Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

aisak - faktycznie płacę dużo za wizyty, ale niestety u nas tańszych gabinetów prywatnych nie ma. A nie chce korzystać z usług państwowych - bo u nas lekarze na kasę chorych nie cieszą się dobrą opinią... Trudno jakoś się przemęczę z tymi kosztami - w końcu połowa już za Nami 🙂

jaga25 - tak ja kompletuję pomału wyprawkę - na razie kupuję ubranka, ale wózek i kołyskę też już mamy upatrzone...czekam tylko na większy przypływ gotówki i myślę, że przed świętami i kołyska i wózek już będą stały w domku... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja za wizytę płacę 80 zl bez usg, 120 zl z usg, a chodzę do jednego z najlepszych lekarzy u nas, który pracuje w szpitalu, a to zupelnie przez przypadek, bo chodziłam do innej Pani 5 lat i na pierwszej wizycie powiedziala mi,że ciąża martwa, a jak sie okazala dzidzia ma już 20 tygodni i wszystko z nią ok, a mój lekarz był jedynym, który mnie przyjąl w takiej sytuacji i juz zostałam, bo tamta Pani wyjeżdżala na urlop i miałam żyć 2 tyg ze świadomościa, że dzidzia nie żyje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wyprawki u mnie do rozm. 68 wszystko zakończone własnie piorę i będę prasowała, teraz skupiam sie na 74 i powyżej haha. myślałam, że to wcześnie a bodajże Kasjalena ma już wszystko w szafach więc nie będę odstawac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 napisał(a):
co do wyprawki u mnie do rozm. 68 wszystko zakończone własnie piorę i będę prasowała, teraz skupiam sie na 74 i powyżej haha. myślałam, że to wcześnie a bodajże Kasjalena ma już wszystko w szafach więc nie będę odstawac 😜

kurczę kobitki szalejecie jednym słowem ciuszków już masz do jakiegoś 6 miesiąca życia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję ubranka w rozmiarze 56 i 62, znaczną przewagę mam ciuszków na rozmiar 62. Jak skończe kompletować te rozmiarki na pewno zajmę się 68 🙂 Dopóki mam czas i pieniążki to to robię 🙂 Siedzę na zwolnieniu lekarskim więc czymś zająć się muszę 🙂 A nie chce przed samym porodem na hura latać i kupować co w rękę wpadnie, albo zdawać się na męża 🙂 Znam dziewczynę, która do szpitala poszła w 32 tygodniu i przeleżała do 35 i w nim urodziła Maluszka - dla którego nic nie miała bo czekała z wyprawką... Ja wolę nie ryzykować i dopóki mogę to latam po sklepach kupując ubranka - bo w zimę z wielkim brzuszkiem będzie mi ciężko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff myslalam że to tylko ja zwariowałam na tym punkcie bo tez juz kupiję ubranka do roz.68 😜 i wszyscy mówią że to za wcześnie itd. ale ja uważam że lepiej zrobić to wczesniej niż w zimie z wielkim brzuchem chodzić po sklepach. Przed świętami zamierzam juz ku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś mi urwało wcześniej.
Uff myslalam że to tylko ja zwariowałam na tym punkcie bo tez juz kupiję ubranka do roz.68 i wszyscy mówią że to za wcześnie itd. ale ja uważam że lepiej zrobić to wczesniej niż w zimie z wielkim brzuchem chodzić po sklepach. Przed świętami zamierzam juz kupić wózek i łóżeczko.
Macie juz upatrzone jakieś wózki lub znacie jakąś dobrą firmę??? Bardzo fajne są wózki firmy Implast nowa linia ecoline. Co sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ten wózek kupuję 🙂 Nawet kolorystykę mają świetną i od razu jak dojdziemy z mężem do porozumienia jaki kolor wybrać (bo na razie mamy inne zdania) to go kupimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo widziałam gondolki w trzech kolorach, i spacerówkę w kolorze zielono-niebieskim. Wózek prezentuje się niesamowicie fajnie... tzn. mi się podoba bardzo. Moja znajoma ma właśnie ten zestaw w kolorze chyba atlantic ( tak to się chyba nazywa 🙂) i jest bardzo zadowolona - na razie używa tylko gondolki która jest duża w porównaniu do wielu innych. Kolory prezentują się jeszcze lepiej na żywo niż w necie. To moje zdanie 🙂 i ja jestem zdecydowana na ten zestaw 🙂
A co do badania połówkowego to właśnie będę miała je w piątek i już nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba też zdecuduję sie na ten wózek, na zdjeciu wygladają świetnie i skoro mówisz że w rzeczywistości są super to chyba warto. Najlepiej odrazu kupić wszystkie części gondole spacerówkę i fotelik do samochodu.
Ja na usg połówkowe ide dopiero 20 listopada też juz niemoge sie doczekać i chyba bede robić odrazu 3D 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff każda z Was szaleje w poszukiwaniu wózków, łóżeczek, ubranek a mi nie pozwalają (oczywiście kupiłam już kilka ciuszków w tajemnicy przed wszystkimi ale to dopiero kropla w morzu potrzeb). I wszystkie będziecie miały dziewczynki! Ja nadal nie wiem kto siedzi w moim brzuszku ale najważniejsze żeby było zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
dziewczyny nachodzą mnie złe myśli, martwię się bo nie czuję jeszcze żadnych ruchów, bąbelków, bulgotania, nic zupełnie nic 😞 a w 20 tyg. już powinny raczej być odczuwalne ruchy,

spokojnie nie panikuj są takie co czują już w 17 a i takie co w 23 dopiero a w szczególności jeżeli to pierwsze dziecko a co do ubranek to macie może i racje z tym lataniem z brzuchem tylko że rozmiar 68 to założycie dopiero jakoś tak ok półrocza dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaga25 napisał(a):
Jeszcze jedno pytanko.
Czy ktoraś z was miala robione juz usg połówkowe??? Podobno robi sie między 18-22 tc albo usg 3 lub 4D?


dziewczyny na czym konkretnie polegają te badania połówkowe? Jak na razie to do tej pory miałam robione zwykłe usg i nic więcej a ono zazwyczaj trwało ok 5 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba jestem tu jedyna która bedzie miała chłopczyka. Ja sie własnie tak nastwiłam od samego początku i chciałam mieć synka ale myśle sobie tylko żeby było zdrowe maleństwo a pleć nie ma znaczenia 🙂.
aisak nie przejmuj sie bo napewno jest wszystko wporządku.Pewnie są to tak delikatne ruchy których jeszcze nie odczuwasz. Ja pierwsze ruchy poczułam w 18 tc ale są to tak delikatne musniecia ze naprawde mozna pomylić to z bulgotaniem w brzuchu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny na czym konkretnie polegają te badania połówkowe? Jak na razie to do tej pory miałam robione zwykłe usg i nic więcej a ono zazwyczaj trwało ok 5 minut


Usg połówkowe powinno sie robić około18- 22 tc ponieważ jest to półmetek ciąży.Lekarz ocenia rozwój płodu i bada większość najważniejszych organów oraz mierzy maleństwo,jego obwód brzuszka,długość kości udowej i puls dziecka. Jesli wybierzesz sie na usg 3d bedziesz miała okazję zobaczyć swoje maleństwo trochę lepiej niz na usg 2d,poza tym po takim usg lekarze dają plytkę na której bedzie nagranie calego badnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
jaga25 napisał(a):
Jeszcze jedno pytanko.
Czy ktoraś z was miala robione juz usg połówkowe??? Podobno robi sie między 18-22 tc albo usg 3 lub 4D?


dziewczyny na czym konkretnie polegają te badania połówkowe? Jak na razie to do tej pory miałam robione zwykłe usg i nic więcej a ono zazwyczaj trwało ok 5 minut

Na takim badaniu powinnaś też poznać płeć malenstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja za wizyte płace 80zł i za usg jak mam robione drugie 80zł a wiadomo że usg mam co miesiąc...więc w sumie 160zł...chodzę do Internus w Puławach...można zapisywac sie na NFZ jak jeszcze są wolne terminy jak do tej pory dopiero w grudniu mam taka możliwość...poszczęściło się choć raz gratis wszystko !!!w pierwszej ciązy również chodziłam prywatnie w Warszawie i płaciłam 200zł co miesiąc a pod koniec to co dwa tygodnie 200zł...makabra ...ale najważniejsze że wszystko ok!!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja już wózek i łózeczka też mam, pokoik wyremontowany i mebelki opróżnione czekaja na dzidzie, a ja mam fioła na punkcie dopasowywania wszystkiego kolorystycznie wiec nie polega to na kupieniu czegoś szybko, bieliznę dostałam więc kupuję tylko pajacyki sukienki, sweterki i buciki, i po prostu nie mogę sie oprzeć, ale jestem dzięki temu spokojne, że zdąrzę ze wszystkim a i tak trzeba będzie kupić
moje koleżanki od 7 m-ca leżały w szpitalu i nie miały nic więc ja kupuję, a większe tylko takie jak coś bardzo mi sie podoba i jak będzie dziecko to też nie bedziemy mialy czasu się wyrwać, zresztą mieszkam na wsi i nie ma sklepów marketów, gdzie można iść na spacer i cos kupić dlatego korzystam no i zima się zbliża, a wielki brzuch do tego wię wolę teraz


to ja zmykam pod prysznic, bo na 18.30 jadę na spotkanie z dzidzią... papa 😆 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
dziewczyny nachodzą mnie złe myśli, martwię się bo nie czuję jeszcze żadnych ruchów, bąbelków, bulgotania, nic zupełnie nic 😞 a w 20 tyg. już powinny raczej być odczuwalne ruchy,


aisak uspokoję cię ja tak późno czułam ruchy w pierwszej ciąży około 25tygodnia więc spokojnie ...najlepiej w późno w nocy po 12 (udowodniono że po tej godzinie dzieci w brzuszkach są najbardziej aktywne)zjedź coś słodkiego...połóż sie nie kładąc rąk na brzuszku...oddychaj dość spokojnie ale głęboko...i wsłuchuj się może akurat to pomoże ...u mnie zawsze działa... 😉trzymam kciuki...i jestem pewna że za parę tygodni boki cię już będą bolały od tych kopniaczków!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...