Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

samantka napisał(a):
no wlasnie o to chodzi ze moja mala tez tylek pokazywala ale lekarz zrobil doslownie wszystko zeby udalo sie podejrzec malutka.

może to zależy od tego ile płacisz za wizytę i ile lekarz ma czasu bo niektórzy nie mają cierpliwości i możliwości aby czekać bo kolejna pacjenta czeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no w polsce jak robilam usg prywatnie to zaplacilam 50 zl, wydaje mi sie ze to bardzo malo, bo zbadala mnie ginekologicznie a pozniej usg 2 sondami, no a tutaj gdzie mieszkam to jest drozej bo ubezpieczyciel wiekszosc zwraca, ale tez na poczatku sie chowala corcia a lekarz powiedzial ze poczekamy z usmiechem na twarzy 🙂 niby ma sie wizyte umowiona na konkretna godz, ale i tu i tam siedzialam dluzej niz powinnam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
u mnie jest nastepujaco: szybciej sie mecze trudniej mi oddychac juz czuje delikatne kopniaki 🙂 wiecej spie a pozatym jest fantastycznie pozdrawiam wszystkie mamy ps zapomnialam dodac w nocy chodze z 5 razy siusiu pehcerz ciesnie
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mnie też strasznie podbrzusze boli 😞 czasem nie do wytrzymania. Jak sobie dziewczyny radzicie z tymi bólami podbrzusza? Mi lekarz mówił, że mam brać Nospę, ale ona niewiele pomaga albo w ogóle. Czasem boli mnie tak, że się wyprostować nie mogę i łzy mi w oczach stają. 😞 Z naszym zdrówkiem jeszcze wszystko OK,tylko te bóle dają się we znaki.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź jak złagodzić ten dokuczliwy dla mnie ból.
Pozdrawiam Was.
Karola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja jestem juz w polowie 20-tego tygodnia. Wczoraj bylam na badaniu usg narzadowym i 3D , okazalo sie ze to chlopiec ;* ruchy odczowam bardzo dobrze lezac na plecach, moje kochanie wazy juz 372g. 😉 dolegliwosci? Tylko sennosc i apetyt na barszcz ;* pozdrawiam. Pati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny lubię sobie siedzieć na tym forum i czytać co u was słychać 🙂 teraz i ja postanowiłam tutaj dołączyć. Ja mam termin na 24 czerwca . 7 lutego mam usg 3D i zobaczymy czy potwierdzi się chłopczyk. Ruchy zaczęłam czuć około 1/18 tyg ale takie delikatne teraz mam 19 tydzień i już są bardziej wyraźniejsze ale jak leże na plecach. Piszcie co u was jak przechodzicie ciąże ile już przytyłyście 🙂
pozdrawiam i czekam na odpowiedz Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już wskakuję do 20stek. Nie wiem, czemu mi się nie zmienił status w profilu, no, ale to nieważne. Byłam dzisiaj u ginekologa na kontroli- zapewnił mnie, że wszystko w porządku, choć ja osobiście ostatnio czuję sie nieco słabo i czuję ból w pachwinach. To podobno efekt rosnącej macicy. No i ostatnio Maleństwo wyprawiało w brzuchu jak szalone, a wczoraj w ogóle nic nie czułam :/ Lekarz powiedział, że jak jeszcze przez 2 dni nic nie poczuję, to wtedy mam przyjść znowu. Ale postaram się wytrzymać do piątku, bo mam wtedy prenatalne badania i mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości się rozwieją. Niestety, na ostatnim USG 2 tygodnie temu nie udało się określić płci, ale badanie nie wskazało żadnych nieprawidłowości.
Pozdrowienia dla wszystkich oczekujących!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja również już 20-stka. Bywa tak że półtora dnia nie czuję ruchów a potem nagle znów dzidzia daje o sobie znać. Brzuszek dołem też twardnieje, pije wtedy melise i biorę no-spę. Poza tym powiem Wam, że nic mi nie dolega, żadne plecy, żadne skurcze, żadne opuchnięcia albo za wcześnie albo to co przeżyłam przez I trymestr to już będzie koniec moich negatywnych dolegliwości. Teraz w sumie to czekam aż mi pępek wyskoczy :-). Miło gdy inni mówią, że pewnie chłopiec bo się nic nie zmieniłam i ciąża mi służy. No ale cóż, trzy różne sprzęty usg pokazały broszkę, więc po prostu chyba córcia nie postanowiła zgodnie z zabobonami zabierać mamusi urodę. Choć, jak wspominałam już raz, w płeć uwierzę jak zobaczę na żywo :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, mam nadzieję ze przyjmiecie mnie do swego grona, wszystkie posty juz przeczytałam, mi co prawda jutro mija 20tydzień, od 5tygodnia mam ciąże na podtrzymaniu,bo zaczełam plamić, byliśmy z mężem w pon u gin i dowiedzieliśmy się że będziemy mieć dziewczynkę 🙂 to ogromna niespodzianka, bo każdy mówił że pewnie będzie chłopiec, ale bardzo sie cieszymy bo trochę staraliśmy się o to maleństwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja sie dolaczam do 20-stek!u nas brzuch wyskoczyl jak zwariowany,obwod bioder 98,za to hipcio 108 😉ponoc piekniejemy z kazdym dniem,mimo,ze wszystko wskazuje na dziewuszke.obecnie jedno co dokucza to roztargnienie i zapominalstwo,a jedyne co przeszkadza to pajaczki na dekolcie i koszmarne swedzenie lewej piersi.jutro wybieramy sie na badania.ciekawe czy anemia sie cofnela..pozdrawiam!!!!Anbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny. Jedna z koleżanek zawiedziona zachowaniem swojego męża. Hm moja droga, nie jesteś sama. No cóż niektórzy faceci chyba nie są nauczeni okazywania uczuć w taki sposób jak my byśmy chciały. Mojego zapraszam do położenia ręki na brzuchu to potrzyma minutę i już mu się nudzi bo nic nie czuje. Zero cierpliwości. I strasznie go spieła odpowiedzialność za nas i prawie do domu mi nie wraca bo trzeba pracować na dzidziusia, chcemy kupić mieszkanie itd. A mnie szlak trafia bo dochody mamy oboje a ten strasznie się wczuł, w sumie to do tego stopnia, że odsunelismy się od siebie mocno. Kurcze przykre to wszystko. Dzidzius we mnie a tu tyle łez człowiek wylewa z żalu że takim sam sobie zostawiony :-(. Piszecie roztargnienie i zapominalstwo. Ja siebie nie poznaje. W sumie fizycznie to jakbym nie była w ciąży, nic mi nie jest. Ostatnio wysłałam męża do lekarz po zwolnienie ciążowe ale bez moich danych, nipy, pesele itd. No przecież po co :-). Zawsze byłam uzależniona od ścierki, codzienne odkurzanie sprzątanie mycie podłóg i ściganie męża o to samo. A teraz ... mój mąż zwraca mi uwagę, że pasowałoby podgarnąć w domu... normalnie jakby ktoś kiedyś powiedział że tak będzie to bym go mocno sama stukneła w głowę. We wtorek mamy kolejne usg, takie właśnie półmetkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ja jestem trochę zawiedziona tym jak mąż zachowuje się odkąd dowiedział się że urodzi nam się córeczka. Wydaje mi się że wynika to z tego, że każdy myślał że będziemy mieć synka, bo oprócz przybierania na wadze nic się nie zmieniłam, sama byłam tym zaskoczona ale z radości przepłakałam cały wieczór gdy lekarz oznajmił mi tą nowinę. On z kolei cicho liczył na chłopca, bo jest zapalonym wędkarzem, i myślał że mały wrodzi się w niego. Tymbardziej mi jest przykro,bo to nasze pierwsze dziecko, staraliśmy się o nie rok, leczyłam się i jeszcze biorę leki na podtrzymanie tej ciąży i oczekiwałam większej radości, bo przecież nie płeć jest ważna a zdrowe dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w 20 tyg,
wczoraj usg i lekarz stwierdzil ze mam nisko polozone lozysko i troche sie martwie, ale nie na zapas, bo podobno w wiekszosci przypadkow sie podnosi OBY OBY 🥴 , no a do tego newsa dodal ze na bank dziewczynka wiec strasznie sie ciesze bo marzylam o coreczce 🙂 u mnie ogolnie dobrze, ale po wejsciu na pierwsze pietro zadyszka i serce wali jak po maratonie (dok.powiedzial ze to normalne), do tego brzuszek czasem w ciagu dnia twardnieje no i czuje ze skora mi sie napina w calej talii a to znaczy ze brzusio rosnie, wszystkie stare ciuchy do worka i teraz tylko ciazowki.
Z zaparciami nie mam problemu ale jem duzo owocow i pelnoziarniste pieczywo, polecam jogurty z probiotykami, u mnie dzialaja jak miotelka 😉
Dziewczyny lekarz powiedzial, ze powinnam zaczac hartowac brodawki, nie za wczesnie? na wiekszosci portali pisza zeby zaczac w 32 tyg. 😮 i sama nie wiem juz bo to strasznie bolesne w moim przypadku. 🤢 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że za wczesnie.stymulacja broawek nie jest wskazana w ciązy, gdyż stymuluje wydzielanie oksytocyny.skoro masz nisko osadzone łożysko tym bardziej nie powinnas tego robic.dbaj o siebie.odpoczywaj dużo.i skontroluj koniecznie za niedługo.nie zawsze we wszystkim warto słuchac jednego lekarza.dobrze jak się ma dwóch 🙂/beti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...