglam sluchac serduszka ale bylo strasznie ciezko wyszukac maluszka poniewaz jest bardzo male...

teraz sama podsluchuje sobie w domu codzinnie poprzez specjalne ultasound urzadzenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przyszłe mamusie 🙂. Jestem w 16 tyg ciąży. Minęły mdłości, poprawia się samopoczucie, wię ten 4 miesiąc jest cudowny. 😆Niestety jeszcze nie czuję ruchów maleństwa, ale czekam na nie z niecierpliwością. Mój lekarz powiedział mi, że w pierwszej ciąży-a to moja pierwsza-ruchy dziecka mogę wyczuć bliżej 20 tyg. Jeśli chodzi o termin poczęcia maleństwa to u mnie też nie zgadzał się z datą pierwszego dnia ostatniej miesiączki, wynika to podobna z nieregularnych miesiączek, więc nie ma się o co martwić. Pozdrawiam serdecznie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie wszystkie przyszłe mamusie! 🙂
Jestem w 16 tyg, to moja druga ciąża, pierwsza niestety nie skończyła się dobrze, ale wyleczyłam tarczycę i jestem dobrej myśli, że teraz się uda!! Brzuszek już jakże widoczny!!! Nudności powoli mijają i zaczynam już w pełni delektować się stanem błogosławionym.
Mam pytanie, czy już zapisałyście się do szkoły rodzenia? Kiedy powinnam to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnessa napisał(a):
Witajcie wszystkie przyszłe mamusie! 🙂
Jestem w 16 tyg, to moja druga ciąża, pierwsza niestety nie skończyła się dobrze, ale wyleczyłam tarczycę i jestem dobrej myśli, że teraz się uda!! Brzuszek już jakże widoczny!!! Nudności powoli mijają i zaczynam już w pełni delektować się stanem błogosławionym.
Mam pytanie, czy już zapisałyście się do szkoły rodzenia? Kiedy powinnam to zrobić?


Spokojnie masz jeszcze czas... Zazwyczaj do szkoły rodzenia zaczyna się chodzić po 25 tygodniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam sie z Toba Mamuska. Mieszkam w Londynie i rzeczywiscie usg nie jest robione za czesto, chyba ze ciaza nie rozwija sie prawidlowo. Ja mam dodatkowe usg wlasnie teraz w 16tyg tylko ze wzgledu na poprzednia historie, ciesze sie ze zobacze malenstwo, ale oczywiscie troszke sie denerwuje.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
witajcie u mnie dziś 15 tyg i 3 dni. 😉 miałam krwiaka w 12 tyg, brałąm luteinę, też nie zagrażał ciąży, wchłonął się.
pozdrowionka
aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 ja wczoraj byłam u lekarza wszystko jest ok jestem w trakcie 16 tyg...wczoraj tez poczułam pierwsze kopniaki w sumie 3 hehe dwa czulam normalnie a przy trzecim tez pod ręką ależ super uczucie poczuc swoje maleńswto 🙂 ale płci mi jeszcze nie chiał powiedzieć powie na rozwojowym w 20 tyg...to też maie termin w sierpniu??ja mam na 12 sierpnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... U mnie różnie bywa,mam prolemy z dziąsłami co podobno jest normalne w początku drugiego trymestru.Polecam badanie genetyczne jest płatne ale dzięki temu już przy 1 badaniu w 12 tygodniu dzidzio wygląda super w 2D, podano mi już płeć 😁- (oczywiście dystans bo różnie przy kolejnych badaniach może być 😉 ) teraz czekam na drugie w 3D. Ale ogólnie jest fajne!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kończę 16 tydzień 🙂 (dokładnie dziś mam 16 t 6 d)
od ponad tygodnia czuję delikatne ruchy-dziś zaczęły się mocniejsze,takie które czuje jak przyłożę rękę.
Wszystko jest dobrze. Choć bąbel szybko przybiera na wadze bo końcem 15 tyg ważył już 177gram 🙂!!! 🤪
Życzę pomyślnych kolejnych tygodni ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 od jakiegos czasu sledze forum 😉 dzis weszlam w 16 tydz 😉 czuje sie rewelacyjnie 😉 zreszta od poczatku ciazy tak sie czuje 😉gdyby nie ten powiekszony brzuszek to bym nieraz zapomniala ze jestem w ciazy;D jutro mam wizyte.. ale na plec liczyc raczej nie moge bo moj ginekolog powiedzial ze po 20 tyg mi powie! co tam u waS? buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny,
czytam wasze wypowiedzi i mam wrażenie jakbym czytała o swoich odczuciach, no nie ukrywam że mam czasem łezki wzruszenia. Jestem także w 16 tyg. i każdego dnia myślę o tym jak już go mam przy sobie, a do sierpnia jeszcze taki kawał czasu. Zastanawiam się czy faktycznie te ostatnie miesiące ciąży przechodzone w upalne lato są takie tragiczne czy każda kobieta przeżywa to inaczej, jedne znoszą bardzo źle a niektóre całkiem dobrze? czy to zależy od tego jak było przed ciążą (puchnięcia nóg, mocne męczenie się itp). Uściski dla wszystkich mam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, szybko zleciały te 16 tygodni, mam wrażenie jakbym dopiero co wszystkim powiedziała, że jestem w ciązy!! A tu proszę już jesteśmy w II trymestrze. Jeszcze się nie obejrzymy a niedługo nasze brzuchy zasłonią nam cały świat 😁 trzymam kciuki za wszystkie mamy i byle do lata ( w sierpniu rodzę)!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja mam termin na 16 sierpnia 😉 wczoraj bylam na usg malenstwo rosnie ksiazkowo 😉 17 cm i 180 gram 😉 niestety tez jeszcze nie znam plci ale nastepna wizyta 28 marca wiec bedzie 20 tydz i mam nadz ze poznam 😉 a jesli chodzi o ruchy to jak wieczorkiem trzymam rekie to czuje takie delkiatne musniecie 😉 cos pieknego 😉 teraz tylko czekac na prawdziwe kopniaczki 😉 samopoczucie rewelacyjne 😉 a jak u waS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ma wizytę w ten piątek, ale lekarz już wcześniej mi powiedział, że płeć poda na połówkowym badaniu. Szkoda, może uda mi sie go jakoś podstępem namówić, żeby zerknął na malucha, bo juz nie mogę się doczekać tej informacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...