Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mnie już też nosi, żeby zacząć robić zakupy, ale wiem, że bardzo dużo rzeczy dostanę, dlatego sama nie wiem, od czego zacząć. Jedyne, za czym się rozglądam, to wózek, łóżeczko i komoda. Co do ciuszków to bardzo się pilnuję, żeby nie przesadzić (czego nie można powiedzieć o mojej mamie 🙂) . Jutro jadę do kuzynki, która ma dla mnie przygotowane rzeczy po jej synku, więc poszperam i już będzie mi chyba łatwiej jak wejdę do sklepu. A tak w sumie to jeszcze do końca nie ogarniam całej tej wyprawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 557
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też na razie skupiam się na wózku i kołysce. Komoda już zamówiona 🙂
Też mam sporo ciuszków po synku szwagra, który urodził się 24 listopada, więc wszystko co już na niego małe dostaje na bieżąco i robię selekcje.
Codziennie mówię Franiowi, że już wszyscy na niego czekają, a ona tak słodko kopie i buszuje. Mały Skarb 🙂

Pozdrawiam Brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny..tak czytam wasze posty i troszkę się stresuję jutro idę na usg 3d jestem zdenerwowana bo lekarz na poniedziałkowej wizycie powiedział że mam troszkę za mało wód płodowych,ja oczywiście naczytałam się w necie masowo różnych rzeczy na ten temat,i wariuję.Prawie 21 tydzień nie czuję kopnięć nie mam typowych dolegliwości jak na te tygodnie ,na początku schudłam 7 kilo i jeszcze nie wróciłam do wagi.Cieszy mnie fakt że sobie już wybieracie dla maluszków rzeczy ja niby mam wybrane...ciągle z rodziny ktoś chce mi coś kupować jest to miłe ale ja jestem ciągle przerażona że jest coś nie tak może się jutro jakoś przestawie na inny tok myślenia,mówią myśl pozytywnie...ale ja sobie z tym nie radzę...zaplanowana ciąża wyczekana i to mnie przeraża napiszcie proszę czy któraś miała lub ma problem z wodami pł.czy aż tak się trzeba martwić wiem jakie są konsekwęcje tego..ale może któraś mnie pocieszy...buziaki pozdrawiam was i wasze brzuszki...... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie, bez paniki. Musisz wypytać o wszystko dokładnie lekarza. Niektóre dziewczyny nie czują jeszcze ruchów. Może one u Ciebie są ale się nie wsłuchałaś. Zjedz coś słodkiego, połóż się na lewym boku i czekaj spokojnie 🙂
Wszystko będzie dobrze. Czekam na wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Ja byłam wczoraj na usg połówkowym. Będzie dziewczynka 🙂) ...druga. Byłyście juz może na takim usg? trocę mnie zdziwiło, że pani dr robiła to usg krótko, jakieś 15 min. oczywiście juz się nmrtwię, że może za krótko, może niedokładnie....jak to było u was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wszystko było dobrze dzidziuś idealnie odwrócony do pomiarów więc nie trzeba długo robić usg.nie przejmuj się.moje też było szybko co do parametrów do momentu kiedy jak juz usłyszałam że zdrowe to chciałam poznać płeć.no i całe 10 minut robiło nam psikusa.nie chciało już pokazać.potem wyszła dziewczynka a na koniec okazało się że siusiaczek mu się przkleił do nóżki i się pokazał w końcu.potem było sprawdzanie kilkakrotne czy aby na pewno to było to.więc generalnie pomiary zajęły 5 minut.a dowiedzenie się płci...najdłużej.więc ciesz się bo znaczy to że wszystko ok.że lekarz nie musiał kilka razy sprawdzać róznych rzeczy by się upewnić, bo znaczy że nie miał żadnych wątpliwości. no i widocznie dzidziuś twój jest tak grzeczny i współpracował z lekarzem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie lekarka stwierdziła, że mała BARDZO ruchliwa i dlatego się dziwię, że tak szybko poszło (10-15 min) tym bardziej, że wizyta kosztowała masę pieniędzy i pani doktor ponoć dobra. Nie wiem może się czepiam. a u ciebie też dała wam opis + jakies wykresy? powiedziała, ze dzidziuś mieści się w normach i finito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że on ma gabinet usg a nie wizyt z usg.tzn w innym miejscu ma gabinet z usg ale gorszym wiec zawsze woli wysyłać na usg do gabinetu w szpitalu który wynajmuje.wizytę mam panstwową w przychodni.usg teraz ma bardzo drogie bo ma tytuł doktora a nie lek med.niestety się płaci za to więcej.a pzredostatnio byłam 5-10 minut dosłownie.tym razem dłużej zeszło z płcią.ale generalnie widziałam że jedne osoby są 40 minut nawet hm...albo bliżniaki albo coś nie tak było.a inne krótko 10 minut.przeciętnie było 20 minut na pacjentkę (była długa kolejka wiec z braku laku obliczałam ile przyjmuje by wyliczyc za ile godzin wejde ).na opisie mam bardzo mało informacji.ale na zdjęciach jest pełno skrótów i tam jest wszystko.takto to lekarze mówią tylko czy zdrowe a nie mówią szczegółowo że tyle ma to i to.jak coś to ci przesyłam link z objaśnieniami skrótów w usg.
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/usg-rozszyfruj-skroty-w-opisie_35862.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przyszłe mamusie? Jestem w 21tc. Mam pytanie czy bierzecie w ciąży witaminy? Mój lekarz stwierdził że jak chcę mogę brać ale nie muszę wiec nie wiem co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie biorę. Mój lekarz powiedział, że teraz raczej odchodzi się od "brania witamin" zdrowo jeść i wszystko jeść...no chyba, że wyniki są złe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja cały czas brałam kwas foliowy i jak miałam bakterie w moczu toprzez chwilę żurawinę. Potem lekarz kazał brać magnez, bo miałam skurcze łydek, więc kupiłam sobie witaminy, które mają wszystko- po co brać 3-4 tabletki jak można 1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja cały czas brałam kwas foliowy i jak miałam bakterie w moczu toprzez chwilę żurawinę. Potem lekarz kazał brać magnez, bo miałam skurcze łydek, więc kupiłam sobie witaminy, które mają wszystko- po co brać 3-4 tabletki jak można 1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz wyniki ok to po co brać.większość tych zestawów dla kobiet w ciąży zawiera witaminę A lub beta karoten, a nie jest on wskazany w dużych dawkach w ciąży.mają też jod, a po co go brać dodatkowo jeśli hormony tarczycy w normie.jedz zdrowo, owoce warzywa nabiał, orzechy:włoskie i pistacje i mięsko i nie daj się ponieść manii dziewczyn na witaminy.bo wszystkim koleżankom lekarze zapisują witaminyod początku ciązy mimo dobrych wyników.bez sens.mi mój nie przepisywał bo nie było powodu.a nadmiar też jest szkodliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też prócz kwasu foliowego i żelaza w jednym leku nie kazał brać. Powiedział, że mam się zdrowo odżywiać i już.

Dziś mieliśmy wizytę i szok bo nie mam jajek, tylko to dziewczynka!!! Mąż to aż zapytał czy może wyjść, do tej pory jesteśmy w szoku bo marzyliśmy o dziewczynce 🙂 🤪

Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ma on znaczenie do 3 miesiąca ciązy przy tworzeniu cewy nerwowej, ale większośc i tak ma zalecane do końca ze względu na ogólnie zwiększone zapotrzebowanie na witaminy.a układ nerwowy chyba generalnie się cały czas tworzy.nowe komórki nerwowe, połączenia nerwowe itd.3 pierwsze miesiące są najważniejsze.ja jednak biorę go cały czas zwłaszcza że o ciązy dowiedziałam się w 8 tygodniu 🙂 wiec dwa miesiące bez kwasu były i to te ważne.a dawka 0,4 jest i tak niewielka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Dziś wskakujemy w 21 tc. 😆 Czcimy półmetek pączuchami i oczywiście mega zgagą po nich 🤪 Nawiązując do kwasu foliowego, ja go przyjmuję cały czas w dawce 0,4mg, dodatkowo witaminy z jodem i kwasem DHA. To wszystko zawiera Femibion Natal 2, naprawdę polecam. 🙂 Wczoraj już wyczułam kopniaczki pod dłonią , Maluszek coraz intensywniej się porusza 🙃 W kość dają biodra i kręgosłup,dodatkowo czasami brzuch na górze,ale generalnie jest dobrze,oby tak dalej 😉 A jak Wasze brzusie? Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałabym zapytać czy po stosunku z partnerem tez boli was dół brzucha? Czy to może być: spowodowane? 😞 Zaczynam się tym strasznie martwić 😞
Pozdrawiam mamusie 21 tygodnia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci zbytnio nie pomogę bo mam zakaz sexu.ale mam nadzieję że wybieracie pozycje odpowiednie w ciąży,czyli penetracja nie powinna być zbyt głęboka już w tych tygodniach.więc może złe pozycje wybieracie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...