Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No wreszcie ktos sie odezwal 🙂 myslalam, juz ze wszystkie 19 tygodniowki przeszly dalej, lub wyjechaly na wspanialy weekend z ukochanymi 🙂 a tu jednak ktos jest
U mnie weekend z moim dzidziuszkiem po piatkowych aktywnosciach przebiegl bardzo spokojnie, dzidzia sie chyba zmeczyla, bo wczoraj prawie w ogole nie dala o sobie znac. Jakies delikatne to moje dzieciatko 😉 Hmm, poki co piekna zaima za oknem, trzeba sie cieszyc i za chwile do pracy wychodzic, ale pewnie zajrze jeszcze wieczorem,
pozdrowienia, milego poniedzialku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam wszystkie przyszle mamusie 🙂 u mnie wlasnie zaczyna sie 19 tydzien 🙂 czuje sie super. Mieszkam w Dublinie-zime mamy niesamowita-snieg, snieg, snieg 🙂 ja z moim ukochanym bylam juz na malym odpoczynku-kolejny wyjaz za 3 tygodnie do Polski na Swieta.
Ja od 2 tygodni odczuwam moje malenstwo! Bylo to w 30 urodzinki mojego meza i na dodatek w Kosciele 🙂 na poczatku nie bylam pewna czy to to ale teraz czuje to bardzo czesto-takie delikatne glaskanie od srodka 😉 pewnie niedlugo to beda niezle kopniaki 🙂
Kochana spokojnie nie martw sie, ze Twoje malensto nie kopie jeszcze-napewno niedlugo odczujesz to cudowne uczucie. Moja szwagierka bardzo pozno zaczela odczuwac ruchy bo dzidzia byla mala-ale SPOKOJNIE napewno wszystko jest dobrze!!!!!
Pozdrawiam Was wszytskie w ta mrozna pogode.
Wiola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszle mamusie u mnie wlasnie zaczyna sie 19 tydzien czuje sie super. Mieszkam w Dublinie-zime mamy niesamowita-snieg, snieg, snieg ja z moim ukochanym bylam juz na malym odpoczynku-kolejny wyjaz za 3 tygodnie do Polski na Swieta.
Ja od 2 tygodni odczuwam moje malenstwo! Bylo to w 30 urodzinki mojego meza i na dodatek w Kosciele na poczatku nie bylam pewna czy to to ale teraz czuje to bardzo czesto-takie delikatne glaskanie od srodka pewnie niedlugo to beda niezle kopniaki
Kochana spokojnie nie martw sie, ze Twoje malensto nie kopie jeszcze-napewno niedlugo odczujesz to cudowne uczucie. Moja szwagierka bardzo pozno zaczela odczuwac ruchy bo dzidzia byla mala-ale SPOKOJNIE napewno wszystko jest dobrze!!!!!
Pozdrawiam Was wszytskie w ta mrozna pogode.
Wiola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie mamusie w 19 tygodniu. U mnie ten tydzień właśnie się zaczyna i kopniaczki czuję już solidne ;D. Pierwsze delikatne popukiwania poczułam z początkiem 17 tygodnia, ogólnie jestem szczupła i może dlatego ale moja siostra poczuła pierwsze ruchy dopiero w 23 tyg. Także taka rozbieżność jest naturalna i to kwestia indywidualizmu każdej kobiety. Martwi mnie jedynie, że od początku ciąży przytyłam jedynie 1,5 kg. Brzuszek mam duży, wszystko jest w porządku. Córcia (prawdopodobnie) nie jest mała ale ogólnie nie tyję. Jem sporo, tyle ile potrzebuje. Dużo warzyw, owoców, a waga stoi. Dziewczyny, a Wy ile przytyłyście do 19 tygodnia ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Właśnie zaczynamy 19 tydzień 🙂 od 17 tygodnia czuję ruchy, ale tak gdzieś od 3 - 4 dni po prostu rewolucja w moim brzuszku się odbywa 🙂 fikołki, kopniaczki - cudowne uczucie 😁
Co do wagi to do tej pory przytyłam 7 kg 😉 ale że jestem wysoka (176cm) to nie widac tego po mnie 😆 poszło mi w ramiona i troszkę w uda.
Nie przejmuj się że mało przytyłaś - masz jeszcze czas 🙂
Moja szwagierka przez całą ciążę przytyła niecałe 6 kg a 2 m - ce temu urodziła silnego zdrowego chłopca który ważył 3 kg 🙂
Tak więc spokojnie - wszystko jest ok, zwłaszcza że zdrowo się odżywiasz i dbasz o siebie i o niunię 🙂
Trzymajcie się cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam przyszle mamusie

Jestem tu po raz pierwszy. Termin mam na 12 maja i juz sie nie moge doczekac 🙂 W czwartek mam kolejna wizyte i mam nadzieje, ze juz prawie na 100% bede wiedziala czy to synus czy coreczka. Na ostatnim USG cos tam niby bylo widac miedzy nozkami, ale jeszcze pewnosci nie ma. Musze przyznac, ze te tygodnie sa naprawde rewelacyjne. Mdlosci nareszcie mnie opuscily, nie biegam do WC piec razy w ciagu godzinyi nie ma zgagi 🙂 teraz troszke dokucza mi kregoslup, ale takie uroki 🙂
Ja caly czas czekam na pierwsze ruchy mojego bobaska...niby cos tam czuje w srodku, ale tak naprawde to nie wiem czy to wlasnie jest to 🙂

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja właśnie dziś zaczynam 19-ty tydzień, to moja druga ciąża i jest zupełnie inaczej niż za pierwszym razem. Dzidziusia czuję juz tak gdzieś od 16-tego tygodnia a tydzień temu, kiedy przyłożyłam rękę do brzuszka to poczułam kopniaka w dłoń, 😉 . Ja już przytyłam jakieś 6 kg 🥴 a ogólnie jest super, czuję się dobrze, i mam nadzieję że tak będzie do końca. Nie mogę się już doczekać 16-tego maja kiedy wreszcie zobaczymy naszego Groszka. Pozdrawiam wszystkie mamy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Ja nie przytyłam jeszcze nic i Pani doktor nie widzi w tym nic złego. Badania są dobre więc wszystko jest ok. Pani doktor powiedziała, że niektóre kobiety nabierają wagę dopiero po 5 miesiącu więc jeszcze chwilę mamy 🙂

Moja przyjaciółka przez całą ciążę przytyła 5 kg a dzidziuś ważył 3,5 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
U mnie to 18 tydzien plus 3 dni,martwi mnie fakt ze nie odczuwam zadnych babelkow w brzuchu a tym bardziej kopniaczkow 😞 W poniedzialek bylam na usg i na 75% bedziemy mieli dziewczynke,mam nadzieje ze armatka juz nie wyrosnie. Pozatym ciaza przebiega prawidlowo ,a ja rewelacyjnie.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej! Dziś właśnie mija mi 19tc, jestem bardzo podekscytowana zmianami, które we mnie zachodzą. Ruchy wyczuwam na razie bardzo rzadko i nie jestem pewna czy wszystkie pochodzą od mojego maleństwa, czekam cierpliwie aż da mi jakiś wyraźny sygnał 😜 Są tu może jakieś kobietki z terminem na 01.06.2011?
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziewuszki jestem w 19 tygodniu plus 3 dni i wczoraj odczułam pierwsze mocniejsze kopniaczki ,a już też się zaczynałam martwić czy oby na pewno wszystko jest w porządku,bo koleżanka czuła takie kopniaki już na początku 4 miesiąca!Ale pytałam się położnej to takie mocniejszy ruchy są wyczuwalne od 18 do 24 tygodnia...więc nie ma się co martwić na zapas 🙂Każda z nasz wszystko przechodzi inaczej 🙂 Jedna wyczuje szybciej ruchy,drugiej szybciej rośnie brzusio 🙂)) Buziaki 3majcie sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, u mnie to 19 tydzień plus 2 dni 🙂
Ogólne samopoczucie jest całkiem dobre, mam dużo energii ,ale moim problemem są kłopoty z oddychaniem, słyszałam że to normalne, ale strasznie denerwujące uczucie 😞 Nie zawsze mogę pozwolić sobie na głębszy oddech.
Ale mogę śmiało powiedzie że już od jakiś 2 a nawet 3 tygodni czuję ruchy maluszka 🙂 to wspaniałe uczucie 🙂 Ostatnio już coraz częstsze i mocniejsze 🙂
Ja też mam termin na 01.06.2011 🙂)))
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja od mniej więcej tygodnia odczuwam bardzo często ruchy dziecka, nie bała bym się nawet powiedzieć,że przynajmniej raz na godzinę, niektóre są na tyle mocne, że czuć je kładąc rękę na brzuchu 🙂 Na badaniu USG dziecko ruszałao się ciągle, widać mam taką wiercipięte w brzuchu 🙂
Co do dolegliwości, to nie mam żądnych.. no może poza tym, że jedzenie na widok którego kiedyś się śliniłam teraz wywołuje u mnie obrzydzenie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! 🙂 Ja również jestem w 19 tyg. Fizycznie czuję się dobrze. Jedyne co mi troszkę dokucza to popołudniowe zmęczenie. Dzidziuś już od kilku tygodni daje o sobie znać coraz silniejszymi kopniakami (nawet w tej chwili 🙂 ) Za tydzień mam kolejną wizytę u lekarza i mam nadzieję, że dowiemy się wreszcie czy będzie synek czy córeczka 🙂 Dzisiaj po poludniu dokuczało mi straszne kołatanie serca ale sądzę, że to raczej normalne zjawisko(?) Poza tym nie ma co narzekać, bo po pierwszych trzech miesiącach ciągłych mdłości i złego samopoczucia teraz jest o niebo lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa zapomniałam wspomnieć o tym, że troszkę martwi mnie wielkość mojego brzucha, tzn w porównaniu z innymi przyszłymi mamami mój jest naprawdę malutki 😞 To moje pierwsze dziecko i może dlatego... nie wiem... A jeszcze te komentarze "życzliwych" koleżanek, które twierdzą, że "coś za mały ten mój brzuszek jak na początek piątego miesiąca"... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
U mnie też już zaczął się 19 tydzień. I postanowiłam wziąć sobie 3 dni L4, żeby trochę odpocząć, bo plecy mi zaczęły dawać w kość. Siedząca praca nie sprzyja. W każdym razie dzidzia się rusza, choć mocniejsze kopniaki poczułam dopiero parę razy. Trochę mnie denerwuje kołatanie serca, zazwyczaj wyczuwalne wieczorami- jakby chciało wyskoczyć, ale podobno teraz pracuje znacznie szybciej, więc może to dlatego.
Co do brzuszka, to wcale nie jest szczególnie duży, ale widoczny. 2 tygodnie temu na wizycie mnie ważono i jeszcze nic nie przytyłam, nie wiem, jak jest teraz, ale czuję się dobrze. Ostrawiłam żurawinę, którą brałam ze względu na bakterie w moczu i od razu rzadziej odwiedzam kibelek 🙂 A prenatalne mam 4 lutego i mam nadzieję, że poznam wreszcie płeć! Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuski ;D
Jestem w 19 tygodniu, ruchy mojego malenstwa czuje juz od dwoch 😉 To wspaniale uczucie, a dzidzia jest bardzo ruchliwa, szczegolnie w nocy, maly akrobata / akrobatka ;D
Czuje sie dobrze, ale nadal nie mam apetytu.. Od poczatku ciazy przytylam tylko kilogram i wygladam smiesznie z tymi chudymi raczkami i nozkami i wielkim brzuchem ;D bo brzuch juz spory ale jestem z niego dumna 😉
Ostatnio zauwazylam, ze bola mnie plecy i czuje klucie w dole brzucha, czytalam w internecie, ze to skurcze macicy, ale juz niedlugo ide do lekarza, takze musze to skonsultowac. Chcialabym sie dowiedziec tez jaka jest plec mojej dzidzi i mam nadzieje, ze na najblizszym usg wszytko bedzie ladnie widac 🙂

Pozdrawiam mamusie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...