Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 557
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pewnie to fajne uczucie co? ja czekam caly czas i nic wieczorami leze sobie na plecach i patrze na mój brzuch i mam nadzieje ze sie poruszy a tu nic.. mała jest leniwa chyba :P 🙂 mam nadzieje ze w 22, 23 tyg zacznie sie wiercic .. zazdroszcze Ci troszkie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w 21 tc. To już moja druga ciąża. Do tej pory było ok, świetnie się czułam, nawet lepiej niż w tej 1 - żadnych wymiotów itp. Ale teraz zaczynają się problemy - skrócona szyjka i rozwarcie... Tamtym razem też tak było,mały urodził się w 40. tyg. Teraz obawiam się że może byc gorzej bo zaczynam odczuwac bóle w dole brzucha... Kopnięcia, cudowne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam przyszłe mamusie.Jestem prawie w 21 tygodniu.kilka dni temu byłam u lekarza,ale niestety nie dowiedziałam się nic o płci mojego maleństwa-wpomniał tylko coś o chłopaczku,ale to nic pewnego. Zastanawiam się nad zmianą lekarza-nie słyszałam jeszcze bicia serduszka, mało mi mówi na temat ciąży a badanie trwa kilka minut. Czy to normalne?? ruchy "chyba" odczuwam. chyba, ponieważ nie jestem pewna-to dziwne uczucie jakby motyle w brzuchu.Ogólnie czuję się dobrze, czasem męczy mnie zgaga lub bóle głowy,ale da się wytrzymać-no cóż takie "uroki" ciąży 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluska199 napisał(a):
witam przyszłe mamusie.Jestem prawie w 21 tygodniu.kilka dni temu byłam u lekarza,ale niestety nie dowiedziałam się nic o płci mojego maleństwa-wpomniał tylko coś o chłopaczku,ale to nic pewnego. Zastanawiam się nad zmianą lekarza-nie słyszałam jeszcze bicia serduszka, mało mi mówi na temat ciąży a badanie trwa kilka minut. Czy to normalne?? ruchy "chyba" odczuwam. chyba, ponieważ nie jestem pewna-to dziwne uczucie jakby motyle w brzuchu.Ogólnie czuję się dobrze, czasem męczy mnie zgaga lub bóle głowy,ale da się wytrzymać-no cóż takie "uroki" ciąży 🙂
co do lekarza to rzeczywiście przemyślałabym zmianę i wcale nie chodzi o to że nie co będzie tylko z twojego opisu to te badania to jakieś expresowe są 🤪 a jeśli chodzi o ruchy to właśnie mniej więcej tak to wygłąda z reszta w przeciągu tygodnia będziesz już bardziej pewna powodzenia



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie czytam i poweim Ci aluska ze równiez na twoim miejscu przemyslalbym zmiane lekarza..ja na kazdej wizycie mam robione dokładne badanie, słucham serduszka mojej kruszynki i naprawdę czuje, że dla mojej lekarki nie jest to kolejny "przypadek" ciąży. Zawsze mogę do niej zadzownic jeśli zajdzie taka potrzeba. No więc życzę Ci abyś równeiż trafiła na tekiego lekarza (widać, że z powołania) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja tak jak monic mam badania dokłądne usg i słuchanie serduszka na każdej wizycie i czuję sie zawsze u lekarki mojej jakbym była jedynom jej pacjentkom poświęca mi dużo czasu i odpowiada na każde pytania a zazwyczaj mam ich mnóstwo hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w 21 tygodniu 🙂
Dziewczyny co do lekarza to macie szczescie. Moj lekarz jest dobrym lekarzem, ale jest bardzo zalatany odbiera porody i ma mnostwo pacjentek jak jestem np umowiona na 11 to wchodze dopiero okolo 12 ma ze 6 pokoi i w kazdym pacjentka i tak lata jak zwariowany. Pytania jak zadaje zawsze na wszystko odpowie. Usg robil mi 2 razy w 6 ale bylo za wczesnie a potem w 8 tyg. Kolejne do szpitala mnie skierowal. Dziwi mnie to ze od kiedy dostalam te publiczne ubezpiecznie na ciaze on nie jest chetny tak do robienia usg jak na poczatku gdy placilam pieniedzmi sama. Ale co lekarz to leprzy tu gdzie jestem jest ogolnie ciezko trafic na kogos porzadnego. Ja wbrew pozorom nie mam tak zle. Serduszko slysze na kazdej wizycie 🙂 przez dopplera. Takze dziewczyny jezeli czujecie sie zle ze swoim lekarzem to natychmiast radze go zmienic!! pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamusie 🙂
Ja jak chodziłam Państwowo do mojej poprzedniej Pani ginekolog to nie byłam niestety zadowolona. Miałam wrażenie ,że kobieta chce jak najszybciej odbębnić wizytę i mieć mnie z głowy. Poza tym jak trafiłam na jej gorszy dzień to potrafiła to wyładować na mnie 😞 Dla tego też zmieniłam lekarza i chodzę teraz prywatnie ale wreszcie trafiłam na lekarza z powołania 🙂 Moja obecna ginekolog to bardzo ciepła i przesympatyczna kobieta do której mogę zadzwonić o każdej porze dnia czy wysłać maila gdy mam jakiś problem czy wątpliwości. Gdy jestem u niej na wizycie mogę zapytać o wszystko a ona cierpliwie odpowiada przy czym uśmiech nie schodzi jej z twarzy 🙂 Za każdym razem jestem u niej ok godziny i zawsze robi mi usg. Za wizytę bierze tylko 50 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć dziewczyny ! jestem w 21 tyg ciąży ale tak naprawde jest mi jakoś dziwnie .. Zaczął sie 6 miesiąc a mój brzuch jest malutki.. wypukla się lecz gdy wstaje rano jestm płaska .. plecy mnie nie bolą , zgagi nie mam , praktycznie żadnych typowych objaów. Mój lekarz powiedział mi w 18 tyg że to dziewczynka i powinnam poczuć ruchy w ciągu 2 tyg , ok czuję juz delikatne kopniaki ale może tylko 2-3 dziennie ... 😞 w dodataku przytyłam tylko pół kg przez całe 6 miesięcy .. Czy wszystko jest ok .?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja rewelacyjnie sie czulam dzis wiec wykorzystalam ten dzionek na maksa i teraz mam zamiar juz isc i wpasc w lozko 😁
Gosc jesli chodzi o twoj poscik to nie jestes w 6 mc tylko jak ja dobrze licze to w 5 mc i 1 tyg ciazy jesli mowisz ze to 21 tydz. 6 mc zaczniesz w 24 tyg wiec nie masz sie co martwic bo czesto brzuszek zaczyna isc w 6 mc. Ja tez nie mam zadnych objawow ciazy od poczatu , nie liczac boli plecow.
Mykam do wyrka
Pozdro 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Ostatnio troszke sie zaniedbałam z wpisami, ale jakos nie miałam weny ... Ja także badzo dobrze sie czuje, tylko od 2 dni Maleństwo uciska mnie na pecherz i non stop mam uczucie,że powinnam iść siu siu 🙂 Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porzadku, kopie i wierci sie z rana, popołudniu i wieczorem; a co najsmieszniejsze jest ze w tych samych godzinach 🙂 Poukładane Dziecko 😉 Już za dwa dni idziemy na USG. Jestem ciekawa czy zdradzi Nam czy jest chłopcem czy dziewczynka 🙂
Pozdrawiam i dużo zdrowia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok, dzięki Monic, tym razem postaram się już "lutówek" nie zgubić 😜
Naszło mnie dzisiaj na szarlotkę, zaraz wskakuję w porcieta i lecę do sklepu po składniki 🙂 Przyznam szczerze, że o ile lubię gotować, to jednak ciasta nigdy w życiu nie piekłam ☺️ chyba dlatego że przed ciążą wogóle ciast nie jadałam (oprócz właśnie szarlotki i sernika mojej mamy) także zobaczymy co mi wyjdzie... Na dworzu tylko 4 stopnie na plusie, mgła niesamowita a ja mam do sklepu ok kilometr przez las...masakra. No i dziki się znowu u nas pojawiły, podchodzą pod samo ogrodzenie, ziemia równo zryta. Mam nadzieję, że jednak żadnego nie spotkam, bo padłabym na zawał 🙂 ...co mnie podkusiło na zamieszkanie na takim zadupiu... 😜
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku zazdroszcze Ci takich pieknych okolic, ja bym bardzo chciała mieszkac obok lasu, tez zapach po deszczu 🙂 Cos pięknego 🙂 A szarlotke też bym zjadła, niestety tak jak Ty nigdy nie piekłam żadnych ciast i chyba wole nie probowac bo by była masakra w kuchni 🙂 hihi Koniecznie napisz jak Ci sie udała .... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wreszcie tu wskakuję 😘
Diuna podobno jak się zobaczy dzika trzeba albo wejść na drzewo albo udawać drzewo 😉
Mam nadzieję że już wróciłaś z tymi składnikami 🙂-zazdroszczę ja bym chętnie z blokowisk uciekła 😠
A ja się wybieram właśnie po składniki na pierogi wiec piszę teraz bo wieczorem mogę nie mieć siły 🙃
Muszę się Wam pochwalić że dziś jak mnie dzidzia kopała to mi się robił wypukły brzuszek w tym miejscu-malutko ale się podnosił 🙃
Nie mogę się doczekać poniedziałku bo będę miała usg ale jakoś teraz nie myślę jaka płeć...im bliżej tym bardziej się boję bo chciałabym żeby tylko było wszystko dobrze 🤔
Zauważam u siebie większy apetyt 🤪
(intymnie i żywieniowo) 😉-a jak u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny
Właśnie odkryłam brzuszek.net fantastyczna strona i żałuje że wcześniej nie miałam takiej możliwości. Fajnie jest poczytać, a może nawet porozmawiać z kimś kto jest w tym samym tygodniu i podzielić się swoimi wrażeniami. Będe zaglądać tutaj częsciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Ja caly dzien na nogach i padam juz 😉 Pol dnia w aucie , potem dom musialam ogarnac ale ciagle myslalam ze jutro musze miec czas bo maluszka ide zobaczyc wiec porobilam wszystko 😉
Ja tez mam kolo siebie las wiec bazanty zajace itd mam pod reka 😆
Oktawia ja tez mam lepszy apetyt na wszystko 😁
Edyta witam i mam nadzieje ze bedziesz tu zagladac czesto. Na przywitanie oklask dla ciebie 😉
Pozdro Brzuchatki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...