Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie
Do tej pory uważnie śledziłam wątki i posty forumowiczek i postanowiłam dołączyć do Waszego grona. Co prawda do 23tc brakuje mi te 4 dni ale z założenia czytam o te kilka dni w przód by wiedzieć co mnie może czekać. Na chwile obecną jestem po USG połówkowym,maluszek okazał się wspaniałym chłopcem i zaświecił klejnotami centralnie po oczach 😉 Waży sobie 475 g jak to lekarz ujął wszystko w normie i książkowo. Ja czuje się generalnie dobrze,tylko jak Was, co poniektóre, bolą mnie nogi,biodra,krzyż, zwłaszcza jak leżę zbyt długo,a poleguje głównie na tym zalecanym lewym boku 🤨 Jem dość regularnie,zachcianki nadal mną targają co jakiś czas,ostatnio na topie były szproty w oleju ehh no i zaczęły się słodycze, przytyłam nieznacznie jak mi się zdaje bo 5,5kg, jest to moja druga ciąża i jest kompletnym przeciwieństwem pierwszej 🙂
Cieplutko pozdrawiam Brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dołączamy z moją Małą do 23 tygodnia 🙂 z dolegliwości dokucza mi tylko ból bioder czasami, jak za długo poleżę 🙂 Mała skacze w brzuszku i kopie czasem mocno, czasem lekko ale rusza się już powiedzmy regularnie 🙂 Waży prawie pół kilo, mierzy około 25 cm 🙂 Ja od początku ciąży przytyłam 6 kg, ale poszło wszystko w brzuszek 🙂 hmmmm jesteśmy na półmetku 🤪

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny, jak się czujecie? mi w czwartek stuknie 23 tydzień, ale chciałam coś tu napisać. ja dzisiaj po południu mam wizyte u ginekologa, ciekawe ile teraz mała waży, dziś też po raz drugi wejdzie ze mną mąż,zadowolony od rana 🙂 mam nadzieję, że lekarz odstawi mi juz leki na podtrzymanie, ja przytyłam 5-6kg, z tego co czytałam to dużo do tego momentu ale wcale się tak nie objadam, najwięcej poszło mi w brzuch i piersi, a to mój słaby punkt, teraz są juz ogromne a co dalej 😉 pozdrawiam was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka koniecznie się pochwal jak juz się dowiesz kogo nosisz pod sercem 🙂
no ja z tyciem miałam odwieczny problem także bardzo mnie cieszy moje 5kg do przodu i mam nadzieje, że dalej też będzie tak dobrze 🙂 a z dolegliwości wprost niemożliwe są bóle bioder i stawów,zwłaszcza po nocy w bezruchu 🤨 takie uroki 🙂 wszystko jednak dla Maleństwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny,my wczoraj bylismy z mężem u ginekologa, okazało się że jutro stuka nam 23tydzień, a nie jak myślałam w czwartek, z małą wszystko dobrze, byłam zdziwiona bo waży 553g 🙂 czyli od ostatniej wizyty przytyła 262g 🙂 także rośnie nam dziewczynka, już drugi raz lekarz potwierdził że będzie kobietka, mąż zachwycony bo ją drugi raz widział, leki na podtrzymanie dalej mam brać ale dla niej wszystko, cieszę się że rozwija się dobrze, pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez w czwartek 23.wczoraj bylismy na 4d.Lenka wazy 555g.usmiechala sie,ssala palec.jestesmy zachwyceni.no i najwazniejsze-jest zdrowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a myślałyście o szkole rodzenia? u mnie w miejscu zamieszkania są bezpłatne, i fajnie podobno są prowadzone zajęcia i są od 25tyg także myślę że się zapiszę, zapytałam czy mąż też musi chodzić jeżeli będzie przy porodzie i pani mówiła że nie, ale on bardzo chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też szkoła rodzenia jest bezpłatna i zamierzam się zapisać, można ciekawych rzeczy się nauczyć i pobyć w gronie ciężarnych 😉
dzisiaj zaczęłam 23t.c., faktycznie czas teraz zaczął szybciej lecieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie,
pamietam jak dzis druga kreseczke na tescie ciazowym a tu prosze 23 tygodnie za nami 🙂
z dolegliwosci to bole bioder oczywiscie, ale u mnie to nie od lezenia, wlasnie jak za dlugo chodze (ostatnio po wycieczce do supermarketu) to zaraz lapie. mala sie rusza, ale ciagle mysle ze za malo, jak dluzej nie czuje to ja tam czasem poglaszcze, pomasuje a ona kopniakiem jednym i stanowczym tak jakby odpowiada no jestem daj mi wreszcie spac 😁
odebralam wyniki badan krwi, mam troszke za niska hemoglobine wiec lykam zelazo, ale na zaparcia nie narzekam. a dziadzio sie uparl na sok z burakow :P
brzusio przekroczyl 102 cm w obwodzie i wydaje mi sie byc za duzy no ale coz 🙂 tez przytylam co kolo 5 lub 6 kilo,staram sie jak moge, ale mam czasem napady takiego glodu jakbym miesiac nie jadla 🤪
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja w końcu odkryłam całą prawdę o moich dolegliwościach bólowych bioder,Maleństwo najnormalniej w świecie ugniata mi jakieś nerwy co powoduje ból, cóż taki już urok obecnej ciąży, także jedyne co mi pozostaje to przywyknąć i radzić sobie jak mogę. Za to dość uciążliwe zaczynają być duszności zwłaszcza, jak wdrapuje się na moje 4te piętro kilka razy dziennie ;/
A tak poza tym szybko poszło do 23 tygodnia -fakt,ale mi osobiście jakoś się teraz to dłuży,nie mam punktu zaczepienia,ot codzienność, może to też zmęczenie zimą ;/
Maya - sok z buraków ? to prawie tak samo fuj jak sok pomidorowy :P a poważnie mnie coś wzięło na pączki od czwartku i jeszcze przestać nie mogę 😁
Czekam z niecierpliwością na 9tego i wizytę kontrolną z nieszczęsnym skierowaniem na test glukozowy -chcę mieć to już za sobą 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂 dziś byłam i ginekologa i okazało sie, że będzie córunia 😉 Waży 470 gram 🙂 mam tylko mały problem z ciśnieniem..niestety muszę 3 razy dziennie kontrolować i dużo odpoczywać...A jak tam u Was ciśnienie? też macie skaczące? Pozdrawiam Was cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...