Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam, ja jestem również w 17 tygodniu. w poniedziałek mam wizytę, zobacze swoje maleństwo tatuś niestety musi iść do pracy i nie może pójść z nami. czuje sie dobrze brzuszek lekko widać. mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze to moja pierwsza ciąża. jesteśmy z mężem ciekawi kogo przywitamy, kto sie urodzi. ja mam jakieś takie przeczucie że to bedzie chłopczyk, ale to tylko takie przeczucie.i chciała bym w poniedziałek poznać płeć zżera mnie ciekawość, ale najważniejsze żeby mój szkrab był zdrowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Mamuśki! Ja też jestem w 17 tygodniu ciąży. Troche się martwie, bo brzuszek jest malutki... 😞
Lekarz mówi, że wszystko jest wporządku, ale nie kieruje mnie na żadne dokładniejsze badania (tylko badanie Coombsa w 12 tygodniu). To moja pierwsza ciąża i bardzo się niepokoje nawet najbardziej blachymi rzeczami... ale już nie mogę się doczekac 11 stycznie 🙃
Aj, dziewczyny, jeszcze tyle przed Nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam u lekarza wszystko dobrze. Miałam zapytać o płeć bobaska, ale jak już mnie badał to jednak nie zapytałam, sama nie wiem czy chcę wiedzieć. To moja pierwsza ciąża i brzuszek już widać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też mam termin na 11 stycznia 🙂 czuję się dobrze i brzuch mam spory może dlatego że to moja druga ciąża a oprócz tego przytyłam 9 kg 😞 a Ty jak się czujesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez czuje sie dobrze...z wyjatkiem porannych krwawien z nosa (od 10tyg.) i strasznych skokow cisnien ,ktore az uszy przytykaja 😎 ...do tej pory przytylam jakies 2-2.5kg....ale to dzieki pewnie masie owocow ,ktore pochlaniam.....nie mam ochoty na nic,,,ani na mieso,ani na slodycze .zrobilam sie tak wrazliwa smakowo, ze nawet w sokach kupnych wyczuwam barwniki i chemie....sama gorycz fuj 😜 ...dlatego mi zostaly owoce,owoce i jeszcze raz owoce a do nich na deser warzywka 😁
brzuszek tez mam widoczny...od poczatku ciazy przybylo mi w pasie (pod pempkiem) -jakies 25cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też się właśnie zaczął 17 tydzień... Mam jednak za dużo problemów na głowie, żeby myśleć o ciąży... Najpierw musimy sobie z mężem poukładać sprawy związane z mieszkaniem, a później zajmować się dzieckiem, które i tak jeszcze żadnych znaków nie daje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj zaczęłam 17 tydzień we wtorek idę na wizytę do mojego lekarza i mam nadzieję że zobaczę moje maleństwo 🙂 🙂 Jeszcze nie czuje ruchów niestety 😞 a bardzo już bym chciała poczuć mojego lokatora brzucha 🙂 Pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czuję od 15tyg. i 4dnia (wtedy jeszcze bąbelki) potem cisza przez kilka dni, a potem pierwszy taki delikatny kopniaczek (nadal odzywało się co kilka dni) a teraz praktycznie codziennie o różnych porach z rana, popołudniu, czasami wieczorami wcale, ale wczoraj wieczorem dało niezły popis, dostałam chyba z 7 kopniaków 🤨 raz z lewej raz z prawej strony 🙂 usg dopiero za 16dni i wtedy poznam płeć urwisa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i mamy 17 tydzień 🙂 Ale ten czas leci! W brzuszku czasami czuję delikatne wibracje ale nie jestem pewna czy to dzidziuś. Nie mogę się doczekać pierwszego solidnego kopniaka 🙂 Od paru dni częściej odwiedzam toaletę, cały czas czuję uciskanie na pęcherz. Największym problemem jest dla mnie jedzenie - na sam zapach wędlin, mięsa i sera mnie odrzuca 😞 Za trzy tygodnie USG i mam nadzieję,że dowiem się kto tam jest 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zaczelam 17 tydz. Na razie wracaja mdlosci i wymioty 😞 dołączyła zgaga i ogolnie czuję się słaba, brzusio jest już spory 🙂 przestałam się mieścić w ubrania z przed ciąży, przytyłam 2 kg, dzidzius daje delikatnie o sobie znać łaskocząc delikatnie od środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mamusiom! jestem 17 tygodniu, ale nie czuję ruchów dzidzusia. Wizytę mam na 24 sierpnia, już się nie mogę doczekać, myślę cały czas czy wszystko jest ok z dzidzią, nie wiem czy to normalne zachowanie bo to moja pierwsza ciąża, a tak długo na nią czekaliśmy z mężem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawo nie czuc....to normalne...niektore z nas czuja pierwszy raz ruchy dzieciatka nawet w 22 tygodniu..nie przejmuj sie zatem i glowa do gory bo na pewno wszystko jest Ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Dziewczyny, życzę łagodnej ciąży, szybkich porodów...i zdrowych silnych pociech 😜 🙂
Mam trochę ciuszków po mojej córce. Jeśli by coś Wam wpadło w oko...to piszcie na maila [email protected]
Cena ciuszków do negocjacji. W każdym razie ceny oscylują na poziomie 2 zł -8 zł. Za wyjątkiem chusty, płaszczyka, kombinezonu.
Link do Szafy Madziusi - Szafa Madziuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. 🙂 Ja cierpię na okropne bóle głowy 😞 coś w stylu migren. Maleństwo zaczyna delikatnie się ruszać. Momentami czuję jakby się wypychało a czasem to takie puk puk 🙂 Dzisiaj dowiem się jaka płeć o ile będzie chciało pokazać 😁 pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie czuje super, chociaz czasami boli mnie biodro troche.. czy juz w 17 tygodniu mozna juz rozpoznac plec dziecka? ja na wszelki wypadek sie spozniam na wizyte kontrolna u lekarza 1 tydzien zeby lepiej bylo widac - jesli dzidzius bedzie chcial pokazac 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam pozostałe mamusie 🙂 u mnie 17 tydzień rozpoczął się dość dobrze 🙂 nie mam już mdłości, za to w nocy wyspać sie to jest cud - z powodu okropnych bóli pleców (mam nadzieję, że to również szybko minie).
Pochwalę się, że wreszcie doszliśmy z partnerem do porozumienia w sprawie imienia 😁 i mamy wybrane jedno dla chłopca i jedno dla dziewczynki :P 😁

a co u Was mamusie 17 tygodnia słychać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...