Skocz do zawartości

17 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej
Gdzieś czytałam ze właśnie koło 17-18 tygodnia wielu kobietom w ciąży zaczyna się śnic dziecko i wszystko co z nim związane
ja też od kilku dni mam dziwne sny. Raz mi się przyśniło, że za to że teściowa powiedziała coś uszczypliwego na mnie i dzidzię, to ją zabiłam. Może to dla tego, ze jak się dowiedziała że jestem w ciąży to zaczęła do mnie dzwonić - raz nawet 4 razy w ciągu dnia potrafi zadzwonić, a do tej pory dzwoniła tylko jak jej synalek nie odbierał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedit85 napisał(a):
Ja jestem z Legnicy, ale termin mam na 5 lipca. Nie ma co wierzyć sną. Po co się dodatkowo denerwować 🙂
fajny termin..lipiec..ja jestem urodzona w lipcu..i mam teraz taka fajnea date07.07.szkoda ze nie rocznik 77 tylko 78 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wam dobrze ze spicie.ja codziennie zasypiam o 22 i wstaje o 2 w nocy i sie męcze, czasem zasne nad ranem a czasem nie.wszystkie badania w normie.glukoza tez po tym przebudzeniu.wypijam szklanke mleka cieplego i nic.a co do pozycji do snu to w drugim trymestrze nie wolno juz na brzuchu spac, ani na plecach.na plecach ze wzgledu na ucisk macicy na naczynia i mozliwosc niedotlenienia.trzeba spac na lewym boku.jak macie za twarde łóżko i was bok boli od tej pozycji to miekką poduszkę pod biodro podłożyc i drugą miedzy nogi i męża za plecami najlepiej jako podpora, no chyba ze noge jedną na niego założyc 🙂 ja w wiekszosci śpię na lewym boku czasem na troszkę na plecach.mozna sie przyzwyczaic.tez kochałam spanie na brzuchu ale niestety mus to mus.pozdrawiam/beti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
tedit85 napisał(a):
Ja jestem z Legnicy, ale termin mam na 5 lipca. Nie ma co wierzyć sną. Po co się dodatkowo denerwować 🙂
fajny termin..lipiec..ja jestem urodzona w lipcu..i mam teraz taka fajnea date07.07.szkoda ze nie rocznik 77 tylko 78 🙂


Lipiec, fajny miesiąc. Mój mężulek jest z tego msca 🙂

Kurdę, muszę pomyśleć o tym kojcu (poduszce) bo noce zaczynają być okropne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a serio nie ma co przeżywać tych snów i brać do głowy. na pewno NIE STRESOWAĆ !!!!

Dziś kupiłam sobie pierwsze spodnie ciążowe bo w dotychczasowych już ciężko się dopiąć. W ogóle brzuch mi tak z dnia na dzień się normalnie powiększył aż mąż się zdziwił. że tak się powiększył. Na początku myślałam,że może coś zjadłam ale od wtorku się nie zmniejsza - więc to chyba nie żołądek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku, ja też tak uwielbiam spać na brzuchu! Ale staram się już tego unikać, choć mój lekarz powiedział, że nie ma co panikować. A lewy bok... hmmm... zauważyłam wieczorami, że serce zaczyna mi walić jak szalone i nie umiem wyleżeć,a poza tym mam wrażenie, że zawsze jak leżę na tym lewym boku to dzidzia się denerwuje, bo dostaję kopniaki właśnie po lewej stronie. Sama już nie wiem. Ale myślę, że nie ma co panikować... W końcu jakoś spać trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lewego boku to po prostu to wiem ze szkoły.tak mnie uczono, że dziecko jest lepiej dotlenione.wiadomo że nie ma co panikowac i nie chodzi o lezenie non stop ale o przewagę lezenia na tym boku.a lezenie na brzuchu... to i tak przy brzuchu wiekszym jest niemozliwe i niewygodne. wiec samo to wszystkie lubiące tą pozycje ją porzucą.zmykam bo juz w sumie jestem w połowie 18ego tygodnia ale na forum 18tego nic sie ciekawego nie dzieje 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do spania to tez uwielbiam pozycję na brzuchu - może dla tego cycki mi nie urosły 😉, ale teraz mam mega wielką kołdrę i robię sobie wałeczki, a raczej niezłe wałki z obydwu stron i raczej się już nie przekręcam, ajak sie przekręcę to ląduje jednym bokiem na wałku i brzuch jest w górze. Jedyny minus tego jest taki,że mąż śpi pod swoją kołdrą i żebyś ie do niego przytulić muszę sie rozgrzebywać i jego też, ale to też ma swój urok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam teoretycznie zaczal sie 17 tydzien, choc po pierwszym usg powinnismy wnioskowac,ze to 18, maluch jest duuuzi. Rowniez kochalam spac na brzuchu ale dla dobra dzidzi wyginam sie teraz prawie ciagle na lewej stronie 🙂) Czujemy sie wspaniale tylko glupie gardlo nie daje mi spokoju, codziennie rano boli i wieczorem wraca:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie szczęśliwe mamusie 🙂. Właśnie zaczynamy 17 tydzień ciąży. Czujemy się super, maleństwo niestety nie chce się poruszyć pomimo moich ciągłych próśb 😜. Ja też mam termin na 5 lipca, tak jak któraś z mam napisała.Wspierajmy się więc 😜. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczęta 😉 Witamy w 17 tygodniu 🙂 Półmetek coraz bliżej 🤪
Termin mam na 21 lipca,ale pewnie nie donoszę do końca...
Brzuch mam już dobrze widoczny,a waga bije do góry 😎
Poza tym od 15 tyg. czuję bardzo wyraźne ruchy bobaska 🙃 🙃 🙃
A dodam,że to moje pierwsze Dzieciątko. Oby 6 kg nie ważyło przy porodzie 😆
Juuuż nie mogę się doczekać, dziś kupiłam pierwszą rzecz cuuudowny pajacyk o wzorku panterki 🙂
Będzie ostro jak urodzi się Synek (pantera damskie serca pożera:woohoo 🙂
Za 2 tygodnie wizyta,zobaczymy co tam, jak tam 🙂
Trzymam kciuki za wszystkie Mamusie i Maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo... Współczuję, strasznie długo Cię męczą te wymioty 🤨 Ja z kolei ciągle śpiąca jestem... 😞 Jakieś dziwne to forum,albo ja liczyć nie potrafię 😆 Z daty miesiączki mam wyliczony 17 tydzień, co lekarz potwierdza, a w profilu dalej,że 16... Nie rozumiem tu czegoś... 😠
Ach,i jeszcze... Czy Wy też macie problemy ze skórą na twarzy? Ja od 3 tyg.mam ciągły problem z mega pryszczami. Jak jeden zniknie, pojawiają się dwa nowe 🤢 Dodam,że nigdy z tym problemu nie miałam,a teraz??? Masakra... 😮 I włosy mam jak siano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem napisał(a):
Ooo... Współczuję, strasznie długo Cię męczą te wymioty 🤨 Ja z kolei ciągle śpiąca jestem... 😞 Jakieś dziwne to forum,albo ja liczyć nie potrafię 😆 Z daty miesiączki mam wyliczony 17 tydzień, co lekarz potwierdza, a w profilu dalej,że 16... Nie rozumiem tu czegoś... 😠
Ach,i jeszcze... Czy Wy też macie problemy ze skórą na twarzy? Ja od 3 tyg.mam ciągły problem z mega pryszczami. Jak jeden zniknie, pojawiają się dwa nowe 🤢 Dodam,że nigdy z tym problemu nie miałam,a teraz??? Masakra... 😮 I włosy mam jak siano.
objawy na dziewuszke 🙂pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam podobnie jak Ty dowiedziałam się że jestem wciąży w 8 tygodniu, nie mam żadnych objawów 🙂 powinnyśmy sięcieszć bo współczuję dziewczyną które je mają 😉to jest moja druga ciąża mam 13 letniego syna 🙂 który skacze koło mnie podobnie jak mąż........ich zdaniem mam leżeć i się nie przemęczać, dużo mi pomagają trzeba korzystać bo nie wiadomo jak będzie później 🙂 pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcyska87 napisał(a):
witam 🙂 To już 17 tydzien 🙂 jak ten czs szybko leci 🙂Też już czuje ruchy maluszka 🙂 ja nadal wymiotuje 😞 mam nadzieję ze wymioty zaniedługo przejda. Pozdrawiam 🙂


Wpolczuje, myslalam,ze wymioty przechodza w drugim trymestrze.... ja na szczescie nie mialam tego problemu. Zycze zeby szybko przeszlo i zebys mogla w pelni cieszyc sie maluszkiem jakiego nosisz w sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem w 27 tygodniu i pępka wcale mi nie wypycha i raczej nie wypcha.Podobno wszystko zależy jak ułoży sie łozysko.Jak na razie przytyłam 11 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...