Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jestem w 16 tc no i się bardzo boję bo czytam fora i piszecie że już czujecie ruchy dziecka. A ja nic zupełne zero... w przyszłym tyg mam wizytę i już nie moge się doczekać. Dodam iż jest to moja pierwsza ciąża i może dlatego nie czuję jeszcze ruchów albo nie umiem ich poznać. I jak myślicie mam powody do zmartwienia, powinnam iśc wcześniej do lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w polowie 16 tygodnia i chyba tez nic nie czuje... Mam zgage i uczucie ze ciagle chce mi sie siusiu. Zasypiam na siaedzaco i w tym mies spadlo mi cisnienie. Ale to podobnolepiej niz jakby mialo byc wysokie, wiec ogolnie wszystko ok. Lekarze mowia ze plec dopiero po 20 tyg, a Wy juz znacie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Mi sie juz konczy 16 tydzien i czuje sie dobrze prawie tak samo jak przed ciaza tylko znowu czesto zaczelam oddawac mocz i tez nie czuje ruchow dziecka chyba ze sama nie wiem jak to jest poniewaz jest to moja pierwsza ciaza nie moge sie doczekac wizyty u ginekologa moze w koncu powie plec dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie 🙂
jestem troszke zagubiona bo nie bardzo sie w tym orientuje..wiem ze sa dwa "terminy" jeden od ostatniej miesiaczki i drugi od poczecia 🙂 wczoraj mialam usg i babka powiedziala ze to 14 tydz. wiec juz niewiem jak mam to liczyc ..pomozecie??
dodaje zdjecie mojego malenstwa 🙂
http://i46.tinypic.com/23j3d6o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz zawsze liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki, dopiero USG moze to zweryfikowac, widac, jestes jednak w 14 tyg. U mnie tez jest dziwna sytuacja, bo ja wiem dokladnie kiedy doszlo do zaplodnienia (dziecko bylo calkowicie planowane), i wiem, ze nie ma mowy o pomylce, jednak usg wykazalo, ze stalo sie to 3 dni wczesniej niz myslelismy, co jest absolutna bzdura jak dla mnie, gdyz to nie bylo mozliwe ze wzgledu na to, ze wczesniej z mezem nie wspolzylam, bo lezalam z mlodszym dzieckiem w szpitalu.Wiec sama nie wiem, ale u Ciebie jest przesuniecie az o dwa tyg, u mnie 3 dni, to tam mozna oczko przymknac, to tylko komputer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyszle Mamusie,
ogolnie czuje sie dobrze, chodz te 30 stopniowe upaly mnie wykanczaja, brakuje mi czasami powietrza i czesto boli mnie glowa. co do ruchow dziecka w piatek poczulam dwa razy (raz rano i raz wieczorem)od tamtej pory cisza.zaczynam sie zastanawiac czy to byly ruchy dziecka a moze cos mi po jelitach jezdzilo.nie wiem bo to moja pierwsza ciaza. cale szczescie w srode mam wizyte wiec moze cos wiecej sie dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem w 16 tyg czuje sie dobrze i chyba tez powoli czuje ruchy dziecka e nie choc nie jestem calkiem pewna bo to moja pierwsza ciaza w czwartek mam usg i mam nadzieje ze dowiem sie co bedzie za szczescie bo juz sie nie mozemy doczekac. mam pytanie czy widac u was juz brzuszki? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉Witam-jestem w 16tyg ciazy,tez poczulam wlasnie dzis pierwszy ruch dziecka i rowniez jest to moja pierwsza ciaza 🙂 ciekawe uczucie bo nie byl to kopniak,tylko takie musniecie i troszke mnie to zagilgotalo 🙂 mało tego 2 tygodnie temu zaczela mi sie laktacja.
co do brzuszka ja go widze moj mąż z reszta tez ,ale obcy ludzie poprostu mysla ze mam nadwage....coz trudno-ale jeszcze urosnie.
Szkoda ,ze jeszcze nieznam płci dziecka-choc juz calla soba i mezem nastawilam sie na chlopca nawet ciuszki juz kupilam 🙂 😜
POZDAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Ciężarówki 🙂 Jeśli jesteśmy przy temacie ruchów dziecka, to ja poczułam je w 15 tygodniu, takie śmieszne bulgotanie 🙂 i od tego momentu na razie jest cisza. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg 🙂 Naprawdę niesamowite uczucie 🙂 Cherry69, napisz czy miałaś dobre przeczucie z tym, że będzie chłopak 🙂 Ciekawi mnie co Ci lekarz powie. Ja na razie nie mam przeczuć co do płci i trochę źle się z tym czuję... Pozdrawiam 🙂 Piszcie dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Ciężarówki 🙂 Jeśli jesteśmy przy temacie ruchów dziecka, to ja poczułam je w 15 tygodniu, takie śmieszne bulgotanie 🙂 i od tego momentu na razie jest cisza. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg 🙂 Naprawdę niesamowite uczucie 🙂 Cherry69, napisz czy miałaś dobre przeczucie z tym, że będzie chłopak 🙂 Ciekawi mnie co Ci lekarz powie. Ja na razie nie mam przeczuć co do płci i trochę źle się z tym czuję... Pozdrawiam 🙂 Piszcie dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie...
ja zaczełam własnie 16 tydzień! tak naprawde termin z miesiączki jest całkowicie inny niż z USG ale wiedzialam że tak będzie bo mialam problemy. Ciąża przebiega u mnie prawidłowo ale samopoczucie dokucza! W sumie codziennie czuję brzuszek i mam straszne migreny 😞 ale to nie ważne 🙂 wazne zeby maluszek był zdrowy! Mam jeszcze straszne mdłości i nie bardzo chęc do jedzenia. spadłam z wagi troszkę...a jak u Was przyszłe mamusie, jak samopoczucie i jak waga tyjecie?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂 ja jestem teraz w 23 tygodniu i jak na razie czuje się dobrze 🙂 mała kopie mnie do 3 razy na dobę gdy jestem zla to bardzo mocno a gdy jestem spokojna to ona rownież delikatnie uderza 🙂 slodycza jest znać to uczucie 🙂 tatusie nie wiedzą co tracą 🙂 co do ruchów dziecka to ja również nie wiem sama kiedy je poczułam ponieważ to 1 ciąża zawsze gdy cos mi sie zdawalo ze czuje mówiłam ze to gazy albo jelita pracują w sumie to moge powiedziec ze od 20 tyg poczułam silne kopnięcia a wcześniej moje wyobrażenia zaczęly sie tak mniej więcej od 15 tyg wiec sama nie potrafie określić. Teraz dzidzia jest aktywna co mnie równiez cieszy moja mała Jasmin 🙂 pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaa i chciałabym dodać co do pewnego postu poniżej ....
ja z początku czułam się z moim brzuszkiem jak kobieta otyła i sama tez nie wiedziałam jak inni mnie odbierają czy widza ze jestem w ciazy czy tez mysla o ona ma nadwage... heh teraz juz jest lepiej brzuszek jest widoczny i same możecie ocenić na moim zdjęciu 🙂 buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie!
Ja ruchy dzidziusia czuję od 2 tyg. Teraz jestem w 16 mialam usg i bedzie dziewczynka 🙂
Brzuszek mam spory, czesto tez dokuczaja mi wzdecia i skurcze w lydkach, ale zaczynam grac magnez mam nadzieje, ze pomoze.
Trzymajcie sie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drogie ciężarne. czytam te wasze wypowiedzi mamusie z pierwszą ciążą i chcę wam powiedzieć,że nie macie się czym przejmować jeśli nie jesteście pewne czy to ruchy waszego kochanego bobaska czy tylko praca jelit. Ja jestem obecnie w 16-tym tygodniu ciąży i jest to moja druga ciąża i tez nie mam pewności. Czasem wydaje mi się, że czuję takie jakby pływanie mojego szkraba a potem cały dzień cisza i sama nie wiem...Ale nie moge się doczekać kiedy moje słoneczko zacznie kopac tak, że nie będzie już żadnych wątpliwości bo to wspaniałe uczucie, które tylko my kobiety możemy przeżywać w wyjątkowy sposób 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie 🙂
Jestem w 16 tygodniu dziś właśnie się zaczął (liczony od ost.@) a na usg jest 3 dni wcześniej 🙂
Mój brzuszek ma obecnie 93cm mierzony pod pępkiem, przytyło mi się 2 kg , zachcianek żadnych nie mam, mdliło mnie po piciu zwykłej wody więc dolewam do niej miodu i nic mi nie jest.
Czuję się świetnie, nie wymiotowałam, śpiączka czasami mnie dopadała na początku od 7 tygodnia potem ustała i teraz znowu muszę się przespać z godzinkę i jestem jak nowa.
Jem małe porcje co 3 godzinki (5 posiłków) od 8 rano począwszy, pozwalam sobie na kawę z zaparzarki z mlekiem bez niej była bym nie przytomna 😮
Od przedwczoraj czuje zgagę ,czasami, ale to dlatego że pozwoliłam sobie na smazone jedzonko, bo wczesniej nie miałam i jak jem pilnując się to zgagi nie ma.
Wczoraj mnie coś kuło raz po prawej raz po lewej stronie pod brzuchem ,ale podobno to wiązadła się rozciągają więc leżałam i dziś nic już nie czuję.
Też czasami mam skórcze łydek ,przeważnie rano jak wstaję.
No i jak się za bardzo rozkręcę ze sprzątaniem to czuję krzyż 😞
Dzidzię zaczełam zaczepiać już 3 tygodnie temu naciskając kilka razy pod brzuchem po chwili słyszałam śmieszne bulgotanie ,teraz doszło takie delikatne ugniatanie.Szczególnie wieczorami bo dzieci najwięcej ruszaja się w brzuszkach od 20 -tej jak mamusie odpoczywają,nie ma kto kołysać hehe....
I to by było narazie na tyle , pozdrawiam Was gorąco!
Kaśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femmka - gratulacje !
u mnie na pierwszym badaniu prenatalnym niby lekarz powiedział na 80% dziewczynka ale dwa tygodnie potem inny lekarz powiedział ze nie był by tego taki pewien, więc czekam na wizytę za dwa tygodnie może już będę wiedziała co kupować 🙂
ps: post nad feemką od Kaśki to Ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to chyba jestem jakaś inna. Właśnie zaczął mi się 16 tydzień ciąży i jakoś w ogóle nie czuję, żebym w ogóle w niej była. Chodzę do lekarza, łykam jakieś witaminki, ale nic poza tym. Jakoś nie czuję wewnętrznej potrzeby poznania płci dziecka, czy sprawdzenia jak to jest jak dziecko kopie. Nie uśmiecha mi się przytycie nie wiadomo ilu kilogramów i wyglądanie jak ciężarówka. Pewnie mi się to zmieni, bo znajoma stwierdziła, że ona na początku ciąży też jakoś specjalnie nie szalała na punkcie swojego dziecka i nie kupowała mu tony niepotrzebnych ubranek. Zmieniło jej się dopiero po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tutaj nowa, rowniez sem w 16 tygodniu i nie czuje ruchow, przy 1 ciazy zdarza sie to pozniej 🙂 czuje sie dobrze, juznie wstaje w nocy robic siusiu-w koncu, dzidzia rosnie, sem coraz grubsza ale na szczecie idzie wszystko w brzuch, ja pozostaje taka sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczyny. To już 16 tydzień. 🙂 Ależ ten czas szybko leci... Ruchów nie czuje. Brzuch robi się widoczny. Zdziwiło mnie to bardzo bo w poprzedniej ciąży zaczął być widoczny dopiero pod koniec 5 miesiąca. Ciąża ciąży nie równa. 🙂 Zazdroszczę Wam, że wiecie już jaka to płeć. Ja się dowiem dopiero za 2 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...