Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jam mam 18 tydzień i 6 dzień. Fizycznie czuję się dobrze, czasem tracę równowage, ale się nie przewracam 😉 . Co do ruchów to nie wiem czy je mam? Nie potrafię odróżnić ich od ruchu jelit, mogę tylko przypuszczać czy to na pewno one? Czuję też czasem (ze 2 razy dziennie) taki nagły ciężar w dole brzucha a potem to ustępuje. 🤢 Wyniki mam dobre, ale nie potrafię przestać się zadręczać, że coś jest nie tak. To moja pierwsza ciąża, w dodatku po trzech latach starań, mierzenia temperatury i innych kalendarzyków wreszcie się udało! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka 🙂 Niedługo w sumie zakończę 18 tydzień, ale to co mam z stawem biodrowym to jakaś masakra, ból niesamowity!! Czasami jak idę to kuleję z bólu, nie mogę wstać z łóżka lub się przewrócić z boku na bok, ból promieniuje od kości udowej aż do kolan, ma ktoś podobnie? 😞 A tak to na razie wszystko ok. Czuję maluszka codziennie od ok. 2tyg. są to już normalne kopniaczki wyczuwalne przez skórę. To moja 1 ciąża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich
u mnie 18 tdc rozpocznie sie jutro
zazdroszcze wam tych kopniaczków jakie odczuwacie, u mnie jeszcze nic, ale jak jestem na usg to moja córcia(własnie dowiedzielismy się że to dziewczynka) jest bardzo spokojna
dziewczyny bóle plecków jakie odczuwacie to nic
ja jestem po operacji kregosłupa i wierzcie mi przed ciaza byłam jak barometr a teraz to masakra i to od początku ciąży, do tego cały czas musze leżeć bo mielismy pod górkę ale teraz juz jest o wiele lepiej
mam do was pytanko
czy wy również macie tak silne bolesci zwiazane z rozciąganiem?
pozdrwaiam wszystkie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czuje się świetnie. Czasem jak sie przemęcze boli mnie dół brzucha, ale wtedy kłade się odpocząć i jest dobrze. Juz dowiedziałam sie płec (synek 🙂). Brzuch jeszcze nie jest duzy także nie utrudnia jeszcze poruszania się. Czasami czuje tylko zadyszkę jak po schodach wchodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam teraz 18 tydzien, jest to moja pierwsza ciaza i juz tydzien temu czylam pierwsze ruchy bobasa, na poczatku 3 razydziennie a teraz juz wie kiedy spi a kiedy nie 🙃. To wspaniale uczucie gdy juz sie czje te ruchy i przechodza mdosci.jednak nadal mam wstret do jedzenia i nie moge patrzec na mieso ziemniaki i zupy bleee to takie niedobre 🤢.... pozdrawiam wszystkih 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ból bioder, są dni, że chodzić nie mogę. Dlatego, że to moja pierwsza ciąża i jestem szczupła to czuję ruchy od ok 2 tyg (16 tyg). Mały-synuś, dusi mnie na pęcherz przez co czasem boję się że się posiusiam jak gdzieś idę. Mały brzuszek już się pojawił a czuję jakbym mnie ciągło do ziemi 😁. Co to będzie jak urosnę?? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję sie w miarę. Mięsnie mnie pobolewają, ale da się wytrzymać! chciałam się zapytać czy warto robić usg 3d w tym tyg? mam co prawda za pol darmo ale nie wiem czy jest sens czy bedzie wszystko widac, jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Mnie również pobolewają mięśnie ale jest to do wytrzymania. Też jestem w pierwszej ciaży i ruchy czuje już od jakiś 2 tygodni 🙂 a z siusianiem mam masakre że tak powiem, już sie zastanawiałam czy moze coś mi dolega jakies zapalenie czy coś bo siusiam co 5, 10 minut niekiedy ale to dzidzia usadowiła sie chyba na moim pęcherzu i oto skutki hehe 🙂 Brzuszek mam spory jak dla mnie bo zawsze byłam płaska ale ta zmiana baaardzo mi sie podoba 🙂 Buziaki dla mamusiek w 18 tygodniu :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kończę 18 tydzień. mój brzuszek rośnie z dnia na dzień, choć przytyłam dopiero bądź aż 3 kilo 🙂 wczoraj na usg dr powiedziała że nie widzi "fajfulka" między nogami 🙂 to dziewczynka!!! zdrowa i duża , waży 205g. ruchy dziecka już się pojawiają, takie bąbelki w brzuchu, ale można przyłożyć rękę poniżej linii pępka i wsłuchać się w ciało i też się poczuje 🙂
bóli pleców nie mam, chyba jestem szczęściarą.
pozdrawiam wszystkie mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 🙂
o tak głowa potrafi dać popalić mi pomaga wcieranie w skronie amolu lub melisy spróbuj może i Tobie pomoże boli mięśni jeszcze nie mam za to zdarzają mi się skurcze ale takie jelit potrafię całą noc się tak pomęczyć oczywiście wtedy też cały czas na ubikacji siedzę normalnie leci ze mnie no i biorę wtedy no-spe ale nie zawsze pomaga 😞
pozdrowionka i powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
witajcie 🙂
o tak głowa potrafi dać popalić mi pomaga wcieranie w skronie amolu lub melisy spróbuj może i Tobie pomoże boli mięśni jeszcze nie mam za to zdarzają mi się skurcze ale takie jelit potrafię całą noc się tak pomęczyć oczywiście wtedy też cały czas na ubikacji siedzę normalnie leci ze mnie no i biorę wtedy no-spe ale nie zawsze pomaga 😞
pozdrowionka i powodzenia


Bardzo dziękuję za pomysł na ból głowy - również pozwolę sobie spróbować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItam, ja także mam takie bóle chwilowe jakby coś mnie ściskało w środku.
Także mam rwące bóle od lewego pośladka w dół, podejrzewam, że to przez mój chory kręgosłup i lekkie skrzywienie w lewą stronę. Jesli bedzie tak dalej wybiorę się do lekarza.
Poza tym zaczyna wyciekać siara z lewej piersi, apetyt rośnie. Nie ukrywam, ze mam ochotę bardzo na gazowane i od czasu do czasu łyknę sobie cole :p nie mozna przeciez popadac w przesadę. Zaczeły sie takze zaparcia, na które polecam czopki glicerynowe, po 5 minutach juz zaczął działac pierwszy czopek co mnie bardzo ucieszyło 🙂
pozdrawiam wszytskie przyszłe mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😆 Witam w 18 tygodniu, to moj drugi dzien tego tygodnia. Czuje sie lepiej, mam wiecej energii niz kiedy kolwiek! Piersi jakos tak znowu zaczely pobolewac. Kilka dni temu czulam okropne klucie w podbrzuszu wystraszylam sie, ale nie bylo to trwale. Przestawalo i powracalo, myslalam ze to przeziebiony pecherz, ale naszczescie przestalo calkowicie. Doczytalam sie gdzies ze to skutki powiekszajacej sie macicy. Do tego dostalam jakiejs wysypki na brzuchu (czerwone krostki, ktore troche swedza). Uwidaczniaja sie szczegolnie po kompieli. Zaczelam uzywac oliwki do ciala Johnsons moze to jest powodem. Czy ktoras z was ma lub miala cos takiego? Pozatym apetyt rosnie 😉 Ruchy plodu poczulam w 16 tygodniu, troche mniej w 17 teraz jakos cicho, czasami tylko cos tam puknie i stuknie. Nie moge sie doczekac pierwszego prawdziwego ciosu 🙂 heheh
Pozdrawiam goraco! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tych bóli podbrzusza - miałam podobnie - moja ginekolog uspokoiła mnie, że to właśnie ta powiększająca się macica jest przyczyną 😁 dziś już o wiele lepiej. Czasem tylko coś tam zaboli. cały czas czuję takie dotknięcia dzieciaczka (na razie dotknięcia potem będą kopnięcia 😁) a jak wasze ogólne samopoczucie??
joanna1984 - równiez sobie czasem pozwalam na kilka łyków coli (kilka łyków bo nie chce z tym przesadzić)
nanusia69 - a jak twoja waga (wiem, że kobiet się o to nie pyta, ale tutaj wyjątkowo chyba można) 🙂 ja jak na razie przybrałam 4 kg - tylko zastanawiam się gdzie one się ukryły 🙂 dzieciątko waży 299 gram i gdyby nie brzucho to ni ewiedziałabym, że jestem w ciąży (co trochę mnie niepokoi bo jestem dość "wąska" w biodrach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak narazie wszystko okej bole podbrzusza ustaly i od wczoraj czuje takie jakies wiercenie w brzuchu 😉 to chyba maluszek. Czytalam ze dzieci od tego tygodnia zaczynaja miec czkawke i mozemy to nawet czuc hehehe 😁 Co do wagi to chyba tyje poprawnie przed ciaza wazylam 52kg teraz juz jak wczoraj sprawdzalam to 56,5 😜 to 4,5 kg w gore. Czyli chyba pozytywnie. Nie objadam sie za duzo, jem wiecej niz dotychczas i duzo owocow wsowam i oczywiscie platki z mlekiem na porzadku dziennym 😉 Pije raczej sama wode od czasu do czasu cherbate. Zamaist coli lykne sobie czasem sprite. Martwi mnie jednak ze stracilam ochote na warzywa. Zawsze polykalam ich tone! Teraz staram sie miec je w swojej diecie, ale juz nie tak ze smakiem jak poprzednio hmmm.
Monic- jak tam twoja wizyta mowilas ze w srode ?? Wiesz jaka plec ? 😉 I co do waskich bioder to sie nie martw to sie w ciagu tych dwoch tygodni napewno zmieni 😉 pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cieszę się, że się dobrze czujesz. Co do warzyw - nie przejmuj się - kobiety w ciąży mają naprawdę dziwne zachcianki (sama się o tym przekonałam).
Co do płci - będzie synuś 🙂 gdy to usłyszałam to najpierw sobie pomyślałam, że nie będę go mogła storić w sukieneczki i kokardeczki 😁 😁 ale po sekundzie byłam najszczęśliwsza na świecie - no i ta duma taty, że spłodził syna 😁 polecam każdej, o mało się nie popłakałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje 🙂 - ja to sie pewnie poplacze znajac mnie 😜
Tak naprawde to najwazniejsze zeby dzieciatko bylo zdrowe 🙂, a plec kazda sie bedzie kochac tak samo! Ja dowiem sie 20 wrzesnia 🙂 w koncu ide na umowione usg do szpitala. Musza sprawdzic serduszko dzidziusia, bo moj maz ma wade serca. Mam nadzieje ze bedzie wszystko okej.
Ps. Chlopcow tez mozna fajnie ubierac 😉 i storic w roznosci 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, Nanusia masz wizyte tak jak ja, tego samego dnia 🙂 mam nadzieję, że będę miała USG żeby poznać płeć, bo jak nie to się załamię 😞
Jeśli chodzi o moją wagę to też 4 kg przytyłam 🙂 brzuszek jest już ładny okrąglutki i ludzie się dziwnie patrzą, też macie takie wrażenie? Jakby nigdy nie widzieli kobiety w ciąży :p ja tylko się do nich uśmiecham bo jestem najszczęśliwsza na świecie 🙂 5 miesięcy się staraliśmy i jak się udało, to się popłakałam ze szczęścia. Wiem, że to niedługo w porównaniu do innych par, które o wiele dłużej starali się o dzidzize, ale jednak wpływa na psychikę.
Na warzywa też jako takiej nie mam ochoty, ale owoce zajadam zwłaszcza winogrono, pomarańcze i nektarynki. Mm ochotę na wątróbkę i pasztet a tego nie możemy jeść, więc nie ruszam 😞 ale jż tak jest zawsze ciągnie ludzi do tego, czego nie mogą, zwłaszcza dzieci i kobiety w ciąży 🙂
Trzymajcie się i dużo zdrowia w tym tygodniu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie 18-tki.
Ja niestety nie mogę w pełni cieszyć się ciążą. 😞
Od 6 tygodnia mam potworne mdłości, często też wymiotuję. W ogóle nie wstaję z łóżka, nie mam siły na nic, wszelkie możliwe zapachy mnie zabijają. Przed ciążą ważyłam 54 kg, a teraz 50 kg - prawie nic nie mogę jeść. Jedyną radością są dla mnie bardzo mocne już ruchy maluszka.
Bardzo się martwię.
Trzymajcie mocno proszę kciuki, żeby wszystko było dobrze.
Pozdrawiam cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to mam nadzieje ze sie dowiemy tego 2go wrzesnia w koncu. Ja tez juz czekam bylam tydzien temu na wizycie i myslalam, ze bedzie usg a tu guzik lekarz nie chcial zrobic. Bylam az normalnie zla 😜 heheh ale juz mi przeszlo. Co do pomaranczy i nektarynek to ja rowniez je polykam 😁 uwielbiam poprostu tak dobrze mi smakuja i jeszcze co dziwne mam wielka ochote na czerwony chrzan- jem go codziennie do kanapek, a i nie wiedzialam ze pasztetu nie mozna jesc 😲 ja juz jadlam pare razy hmmm (dlaczego nie mozna ?)
Moj brzusio tez okragly z dnia na dzien coraz bardziej. Przedwczoraj bylam w sklepie spozywczym i kilka ludzi dziwnie sia na mnie rowniez patrzylo jakby nie wiem co zobaczyli 🤪 heheh i jeszcze co najgoorsza tak dlugo stalam w kolejce zeby kupic troche szynki i sera i ten zapach tego miesa norlamnie zrobilo mi sie slabo i myslalam, ze zemdleje. Jednak to nie dla mnie takie wypady do sklepu z takimi zapachami 😮 No ale cuz jak trzeba to trzeba, moj maz nie jest zbyt chetny by robic zakupy 😜
Rowniez duzo zdrwoka w tym tygodniu! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...