Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny witam! to juz 17 tydzień u mnie też 🙂

Jeśli macie straszne zaparcia i już nic kompletnie nie pomaga, ( tzn. śliwki suszone, siemię lniane itd..) no po prostu wszystko co zwykle pomaga to polecam syrop Duphalac (http://www.duphalac.pl/)
bezpieczny dla przyszłych mam i naprawdę skuteczny.

pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witajcie

Też wskoczyłam w 17 tydzień 🙂 nie mogę się doczekać kiedy poczuje ruchy maluszka.
Od tygodnia dostałam powera, ale mój mąż stwierdził, że wolał jak więcej spałam - cwaniak jeden.
Jeśli chodzi o zaparcia to mi ostatnio pomogły i to bardzo grzybki marynowane z lodami - MNIAM. Porównując te zaparcia z zaparciami z przed kilku tygodni to już jest dobrze - mniej dokuczają - już nie płacze w łazience 😉. Pomagały mi jeszcze kiwi jedzone na czczo ale po pewnym czasie zaczęłam wymiotować po wszystkich cytrusach więc już nie jem. Dobrze robi wypicie szklanki ciepłej wody przed jedzeniem i odczekanie troszkę, żeby jelita się rozgrzały. Można tez pić wodę z miodem i cytryną - mi było lepiej. Teraz dużo więcej pij ę wody a co za tym idzie moim drugim pokojem stała się toaleta 😁

Czujecie już jak małe się rusza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie

Też wskoczyłam w 17 tydzień nie mogę się doczekać kiedy poczuje ruchy maluszka.
Od tygodnia dostałam powera, ale mój mąż stwierdził, że wolał jak więcej spałam - cwaniak jeden.
Jeśli chodzi o zaparcia to mi ostatnio pomogły i to bardzo grzybki marynowane z lodami - MNIAM. Porównując te zaparcia z zaparciami z przed kilku tygodni to już jest dobrze - mniej dokuczają - już nie płacze w łazience . Pomagały mi jeszcze kiwi jedzone na czczo ale po pewnym czasie zaczęłam wymiotować po wszystkich cytrusach więc już nie jem. Dobrze robi wypicie szklanki ciepłej wody przed jedzeniem i odczekanie troszkę, żeby jelita się rozgrzały. Można tez pić wodę z miodem i cytryną - mi było lepiej. Teraz dużo więcej pij ę wody a co za tym idzie moim drugim pokojem stała się toaleta

Czujecie już jak małe się rusza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również rozpoczęłam 17 tydz. Czuję się dobrze, brzuszek widać, choć waga nie skoczyła jakoś strasznie ok. 2,5 - 3 kg na plusie. Mój maluch jeszcze się nie "odzywa", już nie mogę się doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!
dzis zaczynamy 17 tydzien 🙂malenstwo wieczorami,od kilku dni sie rozpycha-babelkuje!
ja w przeciwienstwie do Was mam rozwolnienia,mimo tego,ze lykam zelazo.
poza tym okropnie przesuszona skore,sluzowki,przyplatal mi sie nie zapalny niezyt uszu-prawie nie slysze.no i ta sennosc!pozdrawiam wszystkie mamy,tatusiow i malenstwa,zwlaszcza rodzinki z konca czerwca 😁
Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja poczułam pierwszego kopniaka 5 stycznia 🙂 haha aż sobie zapisałam, wcześniej bulgotki miałam w brzuchu ale nie zwracałam aż tak uwagi na nie... myślałam, że to jelita... a teraz raz kopnie, raz bulgotnie, generalnie od czasu do czasu przypomina o tym, że jest 🙂 Nie wiem czemu ale mam nieoparte wrażenie, że mój termin porodu przesunie się bardziej na połowę czerwca, a nie tak jak jest teraz na końcu... ale zobaczymy, a w poniedziałek mamy usg i być może uda się podglądnąć płeć Dzidziusia 🙂 🤪

Pozdrawiam cieplutko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w zwiazku na zaawansowany wiek i wczesniejsze straty(mamy dwa aniolki)jestesmy po badaniach prenatalnych w 12 tyg,wswzystko ok 😁,dziewuszka nam sie wykluje.
podobnie mam wrazenie,ze termin z konca czerwca jest malo aktualny,raczej wskazanie na okolice 20-go.nastepne usg 11 lutego,czyli poczatkiem 20 go tyg.juz bardzo precyzyjne,tzw narzadowka,choc ostatnio oprocz normalnych pomiarow malej+kosmowka,ilosc wod plodowych uprosilam o dopplera na serducho i przeplyw pepowinowy.coz tak skutkuje zbyt duza wiedza...ale dzieki temu wiemy,ze nasza kruszynka ma sie dobrze,jest wolna od wad rozwojowych i genetycznych,rosnie sobie i zdrowo fika salta w brzuszku,ktory nawiasem mowiac jest baaardzo pokazny 😉jeszcze raz pozdrawiam-Ania
ps jak tu sie mozna zalogowac????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
ja tez jestem w 17 tygodniu 🙂 Nie znamy jeszcze płci, czuje się dobrze, jedynie odczuwam skurcze macicy. Po ostatniej wizycie lekarz zalecił No-spe 2razy dziennie, żeby nie była taka twarda 😉, Jeżeli chodzi o wagę, to mam już do przodu prawie 6kg 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas sie pokazal wczoraj podbarwiony na brazowo sluz.spanikowalam i dzis pogonilam do mojego dra.cudowny czlowiek..oaza spokoju i przede wszystkim nie straszy,nie wyszukuje we wszystkim patologii i nie traktuje tak jak wielu -organizmu mamy jako najwiekszego dla malucha zagrozenia.na szczescie wszystko ok.nawet echo malucha na chwile sie dalo zlapac-na chwile bo dzidzia mocno fika 🙂)
czy wam tez zaczyna wypychac pepek?bo nam brzuch mocno wysadzilo i pepuch czuly zaczal sie pchac...pozdrawiam!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam siedemnastki !!!
Jak się czujecie? ile już przybrałyście?
Ja jak na razie 5 kg, trochę się martwię bo w tym tempie to w 9 m-cu będę się toczyć 😉. Ale nie to jest najważniejsze od kilku dni czuje jakieś skurcze i mam twardniejącą macicę, lekarz przepisał No-spę i Luteinę, miejmy nadzieję że pomoże i wszystko będzie ok.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikka.lekarz moglby ci tez przepisac magnez, który sie podaje w takich wypadkach.spytaj sie o niego, no chyba ze przyjmujesz juz jakis preparat witaminowy oprocz kwasu foliowego.ale nie ma sie co martwic.moja kolezanka miała bole brzucha juz w pierwszym trymestrze.takie jestesmy wrazliwe 🙂 pozdrawiam wszystkie 17tki 🙂 /beti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 😉 Ja równiez od poczatku 17 tyg mam wypukły pepek no ale nie ma sie co dziwic brzusio juz naprawde pokazne,ja juz w 16 tygodniu dowiedzialam sie ze bedzie drugi synek ale niestety ruchow jeszcze nieczuje a brzuch bardzo czesto robi mi sie twardy na dole i po chwili "normalnieje"mam nadzieje ze to normalne zjawisko i niema sie czym martwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny napiszcie jak u was ze snami ?bo ja od pewnego czasu miewam sny przez cala noc i to takie durne ze szkoda pisac czasem sni mi sie cos zwiazanego z ciaza np ostatnio chrzciny a innym razem porod ale bywaja i inne i rano wstaje zmeczona a przeciez pracuje i musze jakos funkcjonowac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nadal czekam aż brzusio urośnie, na razie jest mały. Może za 2 tyg. będziemy już wiedzieli co mamy 🙂

Co do snów to nic związanego z ciążą na razie mi się nie śni, natomiast mam problem z zaśnięciem bo nie mogę się ułożyć. Niby brzusio mały, ale nie chce na nim spać i ciągle się przekręcam...chyba muszę pomyśleć o poduszce. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja też dziś miałam sen o porodzie śniło mi się, że strasznie bolał mnie brzuch a gdy się obudziłam okazało się, że muszę znów siku 😉 i brzuch rzeczywiście trochę bolał hehe rozśmieszyło mnie to.

Co do spania to też najlepiej zasypia mi się na brzuchu i też mam z tym problem, ta podusia tedit to chyba niezły pomysł 🙂 Muszę pooglądać na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
jestem w 17 tyg 🙂 brzuszek tylko lekko powiekszony,ale czulam juz jak moja dzidzia sie rusza narazie tylko takie jakby laskotanie-trzepotanie ale uczucie cudowne,pozniej caly dzien trzymalam reke na brzuchu i czekalam na jeszcze 😁 😁ale nic:P.niestety mialam dzis straszny sen otoz snilo mi sie ze juz mam malenka dzidzie i trzymalam ja na rekach i klocilam sie z moja sasiadka i ona rzucila we mnie kamieniem i trafila w glowke maluszka.lekko krwawila i wyrosl duzy guz,martwie sie troche ze moze cos z moja dzidzia w brzuszku cos sie stalo,ale nic mnie boli i mam nadzieje ze wszysko jest ok.pozrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...