Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witaj, mdlosci powinny juz byc przeszloscia -ale zawsze sie znajda wyjatki. Pytalas lekarza o opinie? Nie chce nikogo straszyc -dlatego poradze skonsultowac sie z twoim lekarzem.
Kazda ciaza jest indywidualna -byc moze taki urok twojej -wymiotowac 🥴
Znajoma w 26tygodniu miala podobne dolegliwosci -wymioty (stracla 4kg w 2 tygodnie) + bole w okolicy mostka, wysokie cisnienie -dziecie musialo przyjsc na swiat w 27tygoniu... lekarz dala jej maloxan -a kobieta miala zatrucie ciazowe -cudem uratowano ja i dzidzie -malec wazyl po porodzie okolo 700g -teraz jest fajnym chlopem -liczy 15miesiecy (jako wczesniak przeszedl kilka opercaji ale teraz sie wszystko ulozylo).
Twoje zle samopoczucie nie musi niczego zlego prognozowac -ale dla pewnosci chodz tak czesto do lekarza jak tylko ci sie SPODOBA -ty i twoj bobas jestescie teraz najwazniejsi! i w razie niepewnosci lepiej dmuchac na zimne.
buziole mamcia i powodzenia dla WAS dwojga
Annnnka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi do 23 tygodnia brakują jeszcze 2 dni. Od ok. 3 tygodni również czasem czuję mdłości, ale na ogól jak zjem za dużo albo zapachy mi nie pasują.A tak poza tym to czuję się super, brzuch mam wielki, a przytyłam ledwo 2 kilo od początku ciąży. Jak dłużej siedzę lub chodzę to bolą mnie plecy, a tak to chyba nic więcej mi nie dokucza.Czasem zgaga,ale to moja wina, bo ciągle jem i od niedawna ciągnie mnie do gazowanych napojów. A przed ciążą ich nigdy nie piłam. Myślę,że chyba tak bardzo mi nie zaszkodzą,zresztą staram się nie przesadzać z ilością. Pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i ja za chwilkę doturlam się do 23 tygodnia .Mój synuś właśnie daje znać ,że jest mu ciepło i przyjemnie .Boże jak ja kocham tego maluszka .Przewrócił całe moje życie do góry nogami .Mówię do niego głaszczę go i czekam aż się obudzi .Czuję się cudownie no fakt boli mnie ząbek czasem kręgosłup albo głowa ,ale czym to jest w porównaniu do kopnięcia małego dzieciątka .Oby jeszcze szczęśliwie 17 tygodni i przytulę go do siebie utulę i powiem witaj kochanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w 23 tygodniu czuję się ogólnie dobrze, tylko ta zgaga.... Łapią mnie też w nocy skurcze łydek a i czasem na wieczór brzuch twardnieje. Ruchy dziecka są coraz mocniejsze. Co do mdłości i wymiotów skończyłam je w 3 miesiącu a teraz znowu się pojawiły od czasu do czasu! Łekarz mówi, że tak może być, ale jak będzie przy tym bolał brzuch albo wymioty się nasilą to szybko do lekarza. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłam na mieście brzuch mi stwardniał na kilkanaście sekund, było to trochę niemiłe uczucie, ale myślę, że to już są te skurcze przepowiadające Braxtona, które przygotowują macicę do porodu 🙂 Ogólnie czuję się dobrze, chociaż te skurcze stóp i łydek mogłyby już odpuścić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziewczyny tak sie boję pomóżcie mi!Ostatnio trafiłam do szpitala ze skurczami w lewej stronie podbrzusza i okazało sie ze mam jakiś góz 5cm. na jajniku.Lekarz zalecił branie non spy i tyle.A zaczęło boleć bo mały uciska główką na góz.Jestem też w 23 tyg ciąży.Nie wiem co zrobić a wizytę mam u gin za tydzień.Magda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie tez 23 tydzień. moja córeczka ma wyznaczone godziny kopania i robi to bardzo delikatnie, wiec mój mąż jeszcze nie moze ich wyczuc przez brzuszek, ale za to codziennie slucha jej serduszka. co do dolegliwosci calkoity brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w 23 tyg. czuję się bardzo dobrze, nasz synuś przynajmniej dwa razy dziennie daje znać,że u niego wszystko w porządku 🙂 Kilka dni temu byłam przeziębiona i mały dwa dni się nie odzywał, wystraszyliśmy się z mężem że coś się dzieje, pojechaliśmy na usg i okazało się,że synuś sobie smacznie śpi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
właśnie zaczął mi się 23 tydz. ciąży. Jest cudownie! Wydawało mi się ostatnio, że synuś przestał kopać, ale tatuś ,, z nim porozmawiał,, i się obudził 😁 Ostatnio jak mój mąż słuchał, co się dzieje w moim brzuszku, dostał ,,kopniaka,, w ucho 😜 Strasznie się cieszył 🙂. Dziewczyny nie martwcie się, nasze dzieci wiedzą jak sobie radzić! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
U mnie też zaczął się 23 tydzień ciąży. Jak na razie czuję się dobrze, jedno co mi dolega to ból pleców i ucisk na pęcherz 😞 Moje maleństwo daje o sobie znać głównie wieczorami, nie raz tak mnie kopie ,że cały brzuch mi podskakuje - widać to już gołym okiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w 23 tygodniu w sumie juz koncuwka 🙂 czuje sie dobrze, jem duzo i jestem stalym bywalcem WC w nocy potrafie wstac do 7 razy 😜 hehehe Oczywiscie brzusio rosnie wiec coraz gorzej jest wykonywac czynnosci, kotre kiedys nie sprawialy mi zadnego wysiylku. Czasami tak jak to bylo w 1 trymestrze zauwazylam ze zbiera mnie na sen w ciagu dnia, ale zadko. Pozatym najwazniejsze sa ruchy ktore czuje co jakis czas 🙂 i co najleprze moge je juz zobaczyc. Pozdrawiam i zycze powodzenia w tym tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Właśnie zaczynam 23 tydzień ciąży 😉 jest to moja pierwsza ciąża więc każdy tydzień przynosi dużo wrażeń. Dzidzia rusza sie często ale jak tatus chce zobaczyc to oczywiscie cisza 🙂 mała mądrala. Ja czuje się juz teraz dobrze bo były duże problemy z nerka dzidzia uciska i stan zapalny się zrobił. Niestety to moze powrócić ale mam nadzieje ze juz nie. Pozdrawiam wszystkie mamusie w 23 tyg. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
ja właśnie wkroczyłam w 23tydzień ciąży i jest super! moje maleństwo jest strasznie ruchliwe,wierci się w dzień i w nocy.Tatuś jest mega szcześliwy gdy może to przezywac razem ze mną,spiewa nawet maleństwu kołysanki.Niestety strasznie bola mnie krzyże i pod żebrami,nie moge sie wyspac bo ciągle muszę spacerowac do WC:/ choc musze przyznac że to wszystko nic w porównaniu z radoscia jaka mam z rosnącego brzuszka 🙂) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! ja również jestem w 23 tygodniu ciąży 😁 ogólnie czuję się dobrze, tylko czasem miewam humory, i tak bez powodu łapie doła, ale jak tylko poczuje jak moja dzidzia kopie mnie w brzuszku to wszystkie smutki przechodzą 😉 moje maleństwo jest bardzo ruchliwe zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem 😆 ostatnio ciągle biegałam go WC, no i niestety złapałam zapalenie pęcherza - strasznie się namęczyłam, przez dwa dni (tj. sobotę i niedzielę) w ogóle nie spałam w nocy, bo miałam ciągle uczucie przepełnionego pęcherza - a przy takim czymś jakoś za nic nie mogłam zasnąć. Najgorszy był ten ból przy oddawaniu moczu. Wczoraj byłam u mojego gina, przepisał mi Furaginum i na szczęście wszystko przeszło jak ręką odjął 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja w 23 tygodniu 🙂
U mnie szaleństwo w brzuchu też coraz większe, mała dokazuje równo, zwłaszcza jak siedzę przy komputerze 😜 Kiedy się kładę trochę się uspokaja. Od kilku dni kopie na tyle mocno, że mąż też to czuje kiedy położy rękę na brzuchu 🙂 No i od wczoraj wreszcie znamy płeć, na usg siedzieliśmy jak zahipnotyzowani, 15 minut harców, różnych minek...no i najważniejsza wiadomość, że mała jest zdrowa i wszystko jest w jak najlepszym porządku...niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba 😉
Uciekam upichcić coś słodkiego 😉
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my wlasnie weszlismy dzisiaj w 23 tydzien jest super.DZIDZIULEK daje o sobie znacz bez przerwy kopniaczki sa tak mocne ze budze sie w nocy ale to jest bardzo przyjemne.W przyszlym tygodniu powinnam sie dowiedziec co bedzie bo do tej pory bylo tyleczkiem odwrocone i nie wiedzialam oby teraz sie udalo podpatszec co tam ma miedzy nogami hihihihi .POZDRAWIAM WSZYSTKIE CIEZAROWECZKI 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja w 23 tygodniu 🙂 z tych pozytywów najcudowniejsze są ruchy malucha i jeszcze delikatne kopniaki 😁 wierci się często i widać jak brzuch się porusza. A z tych negatywów częste wizyty w WC w nocy, zgaga, wzdęcia i bóle w biodrach. 😮 ale to nic w porównaniu z tym,że maluch rozwija się dobrze i że niedawno pokazał się w okazałości, więc wiemy już, że będzie dziewczyna 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...