Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak czytam sobie te wasze posty i myślę że każda z nas odkłada te zakupy na później... ja już jednak co nie co kupuje bo szczerze te wysokie ceny mnie przerażają 😞
My z mężem postanowiliśmy przy każdej wizycie w super markecie coś kupić dla dziecka a to termometr a to śpiochy a to butelki i w ten sposób troszke sie tego już nazbierało a nie zabolało tak w kieszeń... 🙃
Nie znamy jeszcze płci dziecka dlatego w wir zakupów ubranek raczej nie wpadamy jesli już coś kupujemy to w neutralnym kolorze.




a i ma jeszcze jedno pytanko czy sporo już przytyłyście??
bo ja na razie nie całe 2,5 kg i ogladając zdjecia nie których brzuchów w tym samym tyg stwierdzam że mój chyba sie troszke ociąga 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

zgadzam sie że wyprawka to nie mały wydatek dlatego ja postanowiłam robić zakupy stopniowo i praktycznie zaczęłam od 12 tygodnia. Teraz jeżeli chodzi o ciuszki - to większość ubranek już mam, brakuje mi tylko kosmetyków, przyborów kosmetycznych, kocyków i takiego typu rzeczy. Jak bym miała kupić to na raz przed samym porodem to zbankrutowałabym - tym bardziej, że nie należę do osób które umieją oszczędzać a tak z każdej wypłaty jakaś tam część poszła na dzidzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
10 kg??
a co na to twoja położna?
kurcze ja przed ciążą schudłam prawie 15 kg w ciągu 6 miesięcy a teraz strasznie boje się przytyć za dużo.
Jem normalnie nie napycham się i staram się jeść warzywa i owoce w każdym posiłku!
Ale to chyba nie ma reguły jedna tyje wiecej druga mniej ja czekam tylko aż mi brzuch urośnie troszke bardziej bo narazie to ledwo co widać.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks ja przed ciążą miałam ogromną niedowagę 50 kg przy wzroście 180 cm więc tymi kilogramami się nie martwię poszło mi w policzki i biodra. A położnej niestety nie mam bo zamierzam rodzić w ogóle nie w moim regionie i musze pogadać z lekarzem jak to zrobić i czy może mi kogoś polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kazda z nas tyje na swoj sposob 😁 Ja tez przytylam sporo bo 8 kg tylko w przeciwienstwie do matyldusia mi wszystko poszlo w brzuch i naprawde mam juz spory jak na 20 tc 🙂 ale i tak sie tym nie martwie bo nie obiadam sie za duzo jem w miare zdrowo wiec mysle ze jest to kwestia gromadzenia wod plodowych budowy ciala i tego gdzie wczesniej najszybciej przybieralo sie na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie chce nikogo oceniać i jestem daleka od tego...
pytam z czystej ciekawości 😉 bo chciałam porównać swoją wagę i brzuch z wami (ten sam tydz )
Czytałam gdzieś że ważne jest czym się teraz odżywiamy dla późniejszego spadku wagi po porodzie.
Ja chyba mam obsesje na punkcie wag i 🥴 ale to dlatego że pamiętam ile kosztowało mnie wysiłku żeby zgubić zbędne kg jednak staram się nie martwić tym bo teraz najważniejsza jest dzidzia.
Jeśli chodzi o ciebie Matyldusiu to rzeczywiście w twoim wypadku to nawet lepiej ze nabierasz wagi... 🙂
NAJWAŻNIEJSZE JEST TO ŻE MALEŃSTWA SĄ ZDROWE A NASZE NADLICZBOWE KG ZRZUCIMY WPADAJĄC W WIR MACIERZYŃSTWA 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie chodzilo mi o to ze kogos oceniasz jak najbardziej tez jestem ciekawa ile ktos inny przytl chociaz w moim przypadku to rzeczywiscie sporo przytylam ale moze to bylo tez spowodowane tym ze na poczatku ciazy zucilam palenie co przyczynilo sie jeszcze bardziej do wiekszego apetytu bo najwiecej przytylam w pierwszych miesiacach a teraz srednio tyje 1 kg na m-c 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja problem papierosów mam za sobą rzuciłam palenie 2,5 roku temu i wtedy też przydtyłam dopiero w styczniu i lutym tego roku wracałam do normalnej wagi 🙂
ale tak jak sie rzuca palenie to organizm wariuje 🤪


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gość napisał(a):
ja problem papierosów mam za sobą rzuciłam palenie 2,5 roku temu i wtedy też przydtyłam dopiero w styczniu i lutym tego roku wracałam do normalnej wagi 🙂
ale tak jak sie rzuca palenie to organizm wariuje 🤪



to mój post tylko zapomniałam sie zalogować 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha a ja mam jedno body słodziutkie to zaszalałam....................
jakoś jeszcze mnie nie kręcą te zakupy ale myślę że po nowym roku trzeba będzie zacząć chociaż przy okazji jakiś zakupów po jednej rzeczy żeby portfel tego nie odczuł.
Mam natomiast na strychu mnóstwo ciuszków chłopięcych na prawdę dobrego gatunku i w świetnym stanie po siostrzeńcu, siostra wysyła z zagranicy ale ona ma taki charakter że nawet boję się zapytać czy ewentualnie można będzie tego używać, bo ja zrozumiałam że one są tu tylko 'na przechowanie" więc nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czekam na płec ale takie rzeczy jak butelki, smoczki, pieluchy tetrowe, i mnóstwo innych gadżetów nie potrzebują płci 🙃
Ja wychodzę z założenia że pomalutku nazbieram wszystko 🙂 W styczniu to portfel będzie lżejszy jak co roku po świętach 😮
Oczywiście cała rodzina proponuje mi jakieś ciuszki po swoich dzidziach i nie odmawiam ale nauczyłam się już wybierać i segregować co naprawdę mi się podoba resztę zwracam.
Może to zabrzmi dziwne ale ponieważ to moja pierwsza dzidzia i wyczekiwana 3 lata chce móc nacieszyć się też wirem zakupów dla niej 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak w srode mam polowkowe wiec mysle ze sie wkoncu dowiem co bede miala 🙂 Ale mam problem z imieniem dla dziewczynki bo w domu mam konflikt odnosnie imienia Moj chce koniecznie Edytke a mi strasznie nie pasuje to imie ja wolala bym Nikole Nadie Judyte Liliane Lidie ale zadne znowu jemu nie pasuje :/ Dla chlopaka wybralismy puki co Igorka ale to tez pewnie sie zmieni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...