Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Witam! I dołączam do 22 tyg 🙂 Dziewczyny która z was miała to tzw. połówkowe USG. Ile ono trwa, co lekarz sprawdza, ja mam we wtorek i trochę się boje, żeby tylko wszystko było ok 🙂

zależy od tego jak dziecko się układa czy chce być podglądane czy nie 😁
czasami nawet godz. a sprawdza wszystko jak się dziecko rozwija, łożysko, pępowina ,przepusty krwi dosłownie wszystko co się tylko da
a martwić to się nie ma co wiem łatwo powiedzieć lekkie zdenerwowanie zawsze towarzyszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki, dawno mnie tu nie było, ogarnęło mnie ogólne lenistwo i nawet przed komputerem nie chce mi się siedzieć. Podobnie jak Wy narzekam na ból kręgosłupa, wystarczy dłuższy spacer i po powrocie od razu przyjmuję pozycję horyzontalną. Od drugiego trymestru mam też niesamowity apetyt, mogłabym jeść bez przerwy, muszę się pilnować bo inaczej będę okrągła jak księżyc! (chociaż i tak pewnie będę...hahha) eMKa i Beatka, to już jesteśmy w trójkę na 9 marca 😉 Pozdrawiam Wasz wszystkie i życzę udanego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo!
Ja to powoli się robię okrągła, chociaż apetyt taki jak zwykle (pomijając drugi miesiąc). Zachcianek żadnych raczej też nie mam. Ale kilogramów przybyło. Przed ciążą 60, a teraz już 68 kg. A u Was jak to wygląda?
Powiem szczerze, że w moim przypadku tycie i kilogramy to był problem, bo miałam anoreksję, a potem bulimię. Wiecznie byłam na diecie. Tuż przed tym jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży to też byłam na dość restrykcyjnej diecie. Jak tylko zaczęłam podejrzewać, że chyba będę mamusią, to od razu z diety zrezygnowałam. Pierwszy raz od kilku lat zaczęłam jeść normalnie, masło, cukier, pieczywo, itp. Sądzę, że dlatego tak szybko nabrałam kilogramów, bo organizm nie był przyzwyczajony do takiego jedzenia.
Cóż mogę dodać? Hmmmm... czasem sobie myślę, że ciąża była punktem zwrotnym i wyleczyła mnie z problemów z jedzeniem. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła krzywdzić swoje dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi przybyło 6 kg. W sumie wyglądam tak jak wyglądałam przed ciążą, tylko z przyklejona piłeczką z przodu 😉 Bardzo mnie to cieszy, bo bałam się że jak zacznę tyć to cała. Wkrótce czeka mnie kupno jesiennego płaszcza, bo piłeczka za bardzo wypycha się do przodu...i w starym płaszczu powoli się nie dopinam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi takze dokucza ból kręgosłupa..
Ja mam zachcianki już od dłuzszego czasu, i to na same słodycze. 😉 Dlatego przytyłam prawie 6 kg.
Wasze dzidziusie często w ciągu dnia dają o sobie znać? mój łobuziak daje znać i to najczęściej po poludniu.
Jak tam u was z zakupami ? bo ja już zakupiłam ostatnio wózek i pare ciuszków 😉
Nazyczony ciągle marudzi , że jeszcze dużo czasu.. ale to się wydaje, potem nie będę umiala latać po sklepach 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi takze dokucza ból kręgosłupa..
Ja mam zachcianki już od dłuzszego czasu, i to na same słodycze. 😉 Dlatego przytyłam prawie 6 kg.
Wasze dzidziusie często w ciągu dnia dają o sobie znać? mój łobuziak daje znać i to najczęściej po poludniu.
Jak tam u was z zakupami ? bo ja już zakupiłam ostatnio wózek i pare ciuszków 😉
Nazyczony ciągle marudzi , że jeszcze dużo czasu.. ale to się wydaje, potem nie będę umiala latać po sklepach 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
Ja byłam na usg 2 listopada i moja córeczka wazy 500g
natomiast ja wole nie mówić przed ciąża wazyłam 56kg teraz waze o 10kg więcej czyli 66kg ...waga idzie z dnia na dzień.. ale nie ukrywam ze wciąż wcinam kasaty 😁 lody i słodycze.. 🙂 mam wrażenie ze moja mała jest w niebie 🙂 tez lubi słodycze...
do tego stopnia ze tatuś musi jeździć w nocy po sklepach ... bo ze złości braku płacze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza córcia również waży 0,5 kg i w końcu daje o sobie znać 🙂 Tak długo na to czekałam. A teraz z radości aż nie mogę spać, kiedy w nocy zacznie swoje wygibaski.
Kręgosłup podobnie jak u Was daje się odczuć a niekiedy nawet nie jest to kręgosłup, tylko po którejś jego stronie mięśnie międzyżebrowe, czy właściwie cały poziomy odcinek krzyżowo-lędźwiowy. Takie uroki ciąży, ale warto 😉
Co do wagi to...77.5kg 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, o kręgosłupie to ja nie wspomne... to chyba normalne, że tak boli, a jak mała się schowa głębiej i gdzieś tam uciśnie to już w ogóle 🙂 a waga. 5 kg do przodu :P:P

PS. Marietta a gdzie Ty masz te dodatkowe 10 kg... Szczuplutka przecież jesteś, To przed ciążą chyba same kości i ości 😉 😉 😜 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też odczuwam czasem ból kregosłupa.a ostanio doszly bole nog..masakra.ale coz to sa wlasnie uroki ciazy 🙂 wydaje mi sie ze moja Kruszynka daje znac o sobie, przewaznie wieczorem czuje "coś" wydaje mi sie ze to sa jej kopniaczki chodz tak naprawde nie wiem jak mam je odczuwac.lubi slodycze bo jak zjem to bardziej odczuwam, rowwniez nadal mam bulgotanie juz nie tak czesto jak na poczatku ale jeszcze mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia87krk napisał(a):
też odczuwam czasem ból kregosłupa.a ostanio doszly bole nog..masakra.ale coz to sa wlasnie uroki ciazy 🙂 wydaje mi sie ze moja Kruszynka daje znac o sobie, przewaznie wieczorem czuje "coś" wydaje mi sie ze to sa jej kopniaczki chodz tak naprawde nie wiem jak mam je odczuwac.lubi slodycze bo jak zjem to bardziej odczuwam, rowwniez nadal mam bulgotanie juz nie tak czesto jak na poczatku ale jeszcze mam 🙂

dosłownie jakby od środka ktoś kopał z resztą jeszcze tydzień i nie będzie żadnych wątpliwości póżniej jeszcze z miesiąc półtora i czasami aż drygniesz bo zaboli tak kopnąć potrafią 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo ja już nie moge sie doczekać a te bolace kopniaki bede znosic napweno 🙂 maz stwierdzil ze on jak mowie mu ze mala kopie i jak przylozy glowe do brzuszka to odczuwa to jak skurcze 🙂 ja jestem jednak innego zdanie i twierdze ze to nasza Kruszynka daje znac o sobie.
alwo masz racje poczekam jeszcze troszke i wtedy bede juz pewna ze to ona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...