Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Widzę, że mamy identyczne objawy. U mnie też tylko 1kg do przodu. Ale to dobrze, może mnie do zrzucenia będziemy mieć. Takie kłucie w dole brzucha u mnie też się powtarza, ale mnie doktor powiedziała, ze wiązadła i mieśnie się naciągają i żeby się nie martwić. Na kiedy macie termin? Ja na 25 czerwca ale przeczuwamy z mężem, że będzie wcześniej. Ja jestem z 5 czerwca, więc fajnie by było na urodziny dostać.... "urodziny" :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam 19-stki 🙂 ja mam termin na 30 czerwca/1 lipca 😎 malenstwo sie rusza ale nie tyle ile bym chciala 😜 tzn raz dziennie moze poczuje jedno mocniejsze kopniecie zazwyczaj pod wieczor, co do dolegliowsci, to nie narzekam.za to chyba lapie przeziebienie , drapie mnie w gardle i funduje sobie mleko z miodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, czy ser twarogowy jest pasteryzowany?
Zawsze sie zastanawiam bo data spozycia jest dosc krotka i nie wiem czy przypadkiem nie jest z mleka surowego. Wydaje mi sie ze w czasach obecnych wszystkie wyroby sa pasteryzowane, ale nie jestem pewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MayaHussein- mam ten sam termin 😁 ale gin jakoś tak nie może odkryć konkretnie, bo wg kości udowej szkraba najpierw wskazywało na mniejszego o 2 tyg., a teraz jak wystrzelił!! 😁
a takie pukanie czuję dopiero od wczoraj, bo wcześniej zrzucałam to na przewód pokarmowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

również mam termin porodu na 30 czerwca 😉
co do ruchów maleństwa to kopniaków jeszcze nie czuję, ale dziwne mrowienie w dole brzucha tak, zastanawiam się czy to on już daje o sobie znać czy to może coś innego... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heyka 🙂 🙂 nio ja mam termin pod koniec czerwca a 1 lipca 🙂 🙂
ja odczułam 2 dni temu u podbrzusza takie uwypuklenia...skromne kopniaki jak ja to nazywam hehe 😁ale super uczucie...i takie pozniej mrowienie...ja pikole mamuśki mowie wam coś wspaniałego jestem taka szcześliwa ze ho ho 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja też się pochwale, że termin mamy na 30 czerwca 🙂 już się doczekać nie mogę... 🙂 co do kopniaków to czuje je i to wyraźnie, chociaż to moja pierwsza ciąża 🙂 teraz czekamy na moment kiedy Tatuś kopniaka dostanie 🤪

Pozdrawiamy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas z ruchliwoscia dzidka jest bardzo roznie.czuje mala od 16-17 tyg,ale ma fazy,np caly 18 tydz prawie bez laskotania w brzuchu,2 pierwsze dni 19-go tez.juz sie zaczynalam martwic,az tu dzisiaj rano wierzga noziami po lewej stronie ,az milo 🙂
tez mamy termin na poczatek lipca,ale to wg daty miesiaczki.w zw z bardzo krotkimi cyklami wlasciwy bedzie bardziej prawdopodobny na koniec czerwca,choc i tak najwazniejsze"zlapac"36 tydzien.to juz niedlugo!w srode laboratorium,bo anemia brzydka,w piatek(2-gi dzien 20 tyg!-robimy jakis polmetek???)do doktora na mierzenie malej.
pozdrawiamy!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj Tatuś poczuł ruchy Maluszka 🤪 taki malutki, delikatny ruch, nie kopniak, a jednak poczuł 😁 chodzi teraz dumny jak paw 😁 i nie może się doczekać mocniejszego kopniaczka 😜
Oczywiście twierdzi, że Dzidzia go bardzo kocha i dlatego nie chce go kopnąć 😆 🙃 😆 hahaha

Pozdrawiamy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam juz dosyc hustawki nastrojow.do tego dolaczyly nocne koszmary.snia mi sie straszne rzeczy zwiazane z mala.jak dolozymy znikoma aktywnosc kruszyny,2 stracone ciaze wczesniej....po prostu czuje,ze wariuje.nie chce zawracac glowy swojemu doktorowi,bo i tak wykazuje sie anielska cierpliwoscia,ani poloznej,bo czasami nie wie co ma powiedziec,zeby mnie nie urazic.maz sie cieszy jak wariat,nauczyl sie mierzyc wysokosc dna macicy i jej napiecie,wiec twierdzi,ze jestem szurnieta i zebym sobie dala spokoj,bo wszystko ok..a ja i tak dzisiaj przykladalam stetoskop do brzucha,zeby sprawdzic serducho malej.no i jeszcze jedno-obsesyjne czyszczenie podlogi,oczywiscie mala szczoteczka(bo dokladnie musi byc)i w maseczce.
byle wytrwac do piatku-sprawdzi sie wtedy dokladnie dzidka.pozdrawiamy!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na szczescie nie mam zadnych hustawek nastrojow 😮 ,nie mam pojecia jak to jest. W ogole wszystkie objawy zniknely nagle i po prostu sobie chodzimy 😁.
Dzis widzielismy po raz ostatni maluszka w brzuszku 🙂. Badanie serca, mozgu, zoladka, nerek, pecherza i wiele innych rzeczy, nawet patrzyli czy dzidzius nie ma zajeczej wargi. Wszystko jest ok, dzidziek rosnie prawidlowo i nic dziwnego nie bylo widac. Chwalil sie ciagle swoim narzadem plciowym....hihi. Dostalam wyjatkowo 12 zdjec, a to dobrze bo mam sie chociaz czym pocieszyc do porodu 😁.
Andzia, rozumiem ze jestes cala w strachu ze wzgledu na 2 stracone ciaze, ale pamietaj ze najgorsze niepewne tygodnie za Toba. Postaraj sie cieszyc ciaza, bo wiesz ze samopoczucie dzidziusia jest zalezne od samopoczucia mamy 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciezaroweczki , ja czuje ruchy od 17 tygodnia ,no ale teraz to juz bardzo wyrazne i dosyc mocne czasem a zwlaszcza jak sie schyle i go troszke przycisne to kreci sie ze ho ho,pisze : "go" bo wiemy ze to synus " Bartus",dowiedzialam sie w 12-13 tyg na usg "siusiak" byl bardzo wyrazny a po za tym to jestem przeziebiona mam zatkany nos i boli garlo a do lekarza dopiero 1.03.2011 takze jeszcze troszke poczekamy .
'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wszystkim kobietkom przy nadziei, mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona, ja jestem w 19tygodniu ciąży, w czwartek będzie 20, wczoraj byliśmy z mężem na usg i dowiedzieliśmy się że będziemy mieć dziewczynkę 🙂 To jest miła niespodzianka, bo każdy myślał że bedzięmy mieć chłopca, ale ja marzyłam o małej kruszynce, mam nadzieję że znajdę z Waszej strony wsparcie bo ze strony mojej rodzinki nie mam, wszyscy wczoraj byli zdziwieni i nie było w ich głosach słychać radości, a to nasze pierwsze wyczekiwane dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wszystkim kobietkom przy nadziei, mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona, ja jestem w 19tygodniu ciąży, w czwartek będzie 20, wczoraj byliśmy z mężem na usg i dowiedzieliśmy się że będziemy mieć dziewczynkę To jest miła niespodzianka, bo każdy myślał że bedzięmy mieć chłopca, ale ja marzyłam o małej kruszynce, mam nadzieję że znajdę z Waszej strony wsparcie bo ze strony mojej rodzinki nie mam, wszyscy wczoraj byli zdziwieni i nie było w ich głosach słychać radości, a to nasze pierwsze wyczekiwane dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka ja też marze o dziewczynce wiec ciesze sie razem z Tobą.czekam na decyzje od lekarza kiedy usg bo ja bym chciała juz juz wiedziec a on ma te swoje pomiary w tym i tym tygodniu i niestety czekamy.
Andzia-nie dziwie Ci sie że jestes w takim strachu skoro miałas takie przykre przezycia.ja mam ciąże wysokiego ryzyka i znam sprawę ze stetoskopem 🙂 lecz czasami dzidziuś się tak obruci lub ucieka że nie da się odnależć tętna.łatwiej detektorem.są takie domowe możesz sobie kupic,ale codziennie się nie powinno mierzyc.poza tym jak są ruchy to już jest lepiej.nie martw się że jest ich mało.wiele kobiet książkowo odczuwa ruchy dopiero w 20 tygodniu.a pamietaj że liczenie ruchów jest dopiero od 27 tygodnia i ma byc ich wtedy 10 w ciągu dnia.to teraz jak 2 razy poczujesz to starczy.moj sie rusza jak odpoczywam.co jakies 4 godziny albo 3 razy na dzien.co do sprzątania malutką miotełką to hm.. jest to chyba bardziej męczące bo musisz się schylac,a ty musisz odpoczywac i się jak najwiecej oszczedzac.wiec ułatwiaj sobie sprzątanie.ja kupiłam pare szczotek na kiju, mopa na kiju i angazuje mojego mena.i duzo leże przepisowo na lewym boku.czytam ksiażki koniecznie te smieszne.staram sie jak najwiecej rzezcy robic leżac na lewym boku./beti82 mająca problem z zalogowaniem sie dzisiaj nie wiem czemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny, ja jutro śmigam do 20 tygodnia, czuję się w miarę dobrze, bo jak na początku nie miałam wymiotów, to ostatni2 2,3 tygodnie miałam, tez mam ciąże na podtrzymaniu od 5tygodnia, mój gin powiedział że do 22tygodnia mam brać jeszcze leki,a pózniej zdecyduje co dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam!
nastroj troche lepszy,bo mala wyraznie daje znaki,ze zyje 🙂)
co do tego sprzatania-mopy i miotly na dlugim kiju sa,ale dokladniej sie czysci na kolanach(oczywiscie zart).nie dopuszczam do jakiegokolwiek przemeczenia,wiem ile jest w stanie wytrzymac bez obciazenia moj organizm.nawiasem mowiac,jestem podleczoną bulimiczka o podlozu anorektycznym i w zyciu bym wczesniej nie powiedziala,ze bede sie cieszyc z arbuza na moim brzuchu+8 kg wiecej wagi!co ciaza robi za cuda!!!!!jutro wchodzimy w 20 tydzien.
czy macie wrazenie otepienia?i jakiejs odmiany skretynienia?tez wolniej"zaskakujecie"?ciagle rozkojarzenie....pozdrawiam!i do zobaczenia na forum 20 tygodnia!Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha pewnie że mam mniej inteligencji.stwierdzam że bede miała bardzo inteligentne dziecko.nie dosc że nie pamietam jak się cos nazywa,słów mi brak, nie pamietam co było w poprzednim tygodniu to jescze mój men ogrywa mnie we wszystkie gry.a w statki to ja ZAWSZE wygrywałam a teraz ani razu 🙂/beti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo,to tak do smiechu-ja zapomnialam,gdzie mieszkam 😉z uporem maniaka wciskalam nr domofonu do sasiadow,po czym okrzyczalam meza ze nie otwieral!andzia0304-problem z logowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha to mnie pobiłas. z tym domofonem.coś z ta stronka jest nie tak, serio, ciagle problem z logowaniem. napisałam już do władz stronki by pomogli.ps. chciałam dac sprostowanie co do liczenia ruchów-ruchy liczymy od 29 tygodnia (a nie 27).pomyliło mi sie wczesniej.teraz dopiero spojrzałam na kartę Cardiff, która lekarz dał mi na zaś.ja juz w 20ym tygodniu od dwoch dni a ciągle tu jestem 🙂 trudno sie rozstac /beti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczyny 🙂

Też mam problemy z pamięcią. Ciągle coś zapominam zrobić hehe.
Dzidzia daje o sobie znać kilka razy dziennie, ciągle czekam na te ruchy 🙂
Dziś mamy wizytę u ginekologa, liczę, że dowiem się czy chłopczyk czy dziewczynka. Tatuś już od rana szaleje 🙂
Wy już znacie płeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...