Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość napisał(a):
U mnie już czuć kopniaki pod dłonią. Maleństwo kopie od 8 rana potem trochę przerwy i znowu wariuje. Ostatnio kopał od 22 do 24.30 aż zasnąć nie mogłam 🙂
Bulgotanie czułam w 16 tc. od 17 tc. rządzi na całego. W 19 tc. byliśmy całą rodziną na USG 4D (MĄŻ I SYN 11 LAT)ale płci nie zobaczyliśmy bo dzidzia skrzyżowała nóżki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja otaczam sie w gronie samych ciezarnych i powiem wam ze jedna kumpela miala w 4 mc juz 6 kg na plusie i ogolnie sluchajac ich opini na ten temat wogole nie mysle o wadze. Chodzby nie wiem co robilysmy jak bedzie nam dane tyc to tego nie unikniemy. Zreszta ciezarne ktore mysla tylko o tym ile przybieraja i na maksa wstrzymuja to sa uznawane w moim gronie ciezarowek za egoistyczne lalunie a nie przyszle mamy i dlatego nie chce byc tak oceniona 🥴
Ja wczoraj pokazywalam mezowi jak nasz maluszek szaleje po 23 i powiem ze moj byl zachwycony 🤪
Jesli chodzi o plec jakos ostatnio zaczynam myslec ciagle o tym ze chcialabym miec syna ale zobaczymy do 20 i moze sie wszystko okaze.
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja tu wskakuję wreszcie 🙂 Musiałam się troszkę wdrążyć w temat i przeczytać co pisałyście wcześniej... 🙂
Oj ja to jak Diuna schudłam przytyłam i nadal nie jest zbyt wiele na plusie 😮 To co przytyłam to tylko brzuszek jeszcze w nic mi nie poszło 😮 Ale nawet jak pójdzie - bo tylko patrzeć jak zacznę tyć to mnie to nie zdenerwuje - najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe 🙂 Najwyżej póżniej będę się męczyć żeby zrzucić 🙃
Wczoraj cały dzień przeleżałam a to dlatego że nic mi się nie chciało miałam taki leniwy dzień ☺️
Dzidziuś kopie jak szalony 🙃 Wczoraj jak stałam przy kasie w markecie to tak mnie kopnął na całego - aż nie mogłam powstrzymać uśmiechu.Pewnie ludzie się zastanawiali co tak się szczerzę i do kogo 😉
Muszę kupić taką pozytywkę dla dzidziusia żeby czasem wieczorem już mu puszczać...podobno póżniej jak się urodzi ta sama melodia może go uspokajać...Sceptycznie do tego podchodzę,ale cóż może warto spróbować 🙂
Życzę Wam miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Muszę kupić taką pozytywkę dla dzidziusia żeby czasem wieczorem już mu puszczać...podobno póżniej jak się urodzi ta sama melodia może go uspokajać...Sceptycznie do tego podchodzę,ale cóż może warto spróbować 🙂
Życzę Wam miłego dnia 😘

podobno coś w tym jest ,ale czytałam że dziecko słyszy dopiero ok 7 miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wracam właśnie od lekarza, z didzią wszystko ok, pokazał mi bijące serducho 🙂 Ale na usg na którym -mam nadzieję-poznam płeć, mam skierowanie dopiero na 26.10......chyba oszaleję przez te 2 tygodnie! 🤪 A z pozytywniejszych rzeczy, to wiadomośc że po krwiaku został bardzo niewielki ślad 😜 mam jeszcze nie szaleć, ale mogę w miarę normalnie funkcjonować 🙂 Nareszcie mogę odetchnąć z ulgą 🙂 i naprawdę cieszyć się tą ciążą na maxa 🙃 No jeszcze tylko to usg za 2 tyg żeby się upewnić, że dzidzi jest na 100% zdrowe i mogę iść się "upić" ze szczęścia 😜
Pozdrawiam dwudziechy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 No to super Diuna, że wszystko jest dobrze, bardzo sie ciesze, że już Ci to paskudztwo zniknęło !!! U mnie też pozytywny dzień, bardzo radosny i spokojny 🙂 A teraz uciekam sie zrelaksować po pracy na kanape z miseczką lodów 🙂 Mniam 🙂 Pozdrawiam serdecznie. Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Diuna to super wiadomosc ze krwiak z glowy 😘
Ja odliczam ciagle dni do wizyty 😆 Nie umiem sie doczekac az zobacze mojego szkraba i uslysze wkoncu serduszko ktore nie mialam okazji jeszcze wysluchac no i cieszylo by mnie zebym sie dowiedziala co wreszcie bedziemy miec 🙂
Wkrecilo nam sie z moim siedzenie i ogladnie na allegro wszystkiego dla maluszka i juz bysmy chcieli zamawiac a tu "stop" blokada bo nie wiadomo kto mieszka w moim brzusiu 😜
Myslicie czasem o porodzie , jakbyscie chcialy rodzic i jak to bedzie bo mnie cos ostatnio taka myslowa dopada o tym 🤔
Pozdrawiam i milego wieczorku zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dzięki 🙂
Narazie o porodzie nie myślę, bo chyba za bardzo mnie to przeraża 😉 Zresztą dopiero co oswoiłam sie z myślą, że NAPRAWDĘ jestem w ciąży, a tu już poród... 😜 Czas cholernie szybko leci, nie? Nie licząc oczywiście tego odmierzanego do kolejnego usg 😜
Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Ja przed zajsciem w ciaze myslalam, ze bede chciala cesarke, bo panicznie boje sie bolu.
Ale jak tylko mialam USG (w 13 tygodniu) i zobaczylam te raczki, nozki, to od razu we mnie sie wszystko zmienilo. Napewno bedzie porod naturalny, z mezem. Dla niej jestem w stanie duzo wycierpiec 🙂 A lekarz ostatnio mi mowil, ze moze byc tak, ze dzieki krotkiej szyjce porod bedzie trwal krotko.
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo z tym słyszeniem to ciążko powiedzieć...Ja znalazłam że słyszy od 16 tygodnia więc nie mam pojęcia jak to naprawdę z tym jest.W internecie tyle różnych opini a ja się na tym nie znam 🙃
No cóż może słyszy,a gdyby to miało póżniej pomóc w uspokajaniu maluszka to warto spróbować 🙂
Diuna gratulacje 😘Wreszcie możesz odetchnąć 🙂Nie szalej teraz za bardzo 😜
Oj długo jakoś masz czekać na to usg 😞Ja idę jutro do lekarza więc trzymajcie za mnie kciuki żebym chociaż dostała już to skierowanie 🤨
Też pewnie będę musiała czekać 😠
Ja czytałam pare opisów porodu,wysłuchałam opisów koleżanek,obejrzałam porody w internecie i na razie na tym koniec 😮Wolę się na tym nie skupiać bo łapie mnie przerażenie że ten czas właśnie tak szybko leci i nie długo mnie to czeka 🤢
Maja z tą cesarką słyszałam że nie jest tak rewelacyjnie jakby się mogło wydawać...Tyle ile przypadków tyle opini...Dla jednej osoby lepiej tak dla innej tak pewnie wszystko zależy od tego jak przebiega poród...
Mnie bardziej od porodu niewiem dlaczego przeraża ewentualne nadcinanie 🤢
Ale na razie skupmy się na naszych dzidziach w brzuszku 😘
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie modle zeby nie miec carki 😞
Dzis potwierdzilam wizyte u gina na 20 godz 15.45 i teraz nic ino czekac 😆
Myslalyscie juz jaki wozek i Lozeczko macie zamiar kupic?? My napewno bedziemy kupowac na allegro i po nowym roku juz jak sie orientowalam ceny beda wysokie a przez iwentaryzacje czekac bedzie sie okolo 8 tyg wiec z zamowieniem najlepiej do grudnia sie wyrobic zeby zyskac na kasce i potem nie kupowac na ostatnia chwile. Ja to przejeta jestem bo my z barcikiem wczesniaki z 8 mc i boje sie ze mi to w geny weszlo i potem bede musiala na szybko wszystko robic i kupowac 🤔
Ja dzis sie odpicowalam troche (wloski, paznokcie i tak dalej) i jakos lepiej sie czuje ,maz docenil zmiane 😉
Dobra mykam spac 😉
Buzka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja
Narazie patrzę tylko w interncie na wózki, łóżeczka itd. Na zakupy wybierzemy sie z "połówkiem" pewnie dopiero w grudniu/styczniu, nie ma pośpiechu. Część ciuchów pewnie i tak od świeżo dzieciatych znajomych dostanę, wózek mogę kupić na ostatnią chwilę, bo i tak w lutym od razu na spacer nie będę pewnie wychodzić. 😜 Zresztą i tak większość rzeczy pewnie kupię na allegro, bo po porównaniu cen wychodzi czasem i ponad połowę taniej. Słowem, zakupy planuję dopiero od 7 miesiąca 🙂 a narazie mam zabawę oglądając w necie te wszystkie gadżety 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Co tutaj taka cisza?? Jak się czuecie? Jak wasze kochane brzuszki?? Mi czasami dokuczaja bóle pleców, ale już do tego zdążyłam się przyzwyczaić, bo przed ciążą już miałam problemy z plecami. A tak wszystko w jak najlepszym pożądku 🙂 Maleństwo coraz częściej daje o sobie znać. To najwspanialsze uczucie jakiego można doświadczyć 😁 Pozdrawiam Was serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Co tutaj taka cisza?? Jak się czuecie? Jak wasze kochane brzuszki?? Mi czasami dokuczaja bóle pleców, ale już do tego zdążyłam się przyzwyczaić, bo przed ciążą już miałam problemy z plecami. A tak wszystko w jak najlepszym pożądku 🙂 Maleństwo coraz częściej daje o sobie znać. To najwspanialsze uczucie jakiego można doświadczyć 😁 Pozdrawiam Was serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja sie czuje dzis jakos do d.... No coz trzeba sie przyzwyczajac do czestego wstawania ,chociaz to narazie wstawanie do wc bo ciagle siusiu mnie w nocy meczy albo plecy ale pozniej zastapi mi to placz maluszka 😉 Wlasnie dzis sie dowiedzialam ze kilka dni temu moja kumpela urodzila syna Bartosza i wszystko oki. Maly ma 50 cm ,3 kg i mimo ze sie meczyla 10 godz twierdzi ze malo co pamieta ale wrazenia jakie zrobilo dostanie malego w ramiona ukoilo wszystko 😉
Zycze milego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja też nie czuję jeszcze ruchów. Tak jak u Ciebie czuję tylko bulgotanie. Niby mówią że szczupłe kobiety szybciej czują a ja dalej nic. Wiem, że wszysko z dzieckiem ok, więc pozostaje tylko być cierpliwa.
Mania ja też się czuję tak sobie. Mam zmianę nastroju co godzinę i nie mam ochoty się z nikim widzieć. Ale u mnie to pewnie spowodowane leżeniem w łóżku.
Mam nadzieję że będzie ok 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zgagę jak zjem cokolwiek raz czuje ruchy dziecka raz nie boje się że może by coś nie tak, i też ostatnio mam straszną ochotę na słodycze powiedzcie mi czy to normalne to moja pierwsza ciąża a to już 20 tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję maluszka od dwóch tygodni, chyba przegapiłam bulgotanie, bo od razu wiedziałam że to dzidziuś a nie jelita 🙂 I też mam teraz częściej ochotę na słodycze, choć wcześniej nie mogłam na nie patrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...