Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dorka trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte.Napewno wszystko bedzie dobrze 🙂Pamietam,jak ja sie tym martwilam 😜Z reszta do teraz mam takie bole i pewnie jeszcze dlugo je bede miala.Ale warto sie przemeczyc dla malenstwa 😁To teraz pewnie niedlugo czeka cie usg i dowiesz sie kogo pod serduszkiem nosisz 🙂Daj znac jak tam po wizycie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki, wcześniej tylko czytałam, a teraz postanowiłam do was dołączyć, co prawda do 19 tyg, brkuje mi 2 dni, ale coż 😁
Wczoraj w nocy poczułam jakby fikołka w brzychu i tak się zastanawiam czy to może moje maleństwo wkońcu daje o sobie znać??
Pozdrawiam was wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka mi sie na szczescie to badanie upieklo,bo sprawdzano mi kilka razy poziom cukru i wszystko bylo w normie 🙂No i nie mam nikogo w rodzinie z cukrzyca.Ale moja kolezanka musiala to zrobic.Da sie przezyc.Zmierzyli jej poziom cukru przed badaniem,a potem dostala kubeczek rozrobionej glukozy do wypicia.Odczekala godzine i znowu zmierzyli jej poziom cukru.Na szczescie wszystko bylo w normie.A mierzono ci juz w czasie ciazy poziom cukru?Bo jesli tak i byl w normie,to nie masz sie co martwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi mój lekarz powiedział że też będę miała robione to badanie z glukozą 🤢 ( mimo że nie mam cukrzyków w rodzinie a poziom mam w normie) Ale to dopiero za jakieś 4tygodnie i słyszałam że można cytrynki troszkę sobie wkroplić i da się wypić 😮 No a poza tym to miałam dzisiaj poranne wymioty, trochę mnie to martwi bo przecież wcześniej nie miałam, ...ech dzwiny jest ten ciężarnej świat... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadza sie z tego co wiem to jest to wlasnie badanie obowiazkowe wiec kazda musi niestety to przejsc mi gin kazala odrazu zrobic na 75g zeby nie przechodzic tego 2 razy 🙂 A dziewczyny powiedzcie mi co sadzicie o szkole rodzenia i czy do takiej sie wybieracie bo ja ogolnie mowiac nie wiem nawet czego ucza w takiej szkole i czy to jest potrzebne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka 1986 ja słyszałam o szkołach rodzenia same dobre rzeczy, podobno można się wiele dowiedzieć, nie tylko o ciązy i porodzie ale też o tym jak pielęgnować dzidzię i co robić w trudnych przypadkach (np. kolka). Zapewne wszystko zależy od tego do jakiej szkoły trafisz, ale moim zdaniem to zawsze jakaś pomoc. Ja niestety nie mam możliwości skorzystania z tej formy zdobywania wiedzy więc zasypałam się pisemkami i czytam, czytam ,czytam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o szkole nawet nie myślę a boje sie jak cholera przecież ja nic nie umiem przy takim maleństwie zrobić.Ale myślę że instynkt w końcu da o sobie znać. Nawet pisemek mi się nie chce czytać. w każdej gazecie co innego/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim profilu pojawiło się że to już 19 tydzień więc jestem. Jakoś dziewczyny nie mam humoru nie wiem czy to hormony czy co??Przecież ja kompletnie nic nie robię a jestem ciągle zmęczona.W ogóle mam jakieś złe przeczucia, ostatnio boli mnie brzuch a nawet mam takie dziwne skurcze, może nawet nie za bardzo bolące bardziej kujące.A wczoraj to już w ogóle na chwilę przykucnęłam na spacerze z psem i myślałam że już nie wstanę tak mnie coś ścisnęło w dole brzucha- jakby ktoś tam wielkiego guza zawiązał.A ruchów jak nie było tak nie ma. Ja to w ogóle jestem jakaś felerna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Witajcie, czy któraś z Was jest z Warszawy? W internecie jest mnóstwo szkół rodzenia, ale może znacie jakąś sprawdzoną? Też właśnie przerabiam ten temat...


Hej, 3 lata temu chodziłam do szkoły rodzenia prowadzonej przez położne ze szpitala na Inflanckiej. Było super (atmosfera) i bardzo ciekawie. Pojawiła się tam miedzy innymi p. Małgosia-pielęgniarka z poradni laktacyjnej w tym szpitalu -cudowna osoba i choć samego szpitala nie znam to poradnię i jej umiejętności też polecam w razie późniejszych kłopotów.
Wydaje mi się, że warto iść do szkoły rodzenia, nawet bez drugiej połówki - takie sytuacje nie są rzadkie. U mnie pod koniec zajęć na wykłady chodził sam mój mąż 🙂, bo ja urodziłam wcześniaka. Myślę, że warto zapisywać się w miarę wcześnie jak jeszcze macie siłę.
Osobiście sporo nauczyłam się też w szpitalu od pielęgniarek, ale trafiłam na fajną ekipę no i długo leżałam, więc i czasu na naukę było sporo. A w domu trzeba było sobie radzić - nasza córeczka była ta mała, że przez dłuższy czas wiele osób w rodzinie nam nie pomagało (przy czynnościach przy małej) bo bali się ją brać na ręce itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
na moim profilu pojawiło się że to już 19 tydzień więc jestem. Jakoś dziewczyny nie mam humoru nie wiem czy to hormony czy co??Przecież ja kompletnie nic nie robię a jestem ciągle zmęczona.W ogóle mam jakieś złe przeczucia, ostatnio boli mnie brzuch a nawet mam takie dziwne skurcze, może nawet nie za bardzo bolące bardziej kujące.A wczoraj to już w ogóle na chwilę przykucnęłam na spacerze z psem i myślałam że już nie wstanę tak mnie coś ścisnęło w dole brzucha- jakby ktoś tam wielkiego guza zawiązał.A ruchów jak nie było tak nie ma. Ja to w ogóle jestem jakaś felerna.


W pierwszej ciąży też długo nie czułam ruchów dziecka - może maluch jest spokojny? Jeśli Cię to niepokoi zgłoś się do lekarza, najlepiej na jakieś badanie usg. Czasami słowa lekarza nie wystarczają i człowiek potrzebuje sam zobaczyć 🙂
Skurcze nie są bezpieczną sprawą, to też koniecznie powinnaś zgłosić lekarzowi i być może przyjmować jakieś leki. Ja prawie od samego początku jestem na nospie forte, a w poprzedniej ciąży było tak samo.
Trzymaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...