Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jak często czujecie ruchy swoich maluszków?ja najczęściej rano ...po południu...no i najwięcej w nocy....wtedy to już kopie że ho ho...mama jest nocnym markiem i wcześniej niz po pierwszej około drugiej nie pójdę spać..a wstaje zazwyczaj około 8...i niestety od jakiego tygodnia walcze z moją nową ochotą---SŁODYCZAMI...cały czas mi sie coś słodkiego chce...ale słodycze powodują duży przyrost masy ciała w ciąży szczególnie...a ja mam i tak takie skłonności...więc walczę... 🥴jak u was macie juz jakieś konkretne zachcianki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
capslocc powodzenia 🙂 a tam się obiadem będziesz przejmować 😁


aisak ja sie obiadem nie przejmuje ale mój mąż zaczął ostatnio znikać w swoich ubraniach...a synek żyje na słoiczkach więc muszę się jakoś ogarnąć... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziewczyny napiszcie mi co pijecie w ciąży...bo ja mam strasznie duży problem teraz ze smakiem ...wszystko jest niedobre nie ma dawnego smaku i aromatu ...ostatnio tylko sok aroniowy mi podchodzi...uwielbiałam kiedyś pić wodę...teraz smakuje mi jakoś metalicznie...dziwne czy wy też tak macie?a i mój kot oszalał na moim punkcie chyba podświadomie wie że jestem w ciąży bo się cały czas do mnie łasi...wkurza mnie to strasznie... 😠co usiądę to już jest na moich kolanach nawet teraz!!!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytałam książki psychologiczne o ciąży i to nie mózgi szaleją tylko to są nasze obawy, boimy się o zdrowie maluszka, czy damy sobie ze wzytkim radę, czy dzidzia jest zdrowa, jak jej nie czujemy to sie denerwujemy i wtedy w nocy wszytko wychodzi w snach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny co do zachcianek to ja takie rzadko miewam ale jak juz to na owoce i ciesze mnie to bardzo bo chociaż są słodkie i mozna po nich tez przytyc to jednka lepsze i zdrowsze zawsze od słodyczy 🙂 a co do waszych wag duzo juz przytyłyscie? bo u mnie chyba kilogram i zastanawiam sie czy to nie za mało? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny...ja mam następna wizytę dokładnie w Mikołajki 6grudnia...i zawsze mam co 4tygodnie bo jestem na zwolnieniu lekarskim i niestety wizyty mam uzależnione też od końca zwolnienia...pod koniec ciąży czyli tak od 35tyg.są częściej co dwa tygodnie...dziewczyny chyba jestem nadal w szoku...będe miała córcię...rany...ale jestem zaskoczona...no po prostu super!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wizyt u gina to ja od początku chodzę co dwa tygodnie, ale może dlatego że miałam problemy zdrowotne. Do lekarza chodzę na kasę chorych, więc po kieszeni nie leci. Pomimo tego wybieram się również w środę na prywatną wizytę. Może lekarz już mi powie co w brzuszku siedzi 🙂 Z ciekawości zapytam ile płacicie prywatnie za lekarza? Ja mieszkam w małej miejscowości a lekarz za wizytę ciężarnej kasuje od 180-200 zł. Myślę że nie jest to mało biorąc pod uwagę wymagane moje co dwutygodniowe kontrole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
co do wizyt u gina to ja od początku chodzę co dwa tygodnie, ale może dlatego że miałam problemy zdrowotne. Do lekarza chodzę na kasę chorych, więc po kieszeni nie leci. Pomimo tego wybieram się również w środę na prywatną wizytę. Może lekarz już mi powie co w brzuszku siedzi 🙂 Z ciekawości zapytam ile płacicie prywatnie za lekarza? Ja mieszkam w małej miejscowości a lekarz za wizytę ciężarnej kasuje od 180-200 zł. Myślę że nie jest to mało biorąc pod uwagę wymagane moje co dwutygodniowe kontrole.

Myslę ze wsyztsko zalezy od tego jaki sprzęt posiada lekarz ja chodze prywtanie i płacę tylko po 50zł i w sumie narzekac nie mogę bo opieke mam dobrą usg za akzdym razem, mierzy dzidzisia ale wydaje mi się ze sprzęt jaki posiada w gabinecie nie ejst najlepszy bo słysze ze inni robią jakies przepływy krwi itd a ja mam zwykłe usg tylko robione z pomiarami żadnych cudów no i o płci nic nawet jeszcze nie wpsominała. 16,11 ide do innego lekarza i licze ze tam pokaze się moja kruszynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za wizytę płacę 200zł. Myślę, że to dość dużo - ale u nas nie ma tańszych lekarzy, ceny wahajają się tylko w granicach 20zł. Wizyty na razie mialam co 4 tygodnie, teraz idę w piątek - zobaczę co mi powie, może po 20 tyg zleci częstsze wizyty co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami - no cóż...dla dzidzi wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 faktycznie dużo płacisz za wizytę, no ale co zrobić jak nie ma innej możliwości, ja płacę 50 zł i jestem bardzo zadowolona, pani doktor ma wiecznie czas 🙂 naprawdę czasami aż sie sama zastanawiam skąd ta babka tyle sił ma, przyjmuję od południa do późnych godzin wieczornych, wizyta trwa ok 45 min, kobitka wszystko powie, wyjaśni, trafić na dobrego ginekologa to skarb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...