Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zgaga, ból brzucha i twardnienie (z powodu podnoszenia się macicy), pępek daje hucznie dać znać o sobie (świadczy o tym, że góra macicy przekroczyła wysokość pępka)...nadal jestem senna i wyczerpana. Coraz częściej czuć ruchy dziecka. Najwygodniej leży mi się na pleckach wtedy nie czuję bólu rośnięcia i podnoszenia się macicy oraz częściej czuję ruchy dziecka...przy leżeniu na boku czuję kucie więc chwilowo zrezygnowałam. Mam niesamowite łaknienie słodyczy...które kończy się mdłościami (wiadomo co za dużo to nie zdrowo). Miewam czasami duszności i ból kręgosłupa. A 25.05.2010 idę do lekarza mam nadzieję poznać płeć mojego maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy! Naprawdę współczuję. Ja od początku ciąży czuję się świetnie i nie mam żadnych dolegliwości. No, może trochę więcej śpię, ale nic poza tym. Ruchy dziecka odczuwam minimalnie. Raczej jak drapanie lub łaskotanie niż jakieś wyraźne ruchy. Przytyłam 5 kg i jedzenie bardzo mi smakuje, ale raczej nie miewam "zachcianek". Tak to sobie mija ta moja ciąża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w zasadzie tez bez dolegliwosci...no poza apetytem (ale bez jakis wygórowanych zachcianek) no i zmęczenie...az sie obawialam ze cos nie tak z dzidziusiem...bo tyle sie nasłuchałam o "KONIECZNYCH" dolegliwosciach w ciazy. ale na szczescie wszystko w najlepszym porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasza Laurka rusza się od 19 tygodnia 🙂 waży ok 317 g i na usg w 19 tc wyglądała na 20 tc. A ja czuje się jak obżarciuch, przytyłam już 8,5 kg;/ i ciągle bym coś jadła i jadła bez końca. Jeśli chodzi dolegliwości to: mdłości jeśli po obudzeniu szybko nie zjem śniadania, zmęczenie i lekkie duszności, sporadyczne słabnięcie, humory-humorki-humoreczki 😁, wieczorna senność, sporadycznie bóle podbrzusza.
pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!!!! Pozdrawiam wszystkie kobitki w 20 tygodniu ciąży!!!!! Ja jak na razie czuję się swietnie,przytyłam 5 kilogramów,apetyt mam wilczy hihihi 😆,ale bez szczególnych zachcianek!!!!! 😜!!! w przyszłym tygodniu idę na usg to może się dowiem czy to chłopczyk czy dziewczynka !! Nie ukrywam że chciała bym dzeiewczynkę ponieważ mam już 2 chłopaków!!!!! Jak tylko się dowiem napewno się z wami podzielę tą wiadomością!! Pozdrawiam was dziewczyny bardzo mocno!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Również jestem w 20 tygodniu narazie przytyłam 3 kg, nie stety nie znam jeszcze płci dziecka, czuje zdecydowane kopniaki zwłaszcza gdy chce choc chwile polezeć w ulubionej pozycji na brzuchu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam. u mnie ciaża przebiega prawie wzorowo. jutro jestem umówiona na usg i wreszcie dowiem się czy to chłopczyk czy dziewczynka. jestem tak bardzo ciekawa, że nie będę mogła spać 🙂 od początku ciąży przytyłam 4,5 kg. dzidziuś daje znać o sobie coraz mocniejszymi kopniaczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja jak na razie czuję się dobrze, choć doskwierają mi bóle miednicy w okolicy krzyżowej, ale to podobno częste zjawisko. Maleństwo kopie i sprawia mi to zdecydowaną radość i wynagradza wszelkie trudy pierwszego trymestru (a było srogo 🤢).
Ze spaniem na brzuchu to niestety musiałam się pożegnać... A skoro mowa o brzuszku to rośnie i rośnie i niedługo przerośnie... itd. Ogólnie mówiąc jest już całkiem spory 😁
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! ja rowniez jestem w 20 tygodniu ciazy 🙂 na samym poczatku mialam troche dolegliwosci 😞 bole calego brzucha, zgaga, zaparcia, bole glowy a teraz do tego wszystkiego doszly twardniejacy brzuch , bol kregoslupa,skurcze nog i podobno jest cos nie tak z praca mojego serca 😞 troche tego jest prawda?? ale mimo wszystko moj lekarz mowi ze wszystko dobrze:P nie dawno slyszalam bice serduszka mojego malenstwa.... 🙂 wspaniale przezycie!! ale niestety nie czuje jeszcze mojego szkraba 😞 a jutro zaczne 21 tydzien.... jak myslicie czy z moim malenstwem dzieje sie cos nie tak???? wydaje mi sie ze juz dawno powinnam znalesc sie w szpitalu poniewaz ostatnio kilka razy zemdlalam 😞 co o tym wszystkim myslicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
witam!!! ja rowniez jestem w 20 tygodniu ciazy 🙂 na samym poczatku mialam troche dolegliwosci 😞 bole calego brzucha, zgaga, zaparcia, bole glowy a teraz do tego wszystkiego doszly twardniejacy brzuch , bol kregoslupa,skurcze nog i podobno jest cos nie tak z praca mojego serca 😞 troche tego jest prawda?? ale mimo wszystko moj lekarz mowi ze wszystko dobrze:P nie dawno slyszalam bice serduszka mojego malenstwa.... 🙂 wspaniale przezycie!! ale niestety nie czuje jeszcze mojego szkraba 😞 a jutro zaczne 21 tydzien.... jak myslicie czy z moim malenstwem dzieje sie cos nie tak???? wydaje mi sie ze juz dawno powinnam znalesc sie w szpitalu poniewaz ostatnio kilka razy zemdlalam 😞 co o tym wszystkim myslicie????



Hmm...a robisz co ms .badania krew/mocz? jakie masz wynki krwii? obyś przypadkiem nie miała anemii 🤢 🤢
Ruchy plodu u pierworódek występują później, musisz jeszcze troszke poczekać,może są delikatne,ale ich jeszcze nie wyczuwasz,poczekaj jeszcze kilka tyg.

Twardniejący brzuch???? i lekarz uważa,że nic takiego i wsio ok??? oj zmieniłabym lekarza przecież twardniejący brzuch jest ważnym sygnałem,ze coś się dzeje,że szyjka może za krótka ,że skurcze mogą być.Absolutnie nie wolno tego bagatelizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to swietnie....tak robie sobie co 4do 5 tygodni a z krwia i moczem nie jest za dobrze.... mam zle wyniki... miesa nie jadam bo obojetnie jakie zjem to odrazu wymiotuje 😞 i dlatego dostalam od pani doktor zelazo w tabletkach.... ale ona uwaza ze anemii nie mam.... podobno mam jakies bakterie w moczu.... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! Własnie kończy mi sie 20tydz ciąży i nadal nie czuje ruchów dziecka. Wogole czuje sie dobrze tak jakbym wogole w ciązy nie była. Nie miałam na poczatku zadnych mdlości, zachcianek ani nic po zatym. Za tydzien ide na usg oby wszystko bylo dobrze z moim dzidziusiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
no to swietnie....tak robie sobie co 4do 5 tygodni a z krwia i moczem nie jest za dobrze.... mam zle wyniki... miesa nie jadam bo obojetnie jakie zjem to odrazu wymiotuje 😞 i dlatego dostalam od pani doktor zelazo w tabletkach.... ale ona uwaza ze anemii nie mam.... podobno mam jakies bakterie w moczu.... 🤢 🤢 🤢


A jakie masz wyniki hemoglobiny? ruchy dziecka uzależnione sa od twojej budowy ciała,wsłuchaj się dobrze w swój organizm,albo jeszcze poczekaj,ja pamiętam,że takie mocniejsze ruchy poczułam ok.23-25tyg.więc nie ma co panikować.Nie martw się jeszcze tak da Ci w kość kopniakami,że będziesz miała dość 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemoglobine mam ponizej normy.... znaczy sie za malo....a czemu o to pytasz???? a jezeli chodzi o budowe ciala to ja raczej nie nalerze do tych szczupleiszych kobietek ani do tych grubszych 🙂 dziekuje podnioslas mnie troche na duchu z tymi kopniakami 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
hemoglobine mam ponizej normy.... znaczy sie za malo....a czemu o to pytasz???? a jezeli chodzi o budowe ciala to ja raczej nie nalerze do tych szczupleiszych kobietek ani do tych grubszych 🙂 dziekuje podnioslas mnie troche na duchu z tymi kopniakami 🙂 🤪


bo jeśli hemoglobina jest za niska to prowadzi do anemi 😞 moja rada-wcinaj marchewkę rób z niej sok jeśli masz sokowirówkę a jak nie to codziennie marchewka plus buraczki(mogą być buraki też przeciśnięte przez sokowirówkę) zobaczysz jak poprawią ci się wyniki.A przy okazji dzidzia dostanie witaminek.A wiesz jakie masz bakterie w moczu?? to ważne!
Co do kopniaczków-często kobiety o bardziej krępej bud.ciała później odczuwają ruchy,nie mam na myśli jakiejś mega otyłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam sokowirowke 🙂 niestety nie wiem jakie to sa bakterie podobno jakies krysztaly ale nie wiem kompletnie o co chodzi z tymi krysztalami z kad one sie biora???i co je wywoluje?? a najgorsze jest to ze mocz staje sie coraz bardziej metny na poczatku taki nie byl a teraz wyglada jak bym do niego dosypala manny albo maki 😞 dziekuje za rade napewno bede z niej korzystac 🙂 mam nadzieje ze juz nie dlugo poczuje mojego maluszka 🙂 juz nie moge sie doczekac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
tak mam sokowirowke 🙂 niestety nie wiem jakie to sa bakterie podobno jakies krysztaly ale nie wiem kompletnie o co chodzi z tymi krysztalami z kad one sie biora???i co je wywoluje?? a najgorsze jest to ze mocz staje sie coraz bardziej metny na poczatku taki nie byl a teraz wyglada jak bym do niego dosypala manny albo maki 😞 dziekuje za rade napewno bede z niej korzystac 🙂 mam nadzieje ze juz nie dlugo poczuje mojego maluszka 🙂 juz nie moge sie doczekac 🙂 🙂


wiesz co idż może z tymi wynikami moczu do internisty lub innego ginekologa.Nie wygląda to zbyt dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...