Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karlusia, mnie też czasem ciągnie po bokach brzucha, ale to poprostu mięśnie brzuchola się rozciągają bo rośnie 9tak mi gin powiedział) więc oby i w Twoim wypadku było tak samo 🙂
Staraj się kobitko jak najmniej leżeć na plecach! Czytałam gdzieś w książce, że takie leżenie może powodować ucisk macicy na kręgoslup i żyłę główną dolną i aortę brzuszną, przez co miedzy innymi puchną bardziej nogi, mogą występować zawroty głowy no i do dzidzi przez gorsze krążenie może dopływać nieco mniej tlenu 🙂 Oczywiście bez przesady, jak sie czasem poleży na plecach to nic się nie stanie, ale lepiej przyzwyczaić sie do boczków 😜 i mieć te problemy z głowy 😉 Przeleżałam w łóżku prawie 2 miechy plackiem, więc wiem cos o tym 😉 poza tym na boku kręgosłup ładnie odpoczywa i tak nie boli (a mnie ostatnio męczy ból lędźwiowy jak za długo stoję lub siedzę w jednej pozycji)
pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😉
Diuna z tym lezeniem na boku masz racje 😉
Ja tez nie wiem co mam w brzusiu wiec witaj w klubie i dowiem sie tak dopiero okolo 15 pazdziernika ale wytrzymamy 😉
Ja tez obolewam na odcinkiem ledzwiowym daje znac o sobie ale damy rade 🙂
Dzis dopada mnie dretwienie stop ale to przez ta pogode u nas. Deszcz wilgoc i daja stopki o sobie znac 🥴
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i u mnie pskudna pogoda, zaczęło padać juz w nocy, zimno i szaro, pogoda do bani.
Maniu, mam nadzieję, że i ja w okolicach 15 się dowiem kto we mnie mieszka 🙂 Jak mi da skierowanie na usg na późniejszy termin to go zabije 😜
Trzym się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny! 🙂Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz i slowa otuchy!Za Wasza rada dzis lezalam na boczkach 🙂 i znacznie lepiej sie czuje.Na dodatek w brzuszku czuje jakby bulgotanie mam nadzieje ze to moje malenstwo daje znac o sobie.Juz nie moge sie doczekac porzadnego kopala hihi 🙂 U mnie pogoda tez nie specjalna caly dzien pada i okropnie spac mi sie chce!pozdrawiam mamuski!!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja ostatni raz jak na dzisiaj 😉
Ja maluszka juz czuje, w nocy mnie czasem obudzi 😉
Wierci sie i dzis mezowi pokazywalam popoludniu jak sie przepchal na lewa strone to brzuch mi sie skrzywil. Mi cos ten brzuch nie rosnie narazie wygladam nadal jakby mi sie pzrytylo a nie bylam w ciazy ale wszystko z czasem 🙂
A jak tam wy i ruchy malenstwa i wielkosc brzuszkow co??
Pozdro i milej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie przytylam tylko 2 kg od poczatku ciazy. Brzuszek jest tylko troszeczke wystajacy jak dla mnie, ale inni mowia, ze w ogole nie widac, ze jestem w ciazy. Fajnie...bo nie chcialabym miec ogromnego brzucha tak jak inne dziewczyny. A co do ruchow to dalej nie czulam takiego konkretnego ruchu, tylko caly czas te banki i babelki 🙂 Pozdrawiam i zycze milej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziaj w nocy czułam porządne bulgotanie i mam nadzieję, że to dzidzia tak dokazywała a nie opędzlowane przed snem jabłka 😉 z wrażenia od 3 już nie zasnęłam .
Karlusia - cieszę się że leżenie na boku pomogło 🙂
U nas dziś pogoda jeszcze gorsza, leje równo i niecałe 8 stopni, aż się tyłka z łóżka nie chciało wyciągnąć, ale męża nie było a szczeniaki jakoś się wydostały i rozpełzły po całym podwórku więc siłą rzeczy musiałam wstać 🥴
Dzisiaj zaczynm 19 tydzień 🤪 poczekam tu chwile na Was to razem przeskoczymy dalej (samemu to tam pewnie będzie nudno) ☺️
Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
U nas pogoda tez... az szkoda gadac 🥴 11stopni, pada i wieje 🤨
Ja dzis troszke spraw mam do zalatwienia i za 2 godz ruszam z mezem. Dobrze ze czlowiek ma auto a jakbym miala busem jechac to chyba znowu bym to przelozyla na pozniej 😜
Ja dzis dobrze sie czuje naprawde zaczynam cenic takie dni ale nie chwale dnia przed zachodem slonca 😆
Mam nadzieje ze u was tez oki
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😁
Ja też się czuję dziś dobrze 🙂tylko ciężko mi było wstać- to pewnie przez tą okropną pogodę...ale z jednej strony powinnyśmy się cieszyć bo kiedy będziemy miały wieeelkie brzuszki to będzie zimno a to będzie lepsze w ciąży niż np. takie upały jakie były w lato.Porody mamy tak że dzidziuś nie trafi w okres największych zachorowań i będzie można z nim pospacerować 🙂
I myślę że my lepiej dojdziemy do siebie jeśli zacznie się pojawiać słoneczko 😁
Ja idę do lekarza 16 ale dopiero może dać mi skierowanie na usg więc koło 16 jeszcze nie będę wiedziała... 😞mam chociaż nadzieję że dostanę to skierowanie 😠
Staram się leżeć na boczkach ale muszę przyznać że wygodniej mi na plecach 🤢
Brzuszek mam mały ale już widoczny że ciążowy 😁Taka piłeczka 😁
Dziś zauważyłam że pępek mi się zmienił 😁
Ginie ta dziurka...troszkę jakby go wypchnęło.
Życzę Wam miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pozdrawiam wszystkie 18-tygodniowe Mausie!
Też wczoraj mi się zaczął osiemasty tydzień. Mdli mnie jeszcze (jakoś wyjątkowo długo mam mdłości) i chyba dlatego jeszcze nic nie przytyłam - ważę tyle samo co przed ciążą, czyli 47,5 kg. Ale brzuszek mi już urósł, więc dzidzia swoje wyciąga 🙂 No i według lekarza jest z nią (czyli Dzidzią, bo nie znam jeszcze płci) wszytko OK. Bardziej pojadam niż jem, trochę większą ochotę mam na owoce i żadnych zachcianek ciążowych - mam czasami na coś ochotę, ale nie bardziej niż przed ciążą.
Mam jeszcze pytanko: jak zrobić, żeby pod moim nickiem pojawiał się kolejny tydzień ciąży, gdzie to się ustawia?
Jeszcze raz pozdrowionka,
kamiro



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia, ja też wolę na plecach 9a najlepiej na brzuchu) 😉 ale siła wyższa, jak trza to trza 😉
Kamiro, spróbuj pogrzebać w swoim koncie, może tam cos przeoczyłaś, bo nie wiem czemu nie nalicza tygodni. 😜 To Ci pomogłam, nie ma co 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Was mamuski!dzis bylam u lekarza powiedziala ze wszystko jest wporzadku! 🙂na bole brzucha kazala zwiekszyc dawke luteiny.skierowania na usg jeszcze nie dostalam ale mam taka nadzieje ze na nastepnej wizycie sie z nia umowie.przez 4 tygodnie od ostatniej wizyty przytylam niecaly kilogram ale brzuszek mi bardzo urosl.pozdrawiam Was! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej Dziewczyny!! Nie było mnie pare dni i musiałam nadrabiac 17 tydzien i już wskakuje za Wami na 18 🙂 Ja juz czuje ruchy Dzidzi ( jeszcze czasami sa to tylko bulgotania, ale lekkie kopniaczki tez juz czuje ) 😁 Brzuchol wyskoczył już dość spory 😁 Wszystko u mnie okey, bardzo dobrze się czuje,( tylko od czasu do czasu głowa mnie troszke pobolewa i plecy)...
My dowiemy sie o płci dopiero 20 pozdziernika , oczywiscie jak pokarze nam Dzidziunia 🙂 Jejku to widze ze pogoda wszedzie taka słaba jest 😞 U mnie też leje non stop, a ja już senna jestem ok godz 19, a po 20 trudno mi usiedziec i musze sie już do łóżka położyć. Niebawem bedzie mnie czekac jeszcze przeprowadzka, wiec dużo rzeczy do zrobienia!! Pozdrawiam Was serdecznie!! A nowe Mamy witam i Gratuluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia mi tez sie pepek zmienia 😁 Ta dziurka robi mi sie coraz plytsza 😉 Masz racje ze zima jest lepsza pora niz lato bo ja osobiscie bym latem z brzuchem chyba sie ugotowala. Mi zima jest cieplo a latem to najczesciej podczas upalow to przezywam tragedie juz. A co dopiero w ciazy 😮
Kamiro po pierwsze witam i gratuluje 😉 Mam nadzieje ze bedziesz nas czesciej odwiedzac na forum 🙂 Jesli chodzi o to ze ci sie nie wyswietla tydzien ciazy to musisz wejsc na "moj profil" pozniej w zakladke "dziecko" i zobacz czy masz wpisana date porodu jesli tak to obok jest opcja pokazuj wszystkim lub znjomym i jeszcze jakas jedna ustaw na pokazuj wszystkim i powino ci wyskoczyc 😜
Karusia to super ze oki z dzidzia widze ze kazda z nas czeka na te usg 😁 Powini nam juz je dac bo swira dostaniemy z ciekawosci 🙃
Neli ja sie wlasnie zastanawialam gdzie ty zaginelas. Brakowalo mi wlasnie kogos 😲 To super ze sie dobrze czujesz. Jak co to mnie tez glowa czasem boli i plecy i jesli zdaza sie to na noc to biore paracetamol. Pomaga i jest bezpieczny 😉
Znikam spac
Milej nocki Mamuski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ojjj widze ze nadal tylko moje posty 😲
Ja dzis spedzilam z moim super dzien. Wyrwalam go na obiad i dalam prezencik na dzien chlopaka 🙂
Pozniej pojechalismy na male zakupy no i on do pracy. Troszku odbil sie ten dzionek na mnie bo okropnie bola mnie stopy i troszku popuchly ale daje rade 😜
Zmykam myju i nynac 😉
Pozdrowionka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez mieliśmy wspaniały dzien, pogoda dopisała, ślicznie świeciło słoneczko i bardzo było ciepło. Poszliśmy na spacerek, na zakupy, pozniej ugotowalismy pyszny obiadek 🙂 Tyle dziś świerzego powietrza przyswoiłam, ze już same oczka mi sie zamykaja 🙂 Jutro troszke mam do załatwienia, wiec bedzie duzo chodzenia. Miedzy innymi dowiedziałam sie, że na pobliskim basenie sa organizowane zajecia dla Cieżarówek i chce sie dowiedzieć coś wiecej o nich. Myślę, że na mój kregosłup bardzo mi pomoże basen. A Wy co sądzicie na temat szkół rodzenia,uczęszczania na basen czy lekkich ćwiczeń dla ciężarnych?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli ćwiczenia to super sprawa. Ja z chęcią bym się zapisała, jednak mieszkam w tak małym mieście że nic się tutaj nie dzieje. Jeśli tylko masz taką możliwość i zezwolenie od lekarza to nie zastanawiaj się i śmigaj 🙂 będziesz w dobrej formie nawet po urodzeniu dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elo elo 🙂
U mnie aż tak bardzo dużych problemów z kręgosłupem nie ma, pewnie dlatego że wciąż często poleguję 🙂
Do żadnei szkoły rodzenia sie nie wybieram z kilku powodów
1- ciągle jeszcze nie mogę za dużo łazić i się przemęczać
2- mąż w pracy w godzinach najróżniejszych i nie wiadomo czy dałby radę regularnie ze mną chodzić a samej to do d...y 😉
3- samemu nie mam jak dojechać bo wyprowadziłam się za miasto gdzie autobus jeździ 2 razy na dobę 😉 a mąż zabiera samochód
4- moja siostra chodziła i powiedziała, że właściwie niewiele jej to pomogło i że po urodzeniu i tak najbardziej przydatne rady otrzymała od mamy 🙂 a całe "przygotowanie do porodu" poszło na marne bo miała cesarkę 😉
poza tym teraz w sklepach można sporo "szkół rodzenia" na płytach znaleźć, więc może w coś takiego sie zaopatrzę. Jeszcze dużo przede mną, narazie nad porodem sie nie zastanawiam, bardziej nad tym, żeby szczęśliwie przetrwać najbliższe miesiące 🙂

A co do pogody...kurcze u nas kolejny deszczowy dzień...może od jutra się polepszy, bo masakra straszna...też bym na spacerek z mężuchem wyskoczyła a tak tylko siedzę przy kompie i smarczę 🙃
Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do szkoły rodzenia to też mam w sumie mieszane odczucia, bo wiele znajomych mówiło własnie, że to czesto była strata czasu, potrafili miec po pare razy takie same zajecia, nic nowego nie wyniosły w sumie z nich... Ale za ćwiczeniami (oczywiście przystosowanymi dla ciężarnych) jestem jak najbardziej za! Dlatego też zaraz ide w teren 😉 zbadać na tym basenie co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁Witajcie 😘
Oj mnie to teraz plecki rozbolały 😞 A to dlatego że mam zachciewajki na pracochłonne dania...Ostatnio robiłam kluski domowe i było to samo z pleckami a dziś zachciało mi się robić gołąbki 🤢
Ja też się nie wybieram do szkoły rodzenia.Nie chce mi się 🙃 Zapisałam się do takiej internetowej i dostaję jakieś tam informacje...
Pewnie i tak o wszystkim przy porodzie się zapomina 🥴
A za radą mojej koleżanki która dopiero co urodziła możliwe że wezmę sobie na poród położną...Jest to niska kwota coś koło 200zl która sprawi że będę czuła się pewniej jak będzie przy mnie ktoś kogo już poznałam i kto wie co robić 🙂
W moim mieście do tej pory był jeden basen... nie zbyt zachęcający 😮ale na dniach ma być otwarcie drugiego i to nie daleko gdzie mieszkam 😁
Może się zapiszę.Jak nie będzie specjalnych zajęć to tak chociaż się popluskam 🙃
Muszę tylko kogoś namówić bo samej to tak smutno chodzić 🥴
Życzę Wam miłego wieczorku i miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz racje Oktawia samej sie nie chce chodzic na takie zajecia, z kimś było by o wiele raźniej przyznaje... Może uda mi sie namówić Męża... Dzis jednak nie trafiłam na ten basen i nic sie nie dowiedziałam, za duzo czasu zajeły mi inne sprawy ... a poza tym popołudniu tak zaczeło lać,że nawet nie chciało mi sie wyjsc na zakupy a co dopiero jeszcze dodatkowe spacery :/ Może jutro bedzie ładniej i mi sie uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Ja dzis caly dzien przespalam 😮
Ja jestem juz zapisana do szkoly rodzenia w szpitalu co bede rodzic i tym sposobem nie musze placic 150zl za to ze moj zemna bedzie. Bylam zobaczyc szpital i zajecia w tej szkole i nie sa tak oklepane jak szkolach rodzenia oglaszanych w osrodkach. Ja posluchalam mojej bratowej i zapisalam sie. Mam plus bo zajecia sa prowadzone przez mojego gina i polozna wiec przypadly mi do gustu i jest w nich 5 godz basenu akurat 🙂
Kazda z nas ma inne podejscie mnie troszku naklanial moj gin na to i z doswiadczenia kolezanek podobno pomogly im te zajecia ale zobacze sama. Jest to za darmo wiec co mi zalezy 😉
Milego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...