Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 287
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam!
U mnie niestety też kręgosłup daje się we znaki. Staram się trochę ćwiczyć, lekarz powiedział, że systematyczne ćwiczenia mogą bardzo pomóc (teraz żeby ból był mniejszy i przy porodzie). Co prawda zalecił raczej delikatne rozciąganie itp. boję się pomyśleć co będzie za jakiś czas, do porodu jeszcze trochę zostało. Jaki macie dokładny termin przyjścia na świat maleństwa??
Pozdrawiam Gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mnie tez juz boli kregosłup,kostki spuchly.I czuje ze ciagle sie ktos tam rozpycha w brzuchu :] dziwne to uczucie :]
Nosze dresy i ogolnie luzne rzeczy bo sa wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂 🙂
Ja czuje sie bardzo dobrze, nic mi nie dolega - ani bol plecow ani niczego:P mam nadzieje ze tak bedzie jeszcze dlugo 🙂 tez czuje juz ruchy, tzn. wydaje mi sie ze TO JEST TO 🙂 🙂 🙂 🙂 tylko apetyt mam wiekszy i w sumie sobie czasem wymyslam bo ciezko mi okreslic na co akurat mam chec 🙂 🙂 🙂 🙂 hehehe 🙂 no i zaczynam nosic moje pierwsze "ciezaroofkowe" spodnie... ale wygodnieeee mmmm 🙂
Pozdrawiam wszystkie 18tygodnioofki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam dwa pytania. Jestem w połowie 18 tygodnia. Jak na razie przytyłam 1kg. Ale nie o to się rozchodzi. Dość delikatna sprawa. Czy któraś z Was zauważyła u siebie wodniste upławy. Mam wizytę u lekarza w poniedziałek, ale w tej chwili martwię się czy przypadkiem nie sączą mi się wody płodowe. Tym bardziej, że nawet w nocy mi się "ulewa" w pozycji leżącej. Tak od tygodnia. W związku z faktem, że zmieniliśmy lekarza i do nowego idziemy pierwszy raz w poniedziałek nie mam za bardzo gdzie zadzwonić i się doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie dziewczyny 🙂
też jestem juz w 18 tc. mam mały brzuszek, nie czuje jak maluszek sie rusza, nic mnie nie boli ani kręgosłup ani łydki. Wszystko jest prawie idealne..(oprócz bólów głowy) a chciałabym juz czuć maluszka.. czekam na rozwój sytuacji 🙂


A upławy i u mnie się zdażają. Myśle, że to nic niepokojącego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasienkas ja mialam uplawy cala ciaze,i to jest nic niepokojacego tylko tyle ze non stop masz mokro miedzy nogami hehe...Ale mozna sie przyzwyczaic,ni niekazda kobieta je ma poprostu za duzo hormonow i stad sie one biora...
Pozdr i powodzonka na wizycie,ja na kazda czekalam z utesknieniem co miesiac,zeby zobaczyc mojego brzdaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się martwiłam tym problemem. Ale mój lekarz powiedział, że to nawet dobrze, że tak się dzieje, bo to znaczy, że hormony pracują jak powinny. Jak to ujął, teraz upławy są 100 razy większe niż wtedy, kiedy się nie jest w ciąży. Oczywiście dopóki nie nabierają koloru... Wiadomo, że najlepiej pogadać z lekarzem, ale nie martwiłabym się jakoś szczególnie. Ja sama czasem też mam wrażenie, że "za dużo tego wszystkiego", ale okazuje się, że wcale tak nie jest. Głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia no widzisz ze uplawy to normalka?
Nie przejmuj sie, na pewno jest wszystko ok. Poki nie maja diwnego koloru to nie ma sie czym martwic, a ze to nie jest przyjemne to inna sprawa, no ale niestety oto jedno z poswiecen.
Daj znac co ci tam powiedzieli.
Nie wracajmy moze juz na forum 7 tydzien, bo juz dawno wyroslysmy. hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkas a co ci lekarz powiedział w końcu? wszystko ok?

Ja byłam dziś u lekarza, 10 minut trwała wizyta, w tym badanie, usg... wszystko ok. Oczywiście następny termin wizyty za 3 tyg. Bez sensu te wizyty, za szybko, nawet tematy nam się do rozmowy nie uzbierają.....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie 🙂
U mnie kilka razy krwawienia z nosa ale to cisnienie skacze no i byly tylko trzy razy narazie. Malenstwo czasem mnie "pogilgota" od srodka, ale bardziej czuje gdy przenosi sie z jednej strony brzuszka na druga. 🙂 moj maz twierdzi ze slyszy jakies pukani gdy sie wslucha w moj brzusio ale sama nie wiem czy to nie gazy w jelitach ahahahah ☺️ Do tego straszzzznie ale to masakrcyznie az bola mnie biodra gdy dluzej poleze na wznak to potem nie moge sie ruszyc, naprawde straszne uczucie. 🥴
Od wczoraj chodzi za mna marchewka DOSLOWNIE hahaha, skubnelam wczoraj trzy malenkie na surowo i dzisiaj tez, no ale dam sobie spokoj bo sama w koncu nie wiem ile ich mozna zjesc podobno w 130 gramach jest 450 % RDA (dzienngo zapotrzebowania)witaminy A, wiec nawet te trzy malutkie to chyba za duzo. jak myslicie? 🤨
na ostatnim usg lekarz nic nie znalazl pomiedzy nozkami no ale czekamy, nasepne USG 29.01 wiec moze juz sie wyjasni, oby bo umieram z cikawosci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki, że się wtrącę...MayaHussein Marchewki nigdy za wiele 😁 Z resztą tak jak innych warzyw i owoców... Poza tym vit A z surowej marchwi jest słabiej przyswajalny niż ta z gotowanej.. Tak więc jedząc dużo marchwi i tak Twój organizm wszystkiego nie przyswoi... Jedz na zdrowie 😜 😆
A i jak byłam w Twoim tygodniu mój Misiek też słyszał jakieś bulgotki i szmery więc może faktycznie to dzidzia 🙂 Bo ja to tylko czułam akrobacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach z tym lekarzem i tą wizytą... to długa historia. To była pierwsza wizyta u tej kobiety. Super babka, po raz pierwszy przedstawiciel słuzby zdrowia zadał mi pytanie: a jak się Pani czuje ogólnie bo wyniki widze, a Pani samopoczucie. Myślałam że się rozbęczę ze szcześcia jak usłyszałam to pytanie. Do tej pory u lekarza również prywatnie nigdy nie padło to pytanie. Ale... okazało się, że w gabinecie tym nie ma usg, trzeba je robić przed każdą wizytą osobno. A, że zależy mi na tej Pani doktor, zostajemy przy niej. Idąc dalej... moje wodne upławy... na podstawie wyników z moczu oceniła, że nie ma żadnego zapalenia, ponieważ w przypadku odpłynięcia lub sączenia się wód automatycznie robie się zapalenie wewnątrzmaciczne, a każde zapalenie wychodzi w badaniu moczu. Taka to własnie jestem teraz mądrala :-) . Dokładną ocenę stanu wód płodowych można ocenić na usg, które mamy zaplanowane na 15 lutego. Przyłożyła mi tylko sprzet do słuchania serduszka, pukało mocno i szybko, także gitara. No i w sumie tyle. Ciężka noc za mną, do 3 wierciło mnie w brzuchu, aż koło południa zwymiotowałam. A dawno już takich akcji nie miałam. Acha i co raz gorzej mi się oddycha. Ale plecy nie bolą, nic nie puchnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia,
Ja mam 7 lutego ostatnie USG 😞 i juz swojego rozrabiaki dluuuuuugo nie zobacze, a moze i nawet dopiero po porodzie jesli wszystko bedzie ok. Na szczescie chociaz u poloznej za kazdym razem sluchamy serduszka 🙂.
7 lutego badanie narzadow wewnetrznych dzidziusia, sprawdza czy wszystko dobrze sie rozwija, no i stan wod plodowych o czym juz wspomnialas.
Czujemy sie dobrze, ale brzuch mi szybko rosnie, zgaga pali niesamowicie no i ostatnio boli mnie strasznie kosc ogonowa, ale podejrzewam ze to przez dlugotrwale siedzenie w pracy.
Co do oddychania to daj spokoj! strasznie szybko sie mecze i mam wrazenie ze oddychajac mam za malo powietrza. Dysze po kazdym krotkim spacerze, albo wejsciu po schodach, a przeciez to dopiero poczatek, boje sie myslec co bedzie dalej. haha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak kość ogonowa. Dziś spotkałam się z koleżankami, a że męża nie ma wybrałam się autobusem. Kurcze, siedziałam powyginana we wszystkie strony tak mnie kość ogonowa bolała aż mi nogi drętwiały. Zobacz jak dziwnie, ty czułaś dziewczynke a będzie chłopak. Ja znowuż cały czas czuje chłopca a USG pokazuje dziewuszke. Na kiedy masz termin. Ja niby na 25 czerwca ale to obliczenia wg 40 tygodni ciąży, więc sądzę że koniec maja początek czerwca i brzdąc będzie na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂
Właśnie zaczęłam 18 tydzień. Brzuszek coraz bardziej widoczny, chociaż chyba tylko dla mnie i mojego partnera, większość osób twierdzi, że to takie większe wzdęcie 😉 czuje się dobrze, jedynie baaaardzo się męczę, dysze non stop i od kilku dni codziennie mam krwawienia z nosa....aha mam dosyć twardą macice, sama to odczuwam, lekarz przepisał mi No-spe. Biorę ja 2razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Właśnie zaczęłam 18 tydzień. Brzuszek coraz bardziej widoczny, chociaż chyba tylko dla mnie i mojego partnera, większość osób twierdzi, że to takie większe wzdęcie czuje się dobrze, jedynie baaaardzo się męczę, dysze non stop i od kilku dni codziennie mam krwawienia z nosa....aha mam dosyć twardą macice, sama to odczuwam, lekarz przepisał mi No-spe. Biorę ja 2razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...