Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 206
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj 😉
ja obecnie jestem w 23 tygodniu i drugim dniu ciąży. Termin mam na 1 października.
W tym tygodniu czuję się nawet dobrze tylko dzisiaj coś złapał mnie straszny dół tak bez powodu chodzę i płacze po kątach. Dzidzia rośnie 🙂 Czasami mam takie kłucia w dole brzucha i jak dzidzia kopnie w macicę to odczuwam to tak, że aż podskakuję . A jak tam u Was dziewuszki? Jak to wszystko znosicie? Pozdrawiam Was cieplutko 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kobietki w 23 tyg. ciąży. Ja również jestem w 23 tyg. i już chciałabym mieć to wszystko za sobą. Termin mam na 01. października i ma to być teraz kobietka 🙂 Jest to moja druga ciąża. W domu mam już 5-cio letniego syna, który nie bardzo cieszy się na siostrę. Ale sądzę, ze kiedy już będzie z nami nasz dziewczynka, to i brat zmieni zdanie 😉 . Pozdrawiam Was wszystkie kobietki bardzo serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
W tym tygodniu... zgaga męczyła często... co odkryłam - nie pić soku pomarańczowego jak ma się zgagę bo to pogarsza ją... dobrze jest za to napić się soczków gęstych np. marchewka jabłuszko i ograniczyć słodycze oraz tłuste...

W TYM TYGODNIU miałam taką fazę, że prawie cały czas jadłam boczek (bez tłuszczyku - nie lubię więc odkrajałam) raz z musztardą raz z chrzanem lub sosem czosnkowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Independent_19 napisał(a):
czuję się świetnie, brzusio jeszcze mi nie przeszkadza jest taki filigranowy , choć humorki mam zmienne bardzo 😉
zgadzam się w 100% choc cięzko się juz robi podczas dluzszego spacerku wymiekam 🙃 no i standardowo malenstwo w brzusiu szaleje, daje popalic czasem 🙂 humorki tez sa i to co sekundę się zmieniają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
u mnie też 23 tc 😉 Brzuchol rośnie i zaczyna podskakiwać;D A w nocy tak koło godz 2-3 dość porządnie kopie!!;D i teraz też;p;p;D uwielbiam to - już pod ręką nawet czuć, że kopie 😉

A tak apropo samopoczucia to czasem wracają mi mdłości;( i plecki bolą.. z resztą jest jak należy;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, również jestem w 23tc. Tym razem bóle miednicy i lewego biodra stają się nie do zniesienia, co czasami skutecznie uniemożliwia mi chodzenie, siedzenie i leżenie! Poza tym to ogólnie dobrze. Dzidziuś fika koziołki, a brzuchol rośnie... już jest na tyle duży, że zaczynam mieć problemy np. z wiązaniem sobie butów... 🥴
Aaaaa smaki mam na arbuzy i wcale sobie ich nie żałuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emcia ja to tez mialam smak na arbuzy przez prawie cala ciaze jak chodzilam z moja corcia teraz druga ciaza blizniacza chlopczyk i dziewczynka 23 miesiac i to samo arbuza moge jesc co chwile az trudno mi sie puzniej ulozyc wygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin mam na koniec pazdziernika chociz do kaca tak sobie na to nie licze bo to byla data z pierwszej wizyty kiedy jeszcze wiedzialam tylko o jednym maluchu a dopiero na drugij wizycie dostalam wiadomosc przy usg ze jest jeszcze jedno mowie wam myslalam ze padne na tym lozku mowie pani chyba zartuje dziewczyny nie leczylam sie zadnymi tabletkami mamy jedna corcie ma 7 lat na bezplodnosc sie tez nie leczylam i tak o poprostu znalazy sie dwa hehehe pamietam jak siedzialam przy stole z moja mama i mowie do niej po pierwszej wizycie wiesz co fajnie planowana pociecha jak by jeszcze byl chlopczyk i mamy rodzinke fajna na tym zakaczymy a moja mama mowi nigdy nie mow nigdy ja wypieralam sie jej nie jedno jeszcze i bedzie super a tu ooooo 2 sie trafily hehehe ale jest fajnie ruchy juz teraz sa mocne jak dwujka zacznie to nie ma zartow czasami nie dociera do mnie ze nosze w sobie 2 malenstwa na raz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Również zaczynam 23 tydzień z samopoczuciem ogólnie dobrze tylko te straszliwe bóle w okolicy krzyżowej wrrr; 😠 cos okropnego.Wczoraj to nawet z auta nie mogłam wyjśc bo tak bolało.Smaczki na owoce mam szczególnie na jabłka i nektarynki 😜 w poprzednim tyg dopiero mi waga zaczela wzrastac i cale 2,5 kg sie zrobilam ciezsza 😜 synuś juz sobie szarżuje w brzuszku i to dosyc mocno 🙂 czasem nawet mnie obudzą te kopniaczki
[url=Mój suwaczek w portalu Ślub-Wesele.pl][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
😁
Witam, jestem dokladnie w 23 tygdoniu -pirwsza ciaza i wszystko jak narazie jak w bajce,
poranne mdlosci poszly w niepamiec, humor dopisuje - tryskam energia i promienieje radoscia,
dziecie daje dleikatnie znac, ze jest w srodku -budzi sie i wierci o stalych godzinach -prawdopodobnie zostanie tak juz do czasu porodu 🙂
Tak sielsko nie bylo zawsze, lekkie krwawienia, bole w podbrzuszu i szarpanie nerwow partnera tez juz mam za soba... 🙃
Dla wszystkich ciezarnych: jedna rada pijcie wode niegazowana mineralna - 2L dziennie,
a w chwilach slabosci siegajcie po owoce- nie slodycze -poprawisz w ten sposob nie tylko swoj nastroj ale i wyglad. Przed snem masuje swoj BRZUSIO olejkiem dla ciezarnych z nadzieja unikniecia rozstepow -ale sa rzekomo zapisane w genach i nekaja glownie ciezarne, ktore zwiekszyly swoja wage o ponad 20kg. Dla kobiet nekanych prze akne -opryszczke na ciele itp -dobra rada- wycisnij sok z cytryny -nasacz wacik i przecieraj sokiem delikatnie twoje cialo...
Kochane CIEZARNE - badzcie zawsze dobrej mysli i radosne -udzieli sie mieszkancowi BRZUSZKA.
buziole
Annuszka81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 😁
ja juz tez zaczynam 23 tydz ciąży..czuje się dobrze...śpię jak dziecko...czasami tylko mam ostro bóle krzyża i no ta zgaga jest mecząca .....już liczę dni do końca ....bo co jak co ciąża to wspaniały okres dla nas...ale tez strasznie męczy fizycznie i psychicznie .....bo powiem wam jedno moje życie zmieniło się o 360 stopni .... a co dopiero jak maleństwo przyjdzie na świat 😜 powodzenia wszystkim mamuśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym, że czujesz słabe ruchy to się nie przejmuj. Miałam bardzo podobnie, ale kiedy na usg jest wszytsko dobrze nie masz się co martwić 😉 Również jestem w 23 tygodniu. Czuje się dobrze tylko czasem w nocy mam skurcze brzucha jak przewrócę się z boku na bok zbyt gwałtownie. Musze się obudzić i najpierw idzie brzuch a potem cała reszta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Ja też się coś obawiam o ruchy maluszka bo jak tylko zaczęłam je czuć to mała kopała, że aż widać było a wręcz nieraz zabolało a teraz czuję je tylko od środka i tak chyba słabiej 🤔- niby lekarz mówi, że może tak być bo jest coraz mniej miejsca a tym samym dziecko ma mniejsze pole do popisu ale same wiecie, że takie myślenie pojawia się automatycznie bo chcemy żeby było wszystko ok. 🤨 Nie wiem co o tym wszystkim myśleć choć widzę, że Wy też macie obawy podobne do moich więc razem jakoś przez to przejdziemy 🙂
Idę robić obiad bo mąż wraca z pracy a rybka dzisiaj więc trzeba się nią dobrze zająć heh 😜
Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Joasiu 🙂
Ja od początku ciąży nie miałam żadnych dolegliwości, może w pierwszych 3 tygodniach od zapłodnienia kiedy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciązy to było mi czasem niedobrze ale zganiałam to na brak śniadania i kawę z papierosem od rana hehe.
Teraz czasem mi się zdarzy, że jest mi niedobrze z reguły jak jadę samochodem a poza tym raczej ok. A Ty masz jakieś wątpliwości???
P.S. Zapraszam na forum Grudnióweczki 2010 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja na ogół też dobrze się czuje i nic mi takiego nie dolega. Tylko tyle że czasami mam właśnie mdłości takie że wymiotuje ale to rzadko.I właśnie te pytanie czy w tym czasie to jeszcze normalne że się wymiotuje? A tak od początku ciąży jest wszystko oki jak i z dzidzią jak i zemną nie mogę narzekać, jedynie tyle że jak pochodzę cały dzień to mnie strasznie nogi bolą i nic po za tym jak na razie. Pozdrawiam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...